האם קורסים למתחילים במכללות היי טק זה דבר ריאלי? - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם קורסים למתחילים במכללות היי טק זה דבר ריאלי?

ג ג

Recommended Posts

מכללות ההיי טק מציעות כמה וכמה קורסים למתחילים בלי רקע בנושא מחשבים

למשל FULL STACK (JAVA או PHP), אבטחת מידע\סייבר, מנהל רשתות SCNA\CCNA, בודק תוכנה QA, מפתחי ואולי יש עוד כמה שפספסתי.

רציתי לבדוק עם אנשים שבאמת מבינים בנושא הזה וכן עם אנשים שעברו את הקורסים האלה, עד כמה זה מציאותי שאדם מן השורה בלי רקע במחשבים

יצליח להשתלב בעולם ההיי טק על סמך קורסים של לימודי ערב פעמיים בשבוע למשך שנה עד שנה וחצי בערך שכוללים עולמות רחבים שאחרים לומדים במשך שנים?

למיטב ידיעתי בהרבה תחומים מבקשים ממך שנות ניסיון (שאין לך בתור מתחיל) וכן עושים לך מבחני אתגר לראות כמה אתה באמת יודע לעבוד, בנוסף רוב העבודה היא בת"א\הרצליה

מה יעשה אדם שלא מעוניין לשרוף שעות של נסיעה למקומות האלה אם אכן יתקבל?

למעשה אפשר לומר שהשאלה היא, מה יעשה אדם מן השורה בלי רקע במחשבים שחושב על לימודי מקצוע על מנת לעבוד בהיי טק?

האם יש קורסים באמת פרקטיים שאפשר ללמוד במכללה ובאמת להתחיל לעבוד אח"כ?

האם צריך להיות כישרון מיוחד בשביל זה? האם צריך לרוב לעבוד בת"א\הרצליה והסביבה?

האם צריך לשבת שעות ולחפש חומר בצורה עצמאית להשלמת מידע?

האם צריך לשבת המון שעות לתרגל בבית?

האם כל הקורסים זה דמיונות יקרים?

האם רק ע"י לימודי תואר\מהנדס\הנדסאי וכד' אפשר להשתלב כראוי?

מצד אחד המכללות מבטיחות עולמות (ממש חותמים איתך חוזה שמוצאים לך עבודה ואם לא יצליחו יפצו אותך כספית) ומצד שני בהרבה תגובות וחוות דעת של גולשים

בכל מיני כתבות אנשים מנפצים את הבלון הנפוח

מה האמת בכל הסיפור הזה?

מקווה לצאת מפה עם מסקנות ברורות...

תודה לכולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נתחיל עם כמה שאלות אליך:

1. בן כמה אתה?

2. מה הנסיון המקצועי שלך?

3. מה אזור המגורים שלך?

4. למה זה מעניין אותך באופן כללי ומה מעניין אותך באופן פרטני?

ולשאלה ההכי חשובה שלך - כן חייבים כשרון ואהבה למקצוע, אחרת זה פשוט בזבוז זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של multicore

בוא נתחיל עם כמה שאלות אליך:

1. בן כמה אתה?

2. מה הנסיון המקצועי שלך?

3. מה אזור המגורים שלך?

4. למה זה מעניין אותך באופן כללי ומה מעניין אותך באופן פרטני?

ולשאלה ההכי חשובה שלך - כן חייביםן כשרון ואהבה למקצוע, אחרת זה פשוט בזבוז זמן.

בן 30 בלי ניסיון מקצועי (מנסיבות שאין המקום לפרטם) גר בירושלים

ומעניין אותי באופן כללי כי מסתדר לי עבודה בסביבת מחשב ואני מרגיש שיש לי "כימיה" מסויימת עם מחשב

ובאופן פרטני אני מבין שהכיוון הוא ניהול (בעבר התעניינתי בתכנות וכן באבטחת מידע ואחרי שיחה עם מכרים הבנתי שזה גדול עלי מכמה סיבות)

לכן אפשר למקד את השאלה הספציפית שלי (למרות שפתחתי את הדיון כדי לעזור למתלבטים כמוני שמבררים אם קורסים למתחילים במכללה שווים משהו)

ולשאול האם זה מציאותי ללמוד ניהול במכללה כמו ג'ון ברייס או האקר יו ולעבוד בזה או שזה דמיונות? האם כדי להצליח צריך לחפש לבד חומר ברשת

ולהתמקצע או שאפשר לסמוך על מה שהם מלמדים? בקיצור מה דרוש בשביל לעסוק בניהול ולהתקדם הלאה (ולא להשאר רק הלפדסק)

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קורס במכללה לא מספיק ,  צריך לרכוש הרגל של למידה עצמית של כמה שעות כל יום ,  3-4 שעות  גם יהיה בסדר  
, לכל החיים ,  בשביל התמקצעות רצינית .
אלו שטובים לתחום עושים  זאת באהבה ורוכשים מקצוע מכובד ומתגמל . 
תתחיל ללמוד לבד יש חומר בלי סוף ברשת ,  ותראה אם יש לך עינין בזה . בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ג ג

בן 30 בלי ניסיון מקצועי (מנסיבות שאין המקום לפרטם) גר בירושלים

במה עסקת עד עכשיו, אפ אפשר לשאול?

ירושלים זה אומנם לא גוש דן, אבל לא לגמרי סוף העולם. אפשר למצוא הרבה עבודה במגזר הציבורי ומצד שני יהיו קשיים להיכנס לשם בגלל שזה מגזר ציבורי.

לחלק מהתאגידים הגדולים יש סניפים שם, אבל לא מתצא יותר מדי .

