הארכיטקטורה החדשה - הכירו את סדרת Radeon RX 5000 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הארכיטקטורה החדשה - הכירו את סדרת Radeon RX 5000

djelectric

Recommended Posts

כל הכבוד על מהירות הכתבה להשקה שפורסמה הלילה 1. לא ברור האם יהיה 2.1 ? ( הרי ניצול PCI-E4.0 יקח שנתיים להגיע אליו ) 2. לא נתנו שום מיידע לכרטיס מסך רציני ? https://www.guru3d.com/news-story/amd-announces--5000-series-graphics-processors-at-computex-demos--5700.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד קצת מידע: מתברר שיהיו שני גירסאות, 150W ו180W שיתחרו בRTX 2070, אז ניראה שAMD כן בכיוון הנכון מבחינת הביצועים לWATT. https://wccftech.com/amd-radeon-rx-5000-navi-gpu-7nm--two-variants-report/ מה גם לפי ההשקע בPCB והקירור- כניראה הסיליקונים של נותנים יכולות OC טובות במידה והקירור עושה את העבודה, להבדיל מהדור הקודם של GF שברייזן ניתקע ישירות בקיר ב4.3GHZ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שמעניין ( אותי לפחות ) כגיימר מושבע - בדיוק כמו שזה נשמע, זה ביצועים במדרגה הבאה, כלומר 1440P.

הדבר הקרוב ביותר לקפיצה שכזו הייתה בסדרה 1000 של . בזמנו שרכשתי במחיר 1600 ש"ח במונחי ישראל, ישירות ממחסני את

ה 1070 שבקיץ הקרוב יחתום שנה שלישית אצלי, הרגשתי את המקפצה. מרגע היציאה שלו עד היום - ההבדל בינו לבין כרטיסי עבר היו משמעותיים.

בכל פרק הזמן הזה הוא החזיק 1080P עם כל ה eye candy ולא זז מפריימים יציבים.

מבחינתי המדרגה הבאה זה לרכוש את אותו הכרטיס ( מחיר ) ולעבור ל 1440P למינימום 3 שנים של אותה החוויה.

זה אומנם מאוד מופשט מה שכתבתי ללא שום פרט טכני או הסבר מספרי, אבל זה הדבר הכי קרוב למשהו רלוונטי שאני יכול לכתוב בשוק

כרטיסי המסך שעלול לקרות בפועל - ויהיה טוב לכולנו. השאלה היא האם הולכת לספק את הסחורה הפעם ( אני סקפטי ), ואפילו

אם הם יספקו 80%, אולי זה יגרור מהלכים דומים מהצד הירוק וכו'. כל דבר שימשוך לכיוון הזה של להפוך 1440P למיינסטרים בגיימינג,

יהיה מעולה בשבילנו. כל מי שיישאר ב 1080P ירוויח מחירים וכרטיסים, כל מי שרוצה לקפוץ כמוני - גם ירוויח.

כולי תקווה ש יהיו רלוונטיים שוב פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל- coch,

היות והעומס הגראפי שמשיתה הרזולוציה 1440P ביחס ל- 1080P הוא בדיוק פי 2  (4 מיליון פיקסלים במקום 2)
ידרש פחות או יותר מאיץ גראפי בעל הספק כפול מזה שנותן לך ה- GTX1070,  על מנת לשמר את אותה

יכולת מקבילה מבחינת eye candy כפי שבקשת.

כרטיס gtx1080ti (או מקבילו rtx2080) חזק מה 1070 ב- 63%,

בשעה שכרטיס הבא בתור rtx2080ti חזק מה 1070 ב- 100%.

זאת אומרת שהנה לנו התשובה אודות אל מה אתה צריך לשדרג בכדי לישר קו אל מול 1440P

וכי זהו דגם 2080ti.

כרגע מחיר 2080ti מאד יקר,  כחדש מדובר פה על סביבות 6-7K ש"ח, ובגלל שבמשומשים הוא פחות נפוץ בשלב זה,
(הוא עדיין הטופ שיש) נובע שמחירו גם כמשומש אינו נמוך משמעותית או נמוך מספיק ממחיר חדש.

המוכרים מבקשים 90% ממחיר חדש סדר גודל גס. ואין אותו במסות מחוות כריה משום שהוא נולד אחרי שבום הכריה הסתיים.

