האם העלות החשמל החודשית מהמחשב צריכה להיוות שיקול בבחירת GPU - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם העלות החשמל החודשית מהמחשב צריכה להיוות שיקול בבחירת GPU

huber

Recommended Posts

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של Milford Cubicle

מסכים עם QttP שכל הדיון פה הוא קצת דבילי.

אתם מתווכחים האם תוספת של 180 שקל בשנה בחשבון החשמל היא זניחה או לא (ספוילר: היא זניחה מאוד) כאילו שזה בכלל מספר ריאלי...

חישבתם אותו לפי 10 שעות משחק ביום, 365 ימים בשנה!

צריך להיות אדם הזוי ומנותק לחלוטין מהמציאות בשביל לחשוב שזה איזשהו חישוב ריאלי לסיטואציה אפשרית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של QttP

למי שמשחק 10 שעות ביום... 10 פאקינג שעות ביום!... 180 שקלים לשנה הם זניחים לחלוטין ביחס לאובדן ההכנסה הפוטנציאלי של משהו אחר שהיה אפשר לעשות בזמן הזה. בעצם גם 1,800 הם זניחים לחלוטין. כנראה גם 18,000.

10 פאקינג שעות ביום! כל יום!

כן , הזוי אבל קיים .

ככל הנראה יש מעטים  והם כנראה לא מכלכלים את עצמם . 

למען האמת קורה מול חלון המטבח שלי , 2 ילדים על אותו מחשב, חוזרים ב 13:00-14:00 מביה"ס ומדליקים את המחשב , מכבים את המחשב בחצות לערך.

תוסיף חופשים ושבתות,  תקזז ימים בחופשות שלא בבית  או עונשים  , אתה עדין עומד על אזור ה 10 שעות בממוצע .

הם  לא מקרה חריג , רק חריג ששניהם על אותו מחשב אז בזמן שאחד מטלות או בחוגים האחר במחשב.

אבל 5 שעות מסכים ביום לילד זה לא מנותק מהמציאות אם ההורים לא יודעים לשים גבולות  או בכלל  לא נמצאים בבית .

לרוב ה 5 שעות האלה מתפצלות על כמה מסכים ולא רק על גיימניג במחשב. 

אין שום אובדן הכנסה פוטנציאלי מאחר ואסור להעסיק ילדים בגילם .  (

בסוף הסיפור מי ששילם על המחשב הוא אותו אחד שמשלם את החשמל ( והוא לא אוהב שמנסים לפתח איתו דיון  על שעות המסכים של הבנים שלו ) .

ברור לי שלאדם בוגר   שגם מחזיק משפחה , עד שעה בממוצע ליום זה זמן סביר  . אבל למישהו יותר צעיר  3-4 שעות זה גם זמן סביר אם הוא מעדיף משחקים על פני וכו' .

מי שהביא את דוגמאת הקיצון של 10 שעות  הוא coch והוא בחר את דוגמאת הקיצון שבהחלט מצדיקה הסתכלות  על צריכת חשמל כדוגמא שמבטלת את הצורך בבחינת צריכת חשמל וגם הוסיף לה חישוב שגוי  ביחס של 1 ל 10 .  זה מה שצרם לי וגרם לי להגיב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

אז נשאר רק העניין הפעוט של 200-400 שקל לשנה.

אז העמדות ידועות, ושלי עדיין אותה עמדה.

אתה אוהב להמציא מספרים? אפילו במקרה הקיצון של 10 שעות ביום זה 180 שקל, לא 200 ובטח שלא 400.

180 שקל לשנה למשק בית (שים לב שבשביל להצדיק את ה-10 שעות נתת דוגמה של משק בית שלם ולא של אדם יחיד), אפילו במקרה הקיצוני והמופרע הזה - זה זניח בכל קנה מידה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

מסכים עם QttP שכל הדיון פה הוא קצת דבילי.

אתם מתווכחים האם תוספת של 180 שקל בשנה בחשבון החשמל היא זניחה או לא (ספוילר: היא זניחה מאוד) כאילו שזה בכלל מספר ריאלי...

חישבתם אותו לפי 10 שעות משחק ביום, 365 ימים בשנה!

