למי תצביעו בבחירות לכנסת ה- 21 ? - עמוד 8 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למי תצביעו בבחירות לכנסת ה- 21 ?

--- The King ---

למי תצביעו בבחירות לכנסת ה- 21 ?  

75 הצבעות

1. 1. למי תצביעו בבחירות לכנסת ה- 21 ?

• כחול לבן
    • הליכוד
    • זהות
    • העבודה
    • הימין החדש
    • מרצ
    • ישראל ביתנו
      0
    • איחוד מפלגות הימין
    • כולנו
    • גשר
    • מגן
      0
    • יהדות התורה
    • ש"ס
    • ישר
      0
    • חד"ש תע"ל
    • רע"מ בל"ד
      0
    • הפיראטים

Recommended Posts

ציטוט של --- The King ---

ליברמן לא חייב לייצג את דעותם של כלל הציבור. הוא מייצג את הדעות של עצמו ושל הבוחרים שלו. כנראה שמי שהצביע לו רוצה גיוס חרדים.

ממה שאני רואה (וחייב לומר שזו לא תמונה ממצה), רוב מי שהצביע ליברמן בבחירות האלה לא ממש מעניין אותו גיוס חרדים. הבייס שלו הם עולים מבריה"מ שעדיין רואים בו מישהו שמייצג אותם. והבייס הולך וקטן כי הצעירים יותר ויותר משתלבים במיינסטרים, אז הוא נשאר רק עם המזדקנים. מה שכן, נראה שליברמן מעריך שמשחק על הקלף של גיוס החרדים יכול להביא לו קולות חדשים מחוץ לבייס ולחזק אותו.

ציטוט של digitalseeker

מצביעי הליכוד כמו עדר אחרי נביא שקר מאמינים שכולם שמאלנים...מבחינתם ליברמן שמאלני, כחול לבני שמאלנים, היועץ המשפטי שמאלני, הפרקליטות שמאלנים, המשטרה שמאלנים...והרשימה עוד ארוכה.

בעצם כל מי שלא מתיישר עם הליכוד הוא שמאלני בצורה זו או אחרת.

ההתייחסות המתנשאת אל מצביעי הליכוד כאל עדר טיפשים שלא מסוגלים לחשוב באופן עצמאי הוא לא חדש. הוא איתנו מאז המהפך של 1977. ללא ספק יש בקהל הזה אנשים שדעתם היא כמו שציינת, אך בספק אם חלקם היחסי בקהל המצביעים נמוך יותר מאשר, לדוגמה, החלק היחסי במצביעי מרץ/העבודה שחושבים שכל מי שלא מתיישר עם עמדותיהם הוא פשיסט וגזען.

מה שכן, אי-אפשר להסכים איתך לגבי זה שביבי הוא אותו נביא שקר שמוביל או כולם, מהסיבות הבאות:

• ביבי מעולם לא אמר שהמשטרה או הפרקליטות או היועמ"ש שמאלנים. הוא כן אמר שהם נכנעים ללחצי השמאל והתקשורת (לפחות החלק השמאלני שלה שהוא עדיין המוביל).
  • הטיעון שליברמן הוא "שמאל בתחפושת של ימין" הוא לא חדש ונזרק מידי פעם לאוויר עוד בתקופה שמפלגת קדימה הובילה פה. תומכי הטיעון הזה מתבססים על זה שליברמן מדבר לוחמני ועושה שרירים, אך מוכן לקדם "תכנית שלום" שכוללת פינוי התנחלויות וחילופי שטחים, מה שרוב אלה שמכנים עצמם "ימין" מתנגדים לו. ליברמן אמר זאת בעצמו  - שמוכן לפנות את ביתו (גר בהתנחלות) תמורת הסכם שלום אמיתי, רק שלדעתו (בינתיים לפחות) אין פרטנר. אם תזכור, ליברמן ישב בקואליציה של אולמרט כשנה וחצי, אך בסופו של דבר כן פרש על רקע אי-הסכמה בסוגיות מדיניות מול הפלסטינים.
  • כחול-לבן שמאלנים? ובכן, עד כמה שאפשר לשפוט, רוב חברי הכנסת שלהם מחזיקים בעמדות שקרובות יותר לעבודה-מרץ מאשר לליכוד/בית יהודי. לגבי יש עתיד זה וודאי היה נכון.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 110
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

