למי תצביעו בבחירות לכנסת ה- 21 ? - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למי תצביעו בבחירות לכנסת ה- 21 ?

--- The King ---

למי תצביעו בבחירות לכנסת ה- 21 ?  

75 הצבעות

1. 1. למי תצביעו בבחירות לכנסת ה- 21 ?

• כחול לבן
    • הליכוד
    • זהות
    • העבודה
    • הימין החדש
    • מרצ
    • ישראל ביתנו
      0
    • איחוד מפלגות הימין
    • כולנו
    • גשר
    • מגן
      0
    • יהדות התורה
    • ש"ס
    • ישר
      0
    • חד"ש תע"ל
    • רע"מ בל"ד
      0
    • הפיראטים

Recommended Posts

ציטוט של --- The King ---

מקווה מאוד שאנשים יבינו מה הולך לקרות פה בעתיד הלא רחוק, (בין היתר סמוטריץ שר החינוך - ימני רדיקלי, שוביניסט והומופוב, 16 מנדטים לחרדים שימשיכו לשתות לכם את הכיס וכמובן ביבי שאין מה להרחיב עליו), ובבחירות הבאות לא יבחרו במפלגה קטנה אלא במפלגה שיכולה באמת להשפיע ולשנות משהו.

לי זה ניראה עתיד מצויין!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 110
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של בן רפאלי

לי זה ניראה עתיד מצויין!

אחלה. אני בטוח שיש עוד הרבה אנשים שמרוצים כמוך.

אבל העניין הוא שרוב העם לא מרוצה, לפחות מההתרשמות שלי. שזה מצב די אבסורדי בדמוקרטיה. וזה (לטענתי) נגרם בין היתר גם בגלל שאנשים הצביעו למפלגות קטנות במקום לחשוב קצת ולתת את הכוח הזה למפלגות גדולות, בין אם זה הליכוד ובין אם זה כחול לבן. תחשוב שאם הליכוד היה 40-50 מנדטים, מפלגות לא היו יכולות לסחוט את ביבי כמו שנעשה ויעשה במצב הנוכחי. ואפילו שאני ועוד הרבה אנשים לא רוצים את ביבי בתור ראש ממשלה, לכל הדעות (הלא קיצוניות והלא חרדיות), עדיף ממשלה שלא נסחטת על ידי מפלגות קטנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל העניין הוא שרוב העם לא מרוצה, לפחות מההתרשמות שלי.

ההתרשמות שלך לא רלוונטית, אלא המציאות. (לצורך העניין, אני מכיר אנשים שלפי "ההתרשמות שלהם" זהות היתה אמורה לקבל 18 מנדטים)

ובמציאות, מה לעשות, בהגדרה רוב העם מרוצה ממי שקיבל את רוב הקולות בבחירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

ההתרשמות שלך לא רלוונטית, אלא המציאות. (לצורך העניין, אני מכיר אנשים שלפי "ההתרשמות שלהם" זהות היתה אמורה לקבל 18 מנדטים)

ובמציאות, מה לעשות, בהגדרה רוב העם מרוצה ממי שקיבל את רוב הקולות בבחירות.

זה לא מה שהתכוונתי. התכוונתי לזה שרוב האנשים שהצביעו לליכוד, לא רצו ממשלה עם 15 מנדטים של חרדים ואת סמוטריץ כשר חינוך. אבל אם היו חוקרים וחושבים קצת לפני שהיו מצביעים, אולי הם לא היו מצביעים ליכוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מצד אחד אתה אומר - שהגיוני להצביע למפלגות גדולות (אפילו הליכוד), כדי שיהיו להן 40-50 מנדטים וקשה יהיה לסחוט אותן. מצד שני אתה אומר שאם אנשים היו חושבים, הם לא היו מצביעים לליכוד. אז למי? לכחול לבן? מי שהצביע ליכוד בבחירות האלה עשה את זה כי הוא במודע לא רצה את כחול לבן. אז למי היה מצביע אם לא לליכוד? עוד פעם למפלגה קטנה? אז מה הרווחנו?

רוב האנשים שהצביעו ליכוד אולי באמת היו מעדיפים ממשלה עם פחות כוח לחרדים, אבל הם עדיין מעדיפים ממשלה כזו מאשר ממשלה בראשות בני גנץ, שגם מה בכל מקרה היו יושבים החרדים, יחד עם העבודה ומרצ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אומר שאם כחול לבן והליכוד, שתיהן היו גדולות יותר, בכל תרחיש המצב היה יותר טוב מעכשיו. כרגע ביבי חייב את כל המפלגות הקטנות כדי להרכיב קואליציה וזה יוצר מצב שהוא מאוד סחיט. לא אמרתי שכולם צריכים להצביע כחול לבן, אבל אם הליכוד הייתה כרגע עם 45 מנדטים הם לא היו נסחטים על ידי סמוטריץ ואולי לא היו חייבים את שני המפלגות החרדיות, אלא רק אחת מהן.