משמע ששדרוג ל- 1440P בעת הזו ומבלי להתפשר על קצב FPS (באותן הגדרות איכות גראפיות כפי שרצית), יהיה תענוג מאד יקר.
קח זאת בחשבון. 

האפשרות היא איפה או לדחות את השדרוג למועד רחוק יותר ולכשמחירים ירדו משמעותית,

או לחלופין להסתפק בשדרוג למשהו מרמה של 1080ti אך להבין, שזה לא פי 2 ממה שיש לך היום, ולכן זה אינו מעבר

הומומורפוזי-לינארי ל- 1440P כפי שרצית. תדרש בשביל אותו FPS לרדת בהגדרות הגראפיות.

המלצתי היא איפה להמתין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר מדייקים:

זה 3.68 מיליון פיקסלים ב- 1440P

אל מול 2.07 מיליון פיקסלים ב- 1080P

או יחס של פי 1.77 .

כשזה המצב, אזי גם הפתרון הזול יותר סביבות 2080/1080ti המספקים כ- 63% יותר ביצוע,

עונים בקרבה טובה דיה לעניין.

63 אחוז לעומת 77 אחוז עליה בעומס.

מספיק קרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהלן

לא רלוונטי. דיברתי על זה שרק כאשר המדרגה תהיה באותו מחיר של 1070 - מבחינתי אנחנו בעצם קופצים מדרגה.

זו הייתה תגובה קצת אישית מצידי, דיברתי על איך אני בעצם רואה את הקפיצה הבאה, יכול להיות שעבור אדם אחר

RTX זו קפיצת מדרגה נניח, או סתם מעבר ל 7NM.

אותי לא תראו קונה כרטיס מסך ל 1440P מעל 1800 ש"ח, כעניין עקרוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה חכם.

אגב אני קבעתי לי רף שדרוגי מאיץ גראפי רק מאזור חיוג של 1000 ש"ח. לטעמי גם 1800 יקר (לי) מדי.

ועד כה די עמדתי בו כל השנים. לקט לדוגמא:

2013 - HD7950 VaporX נרכש משומש ב- 1000 ש"ח

2016 - R9 390 נרכש משומש ב- 900  ש"ח

2018 - GTX980Ti נרכש משומש ב- 900 ש"ח

2018 - GTX1080 נרכש משומש ב- 800 ש"ח

2019 -  GTX1080Ti נרכש משומש ב- 1150 ש"ח

**מה שהיה לפני 2013 אלו רכישות של דגמי gtx570, hd5830, ועוד... במאות שקלים בודדות בלבד.

רק בחומש האחרון קצת השתוללתי והרשתי לעצמי להוציא יותר 😎

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אני זורם איתך, אותו ראש, הבעיה שיש לי חסימה - זה מנטאלי בכל הנוגע ליד שנייה.

כבר שיתפתי בעבר שלמזלי, אני יכול לרכוש דרך העבודה פעם בפרק זמן רכיבים מסוימים למחשב. זה עולה לי פלוס

מינוס חצי ממה שאני ישלם ב KSP לצורך העניין, אפילו 60% פחות, לא חישבתי מדויק.

אז בגלל שאני קונה שילושים חדשים בזול, יש לי איזה חסימה לרכוש יד שנייה כרטיס מסך. אני תמיד פונה במקרים כאלה

לאמאזון, או שאם מישהו מהמכרים חבר\אח בארה"ב אז אני קופץ על ההזדמנות. אין לי אפשרות לרכוש מסך, קשיחים, וכו'

דרך העבודה אלא רק שילוש מסובסד. לצערי הרב - נכון להיום בכלל לא אפשרי, לכן אני לא ממהר להחליף שילוש למרות

שהרייזן כבר מזמן קורץ לי.

ה 5870VaporX זה כרטיס בין הטובים שאי פעם היו לי. חושב ששילמתי עליו בזמנו הרבה. 🤨

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככל שזכרוני אינו מטעני, יש לך איזה מעבד מאד מתקדם - משהו כמו 7700k או משהו כזה ?

וכרטיס מסך 1070.

משכך אין שום סיבה פרקטית או מקצועית עבורך שתשדרג עתה את הציוד,

ועל אחת כמה וכמה כשאתה על מסך 60hz מגודל 1080p.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

ככל שזכרוני אינו מטעני, יש לך איזה מעבד אינטל מאד מתקדם - משהו כמו 7700k או משהו כזה ?

