Almighty METRO Exodus - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Almighty METRO Exodus

coch

Recommended Posts

אהלן 

אז הנה לנו אחד המשחקים הבולטים של 2019 במלוא תפארתו. חשוב לציין שהבנצ'מארקים שפורסמו ב guru בלינק שאתן פה,

נלקחו ( בטבלאות עם מלוא הכרטיסים ) מהבנצ'מארק של המשחק. ההבדל גדול ולכן חשוב להבדיל. במידה ויסקרן אתכם לגבי

בנצ'מארקים אמיתיים מתוך המשחק עצמו, יש אתרי חומרה \ יוטיוברים מוכרים שכבר נותנים מספרים אחרים שהינם גבוהים יותר

בעשרות אחוזים ( מהמשחק עצמו, שזה מה שחשוב ), וזה הגיוני לגמרי. 

אז קודם כל יש כאן דברים מעניינים בביקורת של גורו, בגלל :

- -> נושא לדיון מעניין. בפורומים של גורו ובאחרים יש תלונות על מריחות די משמעותיות כאשר פועל. טוענים שזה פתרון AA

מאוד בעייתי למרות תוספת הביצועים המשמעותית שרואים כאשר מפעילים זאת. יצא לי לראות תגובות של אלו שמחפשים את ה crisp ביותר,

והם מעדיפים לבטל בחלק מהמקרים DLSS ב ולוותר על הפריימים הגבוהים יותר, בגלל שזה פוגע להם באיכות התמונה.. לטענתם.. מעניין.

- -> הביצועים, ההגדרות וכו'.

- CPU scaling -> הם נתנו תמונה של שימוש בליבות, ובדיקה קלה של מול .

אני בכל מקרה כבר בונה על לשחק בו, הביקורות משבחות וזה נראה כמשחק שיהיה מדד להרבה בנצ'ים בשנים הבאות.

בגורו מציינים במפורש שהגדרות לא רלוונטיות הם מכבידות בצורה כל כך מגוחכת על ה GPU, ולא ניתן להבחין בינם לבין הגדרות

Ultra.

https://www.guru3d.com/articles-pages/metro-exodus-pc-graphics-performance-benchmarks,1.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אז אם היה לי ספק (לא באמת שהיה אבל רק נגיד שהיה לצורך הטעון) על כך שרכשתי 1080ti ביד 2 ולא 2080 חדש,

עתה הספק הזה התאדה סופית באמצעות תקיעת המסמר האחרון בארון הקבורה של .

למעשה סדרה 2000 אינה נותנת לנו מאומה מעבר למה שסדרה 1000 נותנת, זולת כאב ראש בגלל:

א. ליבות ענקיות וחמות שקשה מאד לקרר אותן

ב. צריכת חשמל מטורפת

ג. מחיר בשמיים שמנותק מהגיון צרכני

ד. ואמינות ידועה לשמצה בשל בעייה רוחבית - שלא ברור עד עכשיו אם בכלל מיגרו אותה (אולי זה דפוקים של מיקרון ואולי לא)

ה- 1080ti שלי אשר נרכש ב- 1150 ש"ח, מוכיח את עצמו כאחת ההצלחות הגדולות ביותר שהיו לי ביד שניה.

גם ביצועים מקבילים ל- 2080, גם 11GB (ולא רק 8 שעוד יהיו בעיתיים בהמשך הדרך)

ומעל הכל רק רבע מחיר. הללויה :flipa:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם במשחקים הקודמים הבנצ'מארק לא היה בתפריט של המשחק, אלא בתיקיית ההתקנה עצמה. תבדוק שם, אני עדיין לא

בדקתי את המשחק. בין היתר מאחר והם הורידו אותו מהסטים לשנה הקרובה, אני גם לא מתכוון לקנות אותו ( עד שיגיע לסטים ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של huber

DLSS לא רלוונטי ולא רק במשחק הזה

שבוע לאחר מכן והוא כבר רלוונטי עד מומלץ.

https://www.overclock3d.net/reviews/software/metro_exodus_dlss_receives_a_massive_quality_boost_-_graphical_quality_tested/2

רק ימשיך להשתפר עם הזמן, כמו כל חדשה. אצפה לעוד הפתעות מליבות ה-tensor בהמשך.

בינתיים יש לנו פה כותר AAA עם Ray-Traced Global Illumination בזמן אמת + בוסט אופציונאלי ליחס איכות\ביצועים מרשים בפני עצמו.