הדבר השני שאני אומר הוא שזה פשוט מצב אבסורדי שרוב העם לא מרוצה מבחירות דמוקרטיות. וכן, אני אומר שאם אנשים היו מתבססים על סקרים ומבינים שהליכוד הולכים להרכיב קואליציה עם סמוטריץ (כי היה אפשר לצפות את זה) אז אולי היו מעדיפים להצביע כחול לבן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה נשמע כמו בחור צעיר שלא ראה יותר מידי מערכות בחירות...

בתאוריה אפשר לומר שהיה עדיף שהמפלגות הגדולות היו גדולות יותר, אבל מאיפה המנדטים יבואו? מהחרדים? מהערבים? למפלגות אלה יש את המצביעים שלהם שכמעט בשום תסריט לא יזוזו למקום אחר. גם אם תאורטית כל המנדטים של הגושים היו מתנקזים אצל ביבי/גנץ, עדיין אף אחד מהם לא היה יכול להרכיב קואליציה בלי החרדים.

לא ברור לי מה נטפלת לסמוטריץ'. כאילו סמוטריץ' לא היה ח"כ בקואליציה היוצאת? כאילו לא ברור לך שרוב מצביעי הליכוד מעדיפים קואליציה של נתניהו עם סמוטריץ' מאשר קואליציה בראשות בני גנץ? למעשה, לא הרוב, אלא כנראה 100% ממצביעי הליכוד מעדיפים זאת, אחרת היו מצביעים לגנץ!

הדבר היחיד שיכול היה לשנות זאת היא ממשלת אחדות של הליכוד וכחול לבן. אבל לגנץ ולפיד יותר חשוב היה להיות ראשי ממשלה, מאשר לתמוך בממשלת נתניהו בתור המפלגה "החברתית" או "הממתנת". עם יד על הלב, אני יכול להבין אותם. הם בחיים לא היו מגיעים לכמות כזו של מנדטים בלי לרכז אצלם את רוב מחנה ה"רק לא ביבי". ואני יכול גם להבין שיש הרבה אנשים במדינה שבאמת ובתמים חושבים שביבי הוא ראש ממשלה רע, ורוצים להחליף אותו. עם זאת, החלק שחושב הפוך מכך עדיין גדול יותר, וזה כל הסיפור של הבחירות האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של QttP

בתאוריה אפשר לומר שהיה עדיף שהמפלגות הגדולות היו גדולות יותר, אבל מאיפה המנדטים יבואו? מהחרדים? מהערבים?

לא. מהעבודה, מרצ, הימין החדש, כל מני מפלגות שלא עברו את אחוז החסימה כמו גשר, זהות, הפיראטים ועוד, ביתנו, כולנו.

ציטוט של QttP

גם אם תאורטית כל המנדטים של הגושים היו מתנקזים אצל ביבי/גנץ, עדיין אף אחד מהם לא היה יכול להרכיב קואליציה בלי החרדים

סבבה, אבל תבין שאם מפלגת השלטון לא חייבת גם את ש"ס וגם את יהדות התורה, אלא מספיק אחת מהן, הן הרבה יותר מרוסנות. הן לא יוכלו לסחוט את מפלגת השלטון כמו שהן יעשו במצב הנוכחי.

ברור לי שאף פעם לא כל המנדטים (חוץ מערבים, חרדים וקיצוניים) יהיו ב2 המפלגות הכי גדולות, אבל 40-45 מנדטים זה בהחלט סביר.

ציטוט של QttP

לא ברור לי מה נטפלת לסמוטריץ'. כאילו סמוטריץ' לא היה ח"כ בקואליציה היוצאת? כאילו לא ברור לך שרוב מצביעי הליכוד מעדיפים קואליציה של נתניהו עם סמוטריץ' מאשר קואליציה בראשות בני גנץ?

האמת שזה לא ברור לי. האמת שאפילו יצא לי לשוחח עם אדם שהצביע ליכוד שטוען שהיה מעדיף את גנץ ללא סמוטריץ מאשר ביבי עם סמוטריץ. אבל זה רק אחרי שהוכחתי לו שסמוטריץ כהניסט, הומופוב ושובניסט. בהחלט היה נראה לו לא סביר שאיש כזה יהיה שר החינוך.

