GTX1660 להמונים - המלך החדש בקטגוריית 220$ - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

GTX1660 להמונים - המלך החדש בקטגוריית 220$

nec_000

Recommended Posts

סקירה מעולה כתמיד של מיודענו סטיב מ- hardwareunboxed 👍

תקציר מנהלים:

כרטיס עם הרבה כח עיבוד של הליבה, בשילוב רוחב פס קצת קצר עבור הליבה המטרה להוזיל עלויות.

משמעות הדבר היא מכונה מושחזת לעילא ולעילא כל עוד הרוחב פס הזכרון אינו מעכב אותה, כמו למשל

ברזולוציה 1080P. מגבלת רוחב פס הזכרון מתחילה להציק רק כשעולים לרזולוציות גבוהות יותר

כגון 1440p או . לכן זהו כרטיס שמראש מתוכנן אידאלית ל- 1080P, וברזולוציה הזו הוא המלך החדש

הבלתי מעורער עם ביצועים שנמצאים בין אלו של RX590 לאלו של gtx1070 :

8% מהיר יותר מ- RX590

21% מהיר יותר מ- GTX1060

13% בלבד איטי יותר מ- GTX1660ti (למרות שזול ממנו ב- 22% ) ולכן מסביר לנו את העלות תמורה המשופרת שהוא מביא לזירה.

רואים שנוידיאה חטפה את המכות שלה בשני הרבעונים האחרונים עם צניחה רבתי במכירות וברווחים, והבינה

שבכדי לכבוש מחדש את לבו של הצרכן אין לה ברירה אלא לחזור למתכון הקלאסי המנצח - וזה להציג קפיצה

משמעותית בביצועים בתמורה לכל שקל.

ואת זה היא עושה במדרג שהולך ומשתפר מכרטיס לכרטיס שלה בדור הנוכחי. למעשה GTX1660 מציג לנו

בטריו של הכרטיסים האחרונים 2060 - 1660ti - 1660 את ה value הגדול ביותר לדולר. 

רק 220$ ורמת ביצועים מאד טובה תחת 1080p. מכובד, מרשים, ונותן מענה יפה לשוק הכרטיסים החדשים.

מחיר הכרטיס מאמזון ביבוא אישי לנו הישראלים, יעמוד על אזור חיוג 1000 ש"ח סדר גודל עקרוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל מי שלא הבין עדין למה צריכת חשמל כל כך חשובה ורלוונטית- זו דוגמה מעולה.
להסתכל על הראשון והאחרון ביצועים\חשמל.
1660 מהיר ב-10% מ-590RX אבל צורך רק 45%~ מכמות החשמל- חצי מכמות החשמל אך ביצועים גבוהים יותר.
שניהם מאותו גודל תהליך ייצור, 12NM.

כל מה שנשאר ל- לעשות זה להוריד מחיר כי תשובה אחרת אין לה בעתיד הקרוב. מחירי RX570-580 בצלילה חופשית כיאה למה שהם מספקים.
לפחות חזרה התחרות בשוק הביניים.

performance-per-watt_1920-1080.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עומר ידידינו היקר,

מדוע צריכת החשמל מעניינת את צרכן מחשב ביתי, שמשחק נגיד, שעה ביום במהלך התקופה של השמוש במוצר ?

הראה לנו מה הפער הכספי לכיס. 

יודע מה, חוסך לך את העבודה:

הפער בין צריכה של 120 ל- 180 וואט (שזה הפער בינהם) הוא 60 וואט לשעה.

שהם 0.06 כפול 55 אג' = 3.3 אגורות לשעה.  

בו נראה כמה זה בשנה:

365 ימים כפול 3.3 אג' יוצא 1204 אגורות. שזה בשקלים 12 ש"ח בשנה. בשנה שלמה !

