מבקש עצות לגבי קירור המחשב - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש עצות לגבי קירור המחשב

ClassMulder

Recommended Posts

ציטוט של HelpSupport

אתה לא רוצה, אבל זה מה שממליץ יצרן המארז.

למעשה, לפי אתר הקירור ההיברידי עצמו, ניתן לראות שהיצרן עצמו ממליץ על התקנת הקירור בדיוק כפי שהתקנתי אותו:

http://www.idcooling.com/Product/detail/id/69/name/FROSTFLOW 240L-B

idcooling.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ClassMulder

הפכתי בעקבות ההערות כאן.. לא צילמתי שוב.

ולפי היצרן, הרדיאטור פונה החוצה, והמאווררים צריכים להוציא אוויר דרכו כדי לקרר את הנוזלים של הקירור ההיברידי.

אם הבנתי נכון הפכת את המאוררים של הראדיאטור לכיוון פנים המארז שזה הרבה יותר טוב ....ממליץ להעביר  את המאורר האחורי לחלק העליון גם כן מכיוון שאוויר חם עולה למעלה זה יעזור להוציא את החום מהמארז וגם יוסיף לחץ זרימה נכון(סירקולציה נכונה לאוויר מהרדיאטור) בנוסף יש תהליך שנקרא delidding )חפש ביוטיוב דע טוב טוב לאן אתה הולך אם תבחר בדרך הזו .יש פורומים שמראים ירידה לכיוון ה60 מעלות במאמץ(משחקים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ea80

אם הבנתי נכון הפכת את המאוררים של הראדיאטור לכיוון פנים המארז שזה הרבה יותר טוב ....ממליץ להעביר  את המאורר האחורי לחלק העליון גם כן מכיוון שאוויר חם עולה למעלה זה יעזור להוציא את החום מהמארז וגם יוסיף לחץ זרימה נכון(סירקולציה נכונה לאוויר מהרדיאטור) בנוסף יש תהליך שנקרא delidding )חפש ביוטיוב דע טוב טוב לאן אתה הולך אם תבחר בדרך הזו .יש פורומים שמראים ירידה לכיוון ה60 מעלות במאמץ(משחקים)

יש לי כבר מאוורר אחד דק למעלה, ופשוט אין שם גריל נוסף כדי לאפשר מאוורר נוסף. אחרת הייתי בכיף שם מזמן. לא חסרים לי מאווררים, פשוט חסר לי מקום ודופן לא חסומה.

לגבי דלידינג, אני מכיר, ולא מעוניין. מאותה סיבה שאני מעדיף שלא לעשות . לא רוצה להוציא את המעבד מהגדרות יצרן. מקסימום מוכן לתת לביוס לקחת את המעבד לקצה בהגדרות אוטומטיות. דלידינג זה פולשני מדי לטעמי. אני מעדיף להשקיע בקירור נוזלי אם זה יגיע לכדי כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ClassMulder

יש לי כבר מאוורר אחד דק למעלה, ופשוט אין שם גריל נוסף כדי לאפשר מאוורר נוסף. אחרת הייתי בכיף שם מזמן. לא חסרים לי מאווררים, פשוט חסר לי מקום ודופן לא חסומה.

תיהיה בריא מה דחסת למארז הפצפון הזה...כל מקרה כיווני האוויר האפקטיבים ביותר במארז שלך יהיו רדיאטור לתוך המארז .מאורר עליון ואחורי החוצה למארז ושוב אם אתה רוצה להוריד טמפ בצורה דרסטית תעובר על סרטוני DELIDDING של הבחור הזה der8auer ביוטיוב שוב מקווה שעזרתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

80 מעלות זה עדיין סביר.

באתר זה לא איך שאתה שמתה כי הקירור למעלה.

ולמעלה שמים מאווררים שמוציאים אוויר.

מקדימה בדר"כ שמים מאווררים שמכניסים אוויר.

שורה תחתונה אפשר לנסות הכל.

מה המעלות אחרי השינוי?

תנסה הפוך ותבדוק.

איך שעכשיו רצוי שתאלתר פילטר לאבק מאחורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ClassMulder

למעשה, לפי אתר הקירור ההיברידי עצמו, ניתן לראות שהיצרן עצמו ממליץ על התקנת הקירור בדיוק כפי שהתקנתי אותו

בדיוק כמו שאתה התקנת ?

20161103212013_34898.jpg

אם לא תנסה לא תדע. חבל"ז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של HelpSupport

בדיוק כמו שאתה התקנת ?

20161103212013_34898.jpg

אם לא תנסה לא תדע. חבל"ז.

שוב אני אומר.. אין לי חורי איוורור ליותר ממאוורר אחד בחלק העליון של המארז. לכן אני לא יכול לשים את הרדיאטור בחלק העליון. אחד מהמאווררים שלו ייחסם.

ואמרתי ששמתי בדיוק כמו בתמונה במובן שהמאווררים מופנים לכיוון המארז והרדיאטור צמוד לדופן עצמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בשלך ולכן המצב ישאר כמות שהוא.

