Try HWzone in English English
עבור לתוכן
  • צור חשבון
  • מי אנחנו?

שלום אורח/ת!

שים לב - על מנת להשתתף בקהילה שלנו, להגיב ולפתוח דיונים חדשים, עליך להצטרף כחבר רשום.

החברים שלנו נהנים מיתרונות רבים, כולל היכולת להשתתף בדיונים, להנות מהגרלות ומבצעים לחברי האתר, ולקבל מידי שבוע את התכנים הבולטים שלנו ישירות במייל.

לא אוהבים שמציקים לכם במייל? ניתן להירשם לאתר אך לוותר על הרישום לעידכוני המייל השבועיים.

ha

יתרונות וחסרונות של Dell p4317q Ultra HD 4K

Recommended Posts

בארבע שנים האחרונות אני משתמש במוניטור של Dell ה U2715H שמשמש אותי בעיקר לגלישה, קריאה (של ספרים אלקטרוניים) וצפיית ווידאו. המוניטור הוא 27" עם יכולות QHD 2560 x 1440 (60 Hz) עם פאנל IPS ובגדול, אני דיי נהנה ממנו (כתבתי בזמנו ביקורת) למעט הכפתורי מגע הדפוקים של . בשנים האחרונות אני משתמש במוניטורים של 31-32" בעבודה (תיכנות) וחשבתי לפנק את עצמי עם מוניטור גדול בבית.

הסתכלתי קצת בזאפ וראיתי את ה P4317Q שנראה (בתמונות ובמפרטים) מרשים מאוד, 42" ברזולוציה של 3840x2160 (ב 60 Hz) גם עם פאנל IPS במחיר של 3300 ש"ח.

כרגע כרטיס המסך שלי הוא Sapphire PULSE RX 570 ITX MINI עם יציאת DisplayPort שיכול לספק רזולוציה של 3840x2160 (120Hz) .

מספר שאלות:

-מישהו התנסה ישירות עם דגם המסך הזה? הכוונה לצפיה/גלישה בעיקר.

-אצלי המחשב ממוקם על עגלה ניידת, האם ה 20 קילו שלו מסרבלים את השימוש?

-המרחק שלי מהמוניטור הוא כ 60 ס"מ בזמן שימוש, מה המרחק המומלץ ל P4317Q? אחרי הכל הוא מוניטור ברוחב 90 וגובה 60...

-ה U2715H הישן שלי עלה יותר מ 4 אלפיות כשקניתי אותו וה P4317Q החדש זול יותר, יש סיבה מדוע הוא (יחסית) זול?

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
ציטוט של ha

-המרחק שלי מהמוניטור הוא כ 60 ס"מ בזמן שימוש, מה המרחק המומלץ ל P4317Q? אחרי הכל הוא מוניטור ברוחב 90 וגובה 60...

פי שניים.

ציטוט של ha

ה U2715H הישן שלי עלה יותר מ 4 אלפיות כשקניתי אותו וה P4317Q החדש זול יותר, יש סיבה מדוע הוא (יחסית) זול?

לא, אבל תפסיק לומר "אלפיות". זה עילג וזה מטריף אותי.

בגדול, הטכנולוגיה התפתחה ועלויות ייצור ירדו. הLCD הראשון שקניתי היה בגודל "20 ועלה יותר מ2000 שקלים. היום במחיר הזה אתה יכול להשיג מסך "32 .

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
ציטוט של QttP

תפסיק לומר "אלפיות". זה עילג וזה מטריף אותי

רשמתי לעצמי ....   :D

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אפסיק. אש"ח קביל?

קיבלתי את המוניטור היום (לפני מספר שעות) מקווה להעלות מחר התרשמות ראשונית.

ציטוט של QttP

פי שניים.

לא, אבל תפסיק לומר "אלפיות". זה עילג וזה מטריף אותי.

בגדול, הטכנולוגיה התפתחה ועלויות ייצור ירדו. הLCD הראשון שקניתי היה בגודל "20 ועלה יותר מ2000 שקלים. היום במחיר הזה אתה יכול להשיג מסך "32 4k.