בימים שבהם אנשים, תקשיב טוב כי יש לי נסיון רב בתחום,

לא מזיז להם את הזרת הקטנה בקצה הרגל, אם ירכשו בנזין משפחתי העושה 10 ק"מ לליטר,

לעומת הברידי שעושה 20 ק"מ לליטר, שמשמעו לכיס חצי מעלות הדלק באחזקת הרכב,

סכום שמגיע לאלפי שקלים בשנה, (תלוי כמה קילומטרז' עושים), אתה מצפה שיזיז עבורם הפער

בגודל 12 שח בשנה שמוש במחשב ?  תגיד - התחלקת על כל השכל ?

למד להפריד תפל מעיקר:

אין משמעות לצריכת החשמל במחשב ביתי, בין כרטיס מסך זה לאחר. ראינו זאת יפה מאד זה עתה.

עכשיו,

זה שהתעשיה הסוקרת מזמן בלבלה להדיוטות את השכל (אתה בינהם) עם פרטים שוליים ובלתי רלוונטיים לחלוטין,

אינו הופך את ההתפלפלות הזו אודות **צריכת החשמל של הכרטיס מסך** לנושא מהותי או מעניין.

אבל הוא כן עושה את המתעסקים בכך למעידים על עצמם כבורים מוחלטים במדעי החשמל והאנרגיה.

עכשיו,

אם כזה היה אכפת לך צריכת החשמל במחשב - במטרה להוריד עוד כמה אגורות בתחום, היית עושה לכרטיס

מסך שלך  underclock ו- undervolt תמורת 10% פחות ביצועים נגיד, אך מניב חסכון מרשים של 30% בצריכה

האנרגטית,  הכל כדי למצוא להם את אותם עוד אגורות בודדות מתחת לפנס.  המעניין אותך להתאמץ להשיג זאת ? 

כנראה שלא.

אז קבל הצעה פרודוקטיבית רלוונטית:

סע במכוניתך במהירות שהיא 10 אחוז פחות, ותחסוך בחשבון הדלק שלך מאות שקלים בשנה.

או בקצור:

חפש עבורנו סיבות אחרות (כן רלוונטיות) להעדיף את מותג נוידיאה ומוצריה, כאלו שישכנעו את הקורא הנבון.

לא צריך לחפש את הסיבות במקום הלא נכון = צריכת חשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר מעכשיו אני רואה בקיץ 2020, נניח שנה ורבעון מהיום, משחקים שהולכים לעמוד בשקט על 6GB שימוש לסגמנט הזה של הביצועים ( 1080P ).

הקנייה הזו בתזמון כזה נובעת ממכירות חלשות + חוסר אמון מסוים* באירועים בלתי צפויים בשוק המטבעות, במילים פשוטות : הירוקים נזהרים

פה ממצב שלא יהיה אפשרי להעלות מעל תקרה כלשהי את כרטיסי המסך ומתאימים את עצמם לאיזור חיוג סביר.

אני.. לא קונה את זה. כלומר, לא סתם יש פה 6GB. לא סתם הכרטיס הזה בערך 15% חלש מ 1070, ולא סתם הוא יוצא עכשיו.

הדילים האלה זה הודעה רישמית של שהיא עדיין בשוק הביניים, רק שהכרטיסים האלה לא אטרקטיביים כמו שעושים מהם

לטווח בינוני ומעלה. יכולה להיות קנייה מוצלחת לעכשיו, לעוד שנה, שנה וחצי.. ומשם כבר אלו "שנתקעו" עם 1070\1080\1070Ti מומהרים,

זוכים פי כמה.

זה הזמן ( שהשוק "בירידה" ) לרכוש במחירים משתלמים את הכרטיסים מסדרה 10 בעלי יותר . כמה שאני מרוצה שקניתי 1070 לפני

3 שנים.. רק עכשיו אני מבין איזה עסקה טובה עשיתי. עד יציאת הקונסולות הבאות, באיזור חיוג 2021 - הכרטיס יהיה אצלי 5 שנים, ורק

אז יגיע הזמן הנכון לעבור ל 1440P וכרטיס מסך ראוי, ושילוש של .

