מפרט למחשב נייח איכותי לשימוש ביתי. עד 3K - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט למחשב נייח איכותי לשימוש ביתי. עד 3K

erez999

Recommended Posts

ציטוט של Ido.G

הייתי חושב על לקחת את ה RYZEN 5 1600 + כרטיס מסך זול, ולקבל עוד 2 ליבות

אני רואה שה- 5 1600 הוא בן שנה יותר מאשר ה-2600. האם כדאי ללכת שנה אחורה במעבד?

איזה כרטיס מסך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

דעתי היא שכן. אתה מרוויח עוד 50% מעבד (בפחות כסף!). הליבות איטיות יותר ב 12%, כן. ה 2X00 לא מהווה "קפיצה" מה 1X00. כשלוקחים מקבילים מדור 1 ו 2 ובודקים אותם תחת אותה המהירות, הם יוצאים זהים. הם פשוט מגיעים מהירים יותר מהמפעל.

https://www.guru3d.com/articles_pages/amd_ryzen_5_2400g_review,1.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי ממליץ ללכת אחורה, בנוסף עשית טעות עם הזיכרון, בחרת לקחת סטיק אחד של 16 במקום שניים של 8 כמו שמומלץ למעבדי רייזן.

דבר נוסף, אני לא בטוח שהתדר של הזיכרון שבחרת (mhz 3000) נתמך על ידי הלוח אם שבחרת. 

במידה ומתאים, לך על אלה:

https://www.tms.co.il/index.php?route=product/product&product_id=101033&search=lpx&sort=p.price&order=ASC

במידה ולא תומך את התדר לך על אלה: 

https://www.tms.co.il/c16g2400c16vl?search=lpx&sort=p.price&order=ASC

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אני מסתכל ורואה שכרטיסי מסך בסיסיים עולים בימינו כ 300 ש"ח. די מוזר, ודי לא הגיוני. אבל זה המצב.

כלומר, זה בעצם גורם לך לשלם 200 שקלים יותר. שזה כבר אחוז ניכר מעלות המעבדים. יתכן שכדאי ללכת על ה 2400G וזהו בהנתן עובדה זו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרייזן 2400G הוא מעבד חדש מאוד, הוא מתאים לבנייה קטנה ולצרכים שדיברת עליהם, הוא משלב בתוכו גם גרפיקה מצויינת (לשימוש רגיל) וגם מגיע עם למעבד. זה 3 ב-1 והוא מושלם לסוג הבנייה שאתה מחפש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• מה זה משנה אם הוא "חדש מאוד" או לא? מדובר בטכנולוגיה כמעט זהה לחלוטין. לא קונים מעבד כדי שיהיה חדש, אלא כדי שהוא יבצע פעולות עיבוד. ל 1600 עוד 2 ליבות שיבצעו עיבוד.
  • ה TDP של שניהם זהה (וזה גם לא כזה משנה, זה מארז מספיק מאוורר).
  • שני המעבדים מגיעים כ BOX, עם מאוורר.
  • קיום מעבד גרפי מובנה בהחלט מהווה יתרון (מוריד התעסקות ועלות), ומהווה כאן את לשון המאזניים.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Ido.G
  • מה זה משנה אם הוא "חדש מאוד" או לא? מדובר בטכנולוגיה כמעט זהה לחלוטין. לא קונים מעבד כדי שיהיה חדש, אלא כדי שהוא יבצע פעולות עיבוד. ל 1600 עוד 2 ליבות שיבצעו עיבוד.
  • ה TDP של שניהם זהה (וזה גם לא כזה משנה, זה מארז מספיק מאוורר).
  • שני המעבדים מגיעים כ BOX, עם מאוורר.
  • קיום מעבד גרפי מובנה בהחלט מהווה יתרון (מוריד התעסקות ועלות), ומהווה כאן את לשון המאזניים.

מסכים חלקית, הוא לא מחפש מפלצת עיבוד, הוא מחפש מחשב ביתי קטן, לשם כך נוצר הדגם של 2400G שחוסך ממנו קניית כרטיס מסך, אם אתה מדבר על ביצועים ב-3000 שקלים הוא יכול להשיג הרבה יותר במידה ויתפשר על הגודל. במקרה שלו אני אישית הייתי הולך על-

מפרט זה הורכב ב - www.tms.co.il - חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבדים:
AMD Ryzen 5 2600 Processor Box (Gen 2)
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 750
לוחות אם:
Gigabyte B450M DS3H
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 329
זכרונות RAM:
Corsair DDR 4 16G(8GX2) 3000 CL16 Vengeance LPX Black CMK8GX4M1D3000C16
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 499
מארזים:
Corsair Carbide 275R Tempered Glass Gaming Black
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 298
ספקי כוח:
ANTEC PSU 550W Neo Eco 80+ Modular - BULK בקניית מחשב חדש-
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 186
כרטיסי מסך:
Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti OC 4G GV-N105TOC-4GD
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 804
תקשורת:
D-Link Wireless Adapter PCI-E AC1200
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 135
סה"כ: ₪ 3000
מתחייבים למחיר משתלם ביותר עבור מפרט זהה.
המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.
https://www.tms.co.il/49745

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכל העונים והעוזרים.