"ללא ספק יש בקהל הזה אנשים שדעתם היא כמו שציינת, אך בספק אם חלקם היחסי בקהל המצביעים נמוך יותר מאשר, לדוגמה, החלק היחסי במצביעי מרץ/העבודה שחושבים שכל מי שלא מתיישר עם עמדותיהם הוא פשיסט וגזען."

מזמין אותך לקרוא פוסטים של חברי הפייסבוק שלי - רוב מצביעי הליכוד שנמצאים אצלי בפייס (ויש הרבה תאמין לי) - פשוט מאמינים בקונספירציה אחת גדולה נגד ביבי.

מבחינתם המשטרה תפרה תיקים כי הם מנסים להפיל את השלטון.

מבחינתם היועץ המשפטי לממשלה (שמעניין מי בחר בו) שותף לקונספירציה - חלק אומרים שהוא שמאלני, חלק אומרים שהשמאל מחזיק אותו בביצים וחלק אומר גם וגם.

מבחינתם בית המשפט מעוניין להפיל את השלטון כי הוא שמאלני.

מבחינתם העיתונות בעצמה בולשביקית שמעוניינת להפיל את השלטון (מעניין אם מישהו מהם יודע מה הפירוש של בולשביק בכלל).

כמובן - אפשר לראות כל כך הרבה מהלכי שקר שהליכוד מוביל כמו מיתוס העטים של אולמרט - שמצביעי הליכוד פשוט בולעים את זה.

אני יכול להגיד שאני לא אנטי ביבי, אני גם לא אנטי ליכוד.

אני בעד משהו - בעד שינוי במדיניות פנים.

אני בעד שינוי שיטת החינוך - יש צורך במהפכה במשרד החינוך! (ואשתי מורה שלא תטעה).

אני בעד שינוי בתחבורה ציבורית - ולא רק בשבת, אלא ביעילות, באיכות וכו'.

אני בעד שינוי בשיוויון בנטל - ולא רק צבא/שירות לאומי - התנאים לסבסוד מעון ? מה לגבי התנאים לסבסוד משכנתה ? התנאים להנחה בארנונה ? 

-להזכיר שהייתה ממשלה שהתחילה תהליך של "כושר התשכרות".

אני בעד התייעלות ממשלתית רוחבית - הגיע הזמן שמשרדי הממשלה/מדינה ישרתו את הציבור ולא ההפך! 

בקיצור...אני בעדנו! הציבור!

הליכוד וביבי היו בראש הקואליציה למעלה מעשור....לצערי הם לא עשו מספיק בכל הנושאים הללו.

מעבר לכך שגם בביטחון-מדיני לא נעשה מספיק!

ביבי והליכוד לא נבחרים בגלל כל ה"בעד" שציינתי - אלא בגלל שהם "ימין חזק" (ממש), ובעצם משווקים מצג שקר של בטחון-מדיני.

בפועל יורים עלינו מעזה 600 רקטות - ולא רק שלא קורה כלום, הם מקבלים מזומנים.

בפועל יש טרור עפיפונים - ולא קורה כלום.

בפועל - מפלגות הימין האמיתיות (הימין החדש, עוצמה לישראל) - אומרים בפומבי - תבחרו בנו כדי שנאלץ את ביבי להיות ימין, ואם לא תבחרו בנו אתם תקבלו שמאל.

אז מדוע אתם מצביעי הליכוד לא בוחרים את מפלגות הימין האמיתיות ? 

אני יכול להעיד על אימי שחושבת שהמצב מעולה נקודה.

