שדרגתי ל-200 מגה, מרגיש כמו 100 מגה - יש לי כמה שאלות - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרגתי ל-200 מגה, מרגיש כמו 100 מגה - יש לי כמה שאלות

yortem

Recommended Posts

היי,

שים לב שבמרבית הראוטרים הביתיים, הפורטים של ה-LAN הם עד 1000Mbps

שזה אומר עד 100MB/sec.

כלומר כל 10bit בתקשורת טורית הם 1Byte של מידע.

מה שמגביל מראש את התעבורה לכל פורט למהירות תיאורטית מירבית של 100MB/sec. בפועל כמות הנתונים שניתן להעביר נמוכה יותר.

אז אם שידרגת למשהו מעל 100MB לא תוכל לראות את זה מבדיקה רגילה במחשב.

תוכל להשתמש ב-WiFi אם יש לך ראוטר מתקדם AC הוא יכול להגיע לקצבים כוללים יותר גבוהים

או לבדוק ביותר ממחשב אחד בו זמנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Dani Wondemeneh

אבל רק שתדע תשתית של הוט היא שיתופית!

קישקוש.

זאת מנטרה דבילית ולחלוטין לא נכונה שמופצת כבר שנים (מאז שהוט שברו את מונופול ..) ע"י נציגים ו/או פאנבויים של ...

אם כבר אז המצב הוא בדיוק להיפך - הם היחידים שעומדים מאחורי המהירויות שלהם - 100 מגה זה 100 מגה. בבזק יש מעט מאוד בתים בישראל שמקבלים 100 מגה אמיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של shlomom

שים לב שבמרבית הראוטרים הביתיים, הפורטים של ה-LAN הם עד 1000Mbps

שזה אומר עד 100MB/sec.

כלומר כל 10bit בתקשורת טורית הם 1Byte של מידע.

מה שמגביל מראש את התעבורה לכל פורט למהירות תיאורטית מירבית של 100MB/sec. בפועל כמות הנתונים שניתן להעביר נמוכה יותר.

אז אם שידרגת למשהו מעל 100MB לא תוכל לראות את זה מבדיקה רגילה במחשב.

אתה מתבלבל... אף אחד לא נותן לך 100MB/s (חוץ מסיבים אופטיים, במחירים מופקעים)... מה שיש לו זה 100Mb/s, כלומר כ-12.5MB/s (חלקי 8 ולא חלקי 10), ועכשיו הוא שדרג ל-200Mb/s (כלומר 25MB/s).

אכן כמו שכתבו פה יש כמה דברים שיכולים למנוע ממנו לפרוץ את תקרת ה-100Mb/s - החל מהיציאות בראוטר, דרך הכבל, ועד כניסת הרשת במחשב - כולם צריכים לתמוך במהירות גבוהה מ-100Mb/s (המדרגה הבאה היא 1,000Mb/s) כדי לאפשר ניצול של ה-200Mb/s החדש שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתבלבל חלקית. מרבית הרואטרים המודרניים מצויידים בפורטים 1000Mbit. רק שהקידוד הוא לא 8b/10b כמו שחשבתי אלה אפנון מתח כלשהו מה שמשאיר 1000Mbit על הקו. 

לכן תיאורטית קצב אפשרי הוא 1000/8=125MB/sec

אבל..זה תיאורטי. כידוע תקשורת אתרנט כרוכה בתקורה בכל פרוטוקול וכתלות בMTU כך שכנראה בפועל בהורדה לזיכרון אפשר להגיע למשהו בסביבות 100M קצב אמיתי. בטח לא ל 125 או ליותר מזה. 

כמו שאמרתי. צריך לבדוק משני מחשבים ביחד או.. להשתמש בתקני AC מתקדמים שיכולים להגיע לקצבים כאלה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Milford Cubicle

לא הבנתי מהכתוב שזה מה שהוא מנסה. הוא שדרג ל 200MB ומצפה ללקבל מהירות כזו במחשב.

אני אומר בסה"כ שאי אפשר לראות מהירות כזו על קו של 1Gbit Ethernet.

קצת יותר מ-100MB במקרה אידאלי.

http://wiki.networksecuritytoolkit.org/index.php/LAN_Ethernet_Maximum_Rates,_Generation,_Capturing_%26_Monitoring#Gigabit_Ethernet_Using_TCP.2FIP

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

בלבלתם אותי לגמרי כולכם, אז רק אעדכן שכשבוע לאחר השדרוג המהירות שאני מקבל עכשיו היא 130-160 ובפעמים נדירות גם 200.

לא שיניתי כרטיס רשת או כבל רשת (למרות שקניתי CAT6, אבל לא חיברתי עדיין) ויש לי ראוטר HOTBOX של

הדבר היחיד ששיניתי, זה בהגדרות מ-100 ל-1000 כפי שכתבתי בעמוד הקודם ע"פ מה ש-none77 כתב.

תודה לכולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

האמת שאתה בלבלת עם מידע חלקי ואולי מוטעה.

זה אומר שעבדת על 100Mbit בראוטר ולא יכולת אפילו לנצל של 100MB.

ולגבי זה שאתה מקבל "לפעמים 200" זה לא אפשרי פיזית על קו אתרנט של 1000Mbit.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...