האם העלות החשמל החודשית מהמחשב צריכה להיוות שיקול בבחירת GPU - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם העלות החשמל החודשית מהמחשב צריכה להיוות שיקול בבחירת GPU

huber

Recommended Posts

הרבה פעמים ראיתי ויכוחים בין המחנות של AMD/NVIDIA שבהם היו תגובות כגון "אל תקנה X, חשבון החשמל שלך יקפוץ פלאים" וכו. הוידאו הבא בא לתת סופסוף מענה לשאלה האם באמת בחירה ב GPU מיצרן X לעומת המתחרה תשפיע איכשהו על חשבון החשמל שלכם.

התוצאות יפתיעו את רובכם - מובטח:

https://www.youtube.com/watch?v=kbWWQGJcpdQ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ראית תגובות כאלה של משתמשים בפורום ? או שראית ויכוחים של מדוע NVIDIA הרבה יותר יעילה בימינו מ ? כי יש הבדל

בין הדברים.

במידה וזה לא עוד דיון של שחיטת כבשים והקרבת קורבנות ל , כי זה ברור מאליו שההבדל בכיס הוא גרושים,

אז מי שזה צריך לעניין אותו אלו חוות כרייה וכדומה. לא יוזר ביתי שמאבד 18 שקל בשנה במידה והוא משחק 10 שעות ביום,

בין כרטיס דמוי לבין 1070Ti למשל.

נושא ידוע ולא מפתיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

זה ברור מאליו שההבדל בכיס הוא גרושים,

אז מי שזה צריך לעניין אותו אלו חוות כרייה וכדומה. לא יוזר ביתי שמאבד 18 שקל בשנה במידה והוא משחק 10 שעות ביום,

בין כרטיס דמוי vega לבין 1070Ti למשל.

.

100 וואט הפרש בצריכת חשמל  לפי תעריף זה 18 ש"ח לשנה למי שמשחק שעה ביום בממוצע  וזה אכן זניח.

דווקא למי שמשחק 10 שעות ביום זה  180 ש"ח לשנה וזה כן משמעותי  , במיוחד  בהנחה שהכרטיס נרכש לכמה שנים . 

יש גם כל מיני דברים מסביב שאפשר להתווכח עליהם עד אין קץ אבל החשבון הוא פשוט ואתה כתבת טעות. 

0.1 קילו וואט ( 100 וואט הפרש ) * 0.5 ש"ח לקילו וואט שעה * 10 שעות משחק  ליום *365  ימים בשנה .

הרלוונטיות  העיקרית של הנושא הזה היא מאחר ולא פעם ממליצים כאן בפורום על כרטיס זה או אחר  ולרוב לא נוטים לשאול את מבקש העצה כמה זמן הוא משחק ביום אלא עד כמה המשחקים שלו כבדים ,  אבל גם 10 שעות של פיפא מייצרות עומס מסויים .  עניין צריכת החשמל נכנס כמעט ורק בהקשר של ספק הכח.

גילוי נאות , 

לכותב אין סנטימנטים לשום חברה אבל  הוא פאן בוי של הארנק שלו והיחסים אינם הדדיים . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

200 ש"ח בשנה - זה משמעותי ?

בכוונה לא כתבתי "בשבילך".

אני שואל בכללי , לי, לך , לכל אחד.

רק להזכיר, זה 200 שקלים הפרש מהסכום

הכללי שהמחשב בולע מידי שנה.

אחד שלא יודע / יכול  לפנק את עצמו

בסכום   כלשהו וכל הנאתו נפגמת בגלל

200 שקלים בשנה  - מה כבר יש לדבר ???

גילוי נאות - הכותב לא נכנס לאף אחד לכיס.

רק דואג לפרופורציות .....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

.

100 וואט הפרש בצריכת חשמל  לפי תעריף ישראל זה 18 ש"ח לשנה למי שמשחק שעה ביום בממוצע  וזה אכן זניח.

דווקא למי שמשחק 10 שעות ביום זה  180 ש"ח לשנה וזה כן משמעותי  , במיוחד  בהנחה שהכרטיס נרכש לכמה שנים .

אוקיי. יפה שיצא לי 18 ש"ח, זה סתם מספר שנזרק באוויר. 180 ש"ח בשנה זה תוספת זניחה בחודש ביחס לעשר שעות משחק

ביום. אפילו זניחה לחלוטין. תודה על התיקון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

200 ש"ח בשנה - זה משמעותי ?

בכוונה לא כתבתי "בשבילך".

אני שואל בכללי , לי, לך , לכל אחד.

רק להזכיר, זה 200 שקלים הפרש מהסכום

הכללי שהמחשב בולע מידי שנה.