בתמונה של יצרן הקירור המצנן מורכב בחלק העליון של המארז ולכן המאווררים מוציאים אוויר אל מחוץ למארז.

מאחר ואינך יכול לשים את המצנן בחלק העליון מקומו בחלק הקדמי של המארז ואי-לכך המאווררים חייבים להיות במצב של שאיבת אוויר מהחוץ דרך המצנן כמו שמתואר בסרטון של יצרן המארז. עליך להפוך את האווררים. נקודה. המאוור האחורי יחזור לתפקידו המקורי - הוצאת אוויר.

כל שעליך לעשות הוא לנסות - תודיע על התוצאות שלאחר מעשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שציינתי לפני.

בדר"כ מאווררים זורקים אוויר על רדיאטור ולא שואבים ממנו.

ככה זה גם בקירור אוויר.

לכן הייתי מנסה קודם לשים את המאווררים בין הצד הקדמי של המארז לרדיאטור.

מכניס אוויר למארז וזורק על הרדיאטור.

דקה 01:31

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שתיהיה לי בריא ClassMulder, כמה כבר אנשים פה ממליצים לך ואומרים לך מה כדאי לעשות והרי לא סתם.., ואני אצטרף אליהם ואומר גם:

תמיד ברוב המארזים, וכמובן גם כמו המארז שלך, ההמלצה הגורפת לזרימת אוויר הכי ''תקינה'' והכי ''בריאה'' בתוך המארז תיהיה:

מאווררים קידמיים ומאווררים למטה (אם קיימים) - מכניסים אוויר קריר מבחוץ לתוך המארז!

מאווררים למעלה ומאוורר אחורי (האחורי זה בדרך כלל מאוורר אחד ברוב המארזים), שוב, אם קיימים - מוציאים אוויר מחומם מהמארז החוצה!

וכל זה לא משנה איפה מותקן הרדיאטור של ה-AIO במידה ויש לך כזה, אם הוא מותקן למעלה במארז, או למטה, או מקדימה או גם יש כאלו קטנים על המאוורר הבודד מאחורה, פשוט לא משנה, אתה נדבק להמלצה הגורפת של סידור המאווררים וזרימת האוויר דרכם במארז לזרימת אוויר המומלצת הזאת!

אז כן, במקרה שלך, החלטת שאתה רוצה AIO למעבד שלך, אוקיי, אין שום בעיה, הוא בעל שני מאווררים, ז''א 240מ''מ או 280מ''מ, והמארז שלך תומך רדיאטור של AIO כזאת אך ורק במקום אחד, שזה מקדימה בלבד, אין שום בעיה, אתה מתקין אותו שם (כי פשוט אין לך ברירה אחרת במארז הזה), אך את המאווררים שלו אתה מסדר כך שיכניסו אוויר מבחוץ לתוך המארז, וכן, דרך הרדיאטור, זאת הדרך!

ואילו את המאוורר העליון והאחורי אתה מתקין שיוציאו אוויר מהמארז!

זהו, זה הכל, זאת ההמלצה ברוב המארזים מהסוג הזה לזרימת אוויר תקינה ובריאה, אלא אם כן זה איזה מארז מיוחד בעל מבנה מיוחד ונדיר, (שזה לא המקרה שלך).

אנשים פה כבר הביאו לך קישור לסרטון מהערוץ המפורסם לחומרת מחשבים BITWIT, איפה שהבחור מסביר את מונחי זרימת האוויר במארזים ומיקומי הרדיאטורים, ואתה עדיין נלחם פה באנשים, במקום לנסות ולקבל את מה שכולם ממליצים לך פה, כולל אותי, ואז לנטר טמפרטורות ולראות האם יהיה שיפור, נו באמת 😄

ואני עוד לא אמרתי על הפילטרי אבק ובפרט על סידור מאוורר אחורי שמכניס אוויר במקום להוציא (פשוט הזוי לעשות דבר כזה) כי מאחורה כמעט אף יצרן לא שם פילטר לפי ההיגיון, ואז אם אתה מכניס אוויר מאחורה, מקבלים תמונה בה רואים מארז כמו שלך מלא באבק בפנים, וזה מובטח!

1953915428_Screenshot(15).thumb.png.923aabf546c56e19600cf4040a00850c.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של JentuS

שתיהיה לי בריא ClassMulder, כמה כבר אנשים פה ממליצים לך ואומרים לך מה כדאי לעשות והרי לא סתם.., ואני אצטרף אליהם ואומר גם:

תמיד ברוב המארזים, וכמובן גם כמו המארז שלך, ההמלצה הגורפת לזרימת אוויר הכי ''תקינה'' והכי ''בריאה'' בתוך המארז תיהיה:

מאווררים קידמיים ומאווררים למטה (אם קיימים) - מכניסים אוויר קריר מבחוץ לתוך המארז!

מאווררים למעלה ומאוורר אחורי (האחורי זה בדרך כלל מאוורר אחד ברוב המארזים), שוב, אם קיימים - מוציאים אוויר מחומם מהמארז החוצה!