וכרטיס מסך 1070.

משכך אין שום סיבה פרקטית או מקצועית עבורך שתשדרג עתה את הציוד,

ועל אחת כמה וכמה כשאתה על מסך 60hz מגודל 1080p.

כן לגבי כל המפרט. אין סיבה בעולם לשדרג. זה תחביב....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב גם אני בדומה אליך, תקוע עם בעיה מנטאלית, מה שרק מראה שכולנו בני אדם ובסופו של יום - כולנו די דומים.

אלא שהבעיה שלי היא הפוכה - קצת קשה לי לרכוש משהו חדש, בתחום שבו יש (לי) מומחיות ונסיון רב, כמו בתחום המחשבים.

למדתי שאפשר לקנות משומש וכך לחסוך חלק ניכר מעלותו של המוצר, במיוחד במחשבים שבהם אין הרי בלאי בדומה למכונית

למשל. כי המשומש באלקטרוניקה מתנהג כל משך חיי המוצר זהה לחדש, אין ירידת ביצועים או דגרדציה, בשונה ממכונה

מכאנית כרכב. כרטיס המסך לדוגמא, לא נעשה איטי יותר עם הזמן. גם אחרי שנים הוא עדיין מספק ביצועי זהה אחד

לאחד ליום שבו עלה על הכביש. אלקטרוני אינו מתעייף או "מזדקן".

בתחום דנן של מחשבים, לפעמים המשומש עולה לנו חצי מחדש (שזה במקרים היותר יקרים), ולפעמים רק שליש (או

אף פחות) במקרים היותר טובים, ואז החגיגה אמיתית.

אני יותר נהנה מעצם התחושה המנטאלית - שהצלחתי "לגנוב את המערכת" במושגים הפסיכולוגיים שלי ולחסוך המון כסף.

אגב קראתי בלא מעט מקורות מחקריים בתחום הפסיכולוגי של צרכנות, כי אנשים לא מעטים נהנים בדיוק באותו אופן 

מתחושת סיפוק של הצלחה ברכש זול, וכמה שיותר בזול לעומת מחיר חדש - כך הספוק עולה.

כמובן בתחומים שבהם אין (לי) הבנה או מומחיות, או תחומים כמו בגדים או טקסטיל, לא קונה משומש בשום אופן.

למעשה שומר את רכש המשומש רק למקומות שבהם, או שיש לי ערך מוסף בתהליך הרכישה (בגלל הבנה או ידע)

שמסייעים להביא ליעילות בתהליך ולמיזעור סכונים, או בתחומים שבהם למשומש אין "עונש" שהוא מקנה לנו לעומת

רכש של חדש.

דוגמא טובה יכולה להיות עריסה לתינוק, שממילא אחרי כמה חודשים כבר לא צריך אותה יותר.  זה משהו זמני בלבד.

אז קונה משומש ומוכר אותו אחרי כמה חודשים לרוב באותו מחיר. כך העלות יצאה לנו (למשך תקופת השמוש במוצר)

אפס אחד ממש.

עוד דוגמא שגיליתי בשנתיים האחרונות היא אופניים. עד אותה עת רכשתי חדש במחיר מטורף (לטעמי) של 4 ספרות לזוג.

מחבר טוב חובב תחום האופניים למדתי, שהשוק אופניים משומשים מוצף בסחורה - לעיתים טובה, אך בשל היצע גדול ובקוש

נמוך בתחום זה, המחירים ברצפה. למעשה רבים קונים אופניים חדשים בתחילה מתוך התלהבות, בקושי משתמשים בהם פעם

או פעמיים, ואחרי זה הם משמשים כקולב בגדים. ככה הם מוצאים עצמם מועברים ללוח יד 2 למכירה.

כך שמאותה עת התחלתי לרכוש למשפחתי אופניים משומשות בלבד וגיליתי משהו נהדר:

למשל לבן הקטן מצאתי אופניים, שחדשות עלו סביבות 300-400 ש"ח. אבל אותו דבר בדיוק ממישהו לא רחוק ממני - 2 דקות

נסיעה בלבד, השגתי זוג ששומש שתי עונות ואותו רכשתי ב 100 שח בלבד.

