חוות דעת על מפרט מחשב לשימוש רב תכליתי בכ- 6K - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוות דעת על מפרט מחשב לשימוש רב תכליתי בכ- 6K

alexc32

Recommended Posts

ציטוט של alexc32

מה אתה אומר בעצם שהכרטיס 2070 לא מספיק מאוזן למעבד 8700 כלומר הכרטיס "חלש" מידי?  איני בונה מחשב בעיקר בשביל משחקים, אני צריך מחשב הכי חזק בתקציב האפשרי שישרת אותי לאורך שנים כמה שאפשר, משחקים זה יהיה רק הדובדבן שבקצפת, וגם במקסימום בעוד 3 שנים אוכל לשדרג כרטיס אם יהיה צורך. על איזה קונסטלציה חשבתה?

ביחס למעבד, כרטיס המסך "חלש" מדי כדי לעבוד איתו ב"הרמוניה". בעצם אני אומר שיהיה כאן צוואר בקבוק מצידו של כרטיס המסך, כאשר הוא "ייחנק" והמעבד לא יעבוד על 100 אחוז ניצול. 

אני מבין שהשימוש הוא רב תכליתי, אבל ממה שהבנתי אתה לא מתכוון לעשות שימוש "כבד" אחר במחשב מלבד גיימינג. כי בשביל גלישה באינטרנט, צפיה ביוטיוב, שמיעת ועבודה משרדית גם מעבד 4 ליבות של לפני 3 שנים יהיה מעולה. אז בטח שכל מעבד מודרני יהיה מצויין ולא תבחין בהבדל כי אף מעבד שתקנה היום (בהתחשב בתקציב שלך) לא ינוצל ב100 אחוז לשימושים כאלה.

ואם בעוד 3 שנים תוכל לשדרג כ. מסך, אתה תוכל גם לשדרג מעבד.

ציטוט של alexc32

אני לא מתכנן oc בגדול נכון, אבל לא תפריע לי האופציה שתהיי אם זה לא מיקר במידה ניכרת את המחיר. חוץ מי זה לפחות מה שיצא לי לקרוא ברשת זה שהמעבד 8700k ברגע שנכנסים למצב טורבו הם מתחממים מאוד ורצוי לשים קירור טוב, קירור ב 240 ש"ח היה נראה לי לא יקר, קירור עולה כ 350 פלוס וקירור פשוט עולה כ 160 ש"ח אז הלכתי על האמצע. פלוס נכון בחרתי בו כי שעמתי שזה שקט במיוחד וגם בביצועים יחסית טוב מאוד.

אובר קלוקינג למעבד ובכללי מהירות שעון במעבד לא משפיעה הרבה כלכך על ביצועים בגיימינג היום, או לפחות ההפרש במהירות השעון בין מעבדי K עם OC לבין אותו מעבד ללא K וכמובן ללא OC, לא שווה את ההפרש המחיר, בשביל משחקים.

כדי שתבין אותי, ניקח לדוגמא את המעבד i5 9400F, מחירו בערך 800 ש"ח, מול מעבד i5-9600K שמחירו 1140 ש"ח בערך. הפרש של 340 ש"ח. בנוסף, תצטרך להשקיע בלוח ובקירור שמתאימים לOC, סה"כ נגיד 500 ש"ח הפרש.

עכשיו, אם תיקח את ה500 ש"ח האלה ותשקיע אותם בכרטיס המסך או בזיכרון במקום במעבד, או במעבד אבל לא במעבד ל- OC, אז כנראה שאתה תרוויח מכך יותר לביצועים. כל מקרה לגופו כמובן, אבל ברוב המקרים זה המצב.