אז זה כבר לא 100% בוודאות. כל העניין הוא שאנשים לא חשבו ולא התעמקו יותר מדי לדעתי לפני שרצו לשים פתק בקלפי.

ציטוט של QttP

הדבר היחיד שיכול היה לשנות זאת היא ממשלת אחדות של הליכוד וכחול לבן. אבל לגנץ ולפיד יותר חשוב היה להיות ראשי ממשלה, מאשר לתמוך בממשלת נתניהו בתור המפלגה "החברתית" או "הממתנת".

אתה טועה. לגנץ ולפיד חשוב שיהיה צדק. נתניהו לא היה יושב איתם בקואליציה כי הוא יודע שהם לא יתנו לו לנקות את שמו ולחוקק חוקים שימנעו את העמדתו לדין. והם יודעים טוב מאוד שנתניהו לא יישב איתם בגלל זה. לכן הם אמרו מראש שהם לא ישבו איתו (משחקי פוליטיקה).

הלוואי שתיהיה כאן ממשלת אחדות מבחינתי, שלא תבין אותי לא נכון. אני פשוט אומר לך שזה לא עניין של אגו של גנץ ולפיד במקרה הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי לך, ואתה יכול להיווכח בכך פשוט ע"י בדיקת המספרים - גם אם תחבר את כל המנדטים של גוש הימין פלוס אלה שלא עברו את אחוז החסימה (על אחת כמה וכמה - את של גוש השמאל), לא תקבל קואליציה ללא החרדים.

הדברים היחידים שיאפשרו קואליציה ללא חרדים הם העברת מנדטים מהליכוד לכחול לבן או להיפך, או ממשלת אחדות בשילוב שתיהן. אף אחד משתי האפשרויות לא ריאלית בקיטוב הפוליטי שקיים היום. זאת עובדה. על הסיבות לכך ועל המניעים של הצדדים אפשר להתווכח, אבל אני לא רואה טעם לעשות זאת כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של QttP

כמו שאמרתי לך, ואתה יכול להיווכח בכך פשוט ע"י בדיקת המספרים - גם אם תחבר את כל המנדטים של גוש הימין פלוס אלה שלא עברו את אחוז החסימה (על אחת כמה וכמה - את של גוש השמאל), לא תקבל קואליציה ללא החרדים.

מי דיבר על קואליציה בלי החרדים? דיברתי על כך שכל מפלגה קטנה יכולה לסחוט את מפלגת השלטון מהסיבה שכרגע ביבי חייב את כל המפלגות כדי להרכיב קואליציה (חוץ מכחול לבן, העבודה ומרצ שלא ישבו איתו והוא לא ישב איתם).

דבר נוסף שאני אומר, הוא שהחרדים והערבים חזקים ומתחזקים בזמן שאנחנו מבזבזים קולות שלנו (הלא חרדים) על מפלגות שלא עוברות את אחוז החסימה. אם יותר קולות של מפלגות לא חרדיות היו ניתנות למפלגות שעוברות את אחוז החסימה, אולי לחרדים היה פחות מ15 מנדטים כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:nixweiss: אתה מתעלם מהמספרים. אם תחבר את כל אלה שאמרת שלא יישבו עם נתניהו, פלוס הערבים - תראה שהשאר זה בדיוק גודל הגוש שיש לו כרגע פלוס מינוס מנדט או שניים. אם לחרדים יהיו 13 מנדטים או 15 מנדטים לא משנה יותר מידי. הדרך היחידה לשנות את זה הוא להעביר קולות מגוש לגוש. אם קואליציה רחבה ויציבה שלא תלויה במפלגות קטנות זה משהו ממש חשוב לך, אולי דווקא אתה היית צריך להצביע לליכוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, כולנו צעירים כאן אבל היתה תקופה שפלוס מינוס זה היה המצב - המדינה היתה שייכת (פשוטו כמשמעו) למפא"י ההיסטורית . אני ממש לא רוצה לחזור לימים ההם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מה שהתכוונתי. התכוונתי לזה שרוב האנשים שהצביעו לליכוד, לא רצו ממשלה עם 15 מנדטים של חרדים ואת סמוטריץ כשר חינוך. אבל אם היו חוקרים וחושבים קצת לפני שהיו מצביעים, אולי הם לא היו מצביעים ליכוד.

ואם היו בוחרים גנץ הוא היה מתחנן למפלגות (שכמובן יסחטו אותו) בשביל שישבו איתו בכנסת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...