הילד הרי גדל מהר וכבר צריך למכור אותן ולרכוש לו מידה אחת גדולה יותר. אין לי ספק שאוכל ב- 100 שח כנראה למכור

אותם גם בעצמי הלאה ולגלגל את הסכום לזוג הבא שלו.

או אשתי, רציתי לרכוש גם לה זוג לטיולים המשפחתיים. חדש משהו נורמאלי עולה אלפיה (ומעלה). מצאתי מישהו שמוכר את

אופני ביתו מדגם נשים, אופני ראלי טובות ואיכותיות למדי, בפחות משליש ממחיר חדש. קבלתי ממנו זוג שנראה כאילו לא נסעו

עליהן בכלל. שילמתי 400 שח בלבד במקום 1500 עבור חדש. אשתי רוכבת עליהן ונהנת מכל רגע, מדובר באופניים איכותיות.

אין לי ספק שאם ארצה להפטר מהן אוכל לקבל בחזרה את אותו הסכום ששולם עבורן. 

זהו אחד מהיתרונות ברכש משומש - בתחומים רבים אתה מוכר באותו מחיר שקנית וכך לא סופג שום עלות או פחת על עצמך.

זו אחת השיטות (מני רבות) שבהן עובדים תתפלא אולי, המליונרים.  אני יודע שזה נשמע לא הגיוני, שהרי מי שהוא מליונר -

מדוע פועל לחסוך בכסף ?  זה נשמע אנטי תזה. אבל ככה בדיוק הם עובדים. למעשה הם נעשו למליונרים, בזכות התנהלות

צרכנית שמרנית נבונה. שהרי קודם התנהלו כך, ובזכות ההתנהלות בנו את עושרם.

מוכח מחקרית על פני קבוצה ענקית שנדגמה במחקר לטובת הפקת הנתונים. מחקר משך 20 שנה שנעשה בארה"ב.

משהו אקדמי תקדימי בתחום זה, ולא היה עוד מחקר דומה לפניו בנושא.

רוב המיליונרים שמגיעים למעמדם זה של צבר הון רב (הכוונה למיליונרים שצברו בזמן חייהם לבדם את עושרם) קרי לא ירשו

אותו, זה בשל לא אחת אחרת מאשר הסיבה הזו בדיוק, והיא חוכמה בנהול הצריכה שלהם. הנהול הנבון בצריכה משך כל השנים

באדיקות וקפדנות, מביאה לאפשרות לשים כסף בצד מדי חודש, כי נשאר לא מעט עודף בתזרים. וכך לצבור אותו אט אט

בהדרגה. שליטה בפיתויים, דחיית סיפוקים ילדותיים, קניית מה שצריך - ולא סתם כי יש כסף זמין בכיס. ואם כבר קונים,

אז עריכת שקלול מושכל מראש, מה בדיוק לקנות על מנת שההוצאה תסב קניה יעילה לכסף. דגמים ומוצרים במחיר עלות

תמורה טובים. כאשר משומש לא אחת עונה בדיוק למשימה זו.

כמה פשוט והגיוני, ויחד עם זאת כולנו מודעים לכך שרוב האוכלוסיה אינה מבצעת בפרקטיקה כלום. חבל. 

אחר כך שואלים איך זה שלא גומרים את החודש, ואיך זה חוששים שביום הפרישה לא יהיה ממה לחיות. 

נו בטח, אם כל חודש הם צורכים את כל מה שמייצרים, אז איך בדיוק מצפים הם לאגור משהו בצד ?

הבעיה היא שהרוב עובד עם אימפולס צריכה בלתי מתוכנן, בלתי מחושב, ללא התחשבות על ציר הזמן בטווח הארוך מה

המשמעות. הרוב חיי היום וצורך אפילו יותר ממה שמרוויח,  עד כדי כך. על חשבון הלוואות/אשראי - קרי על חשבון הכנסות

העתיד.

זו עוד סיבה שאני קונה משומש וחוסך, כי אני יודע, שזה מביא אותי להיות עשיר. אבל זה רק נדבך אחד במכלול רחב של

פעולות. אז הנה לך ולכולם עוד אינסנטיב אחד מדוע כדאי לעבור לרכש משומש (איפה שאפשר כמובן) ולחסוך, שכן התרומה

לעושר שהדבר יקנה לנו  בעתיד הרחוק שווים את זה.