ציטוט של Shaked93

בחרת לקחת סטיק אחד של 16 במקום שניים של 8 כמו שמומלץ למעבדי רייזן.

חיפשתי קצת ומצאתי טענות שאין הבדל משמעותי. אני רוצה אפשרות להגדיל בעתיד. האם אתה בטוח שאראה הבדל בין סטיק 1 לשניים אם אני לא בעניין של משחקים?

ציטוט של Shaked93

אני לא בטוח שהתדר של הזיכרון שבחרת (mhz 3000) נתמך על ידי הלוח אם שבחרת.

הפרטים של הלוח: https://www.gigabyte.com/Motherboard/B450-I-AORUS-PRO-WIFI-rev-10#sp

שם כתוב:

Support for 3200(O.C.)/2933/2667/2400/2133 MHz memory modules

האם 2933 זה 3000 או שזה אומר שלא תומך במהירות 3000Mhz?

אם לא אז ארד ל-2400.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסטיק הבודד לא ישנה לביצועים "רגילים" (לא ביצועי המעבד הגרפי). יש על כך אינספור סקירות, והמסקנה עקבית (=זה לא משנה). אתה כן צריך לשאול את עצמך האם אתה רוצה "לסרס" את ביצועי הכרטיס הגרפי שלך עבוד שדרוג עתידי כלשהו שלך אם אכן יקרה (אולי אתה בטוח שכן? לא יודע).

קח את ה 3000Mhz. הוא יכול לעבוד גם על מהירות נמוכה יותר, אם צריך, באופן טבעי.

אישית לא מבין מה היתרון במחשב קטן (וזה גם לא מאוד ענייני), אך עם זאת, לא רואה בזה גם מגבלה במקרה הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@erez999 היי ארז אחרי בדיקה מקיפה שעשיתי חזרתי עם כמה מסקנות- קודם כל הראם במהירות 3000 יפעל, אך הוא יפעל במהירות של 2933, אתה יכול גם לעשות לו ושיהיה על 3000. זאת אומרת שעדיף לך ללא ספק ללכת על ה-3000.

בנוגע לסוגיה של הסטיק אחד מול שני סטיקים, לפי דעתי זה תלוי מקרה, אם אתה הולך על 16 ג'יגה במהירות 3000 עדיף לפצל לשתיים, למה? כי המערכת שאתה מרכיב לעולם לא תצטרך שדרוג ראם ל-32 כי זה יותר מדיי ולא יתן  שום ערך מוסף, אם היית הולך על 8 ג'יגה אז זה היה סיפור אחר והייתי ממליץ ללכת על סטיק אחד כדי שתוכל לשדרג בעתיד ל-16.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@erez999 אגב, אם החלום הוא מחשב קטן הייתי חוקר את הדגם של MINI DESKTOP, הוא פתרון ממש מעניין והוא שליש מהגודל של מה שאתה בונה. 

ממליץ לך לחקור קצת את הדגם, מצאתי סקירה שמראה את היכולות: לא השקעתי הרבה זמן בחיפוש הסקירות הלכתי על הראשונה שמצאתי, כך שיוכל להיות שקיימות באינטרנט סקירות יותר טובות, אך זה יספיק להיכרות עם המוצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה @Ido.G ו- @Shaked93

אלך על שני סטיקים של 8.

ציטוט של Shaked93

הייתי חוקר את הדגם של ASRock MINI DESKTOP

תודה, אבל אני אוותר כי כבר השקעתי הרבה מחקר במפרט הנוכחי ואני לא רוצה להתחיל מחדש.

בפעם הבאה.

אולי כדאי להוסיף מפרטים מבוססים על זה לדף המחשבים המומלצים. אני בוודאי לא היחיד שרוצה מחשב קטן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זה המפרט שהגעתי אליו:

מי שרוצה מחשב מלא יצטרך גם להוסיף כונן . לי יש.

מעבדים:
AMD Ryzen 5 2400G With Radeon RX Vega 11 Box
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 676
לוחות אם:
Gigabyte B450 I AORUS PRO WIFI
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 589
זכרונות RAM:
Corsair DDR 4 16G(8GX2) 3000 CL16 Vengeance LPX Black CMK8GX4M1D3000C16
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 499
מארזים:
Cougar Case QBX
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 229
ספקי כוח:
ANTEC PSU 550W Neo Eco 80+ Modular - BULK בקניית מחשב חדש-
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 186
הרכבת מחשב:
הרכבת כסף (חינם! בהזמנת מחשב חדש)
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 0
סה"כ: ₪ 2179
https://www.tms.co.il/49785

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...