המלצה לחברי הפורום על מחשב נייד, או זווית אחרת לשוק היד שניה - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לחברי הפורום על מחשב נייד, או זווית אחרת לשוק היד שניה

ae bd

Recommended Posts

לכל מי שדל בתקציב, מחפש תמורה נאותה לכסף, זקוק למחשב לצרכים בסיסיים, מוטב לו להציץ באיביי ולחפש מציאות בעלות ערך מדהים, לדוגמה המוצג הבא אותו רכשתי בספטמבר, ואיני מפסיק ליהנות ממנו

02122019-151606.thumb.jpg.027b3ee657dcd647ab68139cbb074b17.jpg

לפניכם סקירה קצרה על המוצר 

זהו אחד הניידים המוצלחים בכל הזמנים, אז מה אם הוא מ-2007. זהו נייד מוחדש ע"י החנות, תקין לחלוטין, 4 ג'יגה ראם ואשר הוספתי לו SSD 2TB של מיקרון, חלונות 10 אנטרפרייז עולה בשניות. מעבד 2 DUO T7400

בתדר 2.2 GHZ, כרטיס מסך ATI X1600 256MB

יש קהילת מפתחים נרחבת ממנה נלקחו דרייברים מלאים כולל לוח בקרה של ATI מלא, למרות שהנייד שווק עם , 10 עובד ללא בעייה, יש אפילו ביוס פתוח ברשת עם עדכון SLIC וללא רשימה לבנה(ניתן לשנות כל חומרה בחופשיות). דבר נוסף ששיפרתי הוא רכישת ראשית 12 תאים, 100WH, וגם סוללת נסיעות הנצמדת לתחתית(!) הלפטופ, 12 תאים ו-100WH נוספים, מה שמעניק 9 שעות עבודה מלאה. סוללת הנסיעות עלתה בארה"ב 100 ש"ח טבין ותקילין.

לאחר הדבקת אותיות עברית זוהרות בחושך למקלדת, הוספת עכבר מיקרוסופט בלוטות', אין מרוצה ממני מבחינת ערך לכסף. ואגב, הוא מקבל 3000 נקודות ב- 06, מתאים למשחקי 9 .

לא שכחתי להזכיר מסך 17 אינץ',  1680X1050, פורט ג'יגהביט, אפשרות לתחנת עגינה, משקל לא כבד לתחליף דסקטופ, מקלדת מהטובות בשוק כולל פד נומרי, חיישן טביעות אצבע, TPM ומה לא.

זהו תרשים מאפייני המערכת:

https://www.cnet.com/products/hp-compaq-nx9420-notebook/specs/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם מעבד וליבה גרפית שלא תומכים אפילו בפיענוח אינטרנטי סטנדרטי של תוכן HD+, הדבר הזה הוא צעצוע שאולי הייתי מקדיש ללינוקס.

לפני שנה וחצי רכשתי לפטופ חזק משמעותית ממחיר התחלתי של בערך 900 שקל, תוספות עלו עוד בערך 400. קיבלתי משהו כמו 4 פעמים בכח של הדבר הזה. יחס עלות לתועלת לא כל כך מעולה כשאין יותר מדי תועלת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין את ההנאה לשפץ חיפושית  ואפילו לעשות איתה דריפטים  ( אין אחיזה אז למרות שגם אין כח היא מאבדת אחיזה ) .

אבל לנסוע איתה יומיום לעובדה? זה S&M . 

פעם הבאה שאתה רוצה לקנות חומרה בת 11 שנים , תפתח פה דיון עם בקשה לתרומה יש מצב שתקבל בחינם משהו יותר חדש. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

פעם הבאה שאתה רוצה לקנות חומרה בת 11 שנים , תפתח פה דיון עם בקשה לתרומה יש מצב שתקבל בחינם משהו יותר חדש. 

מילים כדורבנות.