עוד משהו מעניין בהקשר זה:

בבלוג של עידו מרוז (למי שמכיר) המכונה "לחיות", הוא עשה חישוב מעניין, מה יקרה אילו יפסיק לרכוש כל יום את ארוחת

צהרים בעבודה בכ- 40 ש"ח סדר גודל עקרוני, ויתחיל להביא סנדוויץ מהבית. בתוך שעשוע מחשבתי וחישובי.

עניין אותו מאד לדעת, מה השלכה של הארוחת צהרים שלו מדי יום בעלות 40 שח, במשך גיל העבודה מ- 20 עד 60 (משך כ-

40 שנה). הוא חישב מה יקרה אילו יחסוך את הסכום הקטן הזה אט אט וישקיע אותו, ואחרי זה יראה באילו סכומים מדובר.

מבלי לנקוב במספרים (תקראו אצלו בבלוג) אוכל לומר לקוראים שזה המון. משהו שמאפשר להקדים את הפרישה מהעבודה

בזמן לא מבוטל.

אז הנה לנו עוד דוגמא איך משהו שנראה לכאורה פעוט וזניח, כולה פקקת 40 שח ארוחת צהרים מדי יום שמישהו ישמע כן,

אך הסכום מצטבר אחרי 40 שנה למשהו ענק ומשמעותי.

**אותו הדבר למי שמפסיק לעשן וחוסך מדי יום את עלות חפיסת הסגריות בסך 30 ש"ח. או שתי חפיסות בסך 60....

החסכון הזה בצריכה אמור לבוא לידי ביטוי במכלול רחב של סעיפים, עשרות ומאות תת סעיפים קטנים, כל אחד בתורו

תורם את חלקו הקטן והסך המצרפי של כולם ביחד - מצטבר לסכומים משמעותיים. רק כשיושבים לחשב את זה במסודר,

מתחברת התמונה המלאה.

דוגמא הפוכה איך לא לעבוד:

חבר ילדות שלי, מנכ"ל בהי טק עם שכר נאה מאד של 80 אלש"ח ברוטו לחודש (סביבות 45 אלש"ח נטו לחודש), אין לו

גרוש על התחת, חיי בחובות ואפילו אין לו דירה בבעלותו למרות שהוא כבר מבוגר למדי. גם לא דירה כזו שהוא משלם

עליה משכנתא (הוא חיי בשכירות עדיין).

הוא יודע לקנות הכל תמיד חדש, לא עושה חשבון, רוצה - קונה. כל צעצוע חדש שמסקרן אותו, לא משנה כמה עולה,

רוצה ?  מיד הולך לחנות קונה חדש.

רוצה לומר, שזה לא כמה אנחנו מרוויחים, זה לא משנה בכלל. הכנסה גבוה כשלבדה אינה הפתרון .

הפתרון הוא בצד של ההגנה ולא ההתקפה.  זה כמה אנחנו מוציאים ביחס לכמה מרוויחים. נהול הצריכה זה ההגנה.

ההפרש צריך להיות חיובי.

רכש משומש כאמור לעיל בדיון זה, הוא אחד מן האמצעים לסייע בהשגת המאזן החיובי המדובר.

שהרי מי שמרוויח מליון אבל צורך מליון - נשאר בסוף החודש עם אגירה של אפס.

ומי שמרוויח רק 20 אלף אבל חיי מ- 16, אוגר בסוף החודש 4.

אם הוא מתמיד בכך, ואם הוא משקיע ומביא תשואה על האגירה משך כל השנים, אז הוא נעשה למליונר אחרי מספיק

זמן. עוד במהלך חייו שלו.

אז יאללא coch, התחל להכנס למוד של רכש משומש, סגל לך הנאה גם מתחום זה. ראה בכך עוד משחק מחשב

שאתה נהנה ממנו רק שאת זה קיבלת חינם בלי כסף ממני. אה, וגם שזה משחק כזה שהוא בחיים האמיתיים.

אתה תגלה על הדרך ספוק מעצם המשחק עצמו של האיתור, המשא ומתן, הבדיקה, ועד לסגירת העסקה. אתה תגלה

שאתה מפתח ידע בכל מני תחומים כאלו, שלא היית מקבל אילולי נאלצת ללמוד את השוק שלהם.

