144HZ VS 240HZ עם GYNC - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

144HZ VS 240HZ עם GYNC

no_way

Recommended Posts

בכל משחק שרץ עד 144fps - המסך הראשון (gsync) יהיה נקי מ stutter וקריעות תמונה, מה שיתבטא בהזרמת פריימים עקבית \ אנימציה חלקה ונעימה יותר לעין. זה בליווי ראש שקט מבחינת התעסקות בהגדרות משחק ודרייבר במטרה להלחם בתופעות לוואי אלו. 

במקרים שאתה יכול לקבל מהכרטיס fps לכיוון ה 240, עם המסך השני - מצד אחד יותר פריימים = יותר חלק, מצד שני קריעות תמונה ו stutter עדיין יהיו באם ה fps נופל מ 240 (אולי יורגשו פחות ב fps גבוה).

בין 2 האפשרויות ומבלי להתייחס לשאר נתוני המסכים, הייתי מתכוונן ל 144 gsync, מהסיבה שהכרטיס כנראה לא יגיע ל 200~ fps לעיתים תכופות, אלא אם אתה עמוק במשחקים תחרותיים ומוריד הגדרות לטובת מקסימום פריימים, או משחק בעיקר במשחקים "זולים" ויזואלית. אחרת חבל לוותר על gsync בכל המשחקים בגלל כמה מקרי קיצון של 240fps.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב- 144FPS לא תבחין בשום קריעות תמונה (גם אם יהיו), לא משנה אם זה יהיה עם או בלי. כמובן שזה נכון גם ל- 240FPS.

G-sync יעיל יותר לדעתי ל- FPS נמוך יותר, כאשר קריעות התמונה ניתנות להבחנה.

כמובן כאמור יש להתחשב גם בדרופים ב- FPS שבהם אולי כן יורגשו קריעות התמונה.

באופן כללי בין 144 ל- 240 אני לא מבחין בשום הבדל ואני מאמין שאף אחד לא באמת מבחין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של SyndromE

בכל משחק שרץ עד 144fps - המסך הראשון (gsync) יהיה נקי מ stutter וקריעות תמונה, מה שיתבטא בהזרמת פריימים עקבית \ אנימציה חלקה ונעימה יותר לעין. זה בליווי ראש שקט מבחינת התעסקות בהגדרות משחק ודרייבר במטרה להלחם בתופעות לוואי אלו. 

במקרים שאתה יכול לקבל מהכרטיס fps לכיוון ה 240, עם המסך השני - מצד אחד יותר פריימים = יותר חלק, מצד שני קריעות תמונה ו stutter עדיין יהיו באם ה fps נופל מ 240 (אולי יורגשו פחות ב fps גבוה).

בין 2 האפשרויות ומבלי להתייחס לשאר נתוני המסכים, הייתי מתכוונן ל 144 gsync, מהסיבה שהכרטיס כנראה לא יגיע ל 200~ fps לעיתים תכופות, אלא אם אתה עמוק במשחקים תחרותיים ומוריד הגדרות לטובת מקסימום פריימים, או משחק בעיקר במשחקים "זולים" ויזואלית. אחרת חבל לוותר על gsync בכל המשחקים בגלל כמה מקרי קיצון של 240fps.

ציטוט של nitzanj

מעבר לזה - וזה כבר עניין של דעה - 144 עם gsync נראה בדרך כלל יותר טוב מאשר 240 בלי.

ציטוט של --- The King ---

ב- 144FPS לא תבחין בשום קריעות תמונה (גם אם יהיו), לא משנה אם זה יהיה עם G-SYNC או בלי. כמובן שזה נכון גם ל- 240FPS.

באופן כללי בין 144 ל- 240 אני לא מבחין בשום הבדל ואני מאמין שאף אחד לא באמת מבחין.

תודה לכולכם.

אני רואה שכולכם פה אחד מסכימים שאין הבדל שמיים וארץ בין הHZ.

איזה מסך מומלץ שיש בו 144HZ + GSYNC?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --- The King ---

ב- 144FPS לא תבחין בשום קריעות תמונה (גם אם יהיו), לא משנה אם זה יהיה עם G-SYNC או בלי. כמובן שזה נכון גם ל- 240FPS.

ללא סנכרון כלשהוא (vsync לפחות) יהיו תמיד קריעות תמונה בכל fps שהוא. לא הייתי לוקח על עצמי לקבוע אם יורגש או לא. אתה לא מרגיש, אני לעומת זאת מיד מרגיש כש gsync לא פעיל ב fps גבוה.  בדיוק הסיבה שבזמנו שדרגתי מ 144hz בלי gsync ל 144 עם.

