לא מצליח לשחזר וואטסאפ - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לא מצליח לשחזר וואטסאפ

LimaC
 Share

Recommended Posts

שלום לכולם,

החלפתי טלפון - מ Asus 2 ל Sharp Aquos S3.

עשיתי את הפעולות הבאות:

1. גיביתי את ה WhatsApp (צ'אטים ומדיה) אתמול בלילה (11 ביוני) - חלק אחד באמצעות WIFI והשאר על נתונים סלולריים - הייתי צריך לצאת.

2. מאוחר יותר בערב ניסיתי לשחזר מהגיבוי הזה לטלפון החדש, וקיבלתי את ההודעות הבאות:

א. “Looking for backups. This is taking longer than expected. Check your network connection and wait, or skip.”

ואז, אחרי כמה רגעים, זה מתחיל שחזור, נתקע ב 24% ואומר:

Unable to restore your chats from this backup. Do you want to restore your chats from an older backup?”

3. בשלב זה פשוט סגרתי את האפליקציה (דרך מנהל המשימות), הסרתי את ההתקנה והתקנתי מחדש.. ככה כמה פעמים, כל פעם עם אותן תוצאות.

** תוך ניסיון לפתור את הבעיה, מחקתי את WhetsApp מהטלפון הקודם ..

שאלות – בבקשה השיבו לפי מספר שאלה כדי שיהיה קל יותר לעקוב:

1. איזשהם רעיונות על איך לפתור את זה?

2. האם כדאי לנסות להוריד את WhatsApp ולשחזר בטלפון הקודם?

3. האם ההודעות שאנשים שלחו לי במהלך היום האחרון התקבלו? אני אמור להיות מסוגל לראות אותן כשהבעיה בתקווה תיפתר?

אני בטוח שמישהו כבר שאל את השאלה הזו, אבל לא הצלחתי למצוא את הפתרון ..

תודה מראש!

P_20190612_203102_HDR.jpg

P_20190612_203615_HDR - edited.jpg

נערך על-ידי LimaC
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

טוב, למרות שלא הגיבו לי יותר מדי לשאלה (בלשון המעטה), אני כן רוצה לפרסם פה את הפתרון (האמנם חלקי אבל כמעט שלם) שב"ה מצאתי לתקלה:

1. העתקתי את כל תיקיית מהטלפון הישן אל החדש.

זה לקח הרבה שעות כי היו כ -10,000 קבצים ומהירות הכתיבה לזיכרון של הטלפון היא לא הכי מהירה.

2. לאחר מכן, התקנתי את ה WhatsApp שוב בטלפון החדש, ואז הסרתי את חשבון ה (שאליו מקושר הגיבוי אונליין) מהטלפון החדש.

כשפתחתי את האפליקציה, היא חיפשה את קובץ הגיבוי שאוחסן מקומית במכשיר (בתיקיה שהעתקתי אליו מהטלפון הוקדם) והתקינה ממנו.

2.1. שימו לב שבדרך כלל ישנם 7 קבצי גיבוי המאוחסנים באופן מקומי - בתיקייה הנקראת DATABASE .. אם הקובץ האחרון לא תקין, אפשר לשנות את שם אחד הגיבויים הקודמים ל msgstore.db.crypt12 וכאשר מתקינים מחדש את הוא ינסה לשחזר מהקובץ הרלוונטי.

רק לא לשכוח לעקוב אחר איזה קובץ משתמשים בכל פעם שמנסים לשחזר..

זה לקח די הרבה זמן - השארתי את זה אפילו למשך הלילה לשחזור.

זה מאוד חשוב לדעת, כי גם אם אומר שהשחזור נכשל ומציע רק לדלג בלי שום אפשרות אחרת - אפשר פשוט לסגור את האפליקציה, להסיר אותה.. ובכל פעם שמתקינים מחדש, אפשר לנסות פתרון אחר (שחזור ברשת אחרת, לשחזר מקובץ מקומי וכו').

הסיבה שאני אומר שזה היה פתרון חלקי היא כי הייתי צריך להשתמש בקובץ גיבוי שבעת השחזור היה בערך בין שבועיים - כלומר כל השיחות וקובצי המדיה בין התאריך של אותו קובץ גיבוי ולבין תאריך השחזור, לצערי לא עלה..

כמו כן, משהו נוסף שגיליתי במהלך התהליך של ניסיונות השחזור היה שאפשר ליצור קשר עם לקבלת תמיכה באמצעות אימייל:
android@support.whatsapp.com (זה לאנדרואיד, אבל אני בטוח שאפשר למצוא גם את המייל המתאים עבור פלטפורמות אחרות).

מקווה שיכולתי לעזור לאנשים טובים לשחזר את ה WhatsApp שלהם במקרה שהם יתקלו בקשיים דומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שנים מאוחר יותר...