הכול ספקולציות שלי. אבל מתנצל אם אני שחצן, זו לא המטרה במשפט הבא : צדקתי הרבה פעמים בציפיות שלי בנושאי חומרה. לשמחתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

או בקצור:

חפש עבורנו סיבות אחרות (כן רלוונטיות) להעדיף את מותג נוידיאה ומוצריה, כאלו שישכנעו את הקורא הנבון.

אתה שוב מבין מה שאתה רוצה להבין ע"פ מה שמתאים לך מראש והשפה הפוגענית בה אתה משתמש אינה מקובלת עלי.

צריכת חשמל רלוונטית לא בגלל עלות החשמל (ולכן כלל לא הזכרתי את המחיר כך שרוב מה שרשמת מיותר) אלה פשוט מראה את היעילות של כל שבב\ארכיטקטורה והיכולת \עניין של כל חברה בשיפור שלה. NV מציגים עליונות על פני מזה זמן רב ובדוגמה הנ"ל רואים ביטוי יפה לסיבה לכך.
כל עוד לא ישפרו מהותית את יחס הביצועים\חשמל שלהם (משמע להחליף את GCN כמו שהחליפו את בולדוזר) הם לא יוכלו להתחרות ב-NV בצורה מלאה, מקסימום ימשיכו לדשדש מאחור כמו שקורה היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עומר,

צריכה אנרגטית אינה רלוונטית - באם אין לה משמעיות פרקטיות.

אז בו נחזור למה שכתבת והתחיל את תגובתי בנדון:

image.png.bdf589ec083d5244e1eff47518c43900.png

הטענה שלך אודות צריכה אנרגטית כאילו זהו דבר חשוב (זה מה שרשמת הרי קרא שוב) - מראה שעשית רעש ומהומה

בעצם על משהו שאין לו שום משמעות במישור המעשי.

עכשיו,

אם אתה רוצה לטעון אחרת, "לעליונות טכנולוגית" גרידא מבחנה טעון סתמי באוויר,

ומסכים שאין לה שום קישור פרקטי שמושי לכלום, אז נתייחס עתה לטענה הזו. קצת על פיתוח טכנולוגי:

אם צריכה הארגטית במוצר מסוים (או מסוימת) אינם ברי משמעות במישור השימושי (או הפרקטי) או הכספי

או אחר במוצר, מדוע ליצרן לשפוך מיליארדים על מו"פ (של הסוגיה הזו פרטנית), באם התוצר של השיפור האנרגטי שיושג

מאותו מו"פ יקר, אינו תורם כלום שהוא שימושי/פרקטי או מסייע למכור את המוצר ?

בתעשיה משקיעים תקציבי מו"פ היכן שהפירות של אותו מו"פ מסבים למוצר ערך בר מהות למשתמש, כזה שיש לו השלכות

שימושיות. היות ובמקרה דנן אין,  לכן להתבונן על זה כאילו יש - מראה על בורות טכנולוגית תעשייתית בנושא.

זה לא נסיון להעליב אותך חלילה - כפי שהבנת קודם בשגגה (ואכן הבנת בשגגה).

זוהי קריאה כוללנית כלפי כל קהילת העוסקים בנושא באופן רחב, שמתמקדים בטעות טירון בסוגיה הזו ולא מבינים שאין לה

משמעות. והם לא אשמים חלילה - הם מעולם לא למדו את התחום באקדמיה או בתעשיה, ואינם מהנדסים...  אז מותר להם

לטעות במקרה הזה והדבר מובן.

אנחנו פה רק עושים סדר למען הקוראים והחברים שלנו, שלהבדיל ממקומות אינטרנטים שטחיים ולא מלומדים,

שהחברים שלנו בארץ הקודש ישכילו וירוויחו על הדרך עוד קצת תורה בדיספלינה. זו תשמש אותם בהמשך היטב

בכל מני הקשרים ובתחום הנדון במיוחד.

