מחשב לא מזהה את כל נפח הארדיסק - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב לא מזהה את כל נפח הארדיסק

שקד נעים

Recommended Posts

שלום לכולם,
יש ברשותי מחשב עם לוח P7P55D, לפני כמה שנים שמתי עליו הארד דיסק של 3TB. ברגע ההפעלה ראיתי שניתן להשתמש רק ב2TB, חיפשתי פתרון באינטרנט ומצאתי תוכנה (לא זוכר את שמה) שגרמה ל746GB הנותרים להיראות כמו הארד דיסק נוסף, (היום מקריאה באינטרנט אני מבין שכניראה היא המירה את המחיצה לפורמט GPT).
היום התקנתי מערכת הפעלה 10 על הארד דיסק חדש, ולאחר מכן מחקתי את מחיצת מערכת ההפעלה מהדיסק הישן ופירמטתי אותה. עכשיו אני רואה שהמחשב מזהה רק 2TB שוב, ואני לא מצליח לגשת ל746GB שהיו במחיצה שזוהתה כדיסק קשיח נוסף. ניסיתי לחבר את ההארד דיסק למחשב אחר יותר חדש וללא הצלחה, הלוח לא הצליח לזהות את המחיצה הזאת.
מה אפשר לעשות כדי לגשת לקבצים ולגבות אותה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחיל הכל מחדש, וכשאתה מתחיל בהתקנה של 10, תבקש מתכנת ההתקנה למחוק את כל המחיצות על הדיסק ולהגדיר טבלת מחיצות חדשה בפורמט GPT. אז תוכל לזהות את כל ה3GB ולחלק אותן לכמה מחיצות באיזה גודל שתבחר.

בשביל שתוכל להשתמש בGPT בהתקנת , עליך לוודא שהBoot מתבצע בשיטת UEFI ולא Legacy. זו הגדרה בBIOS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת הייתה הבעיה שעשיתי טעות ומחקתי את מערכת ההפעלה מהאר-דיסק ומאז אני לא יכול לגשת לקבצים שנמצאים על המחיצה הזאת.

מצרף תמונה של מה שבקשת. יש קבצים על המחיצה עם ה746GB.

ללא שם.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושש שאתה בבעיה, כי אין מחיצה של 746GB. השטח מופיע כ"לא הוקצה", כלומר אין שם מערכת קבצים ולא ניתן לגשת לקבצים ששם.

כשאמרת - "מחקתי את מחיצת מערכת ההפעלה מהדיסק הישן ופירמטתי אותה" לאיזו מחיצה התכוונת? לא לזו של ה746GB, אני מניח.

מה זו התוכנה הזו שמצאת שבאמצעותה כן זיהית את ה746GB? אולי זה ישפוך אור על מה שקרה ואולי עם התוכנה הזו תוכל לגשת לקבצים ששם.

ההשערה ש"כניראה היא המירה את המחיצה לפורמט GPT" לא יכולה להיות מדויקת - כי GPT היא סוג של טבלת מחיצות, וככזו היא מוגדרת ברמה של כונן שלם. אין אפשרות להמיר חלק מהדיסק לGPT. ייתכן שהתוכנה המירה את כל הכונן לGPT בלי למחוק מחיצות קיימות (יש כמה תוכנות שיודעות לעשות זאת), אבל אם במקרה הימרת את הכונן שוב לMBR, ייתכן שלא יהיה לך פשוט לאחזר את המידע. תצטרך לנסות עם תוכנת שחזור שיודעת לשחזר מחיצות מחוקות (לא מכיר משהו ספציפי כי אין לי ניסיון אישי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלתי בפורום נוסף ושהם הסבירו לי שכנראה התוכנה לא המירה את המחיצה ל- GPT. 
היא יצרה Extended Partition בנפח הדיסק שנותר פנוי, והגדירה בו כונן לוגי.

ניסיתי להיזכר ולחפש את התוכנה לא מצאתי. 

לא ברור שלא פרמטתי את המחיצה של ה746GB.

לדעתך אם אתקין שוב 7 על המחיצה שפורמטה אני יוכל לראות את המחיצה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של שקד נעים

לא ברור שלא פרמטתי את המחיצה של ה746GB.

לדעתך אם אתקין שוב ווינדוס 7 על המחיצה שפורמטה אני יוכל לראות את המחיצה?

איזוהי המחיצה שפורמטה?

בכל מקרה, לצערי, לא נראה לי שהתקנה נוספת של תשפר משהו. אין ממש הבדל באופן שבו גרסאות הWindows לדורותיהן (לפחות כל עוד לא הולכים רחוק מידי) רואים מחיצות. אם Win10 לא רואה שם מחיצה, גם Win7 לא תראה.

העניין של הExtended Partition הוא גם משהו די סטנדרטי, שאם לא נוגעים בו, אין סיבה שהוא ייהפך פתאום ל"בלתי מזוהה". אני באמת חושש שבאחת מהפעולות שעשית מחקת בשוגג את המחיצה הלוגית (או מה שלא היה לך שם), ולכן מציע לך לשקול להשתמש בכלי לשחזור מחיצות כדי לנסות להציל את המידע, לפני שתעשה פעולות נוספות על הדיסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים עם כל הנאמר מעלי - אך מספר דברים יש צורך שיאמרו

1. מדגיש שוב את הנחיצות בגיבוי - לדאוג לגיבוי על מדיה חיצונית או על (שזה גם סוג של מדיה חיצונית) - יחסית קל ובהחלט זול לאין ערוך מאופציה של הצלת מידע.

2. אם המידע חשוב לך, ואין לך גיבוי, מציע שתפנה לחברות המתמחות בהצלת מידע (אישית עבדתי בעבר עם מיטסי והייתי מאוד מרוצה מרמת השירות שלהם). כן - אין חכם כבעל נסיון....

3. כל ניסיון שלך "להציל" את המידע שלא יצלח מוריד בפוטנציה את האפשרות להצלת מידע מוצלחת על ידי איש מקצוע שמתמחה בכך.

מעל הכל - בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי הרגשה שאין כאן קשר למחיצות, יש צורך בתוכנה יעודית של או יצרן הקשיח שבנידון שפשוט שמה דרייבר קטן במערכת ההפעלה המאפשר ללוחות אם ישנים ללא UEFI לראות מעבר ל-2TB

במקרה שלנו- מדובר בדיסק וירטואלי של 700 ג'יגה

https://www.seagate.com/em/en/support/downloads/beyond-2tb/

ברגע שתותקן התוכנה EXTENDED CAPACITY  שנמחקה עם פירמוט החלונות המקורי, שוב נוכל לראות את השטח הנותר, ובתקווה שגם את הקבצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...