ציטוט של alexc32

פחות מבין בלוחות אם נכון בהתחלה חשבתי בכלל לא לעבור בלוח אם ב 500 שח ולקחת סדרה שהיא לא Z כי איני התכוונתי לעשות OC ואז נאמר לי שגם אם לא עושה oc כדי לקחת כבר סדרה z390 כי אוכל "בעתיד" לשדרג למעבד דור 9 ובעיקר כי סדרות Z  למיניהן יציבות יותר ואמינות יותר לאורך שנים ברמה של מתחים וקבלין,ולכן הלכתי על סדרה Z . לא שמתי לב בכלל שזה mini ובכלל מה רע לי עם mini? , מה זה אומר לי יותר פיטצ'רים אם אקח atx רגיל? יש חיה כזאת לוח אם טוב ואמין לאורך שנים עד 500 ש"ח אשמח לשמוע כמובן בלי להתפשר בביצועים של תדרים שעונים ואמינות ?

5. אין לי בעיה עם מארז 270 גם חשבתי אליו פשוט בחרתי ב 275 כי ה usb  מלמעלה ולא מקדימה, אבדוק אופציה לקחת 270 גם

לגבי הלוח, אוקי, מקובל. גם ההפרשים במחירים לא גבוהים מדי. בכל זאת יש לוחות ב500-600 ואין צורך ביותר מזה.

הלוח שבחרת היה microATX, ה- mini אפילו קטנים יותר. ההבדל בגדול הוא בחריצי pcie לרוב. מה שיכול לאפשר להוסיף כרטיס רשת/בלוטוס, , כונן ועוד. שורה תחתונה, אין סיבה לקחת לוח כזה כי הם לא זולים יותר לרוב וסתם מגבילים.

ארכיב מפרט יותר מאוחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני מעוניין בנוסף לעבוד על תוכנות מסחר, שירוצו בו זמנית מספר תוכנות, ויעשו את הפעולות בצורה זריזה כמה שאפשר, יש שם הרבה פעולות " רובוטים" וחישובים מתימטים כבדים, על מעבד פחות מוכן להתפשר, מבחינתי במינימום i7 

במקסימום שיהיה צוואר בקבוק על הכרטיס ובעתיד אם אצטרך לתת יותר פוש בכרטיס אוכל לשדרג כרטיס בלבד, במקום גם כרטיס וגם מעבד. 

בכל מקרה מחכה שתעלה גם אתה מפרט מחשב שנראה טוב בענייך. 

תודה מראש לכל, 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של alexc32

אני מעוניין בנוסף לעבוד על תוכנות מסחר, שירוצו בו זמנית מספר תוכנות, ויעשו את הפעולות בצורה זריזה כמה שאפשר, יש שם הרבה פעולות " רובוטים" וחישובים מתימטים כבדים, על מעבד פחות מוכן להתפשר, מבחינתי במינימום i7 

במקסימום שיהיה צוואר בקבוק על הכרטיס ובעתיד אם אצטרך לתת יותר פוש בכרטיס אוכל לשדרג כרטיס בלבד, במקום גם כרטיס וגם מעבד. 

בכל מקרה מחכה שתעלה גם אתה מפרט מחשב שנראה טוב בענייך. 

תודה מראש לכל, 

אוקי, אז אם i7, לפי דעתי ה- 8700 מספיק בהחלט. ההפרש הכספי בינו לבין ה- 9700K הוא כמעט 500 ש"ח (ב- TMS) בעוד שההפרשים בינהם בביצועים במשחקים הוא פחות מ-2 אחוז ב- 1440P. בהרבה מקרים אפילו שואף ל- 0. 

רפרנסים:

https://www.techpowerup.com/reviews/Intel/Core_i7_9700K/14.html

https://www.guru3d.com/articles_pages/intel_core_i7_9700k_processor_review,19.html

https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3421-intel-i7-9700k-review-benchmark-vs-8700k-and-more

* שים לב שאתה מסתכל על 1440P ולא FHD או .

* הוא מושווה ל- 8700K, אבל במשחקים הם כמעט זהים בביצועים. אתה יכול גם לראות שה- 8600K שם בחלק מההשוואות, אז מה שבטוח, 8700 בין 8700K ל- 8600K.