כלקוח ומנסיוני, מרגיעה אותי הידיעה כי ברוב המקרים הטכנולוגיות והפיצ'רים נשארים בסביבה. אם מדובר ב-proprietary הם לבסוף מומרים או מוחלפים בסטנדרט.  אני יכול להבין את הזריזות להספיד ע"י אלו שקיבלו בעיקר הבטחות ו-vaporware מהחברה המתחרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אמרת סינדרום ? 

אהמממ.... אהממממ...... (משתעל)  גרוני אינו במיטבו היום:

כש RT במוצר סדרתי לצרכן ההמוני שווק לפני כחצי שנה, הייתי מאלו שאמרו (פה בפורום) שאם לא מיישרת קו ומיד היא

בברוך. והיום חצי שנה לאחר מכן הנני מכה על חטא ומתקן:

שאם נוידיאה אינה מסוגלת בסדרה 3000 הבאה שלה (ולטובתם כבר בקיץ בקרוב כן... לא בעוד שנה וחצי)

לסדר ביצועית ופרקטית את כל הפונקציות הללו של ray tracing ו- DLSS (שדחפו לנו עם hype עד השמים)

אזי הם בברוך תדמיתי קשה.

למעשה מזלם היחידי הוא שאין להם תחרות של ממש, והם פועלים כמונופול.

כי אם היו (למשל) 5 מותגי האצה גראפית בשוק, נוידאה והמניה שלה היו היום על הקרשים לגמרי.

סדרה 2000 היא הפלופ הגדול ביותר של נוידיאה בכל הזמנים. אגדיל לומר (ממרום וותיקותי בתעשיה הזו), שמועמדת כנראה

לתואר הפלופ הגדול ביותר בתחום ההאצה הגראפית מאז שאני זוכר אותו עוד משנות ה- 80.

סדרה 2000 אינה אלא ערמה אחת של זבל, שלא רק שהוא לא אמין בעליל עם כל הכרטיסים הללו שמתים על ימין ועל שמאל,

אלא שדוחפים אותם במחיר אסלת אוליגרכים מסוצ'י לכסילים.

מזלה של נוידיאה שלפחות הוציאה בדקה ה- 90 (משהבינה את הבעיה אליה נקלעה), את כרטיסי 2060 ואת 1660ti בכדי

להציל את הספינה מטביעה. היום למעשה אלו שני הכרטיסים היחידים שרלוונטיים לרכישה מהמותג הירוק במשוואת הביצוע

ותמורה למחיר.

**יש לקוות שאין להם בדומה ל- היקרים יותר, רגישות מקבילה בגלל ה- GDDR6 , באם הזכרונות הם מה שאשם בבעיות

האמינות של הסדרה החדשה...  remains to be verified.

מעולם לא זכור לי מצב בשוק הזה שההמלצה היחידה היא:

that the only show in town is a second hand GTX1000 series card

image.png.a27666d1c05287f7e9c9ddc49b97e1af.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של SyndromE

שבוע לאחר מכן והוא כבר רלוונטי עד מומלץ.

https://www.overclock3d.net/reviews/software/metro_exodus_dlss_receives_a_massive_quality_boost_-_graphical_quality_tested/2

רק ימשיך להשתפר עם הזמן, כמו כל טכנולוגיה חדשה. אצפה לעוד הפתעות מליבות ה-tensor בהמשך.

יש כבר הפתעה בתחום המקצועי, RTX הם הכרטיסים היחידים שמסוגלים לנגן ולערוך, בזמן אמת Footage של מצלמות RED ב-8K.

זאת פריצת דרך משמעותית! לא רק בגיימינג...

ציטוט של nec_000

סדרה 2000 היא הפלופ הגדול ביותר של נוידיאה בכל הזמנים. אגדיל לומר (ממרום וותיקותי בתעשיה הזו), שמועמדת כנראה

לתואר הפלופ הגדול ביותר בתחום ההאצה הגראפית מאז שאני זוכר אותו עוד משנות ה- 80.

סדרה 2000 אינה אלא ערמה אחת של זבל, שלא רק שהוא לא אמין בעליל עם כל הכרטיסים הללו שמתים על ימין ועל שמאל,

אלא שדוחפים אותם במחיר אסלת אוליגרכים מסוצ'י לכסילים.

