שדרוג מחשב באיזור ה-3000 שח - פוטושופ ופרימייר - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג מחשב באיזור ה-3000 שח - פוטושופ ופרימייר

biodome

Recommended Posts

היי אנשים,

מכיוון שהמחשב שלי התחיל להתקע רנדומלית ואין לי כח למגר את הבעיה החלטתי להחליף את רכיבי הליבה שלו (לשמור מארז/ספק/צורב).

פעם קודמת קניתי בדיוק לפני שאינטל עברו מ-1150 ל-1151 ונדפקתי עם אופציות השידרוג. האם מתוכננת החלפת תושבת בקרוב?

1. תקציב באיזור ה-3000 שח, אפשר לחרוג ב-500 שח אם זה נותן שיפור משמעותי.

2. אני עורך בפוטושופ, דו-מימד באוטוקאד, וגם סרטונים 1080P בפרימייר. לא משחק בכלל.

3. ללא ציוד היקפי.

4. כבר יש לי מארז/ספק/DVDRW/כרטיס מסך.

5. שקט חשוב.

6. לא מתוכנן .

7. לא צריך OS.

8. לקנות איפה שזול, חו"ל גם סבבה.

9. לקנות בקרוב - אלא אם כן אמורה לצאת איזה תושבת חדשה בקרוב?

10. אין צורך בחיבורים מיוחדים פרט ל-DP שיש בכרטיס מסך. המארז שלי מתאים רק ללוחות m.ATX

11. חשוב אופק שדרוג.

חשבתי על להזמין מאמאזון ארה"ב את הרכיבים הבאים:

Intel i5-9400f BOX

Asus TUF B360M-Plus gaming

Micron Ballistix Sport 2x16gb PC24000 DDR4

Intel M2 660p 512gb

WD Purple 4TB

יוצא 813$ כולל משלוח ומיסים שהם בערך 2950 שח.

כמו כן כרטיס מסך NVS450 משומש.

אם יש המלצות לרכיבים עדיפים בתקציב אשמח לשמוע, אני לא באמת מעודכן כמו פעם ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תצפה שהדור הבא של מעבדי אינטל יתאים ללוח הנוכחי הסיכוי שזה יקרה קטן למדי והלוח כבר עכשיו לא באמת מתאים למעבדים המתקדמים יותר בסדרה הקיימת (9700K/9900K) למרות שעל הנייר זו אותה תושבת. אצל המתחרים התושבת הקיימת אמורה להתאים גם לדור הבא של המעבדים שצפוי לקראת הקיץ ולהכפיל את כמות הליבות אבל מה אחרי זה לא ברור. אני מעריך שעוד שנה-שנתיים נתחיל לראות מעבר לזכרונות ככה שתאימות אחורה בכל מקרה תהיה מוגבלת למדי.

בתוכנות אדובי יש בעיקרון יתרון למעבדי אינטל אבל כשמדובר במעבד בעל מהירויות שעון נמוכות כמו ה-9400 אני לא בטוח שהיתרון הזה נשמר מול המעבדים המקבילים של שכרגע בגדול הם קניה משתלמת יותר. למיטב ידיעתי פריימר יודעת לנצל את ה-quicksync שיש בכרטיס מסך המובנה של מעבדי אבל שוב מהבחינה הזאת דווקא ה-9400F שחסר את הפיצר הזה הוא לא בחירה טובה.

לגבי מקום הקניה אפשר לבנות מפרט דומה בארץ בהפרש מחירים זניח. אולי יש איזה חלק אחד או שניים ספציפים שלגביהם זה כן שווה להזמין מאמזון אבל לא את כל המפרט בצורה גורפת. לגבי כרטיס המסך מצטער אבל עבר זמנו, אני מבין שהוא לכאורה אבל הוא בן 10 ויותר חלש אפילו מהכרטיס מובנה של בהחלט הגיע הזמן להחליף גם אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה חלק מהעניין המעבדים של נמצאים ב-1151 כבר כמה שנים טובות כך שאני מניח שהשינוי יבוא בקרוב, אני רק מעדיף לדעת שהוא לא מתוכנן בחצי השנה הקרובה כמו שקרה לי בקניה הקודמת, העניין שכח העיבוד יספיק לי כנראה בעשור הקרוב, מבחינתי להשאר עם המעבד ואולי לשנות רכיבים אחרים.

כרגע אני עם מעבד i7-4770k על Z87. אם היה אפשר הייתי נשאר עם המעבד.

