השוואת מהירות בין כרטיסי SD - תוצאות צילום רצף של תמונות סטילס - עמוד 6 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השוואת מהירות בין כרטיסי SD - תוצאות צילום רצף של תמונות סטילס

rangerman

Recommended Posts

קודם כל המון, המון תודה!! :o

עזרת לי מאוד!! אך בינתיים נוצרו שאלות חדשות :-X

מהו מצב הפלאש האיטי (Slow) שניתן להשתמש בו? בשביל מה הוא טוב?

Exposure Compensation מאפשר לך לשלוט על כהות התמונה (+ לבהיר יותר, - לכהה יותר).

זה עובד בצורה תוכנתית או חומרתית?

כלומר, זה יהיה כמו לשנות את הבהירות מאוחר יותר בעזרת תוכנה במחשב? או שזה חומרתי - כלומר לפי מה שרואים באותו רגע? (כלומר שיש מצב שייקלטו דברים שאח"כ לא אוכל להוסיף תוכנתית במחשב).

2.

א. הבנתי! גאוני!! :)

ב. נחמדדד!!!!

ג. סבבה.

3. אחלה!

4.

Center Weighted היא השיטה השלישית והפחות שימושית.

ומשתמשים בה כאשר... ???

5. איזה יופי! גאונה!! חיפשתי כזה דבר!!!

6. זה מסביר את הרעש הרב בתמונות שצילמתי ביום שישי בערב במקומות חשוכים :\ ISO גבוה.... תודה, נראה לי שאמנע משימוש ב-SCENE הזה...

7. זה בסדר, אני אעשה סקר תוכנות בקרוב ואבדוק מה התוכנה הכי טוב לכך :)

תודה רבה רבה לך בחור!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 78
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קודם כל המון, המון תודה!! :o

בכיף!

מהו מצב הפלאש האיטי (Slow) שניתן להשתמש בו? בשביל מה הוא טוב?

הוא טוב כדי לקבל "בשר" ברקע. במצב הזה המצלמה מצלמת במהירות מאוד איטית (אתה יודע על מה אני מדבר...), אבל מוסיפה . התוצאה היא תמונה שמוארת כולה, גם הרקע וגם החלק הקדמי. עם רגיל, הרקע בד"כ מאוד כהה. המחיר: מריחות של תנועה (אבל פחות מצילום בלי במהירות איטית) והבדל בצבע בין הנושא מלפנים שמואר עם הפלאש, לבין הרקע שמואר באור טבעי, בד"כ עם גוון כתום או ירוק.

זה עובד בצורה תוכנתית או חומרתית?

כלומר, זה יהיה כמו לשנות את הבהירות מאוחר יותר בעזרת תוכנה במחשב? או שזה חומרתי - כלומר לפי מה שרואים באותו רגע? (כלומר שיש מצב שייקלטו דברים שאח"כ לא אוכל להוסיף תוכנתית במחשב).

תוכנתית, אבל על נתונים שרק למצלמה יש גישה אליהם (RAW=מה שמגיע מהחיישן). אתה לא יכול להוציא פרטים שלא קיימים בצילום בגלל חשיפה לא מדוייקת. עם קיזוז חשיפה (Exposure Compensation) אתה יכול לתקן חשיפה כזו ולקבל תוצאה מלאה בפרטים ששום עבודה בפוטושופ לא תוכל אח"כ להוציא. תסתכל במסך ה-LCD מיד אחרי הצילום, ואם התוצאה כהה מדי או בהירה מדי, תצלם שוב עם קיזוז מתאים. כדי שיהיה לך עם מה להשוות, כדאי שלא תמחוק את המקור בשלב הזה. יש לך 256MB , אתה יכול לבזבז חופשי על חשיפות ברמות שונות.

ומשתמשים בה כאשר... ???

אף פעם בעצם. זה יותר מיועד לצלמים וותיקים שרגילים למדידה הזו ממצלמות ישנות. העקרון הוא שמדידת אור CW מודדת את כל התמונה, עם יותר משקל למה שבמרכז. זאת לא השיטה הכי מדוייקת או חכמה שיש.

5. איזה יופי! גאונה!! חיפשתי כזה דבר!!!

כיף לשמוע שאתה מרוצה, היה שלב שכמעט התחרטתי שהמלצתי לך על המצלמה הזו ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מה להתחרט, המצלמה מצויינת, לא הערכתי אותה כראוי, זה הכל. אני עדיין לא מבסוט ממנה בכמה עניינים, אך היא שווה את המחיר שלה בהחלט!

סבבה, יש לי תשובות לכל השאלות, למדתי היום עוד כמה דברים על המצלמה :) תודה רבה לך שוב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

בפוטופילם ברוחב אלנבי בת"א אפשר לרכוש כרטיס 128MB SD של פנסוניק במחיר של 128 ש"ח למי שמזמין דרך האתר שלהם, או ב-160 ש"ח למי שקונה בחנות. שני המחירים זולים מאוד בהשוואה לחנויות אחרות. אני כבר קניתי אצלם כרטיס נוסף למרות שהמצלמה שלי היום (אולימפוס) לא משתמשת בכרטיסים כאלה. הפאלם שלי כן ;)

עריכה: האתר של החנות חוסם דפדפנים כמו פיירפוקס, אז תצטרכו לגשת ללינק באקספלויטר/אקספלודר או דומה אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...