מבקש עצות לגבי קירור המחשב - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש עצות לגבי קירור המחשב

ClassMulder

Recommended Posts

PC-cooling.jpg

שלום חברים וחברות!

בתמונה המחשבפלצת שלי (Asus Strix x99 + i7-6850k + 32GB + GTX 1080)

הביצועים סבבה. אבל הטמפרטורות בעייתיות. בזמן משחק המחשב מתחמם מאוד. מיד אחרי היציאה מהמשחק מדדתי מעל 80 מעלות למעבד, ופאנל הזכוכית מאוד חם למגע.

המאווררים מצד ימין הם היברידי, אבל לצערי האוויר שהם זורקים נתקל בפאנל הקדמי של המארז. היות ומדובר במארז PHANTEX P300, הפאנל הקדמי שלם ולא מחורר.

האם יש פתרון שלא דורש להסיר אותו? אין לי כלים או ידע לבצע בו חירורים יצירתיים, וזה גם יזמין (עוד) אבק לתוך המארז.

אין צורך להזכיר את האבק אגב, כי אני אנקה אותו בקרוב.

האם יש עצות מעשיות לשיפור המצב? מבחינת מאווררים אני חושב שיש מספיק.. אבל פשוט הם לא מפנים/מקררים את המחשב בצורה יעילה.

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- ניסית להפוך את הכיוון של הרדיאטור שיקרר את המעבד בעזרת אוויר קר מבחוץ? (וששני האחרים יוציאו אוויר כמובן)

- יש לי הרגשה שמאוורר אחד שמכניס אוויר מול שלשה שמוציאים עלול היות חלק מהבעיה, שני המאווררים בפינה פחות או יותר מבטלים אחד את השני ובמארז נוצר תת לחץ שמתנגד לעבודת המאווררים של הרדיאטור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקונפגורציה כזאת כל המאווררים מקדימה צריכים להכניס אוויר, האחורי להוציא אוויר והעליון להוציא אוויר.

הכיוון של המסבך בצד של המאוורר זה הכיוון שממנו האוויר יוצא.

מהתמונה ניתן לראות שהאחורי והעליון מוציאים אוויר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשהרדיאטור מקדימה נכנס אוויר מבחוץ ונזרק אוויר חם יותר מהרדיאטור לתוך המארז, כששמים את הרדיאטור למעלה הוא מוציא אוויר חם מתוך המארז דרך הרדיאטור, בגדול ניתן לומר שלמעבד עדיף שהרדיאטור מקדימה, לשאר הרכיבים עדיף שהרדיאטור למעלה. לפי התמונה כמו שאמרו הכיוון של הרדיאטור הפוך כי המאווררים שלו מוציאים אוויר החוצה, למעשה אין לך מאוורר שמכניס אוויר, אולי מקדימה ואז יש מאוורר מולו שמוציא אוויר.

בקיצור כמו בתגובה הקודמת, במצב רגיל מאווררים מקדימה ולמטה אם יש מכניסים אוויר, מאחורה ולמעלה שהאוויר חם עולה מוציאים אוויר, גם המאווררים של הרדיאטור צריכים להיות באותו כיוון.

זאת הסיבה שיש פילטרים של אבק מלמטה וקדימה איפה שהאוויר נכנס, לפעמים למעלה כי שהמאוורר לא מסתובב או שאין יכול להכנס אבק מלמעלה, ומאחורה אין כי האוויר יוצא משם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

כשהרדיאטור מקדימה נכנס אוויר מבחוץ ונזרק אוויר חם יותר מהרדיאטור לתוך המארז, כששמים את הרדיאטור למעלה הוא מוציא אוויר חם מתוך המארז דרך הרדיאטור, בגדול ניתן לומר שלמעבד עדיף שהרדיאטור מקדימה, לשאר הרכיבים עדיף שהרדיאטור למעלה. לפי התמונה כמו שאמרו הכיוון של הרדיאטור הפוך כי המאווררים שלו מוציאים אוויר החוצה, למעשה אין לך מאוורר שמכניס אוויר, אולי מקדימה ואז יש מאוורר מולו שמוציא אוויר.

בקיצור כמו בתגובה הקודמת, במצב רגיל מאווררים מקדימה ולמטה אם יש מכניסים אוויר, מאחורה ולמעלה שהאוויר חם עולה מוציאים אוויר, גם המאווררים של הרדיאטור צריכים להיות באותו כיוון.

זאת הסיבה שיש פילטרים של אבק מלמטה וקדימה איפה שהאוויר נכנס, לפעמים למעלה כי שהמאוורר לא מסתובב או שאין יכול להכנס אבק מלמעלה, ומאחורה אין כי האוויר יוצא משם.

אין לי אפשרות במארז הזה להכניס אוויר מלמטה מפני שהחלק התחתון אטום ומכיל את הספק וכבלים.

המאוורר האחורי מכניס אוויר למארז ולא מוציא אוויר. בגלל זה השתמשתי בחיצים כדי להראות את כיוון זרימת האוויר.

המאווררים על הרדיאטור מיועדים לקרר את גוף הרדיאטור. אם אני אהפוך את הכיוון, האוויר החם שנפלט מהרדיאטור - יזרום בתוך המארז ויחמם אותו.. לא ייכנס אוויר קר מבחוץ בגלל שזו לא המטרה של היברידי.