**אשתף בסיפור מעניין להסביר עוד דוגמא:

היה לנו אירוע בו אחד החברס בעבודה טען לטובת שימוש בצבע מיוחד מאד איכותי שהוא תוצר טכנולוגי

רציני מצד החברת צבעים שפיתחה ומשווקת אותו. הצבע בעל תכונות משופרות מרשימות כאלו ואחרות.

החבר ביקש להציע שנשתמש בו במוצר שלנו, למרות מחירו הגבוה יותר.

שאלנו אותו - ואיך התכונות של הצבע תורמות במשהו לביצועי המוצר הסופי שלנו ?

פה הוא לא יכל לקשר בין הטיב המשופר של הצבע ותכנותיו - אל ביצועי המוצר שלנו. לכן ההצעה שלו נפלה.

זה מה שמנסה לכוון - יותר טוב בתכונה מסוימת - באם אינו תורם בפועל לכלום במוצר הסופי, אינו רלוונטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של omertgm

אתה שוב מבין מה שאתה רוצה להבין ע"פ מה שמתאים לך מראש והשפה הפוגענית בה אתה משתמש אינה מקובלת עלי.

צריכת חשמל רלוונטית לא בגלל עלות החשמל (ולכן כלל לא הזכרתי את המחיר כך שרוב מה שרשמת מיותר) אלה פשוט מראה את היעילות של כל שבב\ארכיטקטורה והיכולת \עניין של כל חברה בשיפור שלה. NV מציגים עליונות על פני AMD מזה זמן רב ובדוגמה הנ"ל רואים ביטוי יפה לסיבה לכך.
כל עוד AMD לא ישפרו מהותית את יחס הביצועים\חשמל שלהם (משמע להחליף את GCN כמו שהחליפו את בולדוזר) הם לא יוכלו להתחרות ב-NV בצורה מלאה, מקסימום ימשיכו לדשדש מאחור כמו שקורה היום.

מה שהוא מנסה להסביר לך זה שהעליונות הארכיטקטורית שאתה מדבר עליה, לא מביאה שום דבר פרקטי\מעשי לצרכן

מבחינת חשמל, וזה בגדול - נכון. אם אתה רוכש 580 או 1660 לצורך העניין כצרכן אז השיקולים אמורים לנבוע מדברים פרקטיים

כמו מחיר, , ביצועים וכו' ( הרכישה ), ולא החשמל החודשי.

אתה טוען שהארכיטקטורה של NV יעילה משמעותית ומרשימה יותר.

נק טוען שזה לא בא לידי ביטוי בחשמל מבחינה פרקטית ולא צריך להיות שיקול לרכישה.

שתי הטענות נכונות, לכן מה זה משנה מה המסקנה ? היא לא רלוונטית ולא צריכה לגרור ויכוח, זה שתי טענות שונות.

ציטוט של nec_000

אז קבל הצעה פרודוקטיבית רלוונטית:

סע במכוניתך במהירות שהיא 10 אחוז פחות, ותחסוך בחשבון הדלק שלך מאות שקלים בשנה.

גם נכון. מודעות של אנשים חשובה הרבה יותר ( כמו נסיעה נכונה כדי לייעל עלויות דלק ) מאשר דברים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ספק שביצועים עדיפים באותו הספק זה עליונות טכנולוגית, בעיקר שזה באותו גודל טרנזיסטורים זה לא מתבטא בהרבה כסף זה סיפור אחר. זה כן מחשק את בתחרות על השוק הגבוהה כי שם יש מגבלה של הpcie שמנחה לא לעבור את ה250W, גם הספקים בנויים לזה, לכן הם לא יכולים להתחרות על השוק הגבוהה כי במידה והם עומדים במגבלה הזאת הם בהכרח בפיגור גדול, בפועל הם לא ממש עומדים בזה, עם כל מיני התחכמויות של פיקים וכו' (יותר מהרגיל, ב2 החברות בדורות האחרונים זה קיים יותר מבעבר) לכן הvega מפעיל הגנות בהרבה ספקי כח, עוד נקודה שזה חסרון משמעותי זה רעש וטמפ', יותר קל וזול לקרר כרטיס ולדאוג שיהיה שקט בהספק נמוך יותר, לכן נגיד כרטיסים זהים בביצועים שאחד מהם צורך 220 W והשני 140W החברה עם ההספק הנמוך מראש ביתרון של עלות או לחילופין יהיה לה יותר זול לייצר כרטיס באותה רמת רעש של המתחרים, גם בשוק הנמוך יותר קל וזול לייצר כרטיסים בלי מאוורר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמח שהבנת כמה מוטעית היית ההבנה שלך לגבי מה שרשמתי. עכשיו אתה יותר בכיוון אך עדין מתבלבל וממשיך להסיק מסקנות שגויות. אני לא מסכים עם הנחת המוצא ולכן דבריך (נכונים יותר או פחות) פחות רלוונטים למה שהתכוונתי.