צריך להיות אדם הזוי ומנותק לחלוטין מהמציאות בשביל לחשוב שזה איזשהו חישוב ריאלי לסיטואציה אפשרית.

אכן,

המציאות הפרקטית שאני יכול לדגום ממשק הבית שלי היא כזו:

אני משחק פעם ברבעון (כמה שעות בודדות) בעיקר לבחון טכנולוגיות גראפיות ומנועים משחקיים חדשים.

האספק שמעניין אותי הוא ברובד הטכנולוגי של התחום לכן אין הרבה שעות.

קרי זה בשנה לא עובר 20 שעות total. (כדאי לקנות ממני כרטיס מסך כשאני מוכר 😆).

ביתי בגיל המשחק, מדי תקופה נגיד כמה שבועות, מוצאת משחק חדש שמעניין אותה ויושבת כמה שעות עליו

עד שנוטשת אותו. בשנה לא עוברת 100 שעות. אותו דבר הבן הקטן יותר.

קרי שאף אחד לא מגיע אפילו לשעה אחת ביום בממוצע (במשך שנה כולה) בבית שלי. וזה בית טיפוסי.

המקרה הכי קיצון שאני יכול להעלות על הדעת, של כבד, זה ילדים מסוג זכר בגילאי 13-18 ולפני שעברו

לחיים בוגרים ונגמר להם הזמן הפנוי. אך מצד שני הם מספיק גדולים כבר (כילדים) לשבת על המחשב ולשחק

בו הרבה. הם לבטח משחקים יותר משעה ביום בחופשים או בחופש הגדול, ופחות ביתר השנה שכן בימי לימודים

אין זמן רב. אולי אצלם זה מסתכם לשעה גג-שעתיים נטו בממוצע כל יום בשנה שלמה. אולי.

קרי 350 עד 700 שעות בשנה. אלו המספרים היותר מקושרים למציאות.

10 שעות ?

10 שעות זו תחנת עבודה שמבצעת עבודות batch באמצעות ה- GPU משעה 8 כשפתחו את המשרד ועד שעה

18 שיצאו הביתה.

ואם מדובר במשתמש אנושי שיושב 10 שעות ביום לשחק משחקי 3D על מחשב, לא משנה אם זה ילד או מבוגר,

ה- 180 שח בשנה צריכים להיות כבר הבעיה הבאמת אחרונה שלו, שכן יש לו בעיות חמורות בסדרי גודל

לטפל בהם קודם, בכללם בעיות סוציאליות-חברתיות, בעיות ראיה, בעיות תעסוקה והשכלה,

ועוד כמה גם בריאותיות שעודף גיימינג מסוג זה מייצרים כולל גם אורטופדיות.

**התשלום לפסיכולוג עבור הבעיות החברתיות אנטי-סוציאליות מדובר ב- 350 שח לפגישה אחת של 45 דקות.

יותר חשוב שיתחיל לברר נצילות חשמל בקליניקה אצל הפסיכולוג שלו (מזגן תאורה וכיוצא בזאת), שם זה מגולם

בעלות השעתית של הטיפול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

גם 2000 ש"ח בשנה זה סכום זניח ביחס להוצאה השנתית של משק הבית . 

גם 20,000 ש"ח בשנה זה סכום זניח ביחס לאושר  שהרי לאושר אין מחיר . ומה יעשה אותך יותר מאושר מטיטאן  SLI עם מלא מלא RGB

זה נחמד לקחת מספר ולהכניס אותו לקנה מידע מעוות כדי להפוך אותו לחסר משמעות  אבל זה נשאר עיוות .

גם אני יכול לעוות  - 200 ש"ח תוספת לחשבון החשמל לעומת 0 ש"ח תוספת לחשבון החשמל זה יחס אינסופי .  גם האינסוף זניח אצלך ?

אם יש לי שני כרטיסים שעולים אותו דבר ונותנים את אותם ביצועים והאחד יבזבז לי עוד 180 שקל בשנה למשך 5  שנים , אז יש לזה משמעות.

בטווח של 5 שנים , הכרטיס עלה לי 900 ש"ח יותר.

אם ב 1070ti/vega56 עסקינן אז זה בערך 50% ממחיר הכרטיס .