לא ממש מובן לי, לפי זאפ מסך "32 4k איכותי עולה קרוב ל 5 אש"ח. כאן מדובר על מסך "43 4k (ומקווה איכותי) שעלה לי 3300 ש"ח. אני עדיין מחפש מה אני מפספס.

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

שתי סיבות שאני יכול לחשוב עליהן, הראשונה היא שלפי דל סדרה P אמורה להיות יותר זולה מסדרה U, במקרה הזה זה מתבטא בחוסר כיול לפאנל ובחיבורים טיפה מיושנים של המסך (אין HDMI 2.0). השניה וכנראה העיקרית היא שהפאנל בגודל הזה כבר משמש לטלוויזיות ולא רק למסכי מחשב מה שאומר כמויות יצור הרבה יותר גדולות, יותר תחרות בין יצרנים ומחיר זול יותר בהתאם, למעשה לפיליפס יש מסך אפילו יותר זול שכנראה משתמש באותו פאנל. פאנל 32 לעומת זאת זה מיוצר במיוחד למסכי מחשב בכמויות יחסית נמוכות, זה מוצר נישה והמחיר בהתאם. 

נערך על-ידי etal

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
ציטוט של ha

אפסיק. אש"ח קביל?

תגיד, אתה שונא אותי? אתה עושה לי דווקא? :P

לא ברור לי מה יש לאנשים לקחת מילה קצרה בת 3 אותיות כמו "אלף" ולהתחיל לעוות אותה באופן שאפילו מאריך אותה.

ציטוט של ha

לא ממש מובן לי, לפי זאפ מסך "32 4k איכותי עולה קרוב ל 5 אש"ח. כאן מדובר על מסך "43 4k (ומקווה איכותי) שעלה לי 3300 ש"ח. אני עדיין מחפש מה אני מפספס.

אתה מפספס את זה שמסכי "32 יקרים יותר ממסכי "40+ באופן כללי. לא תמיד גדול יותר זה יקר יותר. אני חושב שזה נובע חלקית מפסי ייצור שונים למסכים ולטלוויזיות.

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

ח"ח על הסקירה המפורטת. :xyxthumbs:

במסכים כה גדולים כבר אין מה לצפות למעמד ארגונומי. המסך פשוט כבד מידי. אם רוצים גמישות - זרוע VESA זה הכיוון.

אתה עם 200% במסך "43 4K? O.o יש לך בעיית ראייה כלשהי? קצת מוזר לקחת מסך ענק ולשים אותו על 200% (שזה כמעט כמו להקטין את שטח העבודה חזרה לFHD, רק יותר חד...) לשם השוואה אני מרגיש סבבה עם "32 ב125%...

תבדוק אולי אתה יכול להשיג כיסא גבוה יותר כדי שהמסך יהיה יותר בגובה העיניים (כפתרון ביניים לפני התקנת זרוע הידראולית), אבל ת'כלס אני לא יודע עד כמה לעבוד עם מסך "43 על שולחן יכול להיות נוח. זאת הסיבה שלבסוף הלכתי על "32 למרות העלות הגבוהה...

מקווה שתמצא את הכוונון האופטימלי ושהמסך ישמש אותך בהנאה זמן רב. :D 

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
ציטוט של QttP

אתה עם 200% במסך "43 4K? O.o יש לך בעיית ראייה כלשהי? קצת מוזר לקחת מסך ענק ולשים אותו על 200% (שזה כמעט כמו להקטין את שטח העבודה חזרה לFHD, רק יותר חד...)

מסכים בהחלט.

נראה ש - 43 אינצ' זה תפסת מרובה ....

אולי זה עניין של הרגל ( ועל כך בסקירה הבאה ...  :) ) 

אבל אישית, לא רואה את עצמי מסתדר עם גודל כזה.

תתחדש ha, כמובן !

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
ציטוט של QttP

במסכים כה גדולים כבר אין מה לצפות למעמד ארגונומי. המסך פשוט כבד מידי. אם רוצים גמישות - זרוע VESA זה הכיוון.

