ניגון קבצי 4K HDR - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ניגון קבצי 4K HDR

shlomishlomi

Recommended Posts

שלום לכולם.
יש לי שני מחשבים בבית אחד נייח (מבוסס I5-4590) שני (מבוסס I7-6700HQ) ובשניהם יש לי בעיה עם ניגון קבצי 4K
בנייח הבעיה קיימת גם בYOUTUBE וגם בניגון קובצי BLURAY בשניהם המעבד עולה לאזור ה 100% שימוש ויש תקיעות.
בנייד זה קורה לי רק בקבצי בBLUERAY .
אני משתמש ב וניסיתי את הפתרונות שמוצעים בגוגל לשנות את ה BUFFER ועוד כמה דברים בהגדרות מתקדמות וזה לא עזר.

יש לכם עצות איפה הבעיה נמצאת?
או בקצרה איך מנגנים קבצי על המחשב ללא תקיעות? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי יש נייח מבוסס I5-4590K והייתה לי בדיוק את אותה בעייה, חפש את השירשור שלי בנוגע לכך. בסופו של דבר הוחלף הכרטיס מסך לאחד אחר התומך בפיענוח HVEC244/5 בחומרה (RX570) ופתר את הבעייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

צריך להפעיל האצת חומרה.

Hardware Acceleration

מה שזה עושה זה לקחת את העומס מהמעבד ומעביר לכרטיס מסך

תודה. ניסיתי בהגדרות של לשנות את ההאצה מאוטומטית לכל אופציה אחרת שהייתה שם ועדיין לא עזר.

ציטוט של ha

גם לי יש נייח מבוסס I5-4590K והייתה לי בדיוק את אותה בעייה, חפש את השירשור שלי בנוגע לכך. בסופו של דבר הוחלף הכרטיס מסך לאחד אחר התומך בפיענוח HVEC244/5 בחומרה (RX570) ופתר את הבעייה.

זה גם מה שאני חושד כי מוזר לי שזה בכלל מעמיס על המעבד ולא על הכרטיס מסך.
בנייח יש לי HD7950 והוא די ישן אז אני מניח שהוא לא תומך ב X265\4 פה גם הבעיה ביוטיוב שזה מוזר לי לחלוטין כי הטלפון המעפן שלי בן 4 שנים ועדיין מריץ ביוטיוב סבבה לגמריי 
בנייד יש לי GTX960M שקצת יותר חדש (או שלא כי הבנתי שהוא מבוסס סדרה GTX 8XX) 

זה באמת כל הסיפור? כי הכרטיס מסך בנייח עם אותה כמו שלך (GCN)... 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של shlomishlomi

שלום לכולם.
יש לי שני מחשבים בבית אחד נייח (מבוסס I5-4590) שני נייד (מבוסס i7-6700HQ) ובשניהם יש לי בעיה עם ניגון קבצי 4K
בנייח הבעיה קיימת גם בYOUTUBE וגם בניגון קובצי BLURAY בשניהם המעבד עולה לאזור ה 100% שימוש ויש תקיעות.
בנייד זה קורה לי רק בקבצי בBLUERAY .
אני משתמש ב VLC וניסיתי את הפתרונות שמוצעים בגוגל לשנות את ה BUFFER ועוד כמה דברים בהגדרות מתקדמות וזה לא עזר.

יש לכם עצות איפה הבעיה נמצאת?
או בקצרה איך מנגנים קבצי 4k על המחשב ללא תקיעות? 

כרטיס מסך שתומך ב4k ינגן לך חלק,גם הכרטיסים הבסיסיים ביותר שיש עם תמיכה ב4k,המעבד שלך תומך ב1080p בלבד ולכן ב4k הוא מקבל סחרחורת ולא מבין מה אתה רוצה ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי מנסה להיכנס למנהל המשימות (לחיצה הפוכה על סרגל ההתחל > מנהל המשימות) > ביצועים > מנגן סרט ומצלם מה הולך שם.
יש לי הרגשה שהארדיסק מגיע לקריאה\כתיבה מקסימלית וזה גורם למעין פריזים.
למה אני אומר את זה? לפטופ I3 4005U וגם I7 2600K+7970HJZ היו מריצים לי חלק , כמובן בגבול הטעם הטוב, אי אפשר לעשות הרבה מבלי לפגוע בהרצת הסרט כמו גלישה או הרצת אנטי ווירוס או בהרחבת שולחן העבודה עם ריבוי צגים, הייתי אפילו מחפש דרייבר ישן יותר או חדש יותר, הייתי עושה יותר ומעיף את הכלים של האופטימזיה לגיימינג או אפילו מחפש מערכת הפעלה אחרת, ווינדוס 10 די מתקשה בהרצת לעומת מערכות הפעלה קודמות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של shlomishlomi

תודה. ניסיתי בהגדרות של VLC לשנות את ההאצה מאוטומטית לכל אופציה אחרת שהייתה שם ועדיין לא עזר.

זה גם מה שאני חושד כי מוזר לי שזה בכלל מעמיס על המעבד ולא על הכרטיס מסך.
בנייח יש לי HD7950 והוא די ישן אז אני מניח שהוא לא תומך ב X265\4 פה גם הבעיה ביוטיוב שזה מוזר לי לחלוטין כי הטלפון המעפן שלי בן 4 שנים ועדיין מריץ 4k ביוטיוב סבבה לגמריי 
בנייד יש לי GTX960M שקצת יותר חדש (או שלא כי הבנתי שהוא מבוסס סדרה GTX 8XX) 

זה באמת כל הסיפור? כי הכרטיס מסך בנייח עם אותה ארכיטקטורה כמו שלך (GCN)... 

הפענוח בטלפון/סטרימר מתבצע באמצעות חומרה יחודית הנפרדת מהמעבד, זאת הסיבה שמכשיר זול יכול לנגן קבצים כאלה. בכרטיסי המסך ישנה גם כן חומרה יחודית לפענוח HEVC כך שהם אינם מעמיסים את המעבד.

אתה בטוח כי VCE מופיע במפרט הכרטיס בנייח שלך? אני לא הצלחתי בהתחלה להשתמש בהאצת חומרה אחרי שהתקנתי את ה RX570, הייתי צריך לקנפג את הנגן שישתמש ב madVR כדי להפעיל אותה. (קרא את השירשור...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...