אם ב rx590/1660 אז זה כמעט כל מחיר הכרטיס. בטווח הארוך הוא עלה כמעט כפול .

כן, טעות של קנה מידה שלם, בקטנה...

בכל מקרה , הרעיון הוא לראות את המציאות בעיניו של מבקש העצה ולא בעיניך .

אם אדם מתייעץ לגבי כרטיס מסך ב 900 ש"ח , זה לא משנה אם לך יש כרטיס מסך ב 9,000  . 

התשובה צריכה להיות מותאמת לו .

אתה יכול להעמיד את זה למבחן המציאות , בכל פעם שתמליץ על כרטיס עם צריכה יותר גבוהה, צא מנק' הנחה שמבקש העצה משחק 10 שעות ביום ותאמר לו  " דרך אגב , הכרטיס הזה עולה לך עוד 200 ש"ח בשנה " 

אם רוב האנשים יאמרו לך " אהה, זניח "  אז כנראה שאתה צודק, אם לא, אז אולי תחשוב על זה שוב  מנק' מבט של מי שאין לו. 

יועבקה הלכת רחוק עם שיעורי הכלכלה. זרקתי מספר חסר משמעות שהוא 18 שח. מחישוב מהיר שעשית יצא לך 180 עבור אדם שאם נמצא אחד כזה הוא כנראה עושה את זה למחייתו, למשל סטרימר שיש לו מאות אלפי או מיליוני עוקבים, והוא חי מהסכומים האלה. יש כאלה. בהנחה שיש מישהו כזה אז ה 180 שח האלה בשנה הם לא נמצאים בענן הרלוונטיות שלו לבחירת חומרה ובצדק. לכן שאר ההסברים עם ה 900 9000 וההתאמות האישיות וכפול 5 שנים... וכו.. לא משמעותיים. אם אתה הולך לעשות מחקר על זה, תמצא מישהו שיסכים איתך ש 180 כפול 5 שנים הם כן משמעותיים עבורו במידה ו 365 ימים הוא הולך לשבת עשר שעות על המחשב. כנל בחישוב היבש שעשית על הנייר בין שני כרטיסים של שתי החברות השונות.. שזה מכפיל את עצמו בעצם לטווח ארוך... הסבר שטותי ולא רלוונטי כי זה חוזר לנקודת המוצא שהכסף הזה יורד ממישהו שיושב 365/10 לפי החישוב שלך. לא הבנתי גם איך קישרת בין מתן עיצה לאדם שמתאימה לו ולא לפי העיניים שלי... קצת עירבבת וסיבכת דברים בדיון המיותר הזה וכל זה על בסיס 18 שח שסתם נזרקו באוויר סתם כדוגמא לזה שכל מי שעוקב אחרי חומרה כתחביב סלש מקצוע יודע שהעלויות בפועל למשתמש ביתי הם זניחות מאוד. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של QttP

כמה פעמים כבר אמרתי לך שצריך להרוג אותך על זה שאתה נותן קישורים לסרטונים ארוכים משעממים וגרועים של פוצים ביוטיוב במקום משהו שאפשר לסכם בטבלה של 3 שורות?

אם כ"כ מפריעים לך הדיונים שלי, פשוט תתעלם מהם במקום להרוג אותי, לא יותר פשוט? 1f602.svg

והעובדה שה"סרטון הארוך והמשעמם" כפי הגדרתך יצר פה דיון מאוד פורה ומעניין מוכיחה שהוא כנראה כן היה שווה צפיה, לא? 1f60e.svg

בכל מקרה, בחברות, בלי הריגה הדדית מיותרת, ויהיה פה הרבה יותר נחמד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה עם המבדקים האלה שהם לא מכלילים ראוטר, , מסך וכמה צריכה פסיבית המחשב לוקח מהקיר.
את הנושא הזה בדקתי לעומק ומחשב נייח הוחלף בנייד, למסך חסכוני יותר, עם מנגנון השהייה וצריכה נמוכה יותר והפרשי הצריכה נהיו בסדר גודל של 100 ש"ח לחודשיים.
המשכתי למקרר עם דרג אנרגטי A, מכונת כביסה, מייבש, מזגנים, תנור, טלוויזיות בייתר הבית וההפרש מצריכה של חודשיים שהיא 1200 ש"ח ירידה ל-700 במקרה הטוב.
אז כן, יש הפרשים מינוריים פה ושם שיחדיו יכולים לעשות הפרש ניכר כפי שאצלי, כמעט חתך בחצי את העלות בחשבונית.
אגב, לא כזה ציוד ישן היה בבית, בן 10-15 שנה.
אם אתם עושים השוואה בין יצרניות השוק בשנה האחרונה או הקודמת לאותו קהל יעד לדעתי השינויים מינוריים וזניחים.
אם אתם עושים השוואות בין קהל יעד שונה גיימרים לצד משתמשי שמשחקים גיימינג אז הדופי הוא ענק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של andralamusya