באשר ל-9400f, הוא מגיע למהירות 4.1Ghz, זה לא מספיק? או שאתה מתכוון שהוא מתחיל בתדר נמוך מדי?

באשר למחיר בארץ, אותם רכיבים בדיוק ב-KSP יוצאים 3594 שח, זה הפרש של 644 שח, לא מעט בכלל.

באשר ל-NVS450, האמת שקניתי אותו לא מזמן באיביי בגרושים, הסיבה היחידה היא ה-DP שתומך בכמה מסכים ברזולציה גבוהה, מתכוון לעבוד על שני מסכים 2560x1440 במקביל. עד עכשיו הייתי עם הכרטיס מסך המובנה אבל יש לי שם רק יציאת אחת ובמסכים אין כניסת DVI.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של biodome

אני רק מעדיף לדעת שהוא לא מתוכנן בחצי השנה הקרובה

לא תוכל לדעת בוודאות, יש בהחלט מצב שהדור הבא והלוחות המתאימים לו יצאו לפני סוף השנה. לא ברור לי למה בפועל זה משנה אם בכל מקרה לא תוכל לשדרג מעבד בלי להחליף גם

ציטוט של biodome

באשר ל-9400f, הוא מגיע למהירות 4.1Ghz, זה לא מספיק?

לעריכת וידאו בדרך כלל ממליצים על מעבדים חזקים מזה במיוחד שאין לך לא quicksync ולא כרטיס מסך שיעזרו למעבד. 4.1 גיגה זאת מהירות לא גבוהה כשיש מעבדים שמגיעים כבר ל-5 גיגה אבל זו לא הנקודה, ההשוואה שלי היתה למעבדי באותו מחיר שהם באותה מהירות בערך אבל יש להם תוספת hyperthreading שיכולה לתת עוד 30% ביצועים במקרים מסויימים ושם דווקא צפוי שיהיה אפשר לשדרג מעבד בצורה משמעותית בעתיד.

ציטוט של biodome

אותם רכיבים בדיוק ב-KSP יוצאים 3594 שח

KSP סתם יקרים, הנה מפרט דומה בארץ:
הצעת מחיר למערכת מחשב - www.plonter.co.il - המקום לאנשים שאוהבים מחשבים

מעבדים - Socket LGA1151v2
BX80684I59400F - Intel - Intel Core i5-9400F Coffee Lake Six cores CPU - No Graphics included. Require external GPU (No IGP) - BOX...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 827/810 ₪ 

לוחות אם - LGA1151v2
TUF-B360M-PLUS-GAMING - ASUS - 1151 V2 - B360 - 4x DDR4 2666MHz - HDMI - DVI - PCIe 3.0 x16 - 2x PCIe 3.0 x1 - 2x M.2 - 6x SATA - 2x USB 3.1 Gen 2 - 3x USB 3.1 - 6x USB 2.0 - mATX...
בעיות אספקה - שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 409/401 ₪ 

זכרונות - - לנייח
GP416GB2666C19SC - GeIL - 16GB (1x16GB) DDR4 2666Mhz - CL19 - 1.2V - PRISTINE Series ...
אחריות לכל החיים
 כמות:  - 2 - 438/429 ₪ 

דיסקים קשיחים ו - - M2 NVMe
SSDPEKNW512G8X1 - intel - 512GB, SSD 660p Series, M.2 80mm NVMe PCIe 3.0 - QLC 3D NAND SSD...
חמש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 331/324 ₪ 

דיסקים קשיחים ו - SATA
WD40PURZ - Western Digital - 4TB - 3.5 inch - WD Caviar Purple series (for Surveillance) - SATA3 6Gb/s interface - 64MB Cache - 5400rpm IntelliPower technology - For Surveillance systems...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 546/535 ₪ 

2989.00 / 2929 ₪ 

עד 12 תשלומים ללא ריבית.
המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה
הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר
https://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=157782

ציטוט של biodome

הסיבה היחידה היא ה-DP שתומך בכמה מסכים ברזולציה גבוהה, מתכוון לעבוד על שני מסכים 2560x1440 במקביל. עד עכשיו הייתי עם הכרטיס מסך המובנה אבל יש לי שם רק יציאת HDMI אחת ובמסכים אין כניסת DVI.

