כונן SSD לשימוש בסיסי - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כונן SSD לשימוש בסיסי

ישראל ישראל

Recommended Posts

יש באתר פלונטר מבחר כונני של 240-256GB רציתי לשאול מבחינת מחיר תועלת איזה מהדגמים שמופיעים שם עדיף?

כרגע אני משתמש בדגם שהיה עובד מהר והתחיל להתעייף Crucial BX100 120GB שנימצא אצלי בערך 4-5 שנים בשימוש במחשב ,

מבחינת חברות כמו או קינגסטון אני לא מעוניין עם שניהם היה לי בעיות במוצרים שקניתי ותמיד על המזל שלי הגיעו חלקים פגומים ואני ממש לא מעוניין באף צורה לשמוע עליהם...

ולכן השאלה היא בתקציב הכי נמוך שאפשר לדגם של 240-256GB איזה דגם כונן עדיף לי לקנות?

תודה לעוזרים ולמגיבים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תראה קניתי לפני כמה שבועות כרטיס קינגסטון למצלמה של D90 מפה לשם צילמתי איזה משהו וכל החומר שהיה בו נימחק חשבתי אולי שאני לא בסדר הלך לי סכום של 300 שקל לשחזר משם את המידע כי פחדתי לעשות ניסויים על הכרטיס והעדפתי שיחזור בעסק כיום כבר עשיתי בדיקות עם תוכנות ואני יודע לעשות שיחזור עם התוכנות המוכרות בשוק בקיצור הסתבר לאחר ניסיונות חוזרים לעבוד עם הכרטיס והוא כניראה פגום בגלל שאיבדתי את הקבלה שלו אין לי אפשרות להחליף אותו בKSP לצערי ובפנייה לקינגסטון העולמית הם מבקשים קבלה/חשבונית שאין לי לצערי וקיבלתי מהם וואחד כוויה כי עם חברות אחרות זה לא היה קורה.

לגבי סאנדיסק קניתי כונן 240GB מאתר סיני מוכר הגיעה בפלומבה סגור חדש דנדש חיברתי אותו למחשב מסתבר שהוא ניתקע כל שנייה ומסתבר שהכונן פגום וצריך להחזיר אותו לסין על מנת לקבל החזר ולאחר שיחה עם גם אכזבה למרות שיש קבלה צריך לשלוח אותו אליהם והם שולחים חדש אין לי סבלנות לזה כפרה למדתי את הלקח פעם אחת בקנייה בארץ ופעם אחת בקנייה מחו"ל.

ראיתי מחירים זולים של חברת וקינגסטון בכונני הSSD אבל החששות שלי אם הפעם המוצר שלהם יוכיח את עצמו ואם יש טעם כן לנסות שוב מחדש ללכת על אחד מהמוצרים שלהם? או ללכת על מה שהמלצת וזהו זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הכוונה בהתחיל להתעייף?

תעלה נתוני מהתוכנה של היצרן.

יותר סביר שהאטה בביצועים זה מדיסק מלא מדי או ממערכת ההפעלה עצמה.

מה שהציעו לך נראה לי קנייה טובה לדרישות שלך.

תוודא את סוג החיבור.

https://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=CT250MX500SSD1

באופן כללי רצוי שיהיה תאים מסוג TLC.

מן הסתם MLC טוב יותר אבל גם יקר יותר.

DRAM.

קאש של SLC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכונן שלי 120GB כמו שכתבתי בלי קשר שלמדתי מחשבים 3 שנים עם הסמכות ותעודות מייקרוסופט ושרתים והייתי עובד בKSP גם בזמנו...

הכונן שלי נימצא על 60GB לכל היותר זאת אומרת שיש 40-50GB פנויים זיכרון בנייד יש לי 8GB ב-2 סטיקים 1600HZ ומעבד I5

עשיתי פירמוט+התקנת מערכת הפעלה  WIN 10 מחדש אחרי כמה חודשים שוב פעם איך שהוא מגיע ל50-60GB איחסון הוא מתחיל לעבוד לאט

כל פעולה מתבצעת אחרי כמה שניות זה מגיע למצב שאם אני פותח למשל הוא לפעמים ניטען אחרי 3-4 שניות

אם אני מפעיל משהו פותח או סוגר יש דילאי גדול וזה מגיע למצב של דילאי יותר מלמשל כונן מכנאי זה מה שמצחיק פה

אתה רוצה להאיר את עיניי במשהו שאני לא חושב עליו?