יקר כן, אבל לא הייתי מתנגד לזבל כזה במחשב האישי שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

nec_000, השתנו כמה דברים מאז שהוקלט הסרטון הזה על bf5 שקישרת:

•  לשאלות הטכניות לגבי התקבלו תשובות.
  • ישנם כרגע 2 כותרים חשובים (לא אחד) שעושים שימוש ב 2 הטכנולוגיות. שאר המשחקים ישוחררו\יתמכו בהתאם ללו"ז חברות הפיתוח, לא Nvidia.
  • המימוש המעודכן של ב metro איכותי יותר מזה הנוכחי שב bf5.
  • השימוש של RT במטרו (GI) תורם וחשוב בהרבה, לדעתי, לאיכות התמונה הכוללת, מאשר "רק" השתקפויות ב bf5 (מבלי לזלזל).

לגבי שאר טענות המתבססות על תמחור - לפחות אותי זה פחות מעניין, במיוחד כשאני לא במצב שזקוק לשדרוג.

אם אתה נמצא בפורום רק למטרת רכישה, או להמליץ רכישה לעוברי אורח, נהדר, תדרג לעצמך ולהם כרטיסים בסולם "ערמה של זבל" עד "ממש משתלם".  מקסימום יקנאו קצת (או יותר) בהמשך שנעולים להם פיצ'רים במשחקים עם הכרטיס החדש, לא ביג דיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DLSS לא הראה שום יתרון על פני AA בשיטות שקדמו לו.

בשום הדגמה שראינו, גם המבושלת ביותר שישנה. הטכנולוגיה הזו בנתיים בבחינת טענה בלתי מוכחת,

אבל לחלוטין בלתי מוכחת. הראו לנו זאת כולם מ- hardwareunboxed עד Jay וכל מי שבינהם.

RT הוא העתיד ופה אין בכלל מחלוקת. זה היה גם העבר, רק שעשו זאת שלא ב- real time. ולכן השיטה

שימשה רק לתעשיית הקולנוע/טלויזיה ותחום ההפקה.

הבעיה כרגע היא שהכח החישובי בדור הנוכחי 2000 (העובד ב- 12nm), עדיין אינו נמצא ברמה שניתן

להריץ איתו כך מסתבר, רנדור RT איכותי ב- real time. התברר שההדגמות המאד יפות שנוידיאה הראתה לנו

בחודש אוגוסט אשתקד, היו מבוססות שלא על מחשב עם כרטיס בודד (שזה מה שגרמו לנו להאמין), אלא על

תחנת העבודה שלהם לעבוד גראפי בתעשיה. רק 60K$ כן... שולי.

בכל אחת מהן לפחות רביעיית 2080ti. וזה הפרט הקטן אך המאד מכריע שלא ספרו לנו.

משמע שרק בדור 3000 יהיה סכוי כלשהו, לדגדג רמת RT מינימאלית כזו, שתראה משהו מעניין ובהנחה שיכפילו את

ההספק RT בלפחות פקטור של פי 2. שכן בנתיים 2080ti אינו מסוגל לבצע RT מלא מכמה מקורות אור בתמונה יחדיו,

ובמקביל גם את כל ההשתקפויות, הכל ביחד, אפילו לא ב- 1080P בקצב רענון סביר. לצערנו הרב זה המצב.

ולכן בכל כותר מקבלים אנו קצת או מזה או מהאחר, אבל לא הכל ביחד בשיא התפארת כפי שחשבנו שנקבל בהתבסס

על ההדגמות המטמטמות מאוגוסט.

מעל לכל אלו מעיבים:

מחיר לא סביר שמבקשים עבור מדגים טכנולוגיות RT, בשילוב אמינות נוראית (חוסר מזל - לא מאשים אף אחד) שאותה

חווינו כולל עד ינואר 2019 אפילו. **מאז לא התעדכנתי בסטסטיקה שאולי השתפרה, אבל זה עדיין בבחינת חשדהו וכבדו.

שאלת לגבי המלצה לקונים ?

מאד פשוט - סדרה 1000 של נוידיאה מעולה אמינה יציבה יש בשפע במשומשים ובמיוחד מחוות כריה שעבדו חזק ובצעו

בקרת QC מאד טובה לכרטיסים הללו. מה ששרד הוא אקזמפלר מוכח היטב. רק לברר שהמאוורר בסדר והכרטיס מנגן

כשורה לפני הרכישה. זה הכל.

צריך יותר זול ?

יש כרטיסי 580RX/570 מחוות כריה בשקל תשעים - רק לאסוף מהרצפה.