זאת רזולוציה שגם אמור להתמודד איתה ללא בעיה. אם כל מה שרצית היה לחבר עוד מסך אז כבל DVI ל- היה אמור לעשות את העבודה לא צריך לקנות כרטיס מסך בשביל זה.

בכל מקרה לגבי המחשב החדש, אתה מיעד אותו למטלות שבהן כרטיס המסך הוא משמעותי ולכרטיס מסך מלפני עשור לא תהיה פה תרומה חיובית בלשון המעטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לאפיק השידרוג העתידי והתושבת - הכוונה היא לא לשדרג מעבד כנראה אלא להמשיך איתו הלאה, בהנחה שמעבדים בד"כ לא מתפגרים בקלות, אבל לוחות-אם וזכרונות כן.

מבחינת המעבד - אני לא סגור דווקא על ה-9400f, בחרתי בו כי הוא נכנס בתקציב והוא שש ליבות, ברור ש-5GHZ זה טוב ונחמד אבל זה גם בא במחיר.

מה האלטרנטיבה מבית AMD? אני לא פוסל. אשמח גם לראות ביקורת השוואתית. מה קרה לכל האתרי ביקורות מפעם? כל מה שאני מוצא זה אתרי השוואות מוזרים.

רצוי לציין שרוב השימוש שלי הוא משרדי, גלישה באינטרנט. עריכת הוידיאו היא כרגע תחביב צדדי שאני מקווה להרחיב.

וואלה הפתעת אותי עם המחיר בפלונטר, לא ידעתי ש-KSP כבר לא מצליחים להחזיק מחירים נמוכים כמו פעם, מפתיע אותי שהוא נותן להם פייט - בתור לקוח בעבר שלו, גם זכור לי שהוא פעם קרס וסגר את החנות, עבר מר"ג לת"א, וגם בתור עובד לשעבר ב-KSP.

באשר לקוואדרו - הוא תומך ב-4 מסכים בו זמנית, לא יודע אם פעם אשדרג לזה, אבל אני מאוד אוהב לעבוד על שניים.
כמו שציינתי כרגע העריכת ווידיאו היא בעיקר תחביב, אולי בעתיד תהיה מקור פרנסה, ואם זה אכן יקרה והיא תהיה אינטנסיבית אז אחפש כרטיס יותר ייעודי לעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עברתי ל TMS.

KSP שולטים בשוק ומרשים לעצמם לגבות פרמיה.

אם אתה מענויין באינטל, אני חושב שמיותר להתחיל לבצע את ה"שיקלולים" הללו בנוגע לתושבת. אם זה מה שמתאים לך כרגע, קח את זה.

אם כן חשוב לך לשמור על אפיק שדרוג כלשהו, לך על . אני חושב שכרגע המעבדים שלהם מציעים תמורה נהדרת לכסף.

שני האתרים בהם אני בודק סקירות הם KitGuru & GamersNexus.

אני מסכים עם המסקנה שלך לגבי כרטיס המסך. לא רואה טעם להתעסק בזה עבור הצרכים שלך. לאנשים יש נטיה מוגזמת לרצות תמיד לעבור למשהו "חדש", למרות שה"ישן" עונה על הצרכים באופן מלא לחלוטין.

נ"ב

אני רואה שבאמת אין סקירות על המעבד הזה. מעצבן. יש לאתרי הסקירות נטיה מרגיזה לסקור באופן מאסיבי רק ציוד High End. זה לא חדש, זה כך מאז ומעולם. צריך להסתכל על דומים ולבצע אינטרפולציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי העדפה מבחינת אינטל/AMD - מכיוון שהפעולה שהכי צורכת כח עיבוד אצלי זה עריכת וידיאו - אז איזה מהמעבדים שיותר מוצלח למטלה הזו.

מבחינת תמכור אני מבין שה- 5 2600x הוא המקביל ל-9400f, השאלה האם הוא עדיף?

כמו כן מעניין אותי מבחינת ה-M2 על מה כדאי לקחת, את ה-660P לקחתי כי הוא נכנס מתחת ל-75$ מאמאזון ללא מס וראיתי איזה כתבה עליו בעמוד הראשי, אבל אני מניח שיש גם כונן עם ביצועים עדיפים בטווח מחירים דומה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מבחינת תמחור ה-2600x מקביל אבל לא באמת מצאתי השוואה אמיתית ביניהם.

מבחינת ה-660P אגב הבנתי שהוא בטכנולגיית שעזרה אומנם להוריד במחיר אבל הביצועים אמורים להיות פחות מוצלחים מדורות קודמים.