כשזה יצליח לך טוב עם הנסיון המצטבר, ההנאה רק תלך ותגדל. סמוך עלי - מתמכרים לכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רכש משומש נמצא בחיים שלי, רק כרגע לא בחומרה. אפשרי שבגיל מאוחר יותר זה ישתנה, אני לא אומר לעולם לא.

דווקא דברים שלמדתי מאבא שלי מניסיון חיים שלו, בלי קשר לזה שבחרתי ללמוד כלכלה כמקצוע לחיים, זה שקשה לכמת כל דבר שאנחנו

צורכים. במילים פשוטות - תקנה מקדחה גרמנית, תלמד איך להשתמש בצורה תקינה - היא תחזיק לך 30-40 שנה ואתה תעביר אותה לילד שלך.

תקנה בזול דברים כאלה, אתה תחליף כל 4-5 שנים. למה נתתי את הדוגמא הטיפשית הזו ? כי לפני כמה שבועות נכנסנו לבית שלנו,

אחרי 5-6 שנים בשכירות, והיא שימשה אותי.. ימים שלמים לכל דבר בבית. אז נזכרתי בזה.. שהיא שימשה את אבא שלי עוד לפני שנולדתי.

בכל מקרה, אני נכשלתי ביעד אחד שהצבתי לעצמי, והצלחתי ביעד אחר :

1. לא רכשתי בית לפני גיל 30 ( אני 33 תיכף )

2. רכשתי בית ( בית נהדר ) בגיל 33, עם משכנתא של 35% מימון. וזה לא היה קל. אבל עכשיו יהיה יותר קל בהרבה.

אנחנו די סוטים מהדיון, אבל אני יסכם בזה שאם חושבים על הכסף נטו, הרכש המשומש צריך להיות בדברים הכי יקרים בחיים.

רכב, בית, משכנתא. אם אתה חוסך שם, אתה חוסך הרבה יותר מאשר בדברים אחרים.

אני אישית אך ורק עם רכבים משומשים, לא תראה אותי קונה מהחברה חדש בחיים, גם לא אם הייתי מכפיל את המשכורת.

אני קונה אקססוריז ( מגן לפלאפון, שרוך לנעליים, מחזיק מפתחות ) או כל דבר שטותי כזה, אך ורק בחו"ל. יש דברים בארץ,

שהיבואנים\חנויות לא כ"כ מפריע לי מי.. הם גזלנים בצורה בלתי נסבלת. היום אפשר לעקוף את זה בדמוי עלי אקספרס וכדומה.

בגדים ? אני בן אדם פשוט.

נעליים ? אני משקיע על נעליים שמחזיקות ( merrel \ tl \ c.piller ) ושטובות לרגליים. במקום לקנות זבל שעושה נזק ולהחליף כל שנתיים.

לכן.. הצרכנות היא מאוד מורכבת. מה שנראה לי לגיטימי משומש לאחר זה נראה הזוי, וחייב חדש.

אם מחפשים לחסוך, או לגנוב ( באמת ), אז עדיף לעשות בשכל איפה שהמכה הכי כואבת.. , בית, משכנתא, חללית\מטוס.. ב - "פרטו"

של החיים.

אז כדי לא לצאת יותר מידי מוגזם, אני יחזור לדיון.. :) אני חושב ש יאכזב. הלוואי ואני טועה.

אני זז לקניות.. נדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביצועי 2070 במחיר דומה ועם דליי של שנה פלוס וזה אחרי שמטמיעים 7NM וזיכרון DDR6? לא מבשר טובות..
בסרט הזה כבר היינו כמה פעמים עם בשנים האחרונות. זה נשמע כמו יישור קו מאוחר ותו לא. כמו הסיפור של RVII מול 2080.

לגבי כארכיטקטורה חדשה זה מבורך, תחילת שינוי כיוון ממשי והכרחי. מקווה שמאמין שיש להם עוד לאן לפתח אותה כי ע"פ הכתבה הנ"ל זה לא יספיק כדי להעמיד תחרות משמעותית ל-NV.
וגם- יש לקחת את זה בערבון מוגבל. NAVI הרי מיועד לדור הקונסולות החדש שם AMD היא השחקן היחיד ויש צורך בשמירה על תאימות (ואופטימיזציה) לאחור בקונסולות. יש שמועה ש-NAVI יהיה מיקס של 2 ארכיטקטורות, הישנה והחדשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...