אחד שלא יודע / יכול  לפנק את עצמו

בסכום   כלשהו וכל הנאתו נפגמת בגלל

200 שקלים בשנה  - מה כבר יש לדבר ???

גילוי נאות - הכותב לא נכנס לאף אחד לכיס.

רק דואג לפרופורציות .....

גם 2000 ש"ח בשנה זה סכום זניח ביחס להוצאה השנתית של משק הבית . 

גם 20,000 ש"ח בשנה זה סכום זניח ביחס לאושר  שהרי לאושר אין מחיר . ומה יעשה אותך יותר מאושר מטיטאן  SLI עם מלא מלא

זה נחמד לקחת מספר ולהכניס אותו לקנה מידע מעוות כדי להפוך אותו לחסר משמעות  אבל זה נשאר עיוות .

גם אני יכול לעוות  - 200 ש"ח תוספת לחשבון החשמל לעומת 0 ש"ח תוספת לחשבון החשמל זה יחס אינסופי .  גם האינסוף זניח אצלך ?

אם יש לי שני כרטיסים שעולים אותו דבר ונותנים את אותם ביצועים והאחד יבזבז לי עוד 180 שקל בשנה למשך 5  שנים , אז יש לזה משמעות.

בטווח של 5 שנים , הכרטיס עלה לי 900 ש"ח יותר.

אם ב 1070ti/vega56 עסקינן אז זה בערך 50% ממחיר הכרטיס .

אם ב rx590/1660 אז זה כמעט כל מחיר הכרטיס. בטווח הארוך הוא עלה כמעט כפול .

ציטוט של coch

אוקיי. יפה שיצא לי 18 ש"ח, זה סתם מספר שנזרק באוויר. 180 ש"ח בשנה זה תוספת זניחה בחודש ביחס לעשר שעות משחק

ביום. אפילו זניחה לחלוטין. תודה על התיקון.

כן, טעות של קנה מידה שלם, בקטנה...

בכל מקרה , הרעיון הוא לראות את המציאות בעיניו של מבקש העצה ולא בעיניך .

אם אדם מתייעץ לגבי כרטיס מסך ב 900 ש"ח , זה לא משנה אם לך יש כרטיס מסך ב 9,000  . 

התשובה צריכה להיות מותאמת לו .

אתה יכול להעמיד את זה למבחן המציאות , בכל פעם שתמליץ על כרטיס עם צריכה יותר גבוהה, צא מנק' הנחה שמבקש העצה משחק 10 שעות ביום ותאמר לו  " דרך אגב , הכרטיס הזה עולה לך עוד 200 ש"ח בשנה " 

אם רוב האנשים יאמרו לך " אהה, זניח "  אז כנראה שאתה צודק, אם לא, אז אולי תחשוב על זה שוב  מנק' מבט של מי שאין לו. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

ומה יעשה אותך יותר מאושר מטיטאן  SLI עם מלא מלא RGB ?

כל אחד ומה שעושה לו את זה ......

אתה יורד לפסים אישיים בעוד אני במפורש נמנעתי מזה.

על כן, לא רואה טעם בשיח חירשים.

לילה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתשובה לכותרת:
לא, האספקט של העלות הכספית של החשמל הנוסף אינה רלוונטית ברוב המוחלט של המקרים.
כדי לזכור שההתייחסות של כל אדם לכסף היא שונה וממש לא כדי להיכנס לכיס של אנשים אחרים או לנסות לשנות להם את מערכת השיקולים הכלכליים שלהם, בטח לא בפורומים שכאלו- זה חסר תוחלת. בגדול, למעט מקרים יוצאי דופן (בין אם שמדובר בתוספת משמעותית שמצטברת לעלות הכרטיס או שמדובר בשברי אחוזים אך הדבר מאוד משמעותיים לאותו אדם), התוספת הכספית זניחה ולכן לא כדי להיכנס לדיונים ולהימנע מאספקט הזה כליל.

אבל, ישנם מספר מאפיינים שנגזרים מצריכת החשמל להם יש רלוונטיות מסוימת ואליהם כדי להתייחס.
אם מדובר במצב בו יש נתון והמצב גבולי מבחינת הגעה להספק המקסימלי שלו אז גם כמה עשרות W בודדים יכולים להיות בעיה ולהוות שיקול מכריע.
מצב נוסף הוא שכל שאר הפרמטרים בין הכרטיסים זהים ואז צריכת החשמל הופכת להיות שיקול בעקיפין.
צריכת חשמל נמוכה מאפשרת, לפחות בפוטנציה, לכרטיס להיות יותר שקט ולעבוד בטמפ' יותר נמוכות מכרטיס בעל זהה אך עם צריכה יותר גבוה. זה שיקול מינורי - טמפ' עבודה ורעש - אך לאנשים מסיימים הוא יותר משמעותי.
עקרונית טמפ' עבודה נמוכה מאפשרת יכולות OC יותר גבוהות, כמובן כתלות בשאר רכיבי הכרטיס והקירור שהצמידו לו.