קצת מוזר לי, אולי לא כיוונון עם האצבע כל פעם שרוצים לשנות מיקום אבל לפחות יכולת לקבוע מיקום יחודי (עם בורג/ידית). בעבודה אני מסובב את המוניטור 32" שלי על צירו לפחות פעם בשבוע, המוניטור הזה היה יכול להיות מדהים לשימוש בעבודה (בגלל הPBP) אבל חוסר היכולת להזיז אותו מהווה חסרון אקוטי. הבעייה של זרוע VESA היא שנדרש ריתוך זרוע קשיחה נוספת כי לא מצאתי זרוע VESA למשקל כזה ארוכה יותר מחצי מטר.

אתה עם 200% במסך "43 4K? O.o יש לך בעיית ראייה כלשהי? כן, זה בא עם הגיל... אני צריך להתאמץ יותר כדי לראות פרטים קטנים ומתעייף קצת מוזר לקחת מסך ענק ולשים אותו על 200% (שזה כמעט כמו להקטין את שטח העבודה חזרה לFHD, רק יותר חד...) לשם השוואה אני מרגיש סבבה עם "32 4k ב125%... ממש לא נכון, גיליתי כי 80 ס"מ מהמסך זה המרחק האופטימלי בשבילי כדי לקבל מקסימום שטח מסך עם מקסימום פרטים במינימום מאמץ ראייה. כדי לקבל את אותו הדבר עם 32" אני צריך להתקרב למרחק בו העניים דומעות אחרי מספר דקות (תאמין לי, אני יודע. ניסיתי.) ושלא נדבר שהמרחק הזה ב 32" גורם לשינויי פוקוס חריפים בעיין בזמן הזזת המבט מהמרכז לקצוות.

אל תשכח שההצבה על 200% היא הברירת מחדל לצפיה, ברוב האפליקציות ניתן לשנות את גודל התצוגה לפי הנדרש. בתיכנות (ובדקתי עם אקליפס) ניתן להקטין מעט את הפונטים וכל החלונות ניתנים לצפייה, בעבודה אני משתמש ב 27" ו 32" ומסך הלאפטופ ועדיין לא יכול לראות את סביבת העבודה במלואה...

כמו שכתבתי, צפיית ווידאו ב 43" היא חוויה אחרת מצפייה במסכים קטנים יותר ואני עדיין לומד איך לבצע אופטימיזצייה לתוכנות אחרות.

תבדוק אולי אתה יכול להשיג כיסא גבוה יותר כדי שהמסך יהיה יותר בגובה העיניים (כפתרון ביניים לפני התקנת זרוע הידראולית), אבל ת'כלס אני לא יודע עד כמה לעבוד עם מסך "43 על שולחן יכול להיות נוח. זאת הסיבה שלבסוף הלכתי על "32 למרות העלות הגבוהה...

המחשב מונח בעגלה ובמוניטור עלייה, לא ניתן לשנות את הגובה בו אני יושב.

מקווה שתמצא את הכוונון האופטימלי ושהמסך ישמש אותך בהנאה זמן רב. :D 

43 אינצ' זה תפסת מרובה ....  נכון, לטוב ולרע. אני מעדיף מסך יותר מדיי גדול מאשר מסך יותר מדיי קטן...

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אין לו מתחרה במחירו בארץ, אבל בחו"ל הLG 43UD79-B [בעל הפאנל הזהה] זול יותר ועם הרבה יותר פיצ'רים.

גם בארץ המחיר של ה צנח ממש לאחרונה.

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

את הפיליפס אפשר למצוא בארץ ב-2600, לא משתלם להתעסק עם להביא אותו מחול 

נערך על-ידי etal

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

תופעה מוזרה/מטרידה...

עדכנתי אתמול את כל הדרייורים (WIN 7 להזכירכם) ו את ה Display Manager ל 12.0.0. כעת, מפעם לפעם, כאשר הסיגנל מהמוניטור מכובה (הגדרות האנרגיה של שומר המסך הן לכבות אותו אחרי דקה) המוניטור לא יוצא מהשומר מסך עד שאני לא מנתק/מחבר אותו לחשמל. העכבר/מקלדת לא מחוברים להאב במוניטור אלא למחשב.

מישהו שמע על זה?

שתף דיון

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• צור חדש...