איזה 512gb טוב יש במחיר סביר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב הנה כמה השוואות שמצאתי למשל בין ה-2600X ל-i5-8400 שהם במחיר דומה.

ביצועים בפוטושופ
המרת קובץ וידיאו

After Effects

בכולם יש יתרון קטן לאינטל. היתרון המרכזי של ה-2600x בא לידי ביטוי ברינדור , אבל זה לא משהו שאני מתעסק בו.

עכשיו ניסיתי להבין האם ל-9400f שהוא דור חדש יותר יש יתרון על ה-8400, אבל אני לא ממש רואה הבדלים ביניהם. אותה שיטת יצור, מספר ליבות, זיכרון, TDP, חוץ מתדר בסיס יותר גבוה במאה MHZ והעובדה שלדור החדש אין גרפית מובנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^

אתה מתעקש לחפש מתחת לעמוד תאורה.

כלומר, @etai  נתן לך מידע נכון ומקיף,

ונכון שלעכשיו כל מעבד יעשה את העבודה

המשרדית, אבל למטלות העתידיות הספציפיות,

לאינטל עם מעבד מובנה יש יתרון על פני .

רוצה, תמתין לסדרת 3xxx של , אולי תהיה 

שם בשורה. אבל נכון לעכשיו, בשבילך  - .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

אתה מתעקש לחפש מתחת לעמוד תאורה.

כלומר, @etai  נתן לך מידע נכון ומקיף,

טוב כמו שאמרתי אני לא מעודכן, בגלל זה אני מתייעץ איתכם :)

האמת שהוא לא ממש נתן לי מידע מקיף אלא הפנה אותי לכיוון של ואמר שהם משתלמים יותר ועם אופציית ה-Hyper threading נותנים ביצועים עדיפים כאשר יש צורך בכך. הוא ציין את ה-quicksync אבל ציין שהוא לא קיים במעבד שהצעתי בהתחלה אבל לא הפנה אותי לאחד שכן כולל אותו.

אני בתור אחד לא מעודכן הנחתי שהדור האחרון של יהיה עדיף על הדור הקודם אבל עכשיו אני מבין שזה לא המקרה.

אני מבין שה-quicksync יכול לתת בוסט רציני לביצועים בעריכת וידיאו וכנראה שזה אכן הפתרון שעדיף לי.

לכן הכיוון שלי כרגע זה ה-i5-8400 או 9600 שכן יש להם quicksync, ולוותר על ה-nvs450.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא כזה שחור ולבן.

א. לא כולם משתמשים בוויקסינק.

ב. אין טעם להתחיל עם מעבד מדור קודם,

גם אם עולה כמה שקלים פחות.

המינימום זה 9600k  וצפונה ( כפוף לקוויקסינק כמובן ).

אמנם הקוויקסינק יעשה את העבודה ברינדור,

אבל אתה צריך כרטיס מסך עד לרינדור, בוא נאמר

1060  וצפונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממ באשר למעבד אני נוטה להסכים מכיוון של-9400 אין QS, וההבדל בין ה-8400 ל-9600 הוא בערך 300 שח. ובתמורה מקבלים תדר בסיס גבוה יותר כמעט ב-1Ghz אז זה נראה משתלם.

התוכן שלי כרגע הוא 1080P ואני יכול להסתדר בעריכה ללא כרטיס מסך רציני.

אם איי פעם אעבור ל- כנראה שאכן אלך על כרטיס מסך חזק יותר.

מה באשר ללוח, אם אני רוצה גם אופציות אוברקלוק אני מבין שכדאי להמנע מ-B360 וללכת על Z370 או , יש איזה יתרון משמעותי ל-Z390?

אגב etal ציין קודם שיכולתי להשתמש בכבל DVI ל-, הבעיה שהפורט של ה-DVI ברוב הלוחות הוא 1920x1080, ובכוונתי להריץ שני מסכים ב-2560x1440, לכן רצוי לוח שיש לו גם וגם DP.

בעצם הלוחות האופציונליים הם:

https://www.asus.com/Motherboards/TUF-Z390M-PRO-GAMING/overview/ - שעולה 670 שח.

https://www.gigabyte.com/Motherboard/B360M-D3H-rev-10#kf - שעולה 390 שח ואמור להיות בלי אופציות OC.

שוב הפרש של 300 שח, הפעם אבל בספק שבאמת שווה את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...