משהו שלא הזכרתי זה שהמאוורר בחלק העליון של המארז הוא מאוורר דק ואיטי יחסית. הסיבה לכך היא פשוט מקום פנוי. אין מספיק מקום למאוורר בפרופיל בגובה סטנדרטי. אולי אני צריך מאוורר חזק יותר בחלק האחורי שידחוף יותר אוויר לתוך המארז? או שיש איזה שהם רעיונות אחרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המאוורר האחורי שלך מוציא אוויר, סימון החץ שלך לא משפיע על כיוון יציאת האוויר.

https://forums.tomshardware.com/threads/corsair-120-af-fan-direction.3301320/

כמו שציינתי.

ברגע שהרדיאטור שלך מוציא אוויר זה אומר שהוא מקבל אוויר חם יחסית מהמארז, טוב לשאר הרכיבים פחות למעבד.

ברגע שהוא מכניס זה טוב למעבד פחות לשאר הרכיבים.

תוודא שאין מאוורר של המארז מקדימה שהפוך לכיוון המאוורר של הרדיאטור.

לפי התמונה כל המאווררים שלך מוציאים אוויר, זה לא בהכרח לא טוב לקירור, לאבק זה גרוע.

שוב:

עבור המעבד בלבד עדיף שהוא יקח אוויר מבחוץ ויכניס אותו למארז.

עבור שאר הרכיבים במידה ויש זרימת אוויר זה סביר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טרחתי להביא לך סרטון של המארז שלך עם האפשרויות השונות להתקנת מאווררים וגופי - ראית ?

בסרטון שני האווררים על מצנן הקירור מכניסים אוויר לתוך המארז.

ממליץ לך לבדוק את המערכת ולהפוך את כיוון העבודה של 2 המאוורים, למרות הסגותיך.

המאוורר האחורי במארז שלך בפועל מוציא אוויר, שכך צריך להיות, ולא כמו שאתה חושב מכניס אוויר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי הופך אותם.

הייתי בודק אם אפשר לשים אותם בצד שני של הרדיאטור או להפוך את הרדיאטור.

הכלל אצבע שבמידה ויש מאוורר בצד אחד אז הם זורק אוויר על הרדיאטור לא יונק ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

המאוורר האחורי שלך מוציא אוויר, סימון החץ שלך לא משפיע על כיוון יציאת האוויר.

https://forums.tomshardware.com/threads/corsair-120-af-fan-direction.3301320/

כמו שציינתי.

ברגע שהרדיאטור שלך מוציא אוויר זה אומר שהוא מקבל אוויר חם יחסית מהמארז, טוב לשאר הרכיבים פחות למעבד.

ברגע שהוא מכניס זה טוב למעבד פחות לשאר הרכיבים.

תוודא שאין מאוורר של המארז מקדימה שהפוך לכיוון המאוורר של הרדיאטור.

לפי התמונה כל המאווררים שלך מוציאים אוויר, זה לא בהכרח לא טוב לקירור, לאבק זה גרוע.

שוב:

עבור המעבד בלבד עדיף שהוא יקח אוויר מבחוץ ויכניס אותו למארז.

עבור שאר הרכיבים במידה ויש זרימת אוויר זה סביר.

כשאני טועה אז אני מודה. בדקתי והפכתי את המאוורר בצד האחורי של המארז כך שיכניס אוויר במקום להוציא אותו.

כעת חוץ ממנו, גם המאוורר בצד הקדמי של המארז וגם המאוורר הדק בצד העליון של המארז מוציאים אוויר החוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של HelpSupport

טרחתי להביא לך סרטון של המארז שלך עם האפשרויות השונות להתקנת מאווררים וגופי קירור - ראית ?

בסרטון שני האווררים על מצנן הקירור מכניסים אוויר לתוך המארז.

ממליץ לך לבדוק את המערכת ולהפוך את כיוון העבודה של 2 המאוורים, למרות הסגותיך.

המאוורר האחורי במארז שלך בפועל מוציא אוויר, שכך צריך להיות, ולא כמו שאתה חושב מכניס אוויר.

לגבי המאווררים על הרדיאטור, אני לא רוצה שיכניסו אוויר למארז, כי האוויר יהיה מחומם ורק יתרום להתחממות המארז. אני מעדיף שיוציאו אוויר החוצה.

את המאוורר האחורי הפכתי כדי להזרים אוויר פנימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ClassMulder

את המאוורר האחורי הפכתי כדי להזרים אוויר פנימה

לא נראה כך לפי התמונה.

ציטוט של ClassMulder

לגבי המאווררים על הרדיאטור, אני לא רוצה שיכניסו אוויר למארז, כי האוויר יהיה מחומם ורק יתרום להתחממות המארז

אתה לא רוצה, אבל זה מה שממליץ יצרן המארז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של HelpSupport

לא נראה כך לפי התמונה.

אתה לא רוצה, אבל זה מה שממליץ יצרן המארז.

הפכתי בעקבות ההערות כאן.. לא צילמתי שוב.

ולפי היצרן, הרדיאטור פונה החוצה, והמאווררים צריכים להוציא אוויר דרכו כדי לקרר את הנוזלים של הקירור ההיברידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...