דיון: הספק ברירת המחדל עליו ממליצים למפרטים - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון: הספק ברירת המחדל עליו ממליצים למפרטים

Ido.G

Recommended Posts

שלום,

שמתי לב שישנה נטיה להמליץ כברירת מחדל על ספקים בעלי הספק גבוה למדי (550 וואט לכל הפחות, ואף 650 וואט) עבור מפרטים "בינוניים" לכל דבר ועניין.

אני תוהה מהי הסיבה לכך. ניתן הרי למצוא שלל בחינות שמראות שצריכת ההספק של מערכת "בינונית" היא סביב ה 250 - 350 וואט. לדוגמה, הבחינה הזו של Gamers Nexus, אתר רציני מאוד.

דיון נעים 🙂

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

אין כאן ממש מה לדון.

אז חבר'ה די מקצועיים דנו על זה, ומצאו שאין צורך ביותר מספק של 450W עבור מערכת עם i7 וכרטיס מסך High End.

כרגיל, גישה בלתי מקצועית וילדותית בעליל. חבל שלא ניתן לפתח דיון רציני על דברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Ido.G

אשמח לאסמכתה לקביעה זו.

ציטוט של Ido.G

אז חבר'ה די מקצועיים דנו על זה

^^^^

וזה בדיוק מה שאמרו, כמה שאני זוכר .....  ה - SWEET SPOT  זה 50 אחוז מההספק.

ציטוט של Ido.G

כרגיל, גישה בלתי מקצועית וילדותית בעליל. חבל שלא ניתן לפתח דיון רציני על דברים.

היי היי, אתה מעליב אנשים מכובדים כאן ( שאותם ציטטתי, בצורה חופשית ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

כי 550 זה סטנדרט

כמות חיבורים

עלות-תועלת

אשמח להבין איזה "תועלת" יש ביכולת לספק הספק אשר אף פעם לא באה לידי ביטוי בפועל.

זה שזה "סטנדרטי", זה בערך מה שאמרתי פה. אני מעוניין להבין איך נוצר התקן הזה, כיוון שסקירות מראות שאין צורך בזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בד"כ אומרים שאם לוקחים ספק שהוא הרבה מעבר לצריכה של המערכת בפועל אז הוא:

• יחזיק את המערכת יותר טוב בפיקים בלי להגיע לגבול היכולת
  • יאפשר שדרוג חומרה משמעותי בעתיד (למשל לכרטיס מסך זוללני ומפלצתי) בלי להיות טרוד בצורך פתאומי להחליף גם ספק
  • יעבור רוב הזמן בעומס נמוך יותר יחסית ליכולת, כלומר יתבלה פחות, כלומר בסבירות גבוהה ישרוד יותר זמן
  • אולי יעבוד יותר טוב גם אחרי 5-6 שנים כשהבלאי הטבעי מביא לירידה ביכולת לעבוד בעומסים גבוהים

מול זה יש להעמיד את השאלות - כל כמה זמן בכלל מחליפים אנשים מערכות מחשב? האם מחליפים הכל או רק חומרת ליבה? כלומר, האם יש טעם לחשוב על מה יקרה לספק בעוד 5 שנים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Ido.G

טרחת לצפות בסרטון אליו יש קישור?

מצטער. ניסיתי.

לא ממש מחבב את הבחור וגם את הטענות שלו.

אההה מה דעתך על מה שחברות ממליצות ?

הרי במפרטי הכרטיסים מופיע " מומלץ ספק כח 500 וואט" וכו'. 

אני מוכן כאן להגיד אמן אחרי מה שיואמר   בנושא  @none77

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מזמן קניתי מודד הספק כדי לראות בעצמי את ההספקים. מבחינת הספק ספק איכותי 450W יספיק בקלות לכרטיס בינוני כבד עם מעבד חזק בלי המהרות. בפועל ההבדל ביצור בין 450W ל550W קטן מאוד, הרבה פעמים יש סדרות טובות שבכלל לא מוציאים 450W, למשל rmx, המבחר בארץ של ספק איכותי עם dc-dc 450W שואף לכלום, סדרה בסיסית למשל cx באה עם חיבור pcie אחד, להרבה מערכות זה מספיק, עבור שדרוג זה יכול לא להספיק מבחינת חיבורים, ספק fsp hyper x 450 אין בארץ, שיכול להתאים. עוד נקודה זה הtrnasient responde שיותר קשה לספקים בהספק נמוך להתמודד אתה )לא בהכרח) , עקב הקפיצות זרם של הכרטיסים, עוד עניין זה כמה אם בכלל רוצים להיות מעל ההספק בפועל, ספק איכותי אמור לתת את ההספקים המקסימלים שלו לאורך זמן, לכן התאוריה הראשונה טוענת שמקדם הבטחון נמצא בספק ולכן זה מספיק, יש גישה שטוענת שרצוי להיות במקדם של נגיד 1.25 מעבר להספק בפועל כדי להבטיח אורך חיים גדול יותר, עוד נקודה לבדוק זה רעש בהתאם להספק, יכול לגדול או לקטון. בפועל קשה למצוא ספק איכותי 450W עם dc-dc וחיבורים מספקים, גם אם מוצאים לפעמים ההפרש במחיר מה550W קטן מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על איזה ספק הייתם ממליצים ל-i5 6400 + R9 290?
כי אני מריץ מערכת כזאת עם Modu82+ 425W דור ראשון, עם 384W על מסילות ה-12V. ולפני זה הוא החזיק i5 2400 (95W) עם אותו כ. מסך.
נכון, אני לא בפיק של הנצילות.
עם זאת, בהתחשב בכך שלא קניתי ספק (לעצמי) ב-11 השנים האחרונות נראה לי שזה פתרון משתלם :)

בוודאי, אם אני ארצה יותר ליבות או כרטיס שמתאים לרזולוציות גבוהות (או , לך תדע) אני אצטרך יותר כוחות סוס.
הפואנטה שלי היא לא שצריך להתכלב על כל וואט (המקרה שלי הוא בהחלט קיצוני), אלא נסיון להמחיש את החשיבות של איכות הספק לעומת המספר הכי גדול שכתוב עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...