בקיץ ייצאו (בשאיפה) דור 3000 ו- ב- 7nm, ואז נבחן מחדש את התחום.

עד אז ההמלצות לעיל הן היחידות שרלוונטיות (לטעמי).

**משתף שאני עם 1080ti מכריה לשעבר, שעובד נהדר אחרי אמבטיית חידוש ומשחה טריה. כמו חדש ממש.

עלה לי אגב 1150 ש"ח, או בקצור שישית ממחיר 2080ti חדש והפשרה בביצועים היא בקושי 20-25%.

ולא שעבור רזולוציה 1080P עם מסך 60hz אפשר להרגיש בה כן, אך מציין למען הפרוטוקול.

וזו כרגע המלצתי למי שמחפש את הכרטיס הכי חזק שנכון ואפשר לרכוש regardless.

***ה- 1080ti הזה החליף לפני כשבועיים לערך 1080 strixx שקדם לו - גם הוא מחוות כריה והיה כרטיס

מדהים בפני עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של nec_000

DLSS לא הראה שום יתרון על פני AA בשיטות שקדמו לו.

הראה יתרון ביצועים בעיקר.  מצרף תגובה מעניינת לסרטון היוטיוב האחרון שקישרת:

Capture.thumb.PNG.feaeab6175dbf55f7eabb656adf822f7.PNG
לינק ל-screenshots המצורפות ^

ציטוט

הבעיה כרגע היא שהכח החישובי בדור הנוכחי 2000 (העובד ב- 12nm), עדיין אינו נמצא ברמה שניתן

להריץ איתו כך מסתבר, רנדור RT איכותי ב- real time. התברר שההדגמות המאד יפות שנוידיאה הראתה לנו

בחודש אוגוסט אשתקד, היו מבוססות שלא על מחשב PC עם כרטיס בודד (שזה מה שגרמו לנו להאמין), אלא על

תחנת העבודה שלהם לעבוד גראפי בתעשיה. רק 60K$ כן... שולי.

בכל אחת מהן לפחות רביעיית 2080ti. וזה הפרט הקטן אך המאד מכריע שלא ספרו לנו.

משמע שרק בדור 3000 יהיה סכוי כלשהו, לדגדג רמת RT מינימאלית כזו, שתראה משהו מעניין ובהנחה שיכפילו את

ההספק RT בלפחות פקטור של פי 2. שכן בנתיים 2080ti אינו מסוגל לבצע RT מלא מכמה מקורות אור בתמונה יחדיו,

ובמקביל גם את כל ההשתקפויות, הכל ביחד, אפילו לא ב- 1080P בקצב רענון סביר. לצערנו הרב זה המצב.

ולכן בכל כותר מקבלים אנו קצת או מזה או מהאחר, אבל לא הכל ביחד בשיא התפארת כפי שחשבנו שנקבל בהתבסס

על ההדגמות המטמטמות מאוגוסט.

רשימת ההדגמות המדוברות של והמערכות עליהן רצו:

https://blogs.nvidia.com/blog/2018/08/14/turing-demos-real-time-ray-tracing/

רובם (או כולם?) רצו על כרטיס בודד או צמד.   התחנת עבודה (DGX עם 4 כרטיסי Volta) שאתה מדבר עליה מוזכרת בדמו star-wars כאחת שהוחלפה בכרטיס בודד.  איפה ראית אחרת ? אשמח לקישור.

היכן הוזכר כי "2080ti אינו מסוגל לבצע RT מלא מכמה מקורות אור בתמונה יחדיו" ?  למיטב ידיעתי במטרו השתמשו ב 2 מקורות (שמיים ושמש) לטובת GI, האם דובר על הגבלה טכנית\ביצועית או בחירה אומנותית ?  אולי התכוונת כי מס' ה"קפיצות" של הקרניים נע בין 1 ל-2 ולא מעבר לטובת ביצועים.

בכל אופן GI במטרו משפר איכות תמונה בהחלט ומסוגל לרוץ על כרטיס בודד בפריימים גבוהים גם ללא .  כרטיס יקר אמנם.

נכון שלא הכל יחדיו בשיא התפארת במשחקים כרגע, אך זכור שדמו בסביבה מבוקרת זה לא משחק.  מבחינתי כל פיצ'ר אופציונאלי לאיכות ויזואלית הוא מבורך.  מוזמן לכבות פיצ'ר כזה או אחר בהתאם להעדפה אישית \ מערכת שברשותך, כפי שעשינו עד כה ב-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...