ואת זה אני אומר בתור פריק של מחשבים ישנים שיש לו כמה מכונות שהזדקנו עוד לפני שNX9420 נולד.

אני יכול להבין את החיבה למחשבים עסקיים שיכול להיות בהם תועלת מסוימת גם כשהם מזדקנים, אבל להשתמש בCore 2 Duo בתור מחשב ראשי - זה כבר באמת S&M.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^

אני לא הייתי גולש לביטויים כמו -

ציטוט של yoavke

פעם הבאה שאתה רוצה לקנות חומרה בת 11 שנים , תפתח פה דיון עם בקשה לתרומה יש מצב שתקבל בחינם משהו יותר חדש

הבן אדם לא גנב מאף אחד וגם לא ביקש תרומה מאף אחד.

וגם, קנה את מה שקנה לאו דווקא בגלל מחסור בכסף.

אז רוצה ? תחלוק עליו עד כמה העניין שווה או לא,

רק למה לעשות ממנו עני ואביון ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שיש לי כבר דסקטופ ראשי עם 72 נימים, 1080 gtx , המשמש לדברים 'הכבדים', מעולם לא היה לי נייד שאינו , חיפשתי דרך קצרה להיכנס לתחום, ללמוד על הנושא, ולזרוק עליו מספר פריטי חומרה שכבר היו ברשותי מראש, ומאחר ואין לי צורך אמיתי במחשב , רציתי להתפתח איתו יחד עם רעיונות חדשים לשימוש. רצה הגורל וזה הסכום שהיה באותו רגע בויזה הנטענת.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה פורום של אנשי מחשבים . לכל אחד יש קצת חומרה ישנה ותקינה זרוקה בארון .

זה יכול להיות כרטיס מסך ישן שיחזיר מערכת משרדית לחיים במקום לרכוש שיקוץ כמו gt710/730 

וזה יכול להיות לפטופ ישן שמעולם לא נמכר כי צריך לשים לו ולרכוש לו חדשה כדי להפיח בו חיים

אך הוא לא באמת שווה את המחיר של וסוללה חדשים .

בקשה לתרומת חומרה ישנה מחברי הפורום אינה הופכת את המבקש לעני ואביון כשם שפתיחת דיון

עם בקשה לעזרה טכנית לא הופכת את פותח הדיון לכסיל ודביל .

יש מי שיותר קל לו לוותר על חתיכת מתכת שמעלה אבק במחסן מאשר לבלות 10 או אפילו 2 שעות בשבוע במענה על שאלות  , במיוחד כאלה שכבר נענו 500

פעם . 

בכל מקרה , פותח הדיון הציג את הרכישה כעסקה מוצלחת לדלי תקציב ולא כפרוייקט מגניב לבעלי ארנק תפוח .

האמת היא  שכאשר אני קורא את כל מה שנכתב , מתפתח בי אפילו ספק שמחירו של המחשב כולל משלוח ארצה  ( ומיסים אם זה הגיע דרך ה GSP )  הוא 470ש"ח .

אם הוא  בדיוק היה בחו"ל כאשר רכש אותו , אז שיוסיף את מחיר כרטיס הטיסה למחיר המחשב...

פותח הדיון  הציע מחשב כמו שלו ל:

"כל מי שדל בתקציב, מחפש תמורה נאותה לכסף, זקוק למחשב לצרכים בסיסיים"

בעוד ע"פ עדותו הוא בעצמו ממש אינו כזה .

המחשב הזה הוא צעצוע של מישהו שיש לו 1000-2000 ש"ח להשקיע בתחביב של החייאת חומרה ישנה.

העצה הנכונה  היא :

"לכל מי שדל בתקציב, מחפש תמורה נאותה לכסף, זקוק למחשב לצרכים בסיסיים "

אל תקנה מחשב כזה ישן , זה בזבוז כסף  !  גם אם אתה מקבל כזה מחשב בחינם , חשוב פעמים לפני שאתה משקיע כסף בהשבחתו ! 