ישנם עוד פרמטרים\מסקנות שאפשר להסיק ע"פ צריכת החשמל והם אינם חלק משיקול בקניית כרטיס מסוים.

פרמטרים אלו הם אינדיקציה לתמונה הרחבה יותר שמסתכלת על יעילות המיקרו\ארכיטקטורה שבו מיוצר הכרטיס והניצילות הטרמלית או במילים אחרות יחס הביצועים לצריכת חשמל.
מתוך אלו אפשר להשוות בין ארכיטקטורות שונות בין דורות שונים של אותה חברה או בין דורות מקבילים בין חברות שונות.
הדבר נותן אינדיקציה למגמות שיפור שמבצעת כל חברה עם השנים ואיך עומדות סדרות מקבילות בין חברות שונות אחת לשנייה. 
מגמה זו מאפשרת לשער, לחזות, לבצע ניחוש מושכל, לקיים דיון מעשיר, לגבי יכולותיה הטכנולוגיות של כל חברה ואיך הם יושפעו מגורמים אחרים. כל זה כחלק מדיון כללי והשוואתי בין חברות\ארכיטקטורות שונות ולא בין האם לבחור במוצר X או Y.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של omertgm

לא, האספקט של העלות הכספית של החשמל הנוסף אינה רלוונטית ברוב המוחלט של המקרים.

זה מהות וכוונת הכותרת.

אין יותר שאלות כבודו.

זה לא גורע כהוא זה משאר השיקולים שציינת שכבודם במקומם מונח.

אבל כאמור, כל הפואנטה של הנאמר בקישור, שבניגוד למצופה,

ההבדלים בצריכת ההספק בין הכרטיסים הם מינימליים בכל קנה מידה,

ואת זה לא אני אומר, אלא מר בחור בסרטון.

זה שישנם כאלה שגם ההבדלים האלה יכולים להיות דיל ברייקר

עבורם, זה כבר סיפור אחר. זכותם הלגיטימית, וקצרה היריעה

לאנלוגיות שאפשר להביא.

אבל זה לא הנושא.

הנושא הוא ( שוב ) שזה בטל בשישים !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

אבל זה לא הנושא.

הנושא הוא ( שוב ) שזה בטל בשישים !

לא מסכים.

לדעתי לא נכון לבדוק את האספקט צריכת החשמל רק מהזווית הכספית. אם מסתכלים רק על הכסף במשתמע יוצא שזה נתון חסר משמעות וחסר חשיבות לחלוטין בבחירת כרטיס.
אם יש איזושהי כוונה לתת המלצה לגבי כרטיס X או Y בהסתמך על הנתונים שהביאו בסרטון, משמע הוא לא קיים למטרות שעשוע גרידה, אז יש גם יש מקום להרחיב את הדיון מעבר לעלות החשמל.
התמקדות אך ורק בעלות הכספית של צריכת חשמל גבוהה ולא במימדים האחרים יותר היא לא רצינית ועלולה לנבוע משיקולים אינטרסנטיים ולא רלוונטיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זכותך לא להסכים.  :)

ומה מעניין אותי איך היו הכרטיסים של חברה X

בשנת תרפפ"ו  אם הכרטיס שעכשיו הוא מעולה ?

או כל אספקט אקדמי אחר שציינת מקודם ?

אבל, לעניות דעתי, ההפרש הכספי בצריכת החשמל הוא הנושא של הסרטון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

זכותך לא להסכים.  :)

ומה מעניין אותי איך היו הכרטיסים של חברה X

בשנת תרפפ"ו  אם הכרטיס שעכשיו הוא מעולה ?

או כל אספקט אקדמי אחר שציינת מקודם ?

אבל, לעניות דעתי, ההפרש הכספי בצריכת החשמל הוא הנושא של הסרטון.

אותך זה אולי לא מעניין - לבחון מגמות לאורך זמן כאינדיקציה למה יהיה בעתיד, לראות לאן פני הדברים הולכים ולקבל תמונה מעמיקה יותר על הדברים - אבל אותי זה כן מעניין.
מאחר וזה מעניין אותי ומדובר בפורום ציבורי אני מביע את דעתי בעניין.
מוזמן להביע גם את דעתך ולחילופין מוזמן בהחלט להתעלם אם זה לחלוטין לא מעניינך.