* בניתי שני מפרטים, אחד מפלונטר ואחד מ- TMS. המבחר בפלונטר עשיר יותר אבל המחירים של TMS טובים יותר. במידה ובפלונטר יסכימו להשוות מחירים לאלה של TMS (כולל מעבד 8700) אז זה יהיה האידיאל לדעתי (וכמובן לקחת i7-8700 ולא i7-9700K).

* בפלונטר ההפרש במחיר קטן בין שני המעבדים, אז שמתי את ה- 9700K, שיהיה להשקעה עתידית.

* שים לב שהקירור והלוח מגיעים בעוד צבעים: - שחור או לבן, מארז - שחור או שחור/לבן. אני שמתי לבן עם מארז שחור/לבן. נראה לי שילוב יפה.

* אל תחליף את הקירור. הוא בטח ייראה לך פשוט וזול ותרצה אחד טוב יותר. אז לפני שאתה רץ להחליף אותו, תראה ביקורות ומבחני ביצועים שלו. הוא מקרר טוב יותר מהרבה קירורים פופולאריים יקרים יותר. בנוסף, הוא גם שקט מאוד. הנה ביקורת איכותית לדוגמא, שבה הוא הצטיין:

https://www.eteknix.com/antec-c400-a40-pro-cpu-air-cooler-review/5/

* למרות שהלוח ב- TMS יקר יותר, הייתי מעדיף את הלוח ששמתי מפלונטר. שהמחיר לא יגרום לך לחשוב שהוא עדיף. בכללי, המבחר לסוקט הזה ב- TMS בכלל לא משהו לעומת פלונטר, לכן נאלצתי לבחור לוח יקר יחסית.

מפרט זה הורכב ב - www.tms.co.il - חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבדים:
Intel Core i7 8700 / 1151 Tray
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 1452
קירור למעבדים:
Antec C400 Elite Performance CPU Cooler - White
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 126
לוחות אם:
Gigabyte Z390 Gaming X
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 644
זכרונות RAM:
DDR 4 16G (2x8)/3000 CL16 1.2V Vulcan Red TEAM
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 450
מארזים:
PHANTEKS ECLIPSE P350X T.GLASS BLACK/WHITE RGB
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 411
ספקי כוח:
Corsair RM650x 650W PSU 80+ Gold Fully Modular
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 505
כונני SSD:
ADATA XPG SSD 512GB SX8200 PRO M.2 2280
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 546
כוננים קשיחים:
Toshiba HDD 1.0TB 7200 64MB SATA3 3.5" P300 HIGH-PERFORMANCE
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 201
כרטיסי מסך:
Palit RTX 2070 Dual 8G GDDR6 256bit - מבצע אביב בקניית מחשב חדש !
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 2050
סה"כ: ₪ 6385
מתחייבים למחיר משתלם ביותר עבור מפרט זהה.
המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.
https://www.tms.co.il/50613

הצעת מחיר למערכת מחשב - www.plonter.co.il - המקום לאנשים שאוהבים מחשבים

לוחות אם - LGA1151v2
Z390-Pro4 - ASRock - Z390 - 1151 v2 - 4x DDR4  - 2x PCIE 3.0 x16 - 3x PCIE 3.0 x1 - CrossFire - 6x SATA3 - Optane - Wifi Antenna - VGA - DVI - HDMI - 2x USB 2.0 - USB 3.1 Gen2 Type-A - USB 3.1 Gen2 Type-C - 2x USB 3.1 Gen...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 581/569 ₪ 

מארזי מחשב - ATX מארז
PH-EC350PTG_DBW - Phanteks - Phanteks Eclipse P350X Mid Tower Case, Tempered Glass, Digital RGB, Black/White - Chassis with intergrate Digital RGB LEDs, the P350X is a case for every system....
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 370/363 ₪ 

ספקי כח - ATX 
CP-9020081-EU - Corsair - 650w - RMi Series RM650i - 80 PLUS Gold Certified - Fully Modular - Configurable +12V rail - Zero RPM Fan Mode...
חמש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 546/535 ₪ 