שום דבר ממה שקראתי כאן ובמקומות אחרים לא הצליח. (רשימת הנסיונות הכושלים - בסוף הפוסט לתיעוד בלבד).

לכן נאלצתי לנקוט בגישה אחרת שלבסוף הביאה לפתרון מבחינתי.

1. הגדרת הבעיה:
    א. גיבוי חשבון ווטסאפ לדרייב ככל הנראה פגום ולכן במעבר למכשיר חדש השחזור נתקע, במקרה שלי על 100 אחוז
    (אחרים מדווחים אחוזים שונים). מכיוון שהשחזור לא מסתיים, לא ניתן לעבור למצב גיבוי במכשיר החדש ולהשאר איתו.
    ניתן רק להסיר את האפליקציה במכשיר החדש ולחזור למכשיר הישן. הודעות שהתקבלו במהלך נסיון השחזור אבודות
    (אם זה קריטי, אפשר רק לצלם מסך או להעבירן בהתכתבות למישהו אחר, שיחזיר מאוחר יותר) .
    ב. נסיון לאלץ את ווטסאפ לשחזר מגיבוי מקומי במקום מהדרייב נכשל.

2. נתונים: מכשיר מגבה (ישן): וואן פלוס 5T עם 8, רוט, שני חשבונות ווטסאפ (ישומים מקבילים - "פראלל").
    חשבון פרטי עם גיבוי גדול ואלפי קבצי מדיה, שחזור נתקע אחרי שעתיים. חשבון עבודה קטן עם מעט מאוד מדיה, שחזור מצליח תוך דקות.
    מכשיר משחזר: ואן פלוס 9, 11, ללא רוט.

3. פתרון שעבד אצלי:
    א. גיבוי כל תיקיית ווטסאפ של המכשיר הישן למחשב.
    ב. במכשיר הישן לשמור את מבנה התיקיות המדויק אבל למחוק את כל קבצי המדיה - תמונה/וידאו/מסמכים -
        ולהשאיר את התיקיות שלהם ריקות.
    ג. במכשיר הישן לעדכן את אפליקציית ווטסאפ לגירסה אחרונה.    

ד. לבצע גיבוי יזום לדרייב מהמכשיר הישן. הגיבוי יהיה מהיר יחסית וייצור קובץ קטן יחסית בדרייב (מאות מגה במקום גיגות).

ה. להתקין ווטסאפ במכשיר החדש, להזדהות, לקבל קוד במסרון, לבצע שחזור. השחזור ימשך דקות ויסתיים בהצלחה.
        בתום השחזור יש הודעות ושיחות עדכניות אבל ללא קבצי מדיה.
    ו. להחזיר קבצי מדיה מהגיבוי במחשב לתיקיות הרלוונטיות במכשיר החדש (ראו סעיף הבא).
       בכל השיחות במכשיר החדש תוכלו כעת לראות גם את קבצי המדיה למיניהם.

ז. ***באנדרואיד 11 השתנה הנתיב של תיקיית ווטסאפ***
       תמצאו אותה כאן:
       Internal storage - - media - com.whatsapp
   ח. הערה חשובה - אם החזרתם את כל קבצי המדיה, סביר להניח שביניהם יש קובץ פגום אחד או יותר שהכשילו את הגיבוי מלכתחילה.
       לכן, קיים סיכוי שבמעבר למכשיר הבא תאלצו לחזור על כל הנוהל.

נסיונות כושלים:
1. לאחר התקיעה על 100 אחוז לבצע פורס סטופ לווטסאפ ו/או ניקוי קאש לווטסאפ ו/או אתחול למכשיר החדש.

2. לשמור על המכשיר הישן גיבוי מלא של תיקיית ווטסאפ בנתיב המוכר ו/או בנתיב החדש ולאלץ את ווטסאפ לשחזר מהגיבוי המקומי
     (על ידי ניתוק תקשורת או ניתוק מחשבון או ניתוק מדרייב).
    פעם אחת בלבד ווטסאפ הציע לי לשחזר מגיבוי מקומי וגם השחזור הזה נכשל (לא נתקע אלא הפסיק אחרי זמן קצר עם הודעת שגיאה).

3. להתקין על המכשיר החדש גירסה ישנה של ווטסאפ.

נערך על-ידי Caprica6
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההסבר ועל הקפצת השרשור. ללא ספק זה יעזור למישהו. אולי גם לי מתישהו. :)

ככל שכמות השרשורים בנושא זה גדלה וכך גם כמות הסיבוכים האפשריים, ופתרונות שעבדו ומפסיקים וכו', אני פשוט משתכנע עד כמה ווצאפ היא תוכנה גרועה עם מודל מחורבן.