בוא רק נסכים שמטרת הסרטון והדיון הוא לא רק לשם שעשוע בפני עצמם ושניתן לגזור מהם משמעויות הלאה כשבאים להמליץ על מוצר X או Y.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של huber

הרבה פעמים ראיתי ויכוחים בין המחנות של AMD/NVIDIA שבהם היו תגובות כגון "אל תקנה X, חשבון החשמל שלך יקפוץ פלאים" וכו. הוידאו הבא בא לתת סופסוף מענה לשאלה האם באמת בחירה ב GPU מיצרן X לעומת המתחרה תשפיע איכשהו על חשבון החשמל שלכם.

התוצאות יפתיעו את רובכם - מובטח:

כמה פעמים כבר אמרתי לך שצריך להרוג אותך על זה שאתה נותן קישורים לסרטונים ארוכים משעממים וגרועים של פוצים ביוטיוב במקום משהו שאפשר לסכם בטבלה של 3 שורות?

אז תוסיף למספר הזה 1.

ציטוט של yoavke

100 וואט הפרש בצריכת חשמל  לפי תעריף ישראל זה 18 ש"ח לשנה למי שמשחק שעה ביום בממוצע  וזה אכן זניח.

למי שמשחק 10 שעות ביום... 10 פאקינג שעות ביום!... 180 שקלים לשנה הם זניחים לחלוטין ביחס לאובדן ההכנסה הפוטנציאלי של משהו אחר שהיה אפשר לעשות בזמן הזה. בעצם גם 1,800 הם זניחים לחלוטין. כנראה גם 18,000.

10 פאקינג שעות ביום! כל יום!

אתם דבילים או מה?

[/QttP התחרפן]

ציטוט של omertgm

אם מדובר במצב בו יש ספק כוח נתון והמצב גבולי מבחינת הגעה להספק המקסימלי שלו אז גם כמה עשרות W בודדים יכולים להיות בעיה ולהוות שיקול מכריע.

מהסיבה הזו כשממליצים על ספק בודקים את הצריכה של כל רכיב במערכת. אין לזה קשר ממשי לעלות החשמל בפועל, כי היא זניחה.

ציטוט של omertgm

צריכת חשמל נמוכה מאפשרת, לפחות בפוטנציה, לכרטיס להיות יותר שקט ולעבוד בטמפ' יותר נמוכות מכרטיס בעל קירור זהה אך עם צריכה יותר גבוה. זה שיקול מינורי - טמפ' עבודה ורעש - אך לאנשים מסיימים הוא יותר משמעותי.

אמרת יפה - בפוטנציה. (או באימפוטנציה) אין שום קשר ישיר בין טמפרטורת עבודה לרעש, כי הקירור הוא מה שמשפיע על הרעש והוא אף פעם לא זהה (כשמדובר בכרטיסי מסך לפחות).

ציטוט של omertgm

לדעתי לא נכון לבדוק את האספקט צריכת החשמל רק מהזווית הכספית. אם מסתכלים רק על הכסף במשתמע יוצא שזה נתון חסר משמעות וחסר חשיבות לחלוטין בבחירת כרטיס.

מסכים איתך.

ציטוט של omertgm

ישנם עוד פרמטרים\מסקנות שאפשר להסיק ע"פ צריכת החשמל והם אינם חלק משיקול בקניית כרטיס מסוים.

פרמטרים אלו הם אינדיקציה לתמונה הרחבה יותר שמסתכלת על יעילות המיקרו\ארכיטקטורה שבו מיוצר הכרטיס והניצילות הטרמלית או במילים אחרות יחס הביצועים לצריכת חשמל.
מתוך אלו אפשר להשוות בין ארכיטקטורות שונות בין דורות שונים של אותה חברה או בין דורות מקבילים בין חברות שונות.
הדבר נותן אינדיקציה למגמות שיפור שמבצעת כל חברה עם השנים ואיך עומדות סדרות מקבילות בין חברות שונות אחת לשנייה. 
מגמה זו מאפשרת לשער, לחזות, לבצע ניחוש מושכל, לקיים דיון מעשיר, לגבי יכולותיה הטכנולוגיות של כל חברה ואיך הם יושפעו מגורמים אחרים. כל זה כחלק מדיון כללי והשוואתי בין חברות\ארכיטקטורות שונות ולא בין האם לבחור במוצר X או Y.

שוב מסכים. :) 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים עם QttP שכל הדיון פה הוא קצת דבילי.

אתם מתווכחים האם תוספת של 180 שקל בשנה בחשבון החשמל היא זניחה או לא (ספוילר: היא זניחה מאוד) כאילו שזה בכלל מספר ריאלי...

חישבתם אותו לפי 10 שעות משחק ביום, 365 ימים בשנה!

צריך להיות אדם הזוי ומנותק לחלוטין מהמציאות בשביל לחשוב שזה איזשהו חישוב ריאלי לסיטואציה אפשרית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...