קצת שאלות לפניי בניית מחשב - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קצת שאלות לפניי בניית מחשב

Noam Ganz

Recommended Posts

אהלן לכולם

יש לי גיימינג בסיסי ביותר (i5h; gtx 1050; 8 gb ram)

חשבתי לעבור למחשב נייח 

הבעיה שאני לא מסתדר עם חומרה לא מבין בזה ולא יודע להתעסק בזה

כל הנושא של משחות טרמיות מעקב, מעקב אחרי טמפרטורה, חלוקת ליבות במעבד ועוד כל מיני מונחים שראיתי והלחיצו אותי גורמים לי להתרחק מהרעיון

המחשב נייד ברשותי כמעט שנתיים וחוץ מלעדכן לכרטיס מסך לא עשיתי כלום ואני מרוצה מאוד

אני מניח שבזמן הקרוב לאחר הקניה הכל ירוץ חלק, אבל כשיהיו בעיות במחשב או ידרשו עדכונים זה אומר להתחיל להתעסק בחומרה ונראה שזה סיפור רציני למי שלא בקיא בתחום

מה דעתכם על זה? סתם נסחפתי או שזה באמת מדריש הבנה יותר עמוקה? 

דבר נוסף - מה לדעתכם תקציב בסיסי לבניית מחשב לגיימינג - מפרט בלבד בלי ציוד היקפי

אני כרגע משחק על הציוד הכי בסיסי שיש ככה שאתם מבינים שהדרישות שלי לא מטורפות אבל אני כן אשמח לאיזשהו שיפור בביצועים (בעיקר בגרפיקה שאוכל לשחק עם הגדרות גבוהות, כל השאר אני פחות שם לב)

בגג ארצה להשקיע 5 אלף והכי אשמח להשקיע בסביבות ה3 אלף - מאמין שבפועל זה יהיה איפשהו באמצע, אני צודק?

שאלה אחרונה - מה הסיפור עם רייזן?ממה שהסתכלתי באינטרנט הם נותנים ביצועים טובים במחירים נמוכים יותר מאינטל, מה הקאץ?

זה עניין נטו של מיתוג? או שיש משהו מעבר? 

כל עוד זה רק עניין של מיתוג לי זה באמת לא משנה איזה חברה תייצר את החומרה כל עוד זה איכותי ועונה על הצרכים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

מבחינת עדכונים ושאר ירקות,

נייח זה בדיוק אותו סיפור כמו .

אתה מדליק ועושה נה שאתה רוצה / צריך לעשות.

פעם ב .... תצתרך לרכוש פחיות אוויר דחוס ולעשות 

פוו  פוו  על הרכיבים בפנים המחשב. זה הכל.

בקשר לרייזן - בוא נאמר שהם לא פחותים מאינטל בכל הנוגע 

למשחקים, בד"כ בתקציב נמוך יותר.

אם תציין באילו משחקים מדובר, יריכבו לך מפרט לפי התקציב המבוקש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

היי

מבחינת עדכונים ושאר ירקות,

נייח זה בדיוק אותו סיפור כמו נייד.

אתה מדליק ועושה נה שאתה רוצה / צריך לעשות.

פעם ב .... תצתרך לרכוש פחיות אוויר דחוס ולעשות 

פוו  פוו  על הרכיבים בפנים המחשב. זה הכל.

בקשר לרייזן - בוא נאמר שהם לא פחותים מאינטל בכל הנוגע 

למשחקים, בד"כ בתקציב נמוך יותר.

אם תציין באילו משחקים מדובר, יריכבו לך מפרט לפי התקציב המבוקש.

תודה על התשובה אשמח לשמוע עוד דעות בקשר לתחזוקה של מחשב נייח לעומת משום מה ממש מרגיש לי מורכב יותר

יש מצב שמחשב ירוץ טוב שנתיים בלי שיגעו בו מאז ההרכבה?

בקשר למשחקים מאוד מגוון כרגע משחק אפקס ופאר קריי לפני זה שיחקתי וויצר ובקרוב אשחק אססין אוריגינס

בעיקר משחקים חדשים בגדול

אין צורך בקצב רענון מטורף המסך שלי עד 75 הרץ fhd ואני לא רואה את עצמי קונה בקרוב מסך 4k 

מקסימום שדרוג יהיה אולי מסך 2ķ uw

אם מציעים מפרטים אני מאמין שיש אופציות זולות יותר ויקרות יותר אז ממש אשמח אם תוסיפו שורה מה אני מקבל במחיר הזול ומה ביקר. פחות מעניין אותי השמות של החומרה אלא יותר בפועל מה יהיה ההבדל במשחקים (למשל ב3 אלף אוכל לשחק על 60 פריימים בהגדרות נמוכות לעומת מפרט ב5 אלף שאוכל ב75 פריימים על הגדרות גבוהות... סתם לדוגמא כמובן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהלן, קודם כל אין לך מה לעקוב אחר מעלות ולהיות לחוץ בנוגע לכל מה שקשור לזה, מקסימום לנקות את המחשב בפעם בשנה חצי שנה( אני מנקה כל חודש כי כל המארז שלי שקוף ורואים הכל)  ופשוט להתרחק מאתרים מפוקפקים ;)

מפרט למשהו בינוני יעלה 4-5 תלוי גם במסך שאתה מתכוון לקנות , אם אתה רוצה מעל 60 fps אז אתה צריך מסך עם קצב רענון 144 הרץ.

