HDD חדש לנתונים/data בלבד - Seagate או WD? (+ שאלת גיבוי offsite) - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

HDD חדש לנתונים/data בלבד - Seagate או WD? (+ שאלת גיבוי offsite)

g gabi

Recommended Posts

חיפשתי בפורום, עלעלתי כ-8 חודשים לאחור.

צריך לקנות HDD חדש. מחשב בייתי. מיועד לנתונים בלבד. מ"ה מותקנת על .

פער המחירים לא נראה קריטי. כמה שקלים לפה או לשם.

מה עדיף, WD BLUE או SEAGATE BarraCuda  GREEN?

עריכה:

שאלת הגיבוי offsite מופיעה בהודעה השלישית בדיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

ממש לא משנה, גם אם תעלעל שנתיים אחורה,

תראה אותה המלצה.

מה שכן חשוב - תדאג לגבות את החומר.

תודה!

אבל אני לא רואה המלצה :-)

בנוגע לגיבוי, תהיתי אם לפתוח דיון חדש. אבל, אם כבר הזכרת את העניין....

האם יש NAS כלשהו (עדיפות לקנוי בלי התעסקויות) המאפשר שימוש כ-Offsite backup?

כלומר, שעל מחשב X תרוץ תוכנה כלשהי ותגבה את מה שהמשתמש יחליט לכונן NAS שנמצא במקום אחר (לא בתוך אותה רשת פנימית. ללא וכו').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקציב לא הוגדר כך שקשה לי לענות על זה.

שירות גיבוי בענן כמו backblaze עולה כ-$60 לשנה למחשב.

עקרונית חשוב לי ביותר לבצע גיבוי מרוחק למחשב אחד, אבל, ברור שיש יתרון ל"ענן פרטי" כך שאוכל להציע לקרובי משפחה אפשרות גיבוי מרוחק.

שרת FTP בקונסטלציה זו או אחרת? רעיון שנשמע ששווה לעיין בו. אבל, מה בנוגע להצפנה של המידע בדרך אל / מה-FTP?

אשמח לשמוע / לקרוא עוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

תוכנה עם אפשרות לגיבוי מרחוק.

תמיכה בכמה חברות NAS.

תשים לב שהיא ללא גילוי, ז"א שנדרש כתובת קבוע בשרת או dns וכו'.

https://www.urbackup.org/

תודה!

הצעה מעניינת, אבל, באופן כללי יש לה Downside גדול למדיי. הגיבוי at-rest אינו מוצפן. פועל יוצא של זה, לכל מי שיש גישה למכשיר המרוחק עליו "יושב" הגיבוי, יש לו גישה לכל ה-data של כל הקליינטים.

מה-documentation עולה שבעת העברת הגיבוי מהקליינט לשרת (at-transfer) המידע מועבר מוצפן.

בעקבות התגובה שלך, הגעתי לתוכנת גיבוי נוספת בשם Duplicati, מדובר רק בצד לקוח, לא בצד שרת. היא מאפשרת יצירת גיבויים מוצפנים ושמירת הגיבוי במגוון גדול של אפשרויות (רשת מקומית, שירותי שונים ועוד).

השילוב של Duplicati יחד עם "תוכנת צד שרת" בשם Minio (ניתן להתקין על לינוקס / / מק) נראה כבסיס מבטיח ליצירת מערכת גיבוי. מניח שהחל משבוע הבא אתחיל לעניין יותר לעומק ברעיון הזה, אולי אפילו ניתן יהיה ליצור חיבור מאובטח בין קליינטים לשרת (לא שזה כזה קריטי כי המידע עצמו מוצפן, סה"כ ה-AccessKey לשרת יהיה גלוי אם מישהו יאזין לתעבורה. וודאי שיש השלכות נוספות אם החיבור לא יהיה מאובטח).

הסיפא של הדברים שלך, היא הנקודה חשובה מאוד.

כרגע, המקום בו אני רוצה למקם את המכונה עליה "ישב" צד השרת נמצא מאחורי NAT כפול ויש אפשרות שליטה רק להגדרות הפנימיות יותר, כך שפתיחת פורטים לא רלוונטית.

אם מישהו מכיר פתרון חינמי כלשהו, אשמח מאוד! כרגע הפתרון היחיד עליו אני חושב הוא שירות כמו ngrok.com (החינמי לא רלוונטי כי אין address reservation) או רכישת מינוי שנותן IP ציבורי + Dynamic dns כלשהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...
ציטוט של haim.hdd

להתרחק מ-Seagate בנפחים אי זוגיים, מדבר מניסיון. WD מעולים.

אם כבר, להתרחק מכל היצרניות בנפח אי זוגי.

WD מעולים ? גם וטושיבה.

שזה בעצם כל מה שיש.

כולם מעולים וגרועים באותה מידה.

תדאגו לגבות, וכל המרבה .....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיגייט טובים מאוד. ביחס לתמורה הם מביסים את WD.  אבל יש להם בעיות אמינות קשות בכוננים של 3TB - מדבר מתוך ניסיון.

לכן צריך להיזהר.

WD יש אמינות גבוהה - שים לב : 2 כוננים החזיקו 5 שנים שזה מעולה!

TOSHIBA פחות מכיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...