240 לא יצא לי לחוות אבל שמעתי שבהחלט מורגש, אם כי פחות קריטי לשיפור החוייה, לעומת השדרוג מ 60 ל 144 למשל. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של SyndromE

ללא סנכרון כלשהוא (vsync לפחות) יהיו תמיד קריעות תמונה בכל fps שהוא. לא הייתי לוקח על עצמי לקבוע אם יורגש או לא. אתה לא מרגיש, אני לעומת זאת מיד מרגיש כש gsync לא פעיל ב fps גבוה.  בדיוק הסיבה שבזמנו שדרגתי מ 144hz בלי gsync ל 144 עם.

240 לא יצא לי לחוות אבל שמעתי שבהחלט מורגש, אם כי פחות קריטי לשיפור החוייה, לעומת השדרוג מ 60 ל 144 למשל. 

צודק. לדעתי הוא לא יבחין. לדעתי אף אחד אחר גם לא יבחין בין 144 ל- 240 פריימים וגם לא באם מופעל או לא בFPS כזה גבוה. מי שחושב שהוא כן מבחין לא שהוא שקרן בהכרח, אלא הוא חושב שהוא מבחין וזה יותר פסיכולוגי. אני חושב שאם אעשה לך מבחן ואתן לך לשחק פעם על 240 ופעם על 144 עם או בלי , לדעתי אתה לא תדע על איזה מצב אתה בכל פעם. לעומת זאת, אם אגיד לך "זה 240 עם G-sync" , אתה תגיד שזה מורגש אבל לא באמת תרגיש את זה לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, אמרתי שלא חוויתי (רק התרשמתי שרמת החלקות מורגשת מפי pcper), לכן לא אתווכח בעניין הספציפי, 

אבל לגבי 144 ומטה, אין לי פה עניין פסיכולוגי - מ stutter ו tearing סבלתי במשך שנים עם מסך 120hz ועד למסך 144hz.

רק התוספת של gsync פתרה את זה, ואותי מהלופ של התעסקויות בהגדרת משחקים, דריבר ותוכנות צד שלישי ע"מ לצמצם או להתחמק מההפרעות האלו.  יותר מזה tearing ו stutter התחילו להציק לי במיוחד דווקא לאחר השידרוג מ 60 ל 120+ 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול להעיד על עצמי שעם פאנל 144HZ אני לא מבחין בקריעות תמונה. אבל כן מבחין במריחה בתזוזה מהירה למרות ש-Blur מכובה. ובאמת זה נכון כי ל- יש פיקסלים איטיים. מה שיותר מחרפן אותי זה שצבעים שחורים נמרחים. אפילו טקסט מספיק גדול. וכל שכן רקע שחור.

אז כן, יכול להיות שאם הייתי עם פאנל TN כבר הייתי מבחין בקריעות תמונה אבל פחות נראה לי.

עם איזה מסך 144HZ הבחנת בקריעות תמונה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

LG W2363D - 120hz

ASUS VG248QE - 144hz 

וכרגע עם AOC G2460PG - 144hz gsync

כולם TN, בכולם הבחנתי בקריעות תמונה ללא vsync, לכן תמיד שאפתי להפעיל vsync (עם triple buffer) ולסבול מ-stutter במקום. עד שגם זה התחיל להמאס ומצאתי עצמי שואף ל 72fps קבוע בהגדרת vsync half refresh rate. לצערי לא פשוט לשמר 144fps vsync קבוע במשחקים.

ערכתי לעצמי מקודם כמה בדיקות tearing באיזה shooter (עומד במקום ומביט עם העכבר סביב) ב 144hz,  עם 350fps~, ואז 143fps ו- 120fps (בעזרת frame limiter מובנה בדריבר). בנוסף ל 60hz עם 350fps בשביל הכיף. כל המקרים הציקו לי בעין, למעט 143fps - 144hz שדווקא הפתיע לטובה - רק שזה לא עוזר לי. הבעיה העיקרית היא fps משתנה מתחת לקצב הרענון. התופעות אולי פחות מורגשות בקצב רענון גבוה באופן יחסי, נגיד שאפשר לחיות עם זה, אבל עצם היותם הקוץ האחרון בדרך ל"אנימציה נעימה למוח" רק הציק לי יותר. צרות של עשירים...

לשים דברים בפרופורציה - קצב רענון גבוה בלי gsync היה שווה לי כל שקל לפני ש gsync נכנס לזירה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...