מצד אחד יש לך את הEnd-to-end encryption המהולל, שאתה מקבל את כל ה"יתרונות" שלו:

• התוכנה קשורה למכשיר טלפון מסוים ואם הוא לא ברשת - אתה לא יכול להשתמש בה בשום מקום אחר.
  • סיפורי וודוו מההפטרה כל פעם שצריך לגבות ולשחזר והגיבוי לדרייב נכשל / השחזור נכשל
  • גיבוי מקומי לא אמין (הבנתי שבגרסאות האחרונות לא קיים)
  • מסד נתונים בפורמטים שונים בiOS ובAndroid - אין שום דרך גנרית נתמכת להעביר הסטוריה אם עוברים לטלפון עם שונה. רק לאחרונה התחילו לתפור פתרונות מיוחדים רק לסמסונג או רק לאנדרואיד 12.

כתוצאה מכך כל פעם כשאתה רוצה להחליף מכשיר, או אם הוא מתקלקל - אתה בסכנה אמיתית לאבד את ההסטוריה, את אנשי הקשר, את המדיה, ומה לא.

מצד שני, היכולת לגבות לענן ולשחזר - אומרת שאין לך באמת שום end-to-end encryption, כי הגיבויים לענן לא מוגנים באותה צורה. למעשה אפילו אם אתה לא מגבה את הצ'אט, אין לך שום שליטה על מה עושה הצד השני (בכוונה או בטעות).

מצד שני המודל של - שבו אין end-to-end בצ'אטים רגילים, וההסטוריה נשמרת על השרתים, נותן לך:

• יכולת להתחבר לחשבון שלך מכמה מכשירים שתרצה (מחשבים, טלפונים, , ווב), שכולם מסונכרנים בכל מקום בעולם
  • אין שום בעיה בהחלפת טלפון - הכל פשוט יעבור, כולל מדיה, והכל. אוטומטית. בלי שום עבודה מיוחדת שצריך לעשות.
  • אם אתה רוצה end-to-end encryption אמיתי - אתה יוצר צ'אט סודי שמופיע רק במכשירי הקצה, לא מסתנכרן ולא מגובה.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועוד באותו נושא. ממש לאחרונה הייתי צריך להעביר הסטוריית ווצאפ מiOS לAndroid (מכשיר של Xiaomi). כפי שכתבתי למעלה - נכון לעכשיו אין שום דרך רשמית נתמכת ע"י המפתחים לעשות את זה.

יש כמה תכנות לא חינמיות שטוענות להצלחה. כולן עובדות בשיטה של חיבור שני המכשירים למחשב, גיבוי ממכשיר המקור למחשב, שחזור הגיבוי מהמחשב למכשיר החדש, התקנת ווצאפ במכשיר החדש ושחזור מגיבוי מקומי.

לאחר קריאת ביקורות וכמה ניסויים הצלחתי עם התוכנה הזו להעביר את כל ההודעות והמדיה:

https://www.tenorshare.com/whatsapp-transfer-backup-restore.html

Tenorshare iCareFone Transfer

הערות

התוכנה דואגת להתקין את כל הדרייברים כדי שWindows יזהה את הטלפונים (כולל Mobile Device Support וAndroid Debug Bridge).

אין צורך בiTunes או Studio מותקנים

יש להתקין את הגרסה האחרונה של התוכנה. גרסאות ישנות יותר לפעמים לא מזהות חדש.

לא צריך root/jailbreak על המכשירים

כן צריך להפעיל developer mode וUSB debugging בAndroid

התוכנה תדרוש מכם לאמת את מספר הטלפון המקושר לחשבון הווצאפ ותקבלו SMS מווצאפ כמקובל כאשר מעבירים את התוכנה ממכשיר למכשיר. כמו כן יש צורך לבטל זמנית Two-Factor Authentication אם קיים.

בגרסאות חדשות של ווצאפ יש תחילה לאפשר לתוכנה גישה לאחסון הטלפון - אחרת היא לא רואה את הגיבוי המקומי.

לכל הדברים האלה - יש הסברים מובנים ובהירים בשלבים המתאימים בגיבוי, כולל צילומי מסך.

סה"כ התרשמתי לטובה.

עלויות

הגרסה החינמית של התוכנה מוכנה לעשות רק גיבוי. בשביל שחזור מבקשים שתשלמו עליה. לא מצאתי אף תוכנה מסוג זה שמוכנה לעשות את זה בחינם.

מסתובבות גרסאות פרוצות של iCareFone Transfer ברשת, אבל הן לא עובדות. איכשהו התוכנה מזהה את זה שהיא פרוצה ומסרבת לשחזר (גם אם מנתקים את המחשב מהאינטרנט).