עוד תופעה שאנסה להמחיש את הכוונה אם אני לוחץ כפתור ימני על השולחן עבודה לוקח לו 2-3 שניות להגיב לזה דבר שלא הגיוני ביכלל

אני חושב שבגלל 4-5 של שימוש הכונן כבר עייף עשה את שלו נאמנה עלה בזמנו 300-350 שקל לפני כמעט 5 שנים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון גיבוי.

אחר"כ תוריד את התוכנה של היצרן ותראה אם יש עדכון קושחה, בלי קשר תראה מה התוכנה אומרת בנתוני .

https://www.crucial.com/usa/en/support-storage-executive

אחר"כ עושה מבחני ביצועים.

**אין ספק שמה שקריטי זה מה שתיארת, רצוי לוודא שזה מהדיסק.

עוד דיסק שעל פניו נראה טוב, לא קראתי עליו ביקורות.

https://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=ASU800SS-256GT-C

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שמישהו כאן ממעיט בערכך.

לא נראה לי שזו הסוגיה בכלל.

מבחינתי, ביקשת המלצה - קיבלת.

גם אם none77 שאל, זה לוודא שהבעיה

לא במקום אחר.

ממש אין צורך להציג דיפלומות ...   ☺

אני חושב שמה שהמלצתי הוא בחירה סולידית

וטובה במכלול השיקולים.

ברור שיש זולים יותר. לא בטוח שכדאיים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור לי שזה לא בכוונה רעה חחח פשוט אני גם לא מבין מה הקטע של הכונן הזה כי בתכלס לא מותקן לי כלום במחשב חוץ מאנטי וירוס שהוא תמיד מותקן ולדעתי לא קשור לאיטיות המחשב...

צילמתי תמונה של התוכנה הכל מעודכן ותקין לפי מה שכתוב...

הבעיה היא שאחרי התקנה הכונן עובד פיקס למשך כמה חודשים ואז פתאום מתחיל להשתגע...

החלפתי משחה טרמית למעבד ולכרטיס מסך, ניקיתי אבק מהמחשב, בוצע פירמוט+התקנה מחדש של מערכת הפעלה, ובוצע עידכון לכל החלקים להכי עדכני שיש, בנוסף אין לי תוכנות שעובדות ברקע חוץ מאנטי וירוס AVG שוב פעם הבעיה מתחילה כל פעם מחדש אחרי 2-3 חודש בממוצע תופעה שאני לא מצליח להבין אותה...

היו מקרים שעזרתי פה לאנשים בהרבה דברים שעליתי עליהם שאפילו לאנשים עם ידע כפול ומכופל משלי שלא ידעו וזה קורה כי כולנו לומדים כל הזמן מחדש דברים אבל בתופעה כזאת הזוייה לא ניתקלתי בכל שנותיי במחשבים...

הקטע ששמתי קשיח מחבר הוא עבד תקין לחלוטין לא היה דילאי לא היה תקיעות הכל עבד פיקס מצויין!!!

יש לכם עוד רעיונות אולי לבדוק לפני שאני רץ לקנות חדש?

ללא שם.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של maor daniel

איזה פורום או אתר מראה מבחני ביצועים אמיתיים של הקשיחים שאפשר לסמוך על הבדיקות שלהם?

אז יש לי 3 דברים להגיד לך:

1. ב- קיבולת הכונן משפיע על מהירותו. אע"פ שתקח כונן מאותה סידרה אבל עם נפח שונה, הגדול יותר יהיה יותר מהיר.
  2. יש נתוני SMART על הכונן, כדאי להציץ בהם. רצוי לבדוק האם יש סקטורים פגומים, כמות שגיאות וכו'
  3. אפשר לבדוק את ה-Access Time (זמן תגובה ממוצע), זה עוד אינדקציה לראות האם הכונן מגמגם. אפשר לראות דרך מנהל המשימות או ע"י תוכנת מאמץ
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...