ציטוט של ג ג

ומעניין אותי באופן כללי כי מסתדר לי עבודה בסביבת מחשב ואני מרגיש שיש לי "כימיה" מסויימת עם מחשב

גם רופא, אדריכל, כלכלן ועורך דין עובדים הרבה בסביבה ממוחשבת ועדיין זה לא המקצוע שלהם. היום כמעט כל סביבת עבודה היא סביבה ממוחשבת.

ציטוט של ג ג

ובאופן פרטני אני מבין שהכיוון הוא ניהול רשתות (בעבר התעניינתי בתכנות וכן באבטחת מידע ואחרי שיחה עם מכרים הבנתי שזה גדול עלי מכמה סיבות)

איך הגעת למסקנה הזאת?

ציטוט של ג ג

ולשאול האם זה מציאותי ללמוד ניהול רשתות במכללה כמו ג'ון ברייס או האקר יו ולעבוד בזה או שזה דמיונות? האם כדי להצליח צריך לחפש לבד חומר ברשת

לא רק שאתה לא לומד כלום חוץ מהסכה X של חברה Y, אתה תהיה חייב לגלות עצמאות וראש גדול במהך כל הקריירה שלך עד הפרישה לפנסיה.

רכישת ידע בתחום היא תמיד עניין של מחקרת וניסוי.

ציטוט של ג ג

ולהתמקצע או שאפשר לסמוך על מה שהם מלמדים? בקיצור מה דרוש בשביל לעסוק בניהול רשתות ולהתקדם הלאה (ולא להשאר רק הלפדסק)

ראה תשובה קודמת. הלפ דסק זה פשוט הגדרה של תפקיד ג'וניור, למרות שאפשר להישאר בו גם ללא הגבלת זמן, אם בא לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, תודה לכולם על התשובות והניסיון לעזור

אז כך,

ל-Jabberwock 

זה לא אני שמחשיב את הקורס לרכישת מקצוע, אלו המכללות למינהם שמכריזות בראש כל חוצות שהם מלמדות אותך "מקצוע" בהיי טק

תוך זמן קצר ואם יהיו לך ציונים טובים מבטיחים לך עבודה ואם תוך 4 חודשים לא ימצאו יפצו אותך כספית. זה בעיקר מה שבאתי

לברר עם המומחים פה עד כמה נכונים הפרסומים שלהם ולדעתי זה חשוב שכל אדם בלי רקע כמוני שיפתח את הדיון פה יבין מה קורה בשוק באמת.

ל-Yehudaa

גם את הכיוון שאתה אומר שמעתי מאנשים שבפנים, אך הבנתי שעיקר החומר הוא באנגלית

השאלה אם יש חומר ברמה גבוהה שאפשר להתמקצע על ידו גם בעברית?

אם כן אשמח לקבל קישורים לחומר, ובכלל זה יעזור אם תוכלו להוסיף פה קישורים לחומר למידה עצמית למתחילים (בתודה מראש)

ל-multicore

לציטוט ראשון - עסקתי בתחום האבטחה

לציטוט שני - אתה צודק לכן הוספתי שאני מרגיש שיש לי "כימיה" עם מחשב הכוונה שמעניין אותי מה המוח שעומד מאחורי עולם המחשבים

אך צריך לבדוק ע"י למידת חומר למתחילים אם אכן אני צודק.. 

לציטוט שלישי - כשביררתי על קורס פולסטאק שמציעים במכללות הסבירו לי שיש פרונטאנד ובקאנד (עמכם הסליחה על כתיבת המונחים בעברית

זה פשוט יותר נוח) וכל אחד זה עולם בפני עצמו ובקורס ערב של פעמיים בשבוע למשך שנה טוענים שילמדו אותך את הנושא ולמעשה להבנתי מלמדים

אותך ברמה מאוד מאוד מינימלית ולא ברור לי איך אתה אמור להתקבל לעבודה ע"י לימוד כ"כ שטחי (אז בררתי עוד קצת עם אנשים והסבירו לי שחייב 

למידה עצמית ברשת על מנת להתמקצע ורוב ככל החומר הוא באנגלית ולצערי אני לא מרגיש ברמה מספיק גבוהה בשביל זה) 

וכשביררתי על אבטחת מידע הסבירו לי שאחרי שיש לך ידע בתכנות תוכל להתעסק עם אבטחת מידע שזה למצוא את הפרצות בתכנות (בגדול)

אז ראיתי שמלמדים טיפה תכנות בקורסי "סייבר" אבל ברור לי שזה ממש מינימלי וחוזרים ללמידה עצמאית עמוקה..

כשבררתי קצת על QA הבנתי שבמקומות העבודה דורשים ניסיון בנושא ומעבר לכך זוהי עבודה סיזיפית שחוזרת על עצמה, אין גיוון

כשבררתי עם ניהול הבנתי שהתחום פחות מסובך, אפשר להתחיל בהלפדסק שיש לו ביקוש בשוק וגם בירושלים אפשר יותר בקלות למצוא

עבודה ואע"פ שהמשכורת ממש נמוכה בהתחלה אפשר בהמשך להוסיף למידה ולהתקדם הלאה 

*כל מה שכתבתי כאן הוא אחרי שמועות ובירורים עם מכרים, איני יכול לחתום על המידע*

בכוונה אני מרחיב על הנושא מכיוון שאני בטוח שיש עוד הרבה כמוני שמנסים לברר ולדלות מידע על כניסה לעולם ההיי טק ועד כמה 

נכונות ההבטחות של המכללות ומקווה שימצאו את הדיון פה ויפיקו ממנו תועלת...

בתודה לכולם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...