זה לא משנה איזה נתון אציג בפניה מהאתר של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה - כמו מחירי הדירות, כמו כח הקנייה של מעמד הביניים, והרשימה עוד ארוכה.

מבחינתה המצב פשוט מעולה ! 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של digitalseeker

מזמין אותך לקרוא פוסטים של חברי הפייסבוק שלי - רוב מצביעי הליכוד שנמצאים אצלי בפייס (ויש הרבה תאמין לי) - פשוט מאמינים בקונספירציה אחת גדולה נגד ביבי.

פייסבוק? זו העדות שלך? כשידוע שפייסבוק הוא האמ-אמא של הטייה תודעתית (מייצר "בועות" של קבוצות חברים עם דעות משותפות והעדפות דומות?)

אז אני יכול לומר לך שמתוך חבריי שהם מצביעים ליכוד (וגם לי יש לא מעט), אף אחד לא חושב שיש איזו "קונספירציה" נגד ביבי. זה שהתקשורת ה"ישנה" ברובה שמאל וזה שהיא ברובה מתעבת את ביבי - זה לא קונספירציה; אלא עובדות שכל מי שעוקב אחרי אותה תקשורת מבין אותן.

ציטוט של digitalseeker

ביבי והליכוד לא נבחרים בגלל כל ה"בעד" שציינתי - אלא בגלל שהם "ימין חזק" (ממש), ובעצם משווקים מצג שקר של בטחון-מדיני.

שוב, בניגוד למה שאתה חושב על-סמך הפיד שלך בפייסבוק - מצביעי הליכוד אינם מקשה אחת. חלק בוחרים בגלל מה שאמרת, חלק דווקא כן בוחרים בגלל כל אותם "בעד" שציינת, כי בעוד אתה חושב שביבי והממשלות שלו ב10 שנים לא עשו מספיק, יש כאלה שחושבים שהם דווקא עשו/יעשו יותר ממה שהאחרים היו עושים וכיו"ב.

ציטוט של digitalseeker

בפועל יורים עלינו מעזה 600 רקטות - ולא רק שלא קורה כלום, הם מקבלים מזומנים.

מה רצית שיקרה? "נשטח את עזה"? "ניכנס באמ-אמא שלהם"? "נעיף מפה את כל הערבים חזרה לערב הסעודית"? אלה וכל שאר הסיסמאות של "הימין החזק" כמו "סיפוח עכשיו" אלה דברים שטובים להתקשקשות באינטרנט. בפועל חלקם באמת בלתי-אפשריים ועבור חלקם אף אחד לא מוכן (בצדק) לשלם את המחיר.

ציטוט של digitalseeker

אז מדוע אתם מצביעי הליכוד לא בוחרים את מפלגות הימין האמיתיות ? 

לא יכול להעיד על כולם, אבל ה"קיצוניים" נקראים "קיצוניים" בדיוק מהסיבה שהם בשוליים. רוב האנשים מחזיקים בעמדות יותר מתונות, פרגמטיות. אם אתה שואל באופן אישי אותי, וספציפית בנושא המדיני, אני חושב שהמדיניות השקטה של ביבי, לטווח ארוך - יש לה יותר סיכוי להצליח להביא לפה שקט, בטחון ויציבות מאשר לזו של הימין הקיצוני יותר. על פסטיבל ה"מסירת שטחים ונכסים אסטרטגיים עכשיו תמורת חלומות על שלום אחר-כך" של השמאל והילולות של שמחה כשהורסים בתי מתיישבים ב"שטחים" אני בכלל לא מדבר.

ציטוט של digitalseeker

אני יכול להעיד על אימי שחושבת שהמצב מעולה נקודה.

זה לא משנה איזה נתון אציג בפניה מהאתר של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה - כמו מחירי הדירות, כמו כח הקנייה של מעמד הביניים, והרשימה עוד ארוכה.

מבחינתה המצב פשוט מעולה ! 