נגיד יש לך את המפרט הזה 

https://www.tms.co.il/index.php?route=product/configurator_preview&id=60637

שהוא עם כרטיס מסך 2060 שיכול להריץ 144 הרץ 

גם כולל 16 גיגה ראם שזה כבר הסטנדרט להיום

Ssd בחיבור nvme שהוא מהיר עד פי 6 מ ssd רגיל, ומבוסס על מעבד ryzen של

העניין בין ו Intel שלרוב הוא יותר טוב לריבוי משימות בגלל ריבוי הליבות שלו אבל המהירות ליבה שלהם יותר איטית מעט בהשוואה לאינטל אך עדיין יתאים למשחקים, ולעומת זאת Intel המהירות ליבה שלהם יותר גבוהה בהשוואה ל , ונכון להיות משחקים לא מנצלים את ריבוי הליבות אלא את המהירות כך שבדרך כלל משחק מנצל או שתיים למשחק.

אם יש לך עוד שאלות מוזמן לשאול :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של DemoniCerebrus

אהלן, קודם כל אין לך מה לעקוב אחר מעלות ולהיות לחוץ בנוגע לכל מה שקשור לזה, מקסימום לנקות את המחשב בפעם בשנה חצי שנה( אני מנקה כל חודש כי כל המארז שלי שקוף ורואים הכל)  ופשוט להתרחק מאתרים מפוקפקים ;)

מפרט למשהו בינוני יעלה 4-5 תלוי גם במסך שאתה מתכוון לקנות , אם אתה רוצה מעל 60 fps אז אתה צריך מסך עם קצב רענון 144 הרץ.

נגיד יש לך את המפרט הזה 

https://www.tms.co.il/index.php?route=product/configurator_preview&id=60637

שהוא עם כרטיס מסך 2060 שיכול להריץ 144 הרץ 

גם כולל 16 גיגה ראם שזה כבר הסטנדרט להיום

Ssd בחיבור nvme שהוא מהיר עד פי 6 מ ssd רגיל, ומבוסס על מעבד ryzen של AMD

העניין בין AMD ו Intel שלרוב AMD הוא יותר טוב לריבוי משימות בגלל ריבוי הליבות שלו אבל המהירות ליבה שלהם יותר איטית מעט בהשוואה לאינטל אך עדיין יתאים למשחקים, ולעומת זאת Intel המהירות ליבה שלהם יותר גבוהה בהשוואה ל AMD , ונכון להיות משחקים לא מנצלים את ריבוי הליבות אלא את המהירות ליבה כך שבדרך כלל משחק מנצל ליבה או שתיים למשחק.

אם יש לך עוד שאלות מוזמן לשאול :)

תודה רבה על העזרה והפירוט

למה אתה אומר שאין מה להיות לחוץ על המעלות? זה דבר שיותר קשור למי שעושה וכאלה? כי דווקא אני רואה שכן מדברים על הנושא המון

במפרט שנתת אני לא רואה מאווררים וכאלה זה כבר כלול?

בנוסף אני ממש אשמח לצמצם עלויות אם אפשר לרדת מ4 אפילו זה מעולה. למשל שמתי לב שהכרטיס מסך הוא מהסדרה החדשה ואני לא חושב שיש לי צורך בפיצר הrtx וגם אין לי בעיה עם כרטיס מסך של אם זה יצמצם עלויות. זה אפשרי? על המסך פירטטתי שתיי הודעות למעלה :)

מה שכן אני מוכן להוסיף כסף עבורו זה מחשב שקט יותר, יש אפשרות לבנות מפרט יותר שקט? אולי מארז שידוע כשקט יותר? מה התוספת במחיר במקרה שאפשרי?

וחשבתי שfps זה כמו.  Hz כלומר שמסך עם 60hz יתמוך ב60 fps טעיתי? כי ניסיתי תקופה להבין את ההבדלים ובסוף הסקתי שזה אותו דבר

מה שאמרת על ההבדלים בין רייזן לאינטל עד כמה זה מורגש למשתמש הפשוט?

מצטער על כל השאלות אתה ממ שלא חייב לענות על הכל פשוט שאלתי כל מה שיש לי חחחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע למעלות למה אמרתי לא להיות לחוץ כי במערכות שהם חמות מדי לדוגמא מערכת עם 9980 או או אם אתה עושה OC, לא אמורים להגיע למעלות גבוהות ובעיקר אם זה נטו למשחקים.

כמובן שטוב לבדוק מדי פעם כדי לקבל אינדיקציה אם הכל תקין

מהארז הזה ספציפית יש לו 3 מאווררים, יש שיש מאוורר בודד או 2.

יש שיש להם אקסטרה שכבות של בידוד מרעש כמו

https://www.tms.co.il/index.php?route=product/product&product_id=101063

או כל מני בסגנון

בנוגע למסך פחות או יותר זה ככה שקצב רענון של מסך הוא המגבלה ל fps שתקבל , אז אם אתה רוצה להשאר עם המסך שלך כן אפשר ללכת על כרטיס מסך 580 או 1660 

ההבדל כן מורגש מבחינת הfps אבל כמובן שמדובר מעל קצב רענון של 60

אם ככה אני חושב שזה יותר יתאים לך ,

https://www.tms.co.il/60743

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...