כרטיסי מסך - PCIe
RTX-2070-EX - GALAX - GeForce RTX2070 EX - 8GB GDDR6 256-bit DP*3/HDMI/USB Type-C...
בעיות אספקה - שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 2547/2496 ₪ 

פתרונות קרור - מאווררים למעבדים
0-0761345-10919-2 - Antec - Antec C400 Glacial (White) Cooper tiger Quad Heatpipe CPU Air Cooler - PWM 120mm blue LED fan - for Intel/AMD CPU...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 133/130 ₪ 

מעבדים - Socket LGA1151v2
CM8068403874212 - Intel - Intel Core i7-9700K Eight cores 9th Gen CPU - 3.6 GHz - Max Turbo Frequency 4.9 GHz - Intel UHD Graphics 630 - Socket LGA1151v2 - 14nm - 12MB cache - 95W TDP - Tray...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 1792/1756 ₪ 

זכרונות - - לנייח
HX429C17FB-4 - HyperX - 8GB (1x8GB) 2933MHz DDR4 CL17 DIMM HyperX FURY Black Series - HX429C17FB/4...
אחריות לכל החיים
 כמות:  - 2 - 152/149 ₪ 

דיסקים קשיחים ו - SATA
HDWD110UZSVA - Toshiba - 1TB - 3.5 inch - 7200 rpm - SATA3 6Gb/s - 64MB Cache - P300 Series...
שנתיים אחריות
 כמות:  - 1 - 180/176 ₪ 

דיסקים קשיחים ו - - M2 NVMe
ASX8200PNP-512GT-C - ADATA - 512GB SSD PCIe Gen3x4 M.2 2280 - 3500/3000MB/s - XPG SX8200 Pro Series - With SLC Caching, DRAM Cache Buffer, and LDPC ECC technologies, E2E Data Protection - NVMe 1.3-Support...
חמש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 477/467 ₪ 

6930.00 / 6791 ₪ 

עד 12 תשלומים ללא ריבית.
המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה
הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר
https://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=158065

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

אני לא רואה סיבה ללכת על היום  8700 .

הוא טוב, הוא בסדר, אבל .... עבר זמנו.

מה זה אומר "עבר זמנו"?

אחלה מעבד לגיימינג. עובדתית הבדל של 2 אחוז בביצועים למשחקים מה- 9700K לפי הבנצ'ים ששלחתי. למה לשלם עוד 500 ש"ח ל- 2 אחוז ולקבל גם מעבד חם יותר? סתם כי זה מגניב לקנות מעבד מהסדרה הכי חדשה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא מעוניין רק במשחקים.

HT בדר"כ משפר בכ10-30% לעיתים רחוקות גם מפריעה.

ז"א בחישוב גולמי ללא התייחסות לתדר בהשוואה ל8 ליבות.

6*1.1=6.6

6*1.3=7.8

ז"א שההבדל ביצועים ללא התייחסות לתדר וIPC שלצורך הענייו קבועים.

הם של:

4-20%, יכול להשתנות קצת למעלה או קצת למטה.

זה מה שמקבלים ברוב המבחנים.

ההבדל בטורבו של כל הליבות הוא:

4.6/4.3 שזה כמעט 7% שבעקרון צריך להכפיל לטובת ה9700k.

בהחלט נדרש לוח טוב וקירור טוב כדי לאפשר לו לעבוד בתדר הזה לאורך זמן.

ברור שהם סה"כ בעלי ביצועים דומים, באותו מחיר בלי לחשוב הייתי מעדיף 8 ליבות על 6/12, במידה ורוצים לחסוך קצת אולי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --- The King ---

למה לשלם עוד 500 ש"ח ל- 2 אחוז ולקבל גם מעבד חם יותר?

ההבדל הוא יותר 300  ש"ח ( בפלונטר ) מאשר 500.

ובתקציב של המחשב, זה הבדל סביר.