אבל האם אתה מראה לה גם את הנתונים האחרים של הלמ"ס? למשל שהאבטלה בשפל, השכר הממוצע והחציוני עולה (בעקביות) יותר מהמדד, שהצמיחה טובה מרוב המדינות המערביות וכו'? האם אתה מראה לה את הסקרים השונים של "מדד האושר" ודברים דומים שאיכשהו למרות כל הקיטורים מראים שהישראלים מרוצים יותר מאשר בעבר, פחות או יותר בכל פרמטר?

תמיד אפשר למצוא סטטיסטיקה נקודתית של משהו בעייתי, אבל צריך גם להסתכל גלובלית. צריך לעבוד על הדברים הלא טובים, אבל לצעוק "הכל גרוע" לא יביא לך שיפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של digitalseeker

מעניין אם מישהו מהם יודע מה הפירוש של בולשביק בכלל

שפטל יודע😉

ציטוט של digitalseeker

בפועל יורים עלינו מעזה 600 רקטות

כ-690.

ציטוט של digitalseeker

ולא רק שלא קורה כלום, הם מקבלים מזומנים.

ולמרות הכל לא משלמים את החוב🤔

כלכליסט - בג"ץ אסר לנתק חשמל לפלסטינים עד סוף השנה - 03.04.19

ציטוט

בג"ץ דחה היום (ד') לסוף השנה את ההחלטה בעתירה של חברת החשמל לאפשר לה לבצע ניתוקים יזומים של לקוחות החברה הפלסטינים, זאת בעקבות אי תשלום חובות של תושבי הגדה והרצועה. היקף החוב נאמד כיום בכ־1.8 מיליארד שקל, והוא גדל מדי חודש בכ־50 עד 100 מיליון שקל, תלוי בצריכה בפועל. את ההחלטה קיבל אתמול השופט יצחק עמית. בג"ץ ידון שוב בסוגיה ב־25 בנובמבר, הפעם בהרכב של שלושה שופטים.

ציטוט של digitalseeker

פחות עפיפונים ויותר בלוני תבערה...

דרום שחור בתמונות / South in flames

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

החיפוש הציבורי הקדחתני למצוא את הפוליטיקאי האפלטוני שיהווה את "הרע במיעוטו", מישהו שיאחד את העם ויביא לפיוס דעות שולי החברה לתוך הלך הרוח הציבורי המרכזי, איש שלום פייטר ופטריוט, שיכניע את הטרור ויביא שלום למזרח הערבי-ציוני תיכוני. סוציאל-קפיטליסטי שידאג לפלחים החלשים בחברה וייצר תעשייתי בכדי למנף את העסקים המקומיים. דמות שתכלול הפכים סותרים לחלוטין בכדי שתכיל דעות מנוגדות ביסודם...

גם קאוונטין טרנטינו לא מצא שחקן מספיק טוב לדמות הזאת.

כל מי שחושב שדעתו הפוליטית שכל בנייניה עומד על תקשורת בעלת עמדה ברורה בנושא במסוה של אובייקטיביות עיתונאית מוחלטת היא בעצם דעה בפני עצמה שאינה מושפעת כלל מהסובבים אותה, איננו מודע להשפעת חברה על קניינו המוכרח של הפרט להביע בחירה מכח היותו בעל בחירה וכח שיפוט שכלי.

הפסקתי לשמוע על פוליטיקה בגיל 15,  מסיבות ברורות.

בהצלחה לכל המחפשים, אם טרנטינו יחיה עד אז תעדכנו אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השמאל הנאור במסע ה"רק לא ביבי" אומר מה שהוא רוצה מתנצל והכל בסדר, אבל אם אדם בעל דעות ימניות יאמר את אותו הדבר לא יהיה מספיק להתנצל זה בטוח והתשקורת(לא, זאת לא טעות) תחגוג על זה.
https://e.walla.co.il/item/3318396

r0sx85j.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...