וכל זה לא משנה איפה מותקן הרדיאטור של ה-AIO במידה ויש לך כזה, אם הוא מותקן למעלה במארז, או למטה, או מקדימה או גם יש כאלו קטנים על המאוורר הבודד מאחורה, פשוט לא משנה, אתה נדבק להמלצה הגורפת של סידור המאווררים וזרימת האוויר דרכם במארז לזרימת אוויר המומלצת הזאת!

אז כן, במקרה שלך, החלטת שאתה רוצה קירור AIO למעבד שלך, אוקיי, אין שום בעיה, הוא בעל שני מאווררים, ז''א 240מ''מ או 280מ''מ, והמארז שלך תומך רדיאטור של AIO כזאת אך ורק במקום אחד, שזה מקדימה בלבד, אין שום בעיה, אתה מתקין אותו שם (כי פשוט אין לך ברירה אחרת במארז הזה), אך את המאווררים שלו אתה מסדר כך שיכניסו אוויר מבחוץ לתוך המארז, וכן, דרך הרדיאטור, זאת הדרך!

זהו, זה הכל, זאת ההמלצה ברוב המארזים מהסוג הזה לזרימת אוויר תקינה ובריאה, אלא אם כן זה איזה מארז מיוחד בעל מבנה מיוחד ונדיר, (שזה לא המקרה שלך).

אנשים פה כבר הביאו לך קישור לסרטון מהערוץ המפורסם לחומרת מחשבים BITWIT, איפה שהבחור מסביר את מונחי זרימת האוויר במארזים ומיקומי הרדיאטורים, ואתה עדיין נלחם פה באנשים, במקום לנסות ולקבל את מה שכולם ממליצים לך פה, כולל אותי, ואז לנטר טמפרטורות ולראות האם יהיה שיפור, נו באמת 😄

ואני עוד לא אמרתי על הפילטרי אבק ובפרט על סידור מאוורר אחורי שמכניס אוויר במקום להוציא (פשוט הזוי לעשות דבר כזה) כי מאחורה כמעט אף יצרן מארזים לא שם פילטר לפי ההיגיון, ואז אם אתה מכניס אוויר מאחורה, מקבלים תמונה בה רואים מארז כמו שלך מלא באבק בפנים, וזה מובטח!

אני אנסה. תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של JentuS

אז כן, במקרה שלך, החלטת שאתה רוצה קירור AIO למעבד שלך, אוקיי, אין שום בעיה, הוא בעל שני מאווררים, ז''א 240מ''מ או 280מ''מ, והמארז שלך תומך רדיאטור של AIO כזאת אך ורק במקום אחד, שזה מקדימה בלבד, אין שום בעיה, אתה מתקין אותו שם (כי פשוט אין לך ברירה אחרת במארז הזה), אך את המאווררים שלו אתה מסדר כך שיכניסו אוויר מבחוץ לתוך המארז, וכן, דרך הרדיאטור, זאת הדרך!

ואני עוד לא אמרתי על הפילטרי אבק ובפרט על סידור מאוורר אחורי שמכניס אוויר במקום להוציא (פשוט הזוי לעשות דבר כזה) כי מאחורה כמעט אף יצרן מארזים לא שם פילטר לפי ההיגיון, ואז אם אתה מכניס אוויר מאחורה, מקבלים תמונה בה רואים מארז כמו שלך מלא באבק בפנים, וזה מובטח!

טוב.. חזרתי מחופשה, פתחתי את המארז. ולא ניתן להפוך את כיוון הרדיאטור. פיסית, לא ניתן להפוך את הצנרת (אם אי אפשר להפוך אותה אין מקום להבריג את הרדיאטור בצורה שהומלצה), וגם אין תברוגות בשביל ההברגה מבחוץ על הצד של המאווררים.

האם יש עצות אחרות? חוץ ממשהו דרסטי דוגמת החלפת המעבד.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ClassMulder

טוב.. חזרתי מחופשה, פתחתי את המארז. ולא ניתן להפוך את כיוון הרדיאטור. פיסית, לא ניתן להפוך את הצנרת (אם אי אפשר להפוך אותה אין מקום להבריג את הרדיאטור בצורה שהומלצה), וגם אין תברוגות בשביל ההברגה מבחוץ על הצד של המאווררים.

האם יש עצות אחרות? חוץ ממשהו דרסטי דוגמת החלפת קירור המעבד.

תודה.

האם אתה יכול להתקין את הרדיאטור כך שהמאווררים שלו יהיה בין הפנל הקדמי של המארז לבין הרדיאטור?, ז''א פנל מארז קידמי-מאווררים-רדיאטור...

אם לא אז תתקין כך: פנל מארז קידמי-רדיאטור-מאווררים.., זה בעצם איך שמותקן אצליך עכשיו, רק פשוט את המאווררים שעל הרדיאטור תהפוך אותם שבמקום להוציא אוויר מהמארז, שהם יכניסו אוויר למארז דרך הרדיאטור, את זה אפשר לעשות וכמובן מומלץ לנסות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...