אני לא אכנס לכל החישובים של none77, כי אכן שכחת

שהמערכת לא מיועדת רק לגיימינג, אחרת למה לא בכלל ?

8700 הוא מעבד רב זכויות, אם אפשר לומר זאת, וגם היום כוחו במותניו.

אבל ....

הזמן חולף, ויש אלטרנטיבות מוצלחות יותר. כמו ה - 9700K.

אפילו .....

ציטוט של --- The King ---

מעבדים:
Intel Core i7 8700 / 1151 Tray
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 1452
לוחות אם:
Gigabyte Z390 Gaming X

קצת לא טבעי 8700 על לוח ......   :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

קצת לא טבעי 8700 על לוח Z390 ......   :)

מתוך עמוד הלוח מהאתר של ג'יגבייט:

ציטוט

Support for 9th and 8th Generation Intel®

ציטוט של napoleon45

שכחת

שהמערכת לא מיועדת רק לגיימינג, אחרת למה לא AMD בכלל ?

מבדיקות שעשיתי, הסקתי שמבחינת עלות תועלת עדיף לגיימינג מעבד אינטל על פני מעבד במקרה הזה.

לצורך העניין, מעבד שווה ערך ל- i7-8700 מבחינת ביצועים (פחות או יותר) במשחקים ב- 1440P, יעלה יותר ממנו.

או לחילופין, מעבד במחיר של ה- 8700 יהיה פחות טוב מבחינת ביצועים לגיימינג ב- 1440P.

@napoleon45

@none77

זה נכון שהמחשב לא רק לגיימינג, אבל ממה שאני מבין מפה:

ציטוט של alexc32

אני מעוניין בנוסף לעבוד על תוכנות מסחר, שירוצו בו זמנית מספר תוכנות, ויעשו את הפעולות בצורה זריזה כמה שאפשר, יש שם הרבה פעולות " רובוטים" וחישובים מתימטים כבדים, על מעבד פחות מוכן להתפשר

גיימינג הוא השימוש האינטנסיבי ביותר שייעשה במחשב. היה עדיף אם הוא היה מפרט באילו תוכנות בדיוק הוא מתכוון להשתמש, אבל אני בטוח שגם i3 יתמודד איתן בלי שום בעיה ו "בצורה הכי זריזה שאפשר", כי באמת לא תרגיש בהבדל של 2 נאנו שניות בין 2 מודרניים.

בקיצור, אין עוד שימוש שאני רואה לנכון להתחשב בו מבחינת המעבד, שבאמת יכול לאתגר את המחשב מבחינת ביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או קיי.

להחלטתו של פותח הדיון.

אומר רק זאת, ליכום עמדתי בדיון הזה -

אם היה קיים אצלי מחשב עם 8700 לצרכים של פותח הדיון,

ברור שלא הייתי מחליף אותו בגלל המעבד.

אבל כשאני בא לקנות מערכת חדשה - בהחלט הייתי הולך על 9700K.

ובקשר ל"נראה מוזר" - זה כמו שזה, פשוט לי נראה מוזר ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך חוות דעת על הלוח אם הזה 

https://www.asus.com/Motherboards/PRIME-Z390M-PLUS/

מוכרים אותו בארץ בכ 550 ש"ח שזה יכול לחסוך לי בכסף , השאלה אם יש בו חיסרון לעומת הנ"ל ? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקנו אותי אם אני טועה , עשיתי קצת קריאה על ההבדלים בגדלים בין הלוחות ולפי מה שהבנתי במידה ואיני צריך 3 סלוטים של PCI ואיני משתמש כבד שמתמש ב HIGH END של מחשב לרוב מומלץ לקחת את ה MICRO ATX , כי יותר נפוצים ובכך תמורה למחיר טובה יותר ולא פחותה בביצועים ,

לרוב לקהל הרגיל מספיק 4 חריצי הרחבה של ו 2 חריצי PCI , זאת אומרת שאין מבחינתי פה האלמנט של "החיסרון ", לא ככה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...