הצעה למפרט מחשב/פתרון חלופי לחיבור לטלוויזיה (עד 4K) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הצעה למפרט מחשב/פתרון חלופי לחיבור לטלוויזיה (עד 4K)

Udie

Recommended Posts

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?

4K, והייתי מעוניין למצוא פתרון בהרבה פחות מזה. אני לא חושב שצריך להגיע לשם.

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?

מחשב קטן שמיועד לחיבור לטלוויזיה (ולאינטרנט) לצורך הצגת מדיה. ראו פירוט בסוף.

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)?

לא.

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)

לא.

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב?

מאוד חשוב. הוא מיועד לצפייה בחדר השינה, גם בסרט/סדרה שקטים לצורך העניין, ומכשיר מרעיש מאוד יפריע.

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)?

לא.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

צריך מערכת הפעלה. מועדפת . לא צריך.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

יש לי נטייה קלה ל-Ivory מנסיון באיזור שלי, אבל זה לא קריטי.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב?

בשבועות הקרובים, כתלות בקצב ההתגבשות על מפרט.

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים ספציפיים?

יציאת . חיבורי מדיה מגוונים במידת האפשר.

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב?

לא.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

לא מדובר במחשב למערכת בייתי. מדובר במחשב קטן שיתחבר לטלוויזיה רגילה שמובנית בדלת ארון בגדים בחדר שינה.

הוא נדרש לתמוך במדיה על כל סוגיה/דרכי הגעתה. כלומר, צריכה להיות לו יציאת ותמיכה בתוכנות מדיה שונות.

יהיה לו חיבור מהיר לאינטרנט לצרכי נטפליקס וכו'. אז צריך כרטיס תומך.

לא ברור לי מהן המגבלות על כרטיס המסך - כמה מהביצועים נקבעים לפיו וכמה לפי הטלוויזיה, שהיא לא המכשיר הכי חדש ומתוחכם בעולם. 

הממדים צריכים להיות קטנים ככל האפשר - נכנס למגירה בארון בגדים.

אין תכנון לגיימינג או עבודה על המחשב הזה - הוא מיועד למדיה בלבד.  בכל זאת לא הייתי מעוניין להכניס שם חומרה ישנה או איטית מדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שאלה לי אליך

אם אלה הן הדרישון שלך

מדוע אתה לא קונה קופסת אנדרואיד עם אנדרואיד TV עם מקלדת ועכבר אלחוטי בנוסף לשלט כדוגמא XIAOMI MI BOX במחיר של כ250-300 שח עם תוספת של מפצל וLAN בעוד 50 המכשיר תומך בנטפליקס סלקום פרטנר סטינג נקסט וכו.....וVLC ואתה יכול לצפות בכל קובץ בנוסף אתה יכול להתקין תוכנה כמו STREMIO ולגמור עניין

או אפילו SHIELD שהיא יותר חזר מהנ"ל אך עם יכולות תוכנתיות דומות ב700 שח

או אפילו לקנות את FIRE TV CUBE ב500 שח

כל המכשירים הנל תומכים ב4K

וNETFLIX מאשרים את תמיכתם שם ב4K לתכנים שלהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום עידו,

בעיקר כי אני לא מכיר את האפשרות הזו... חשדתי שיש משהו כזה (לכן כתבתי בכותרת "פתרון חלופי"), אבל אני ממש לא מתמצא, כאמור.

יש המלצה לדגם ספציפי? אני צריך משהו שיהיה תקוע בארון בגדים, כאמור, והחיבור לטלוויזיה ולאינטרנט יהיה חוטי, לא .

אפשר לקנות Shield בארץ איפהשהוא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העצה שלי הייתי הולך על השיאומי mi box 3 או 4 (לא הייתי קונה את הC)

ובנסוף לא לשכוח לקנות מפצל של חברה טובה כמו UGREEN שיש בתוכו גם שקע LAN מוצר כזה עולה בערך 15-20 דולר באליאקספרס

ואולי הייתי מוסיף מקלדת ועכבר אלחוטיים

image.png.556108646518e2a10076ff5b097358ad.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלה הסטרימרים שיש ב-Ivory. יש שם את השיאומי Box, למרות שהוא לא ממוספר.

- זה אני או שהשיאומי Box תומך רק ב-WiFi ולא במשהו חוטי? או שאם אני קונה מפצל עם שקע LAN אני מסודר שם?