יש לצריכת החשמל משמעות מכרעת במידה ו- באמת רוצים להציג תחרות מול NV. 
אם הם לא מתכוונים באמת להתחרות בהם אלה להשאיר את המצב כמו שהוא אז באמת זה לא חשוב (המצב כיום מבחינתי הוא אינו תחרות בריאה).
זה רק הסבר ללמה אין לצפות מצד למהפכה גדולה בדמות כרטיס כלשהו (כרגע "העול" הוא על NAVI, בעבר זה היה VEGA) וכפועל יוצא למה אין לצפות לאיזשהו שינוי בכוחות השוק. אני טוען כבר הרבה זמן שאין ל- עניין גדול בשוק (GPU ל-PC) ולכן הגיוני שהם לא משקיעים בו. מי שיבנה עליהם ציפיות- יתאכזב :)

מבחינתי "עליונות טכנולוגית" זה להציג מוצר מהיר יותר ויעיל יותר טרמלית עבור אותו תהליך ייצור. הם מצליחים להוציא יותר ביצועים באותם תנאים הרבה בזכות מוצלחת ויעילה, מאוזנת שמנצלת באופן הרבה יותר טוב את המשאבים ביחס למתחרה. הם עושים את זה ע"י השקעת פחות חשמל מה שמעיד כמה "אלגנטי" הפתרון שלהם. זה מאפשר להם למקסם רווחים- המוצר שלהם יותר זול או שאפשר לדרוש עליו יותר כי יש להם יתרון ברור על המתחרה לפחות באספקט אחד. אם זה לא דבר פרקטי-מזומן בבנק, נתח שוק גדול יותר, קניית חברות (ישראליות) והתרחבות והשקע גדולה ב-R&D -אז נסכים שלא להסכים. האם זה בפני עצמו רלוונטי לצרכן או צריך להיות שיקול בבחירת המוצר- לא. אבל זה מתאר תהליך עומק שקובע את פני השוק הזה. שימו לב לא להתבלבל ולחשוב שאני משתמש בתיאור הזה כדי לשכנע שמוצרי NV באופן גורף יותר טובים ושעל פי שיקול זה נכון לקנות אותם. ממש לא.

זה ש-NV יודעים לייצר מוצרים יותר יעילים לא אומר שאין טעם לקנות מוצרי . אין סתירה בין הדברים- הם מתקיימים במקביל בלי בעיות. כנראה קל להתבלבל ולהסיק באופן שגוי שאם אני מצודד בצורה מסויימת ב-NV משמע אני באופן גורף בעד מוצרים שלהם ובאופן גורף נגד מוצרים של AMD. אך זה לא המצב. כל מי שצריך יעשה לעצמו טוב לקנות עכשיו 570-580 במחירי רצפה. מניח שגם מחירי 1050-1060 יורדים בטבעיות.
זה ש-AMD תישאר שחקן משני בשוק הדואופולי הזה (בעיקר כי זו האסטרטגיה שהיא החליטה עליה) לא אומר שאין טעם במוצרים שלה במחיר הנכון (שיהיה נמוך מזה של NV). באופן טבעי מי שמציע הצעה פחות טובה יפצה על כך במחיר יותר נמוך. מי שנעלב מזה בשם AMD או גורם לזה להשפיע על בחירת המוצר זו כבר בעיה שלו בחוסר יכולת לבצע הפרדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של omertgm

מי שנעלב מזה בשם או גורם לזה להשפיע על בחירת המוצר זו כבר בעיה שלו בחוסר יכולת לבצע הפרדה.

