מחשב נייח נכבה ונדלק לבד - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייח נכבה ונדלק לבד

haim.hdd

Recommended Posts

שלום,

יש לי בעיה במחשב שקוראת כל כמה חודשים, המחשב נכבה מעצמו, ומיד נדלק לבד, ככה חוזר חלילה עד שאני מוציא את הכבל מהחשמל. וגם אז לוקח לו הרבה זמן עד שהמחשב חוזר לעבוד בצורה תקינה ע"י כך שאני מנתק את כל הכבלים, וגם את הכונן דיסקים (פנימי עם כבל SATA וכו').

אני חושב שהבעיה היא עם הספק כח: להלן לינק לספק שקניתי מ-KSP ב-01/2014: לחץ כאן

זה ספק חצי מודלורי (כיום באתר יש רק מודולורי). 

האם אני צודק? אני רוצה להיות בטוח, אין לי כסף לבזבז סתם ועל כן עליי להיות בטוח שזו אכן התקלה, שכן אגש לקנות ספק חדש.

תודה על העזרה, חיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

זה ספק כח טוב למדי.

כלומר, יצרן ידוע ומוכר.

לצערי, השיטה היחידה שבדוקה

לתקלות מהסוג הזה, זה חיבור ספק כח אחר 

שבטוחים בתקינותו.

יכול להיות שזה ספק כח, ויכול להיות שלא.

גם מירווחי הזמן בין התקלות לא ממש עוזרים.

מצד שני, כדאי לעבור וויזואלית על ולראות

אם אין קבלים נפוחים שיכולים גם הם להוות סיבה לתקלות מעין אלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בעייתי עם הכבלים, כי לספק הזה יש כבלים עם עטיפה כזו ככה שהחוטים הפנימיים לא גלויים.... אבל אם כבר יש נפיחות, סביר להניח שהיא יכולה להיות בכבלים הראשיים שמתחברים ללוח אם (הכבל ללוח אם עם 24 פינים וכבל למעבד עם 4 פינים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אין לי ממש דרך לברר מה גורם לתקלה בהצעה שלך : לבדוק מול ספק אחר, כי התקלה הזו לא רציפה, אלא מתרחשת כל כמה חודשים (פעם אחרונה לפני שעה), וגם אז אני מצליח להחזיר את המחשב לתקינות תוך איזה חצי שעה עם ניתוק וחיבור כבלים באקראי. הפחד שלי זה שאני אצטרך להגיש עבודה (סטודנט), ואז המחשב יעשה לי את הבעיה הזו... וזה יהיה מצב מביש....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו אמר לי פעם שאחרי כמה שנים (ועברו בדיוק 5 שנים מאז רכישה), ספק כח מתחיל לספק פחות מתח/זרם, וההפחתה הזו תלויה באיזה ספק קונים (פלטינה/זהב/ברונזה). אולי זה קשור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

אם אין קבלים נפוחים

שים לב, לא כתבתי כבלים , אלא קבלים !

זה רכיבים אלקטרוניים שממוקמים על .

http://www.homecomp.co.il/computer-parts/14-sample-data-articles/108-לוח-אם-קבלים

תיגלול למטה לתמונות כאן - 

http://www.techno.co.il/community/viewtopic.php?t=15089&all=1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון תאפס הגדרות בביוס לברירת מחדל. יכול להיות שזה יפתור את הבעיה בשניה.

אם זה לא עזר, נתק הכל מלוח האם חוץ ממעבד, סטיק אחד וספק כוח. אם אין לך גרפית במעבד אז חבר גם כרטיס מסך. כל דבר אחר תנתק ותנסה לבדוק אם הבעיה ממשיכה.

אם הבעיה המשיכה, נסה לחבר אותו דבר עם סטיק אחר (אם יש לך 2). אפשר גם להריץ בדיקה על הזיכרונות עם memtest86 .

אם זה המשיך אתה כבר תצטרך לבודד את הבעיה עוד יותר ובשביל זה תצטרך אחר. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...