המשכתי למקרר עם דרג אנרגטי A, מכונת כביסה, מייבש, מזגנים, תנור, טלוויזיות בייתר הבית וההפרש מצריכה של חודשיים שהיא 1200 ש"ח ירידה ל-700 במקרה הטוב.

זה יפה מאוד. חסכון של 500 שקל לחודשיים, אז 3000 לשנה? כמה עלה לך להחליף את כל הציוד וכמה שנים יעברו עד שההשקעה תחזיר את עצמה? :) 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של QttP

זה יפה מאוד. חסכון של 500 שקל לחודשיים, אז 3000 לשנה? כמה עלה לך להחליף את כל הציוד וכמה שנים יעברו עד שההשקעה תחזיר את עצמה? :) 

לבנתיים עברו שנתיים, חסכתי 6? (נגיד החזרתי את עלות המקרר), יחלפו עוד שנתיים? עוד מוצר. הנקודה היא שחוויית השימוש השתפרה ועל הדרך נחסך חשמל ויש אחריות. תוך 6-7 שנים החזרה מלאה של עלות הציוד. למרות שכבר החזרתי אותו ע"י התקנה של הציוד הישן ביחידת דיור לצורכי השכרה ואחרי זה במכירתה כדירה מאובזרת.

שורה תחתונה,
שעושים השוואה בין מחשב עדכני HIGH-END למחשב שהוא MID-END תחת משחקים תובעניים, חוויית השימוש משתפרת.
אבל מה קורה כמו במקרה אצלי שהילד משחק במשחקים שהם אינם תובעניים? חייוות השימוש בין 2 מערכות המחשב נהפכו למינוריות וצריכת החשמל פתאום כן השתנתה באופן בולט.
וכל זה מבלי להזכיר שגם אם מבטלים את עיניין החיסכון בחשמל, נגיד כמו הרצה תמידית של משחק ממוזער ברקע עדיין יש חיסכון בחשמל.
וזה מה שאני מנסה לומר, תבחרו את הציוד שלכם בצורה נבונה יותר לשימושים שלכם ואל תהיו אוברקיל וכל זה מבלי להזכיר שצריכה אפקטיביות ששם קבור הכלב, כלב שמן מאוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של QttP

צודק. לא תמיד ההפרשים מצדיקים את החסכון הפוטנציאלי בחשמל. אגב אני בדקתי את זה עד לאחרונה שנכנסנו לבית הקבע שלנו,

בנושא המיזוג אוויר. מזגן A לעומת מזגן D נניח, כאשר המזגן D לא משהו משנת 80 אלא תחילת שנות ה 2000.. ההבדל השנתי

היה בלחץ 250 ש"ח. זה תלוי בעיקר ב - כמות השימוש ואופן השימוש, אבל אפשר למצוא דוגמאות לכל מיני מכשירים כאלה.

אין לזה תשובה חד משמעית ובהחלט אפשר למדוד את זה, אבל לקחת הכול חסכוני במידה ויש לך משהו קיים, לא תמיד משתלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק הבדל חשוב שהמזגן משנות ה- 80 עשוי להיות מאד אמין ואיכותי,

לעומת הבררה זבל הסיני שאנחנו מקבלים היום במזגנים חדשים שמתוכננים לחיות 3-5 שנים גג ולמות.

מחפשם לייצר ולמכור הכי בזול כי זה מה שהולך במסחרה של השוק הטיפש.

הציוד מיזוג של שנות ה- 80 תוכן ל- lifetime ועלה בהתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...