- אלו מפצלי ה-USB שיש ב-Ivory. לא נראה לי שיש שם משהו מתאים. אני רוצה מכשיר שיאפשר שמירה על חיבור במהירות גבוהה (אמור להיות סיב של 1000 Mbps).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של idopo25

העצה שלי הייתי הולך על השיאומי mi box 3 או 4 (לא הייתי קונה את הC)

Mi Box 3 בשוק הגלובלי נקרא פשוט Mi Box

Mi Box 4 בשוק הגלובלי נקרא פשוט Mi Box S

היום עדיף את הMi Box S למרות שהחומרה זהה והוא הדגם ה"חדש" עם השלט החדש שהוא ה"שיפור" העיקרי יותר נוח לגשת למשל לנטפליקס בזריזות(אישית יש לי את שניהם).

Mi Box 4 to launch as Mi Box S in international markets - GizmoChina - Sep 15, 2018

ציטוט של Udie

- זה אני או שהשיאומי Box תומך רק ב-WiFi ולא במשהו חוטי? או שאם אני קונה מפצל USB עם שקע LAN אני מסודר שם? 

כן, הMi Box והMi Box S ללא מתאם תומכים רק בWiFi ואם אתה קונה מתאם גם בלי מפצל אז אתה יכול לחבר בחיבור חוטי אבל הכי משתלם עם מתאם שכולל חיבורי 3.0 ותמיכה ב1000Mbps כמו הUGreen אחרת לא תוכל להרחיב לו את הזיכרון וגם לחבר מקלדת ועכבר או לחילופין ועדיף לדעתי מקלדת קטנה עם משטח מגע בסגנון הזה למשל...
x31sIbX.jpgLooHNum.jpg
https://www.aliexpress.com/item/32401431234.html

^הקישור מפנה למתאם בחנות הרשמית של UGreen אצל .

UGreen מציינים בתחתית התמונה תאימות מושלמת לא יודע עד כמה זה נכון אבל יש לא מעט אנשים מרוצים 5511 ביקורות עם ממוצע של 4.9 מתוך 5 כרגע.

wvLNxPI.png

tZ0RRtX.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Udie

למה מיועדים כבלי הטעינה שיש שם? חשבתי שהמתאם לא דורש טעינה

נראה שזה לחיבורי 3.0 במידה ומכשיר מסוים דורש יותר חשמל...

LHgUw0J.png

אבל לדוגמא הינה תגובה של ישראלי שהזמין עם ולא השתמש כי הכונן החיצוני עובד לו מבלי לחבר את המתאם לחשמל ויש לא מעט שהזמינו בלי אם תעבור על הביקורות וגם לדעתי אין צורך...

JFFa0sZ.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה אחרונה על ה-Mi Box S. נניח שאני קונה אותו ומשתמש בו לפני שהמפצל הנ"ל מגיע. עם אנטנת ה-WiFi שהוא מגיע איתה. 

מה תהיה המהירות שלי? 

כי קשה לי להאמין שזה יהיה ה-1000 MBps שאמור להיות לחיבור האינטרנט המהיר. כלומר, זה נשמע לי קצת גבוה ומסוכן ל-WiFi

(אני פשוט תוהה אם יש טעם לקנות את הסטרימר לפני שהמפצל מגיע... הייתי רוצה לבדוק שהחיבור לאינטרנט שם עובד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הMi Box והMi Box S שלי מחוברים בWiFi לmini FiberBox ובשניהם אני מקבל בסביבות ה30Mbps על חבילה של 200Mbps/5Mbps ואין לי שום בעיה לצפות בתכנים של בנטפליקס וביוטיוב(ככה שאין צורך ביותר מידי בשביל צפייה ב4K :)) ואתה כנראה על פרטנר אני מניח ע"פ מהירות האינטרנט על תדר 5Ghz תקבל מהירות גבוהה יותר בWiFi ומאחר ומזרים המדיה קטן תמיד אפשר לשחק עם המיקום ולקבל מהירות מעט גבוהה יותר, אתה גם יכול לבדוק באותו מיקום שאתה מתכנן לשים את הMi Box S לפני רכישה בדיקת מהירות למשל אצלי עם מכשירים חכמים שונים במיקום של מזרימי המדיה אני מקבל בסביבות ה32Mbps-40Mbps בעוד שאצל פרטנר מבדיקה שעשיתי בבית של אחי(חבילה של 200Mbps/20Mbps) עם הטלפון החכם קיבלתי בסביבות ה110Mbps בWiFi.

אז לדעתי קנה ותהנה 😎

6G463zc.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...