יש הרבה מאוד מחשבים משומשים  שנותנים תמורה טובה באמת לכסף ,זה לא אחד מהם . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 8 חודשים מאוחר יותר...

אני מצטער על החייאת השרשור, אבל יש עדכון בנושא, למרות שהנייד המדובר בפתיחה מתפקד יפה עדיין, חיפשתי פרוייקט חדש, ובלי לרצות נפלתי על אחד הניידים החזקים בכל הזמנים, כזה שאוכל את מרבית הניידים העדכניים כיום בלי מלח, מחיר וערך החומרה ריטייל שאני מקבל עמד על 5000$ ועדיין מסתובבים בשוק מחודשים שכאלה במחירים מטורפים, אממה - זה עלה לי כ- 500$ כולל כל השדרוגים(נייד 320$, כרטיס מסך K4100M עוד 50$, שדרוג ל-32GB עוד 40$, תחנת עגינה 15$, והבנתם את הפואנטה). קישור לנייד שרכשתי 

https://www.ebay.com/itm/HP-ZBook-17-CORE-I7-4700MQ-2-4GHz-16GB-256SSD-OR-500GB-NVIDIA-Quadro-K610M/264468898851?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

הוא כבר מגיע עם קוואדרו ו-16GB , אבל אמרתי אם כבר אז כבר. כאמור זוהי תחנת עבודה ניידת עם מסך 17.3 DREAMCOLOR  FULLHD.

החסרון היחיד שלו הוא ניידות או משקל, אבל זה לא מעניין אותי. קישור לביצועים ולמסקנה הסופית בנוגע לדגם שרכשתי

https://www.techradar.com/reviews/pc-mac/laptops-portable-pcs/laptops-and-netbooks/hp-zbook-17-1269816/review

להזכירם, מדובר בנייד מוחדש ובדוק ע"י החברה, מתאפיין בשדרוגים קלים ונוחים עם גישה נוחה ומצויינת, ביצועי מחשב שולחני, כולל משחקים, ומסך SRGB ADOBE מהיקרים והמעולים שניתן למצוא בניידים. המחשב מיועד למעצבים גרפיים וכדומה!

כשבסך הכל בשיטוטי ברשת חיפשתי נחמד יותר בכ-250$, ובלי לרצות נפלתי על האקזמפלר.

@napoleon45:

האם גם הפעם תגיד  "לא, תודה"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן, למי שחייב כרטיס קוואדרו או שרוצה להתעסק עם מודים של , מחשבים כמו הזיבוק 17 הם רעיון טוב .

אבל

המחשב שהפנת אליו עלה $330 עם משלוח מקומי בארה"ב.

כולל משלוח לישראל הוא עלה $397  ומאחר והוא נשלח עם ה GSP שגובה מס לא הוגן של כ 33% המחיר שלו מגיע לכ $525 למי שגר בישראל.

יש מחשבים שנמכרים עם משלוח בינ"ל שאינו  דרך הGSP , המשלוח עשוי להיות קצת יותר יקר, עלולה להיות עמילות אבל לפחות אם יהיה תשלום  של מס זה יהיה רק מע"מ שעליו עצמאי גם יכול להזדכות .לכל הפחות מחיר מחשבכזה  הוא 400$ לפני מע"מ  , דרך מקור אחר כמובן . 

תנסה בבקשה לכבד את עצמך ואת חברי הפורום בכך שתיתן מידע מלא וכנה ולא מידע שעוות כך שיראה כאילו יש פה איזה עסקה קסומה .

הרי גם קורבט סטינגריי חדשה עולה בארה"ב $57K , ועל קאמרו שם אתה תשלם כמו על יונדאי i20  כאן  ,זה לא עוזר הרבה למי שגר כאן כמו הרוב המוחלט של חברי הפורום . 