החברה טוענת להחזר כספי מלא אם העברת ההסטוריה לא תצליח. לא יודע האם הם עומדים מאחורי זה, כי אצלי, כאמור, זה כן הצליח. העלות הייתה $20 פחות 30% (קופון הנחה שמצאתי תוך שנייה ברשת), שזו עלות מנוי חודשי מתחדש. ז"א שחשוב לבטל את המנוי במהלך חודש כדי לא לשלם שוב. מבחינתי זה היה שווה, ולו רק כדי לבדוק וללמוד את הנושא. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של QttP

ועוד באותו נושא. ממש לאחרונה הייתי צריך להעביר הסטוריית ווצאפ מiOS לAndroid (מכשיר של Xiaomi). כפי שכתבתי למעלה - נכון לעכשיו אין שום דרך רשמית נתמכת ע"י המפתחים לעשות את זה.

יש כמה תכנות לא חינמיות שטוענות להצלחה. כולן עובדות בשיטה של חיבור שני המכשירים למחשב, גיבוי ממכשיר המקור למחשב, שחזור הגיבוי מהמחשב למכשיר החדש, התקנת ווצאפ במכשיר החדש ושחזור מגיבוי מקומי.

לאחר קריאת ביקורות וכמה ניסויים הצלחתי עם התוכנה הזו להעביר את כל ההודעות והמדיה:

https://www.tenorshare.com/whatsapp-transfer-backup-restore.html

Tenorshare iCareFone WhatsApp Transfer

הערות

התוכנה דואגת להתקין את כל הדרייברים כדי שWindows יזהה את הטלפונים (כולל Apple Mobile Device Support וAndroid Debug Bridge).

אין צורך בiTunes או Android Studio מותקנים

יש להתקין את הגרסה האחרונה של התוכנה. גרסאות ישנות יותר לפעמים לא מזהות iPhone חדש.

לא צריך root/jailbreak על המכשירים

כן צריך להפעיל developer mode וUSB debugging בAndroid

התוכנה תדרוש מכם לאמת את מספר הטלפון המקושר לחשבון הווצאפ ותקבלו SMS מווצאפ כמקובל כאשר מעבירים את התוכנה ממכשיר למכשיר. כמו כן יש צורך לבטל זמנית Two-Factor Authentication אם קיים.

בגרסאות חדשות של ווצאפ יש תחילה לאפשר לתוכנה גישה לאחסון הטלפון - אחרת היא לא רואה את הגיבוי המקומי.

לכל הדברים האלה - יש הסברים מובנים ובהירים בשלבים המתאימים בגיבוי, כולל צילומי מסך.

סה"כ התרשמתי לטובה.

עלויות

הגרסה החינמית של התוכנה מוכנה לעשות רק גיבוי. בשביל שחזור מבקשים שתשלמו עליה. לא מצאתי אף תוכנה מסוג זה שמוכנה לעשות את זה בחינם.

מסתובבות גרסאות פרוצות של iCareFone WhatsApp Transfer ברשת, אבל הן לא עובדות. איכשהו התוכנה מזהה את זה שהיא פרוצה ומסרבת לשחזר (גם אם מנתקים את המחשב מהאינטרנט).

החברה טוענת להחזר כספי מלא אם העברת ההסטוריה לא תצליח. לא יודע האם הם עומדים מאחורי זה, כי אצלי, כאמור, זה כן הצליח. העלות הייתה $20 פחות 30% (קופון הנחה שמצאתי תוך שנייה ברשת), שזו עלות מנוי חודשי מתחדש. ז"א שחשוב לבטל את המנוי במהלך חודש כדי לא לשלם שוב. מבחינתי זה היה שווה, ולו רק כדי לבדוק וללמוד את הנושא. :)

מעתיקים את התיקיה.

נניח שעשית פרמוט לפלאפון, אתה מתקין את האפליקציה. אחרי ההתקנה אני מעתיק את התיקייה להיכן שהיא היתה (אחרי ההתקנה לא מופיעה התיקיה הזו באופן אוטומטי). אחר כך מוחק את הוואצאפ ומתקין מחדש. זה שואל אם לעלות גיבוי מהענן או משהו כזה. מסמנים כן, למרות שזה גיבוי מתוך המכשיר. לפעמים צריך למחוק ולהתקין מספר פעמים, אבל זה תמיד עובד בסוף (הצליח לי גם במכשיר של פוקופון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא היה לי מכשיר של אפל וכנראה גם לא יהיה לי, אז אינני יודע האם זה עובד במעבר בין אנדרואיד ל-.

ציטוט

מאין לך שזה לא פשוט שחזר מהענן?

אני לא מגבה בכלל את הוואצאפ על לכן ההודעה הזאת הטעתה אותי בהתחלה והייתי כל הזמן מסמן לא, למרות שצריך לסמן כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...