איזה שטויות במיץ גזר שאתה בכלל אומר את זה לכיוון אנשים שיודעים בדיוק מה הם קונים. מה שמצחיק זה שגם כל אלו שחושבים

אחרת, יש להם כרטיסי מסך של , ואני ביניהם.

כמעט בכל דיון אתה לוקח את זה לכיוון של עם היד העליונה, גם שמהות הדיון היא בכלל - "1660 הוא כרטיס מוצלח". זה כבר

נהיה מרוח.. אני ממשיך לדיון הבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

מה שהוא מנסה להסביר לך זה שהעליונות הארכיטקטורית שאתה מדבר עליה, לא מביאה שום דבר פרקטי\מעשי לצרכן

מבחינת חשמל, וזה בגדול - נכון. אם אתה רוכש 580 או 1660 לצורך העניין כצרכן אז השיקולים אמורים לנבוע מדברים פרקטיים

כמו מחיר, זכרון, ביצועים וכו' ( הרכישה ), ולא החשמל החודשי.

לא אמרתי ולא התכוונתי שחשבון החשמל הוא שיקול בבחירת המוצר.
יש פה התבלבלות או חוסר הבנה.
כלל לא תיארתי מצב\פרמטר\טענה שמהווה סיבה להעדיף מוצר זה או אחר.
מוצא מי שמוצא לנכון לקחת את זה לשם או מחוסר הבנה תמים של דברי או משיקולים אחרים.

אז כדי להיות ממש ברור- אין לראות בעליונות הטכנולוגית (לראייתי ואדייק, בתחום ה-GPU למי שממש מציק לו אם זה לא ברור מכך שמדובר בפורום על GPU) של NV על בשום צורה כסיבה להעדיף מוצר של NV על פני .
זה פשוט תיאור מצב וזה, בין השאר, מעניין אותי ולכן אני מדבר עליו :)
מי שלוקח את זה לכיוונים של הכרעה בין א' ל-ב' בדמות את מי צריך להעדיף לא מדבר באותו מישור שאני מדבר עליו (לפחות במקרה זה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

או בקצור:

המשפט הזה מזקק יפה את חוסר ההבנה שמתגלגלת פה כבר הרבה זמן.

ההנחה שאני רושם את הדברים כטענה להעדפת NV היא פשוט לא נכונה.
זו לא המטרה שלי ולא הטענה שלי.
אין להעדיף את NV בגלל שיש לה עליונות טכנולוגית (לראייתי).

מי שעושה את הקישור מאחד לשני הוא "שחוטא" בחוסר ענייניות ורלוונטיות ולכן נגרר לכלמני הנחות נוספות שגויות עלי, על מה שהתכוונתי לומר או מה אני חושב וכולי :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והמחירים של כרטיסי ה 590 ממשיכים לצנוח. הנה RX590 גירסת OC (שהיא כ 5-10 אחוז יותר מהירה מהגירסה הרגילה ולכן פחות או יותר שוות ערך ל 1660) במחיר של ה 1660. לדעתי האישית בגלל שלכרטיס הזה יש 8 גיגה ולא 6, הוא עדיין קניה עדיפה (כן אני יודע שיש פה כאלו שלא יסכימו איתי, אני אישית תמיד אעדיף כרטיס עם יותר אם המחיר והביצועים כמעט זהים):

https://www.amazon.com/Sapphire-Backplate-Special-Graphic-11289-01-20G/dp/B07K12KNHG?tag=h0dab-20&

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...