לגבי כרטיס המסך -

מחיר של $50 על k4100m ( שווה כח בערך ל gtx770m ) הוא באמת מחיר מצויין , אפילו אם קיבלת זיכוי על ה 610.

כי 610 זה כרטיס חסר ערך שנמכר ב $15 ואילו ה 4100 נמכר ב $125 לכל הפחות  .

עדין m2000m הוא טיפה יותר טוב עד כמה שאני יודע  אבל בעזרת MOD לדרייבר אתה יכול לשים במחשב שלך גם כרטיסים מדור ה M וה P .

אודה לך מאוד אם תפרסם קישור למקור ממנו רכשת k4100m  ב $50. אשמח אפילו לכזה שזה מחירו עם משלוח מקומי בארה"ב , גם לי יש קומבינות. 

לגבי המעבד -

המעבד שלך אינו יותר חזק מ i5-8250u מודרני .  ה 8265 כבר לוקח אותו והדגמים החדשים יאכלו אותו בלי מלח, כל זה בחצי מצריכת החשמל .

דרך אגב , אם תנסה להוציא ממנו את המיץ ותגלה שהוא לא משתף פעולה, אתה יכול להעזר בתוכנות כמו

intel xtu ו   ThrottleStop בשביל שיצא מיץ ו notebook fancontrol  במידה והקירור נראה כמי שצריך קצת דרבון .

לגבי המסך -

אכן, מסכי dreamcolor הינם עוד סיבה לכך יש "קהל מערצים" לחלק מהמחשבים הישנים האלו , אלו מסכים שהגיעו החל  מה 8730w  ולא היו קיימים בטרנטה שרכשת לפני חצי שנה .

( בדרך כלל אני נוטה לבדוק ולוודא את מה שאני כותב בטרם אני כותב אותו ולא לכתוב מה שאיני יכול לוודא -  אבל לכבודך אחרוג . ) 

צר לי לאכזב אותך אבל במחשב שלך המסך הוא לא dreamcolor , במקרה הטוב הוא וגם זה לא בטוח . איך אני יודע ? ניחוש  על סמך שאר אי הדיוקים שאתה מפזר פה  .

אתה יכול לבדוק עם תוכנת aida64 בתפריט DISPLAY ושם תפריט MONITOR , אם תפרסם תמונה שמראה את דגם המסך שלך  ויתברר שהוא כן DREAMCOLOR אוכל את הכובע בשמחה . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע למחיר, אני קיבלתי שילוח חינם בארה"ב, ומתכוון לאחד את כל הפריטים האחרים שרכשתי מסביב, למשלוח אחד או שניים, ולקבל מחיר מבצע על שילוח לישראל או דרך קופון. לגבי המסך, היו סגמנטים של דגמים שנמכרו עם מרובע ליבות ועם שני ליבות, כשהראשונים אפשרו איכלוס של ארבעה חריצי זכרון ל-32 ג'יגה, ובדרך כלל עם העלייה בדגם היה מצורף קוואדרו או מסך DREAMCOLOR. בהחלט אוודא את זה, אבל בביקורת שקראתי זה התאים לנישה של הקונפיגורציה שהם בדקו. אתה צודק שיש לקוחות שהזמינו FULLHD , זה הסיבה שהזמנתי בינתיים רק 16GB, כלומר ,כשאקבל -אראה מה מאוכלס ואם צריך עוד זוג של 8GB X2.

אגב, חפרתי מתחת לבלטות ויש פתרון לבעיית אכילת הסוללה\ ניידות, יש סוללת TRAVEL ULTRA CAPACITY שמתלבשת מתחת לנייד, וקיבולה 100WH עם תשעה או שמונה תאים

https://www.amazon.com/gp/product/B014VTUWCQ/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

רכשתי שני יחידות מקוריות ב-50$ לשתיהן, מה שיישלח במשלוח חסכוני דרך הים בגלל שזו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...