קניית Windows 10 - עמוד 2 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניית Windows 10

LimaC

Recommended Posts

אם אתה צריך סתם מפתח שעובד, קנה ב בכמה שקלים, הם עובדים טוב מנסיון שלי.

אם אתה רוצה רשיון חוקי, אסור לך לקנות במדינה אחרת ולהתקין אותו פה, זה החוקים של מייקרוסופט. אפילו אם אתה חברה שיש לה סניף באמריקה וסניף פה כל שרת\תחנה צריכים לקנות את הרשיון מהספק של אותה מדינה. 

זה החוקים שלהם, זה תחום מאוד מורכב. יש גם הגבלה למספר ליבות וכו'. ממש עסק מורכב למרות שנראה פשוט על פניו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של QttP

לא קונים Windows 10 Home! בחיים לא! זו בכייה לדורות.

בHome יש מלא דברים (קשורים לעדכונים, לתוכנות נלוות, לפיצ'רים מעצבנים) שלא ניתן להשתלט עליהם כמו שניתן בPro (בעיקר כי הgroup policy לא קיים והמפתחות שלו ברג'יסטרי לא עובדים).

כשאתה מתקין Win10 Pro אתה יכול לשלוט בWindows. כשאתה מתקין Win10 Home, הWindows ישלוט בך. זה כל הסיפור.

זה לא היה המצב בגרסאות קודמות, אבל זה המצב עכשיו. אם כבר מוציאים כסף על מה שאפשר לקבל בחינם, רק Pro.

למרות שאני מבין לאן אתה חותר, אני לא מסכים עם הניסוח ובעיקר עם ההדגשה. כמה שזה מגוחך - Home ניתן לשליטה על ידי יוזרים מתקדמים.

במידה ופיצ'רים שקיימים בגירסאות הגבוהות לא ישרתו אותך ואתה יוזר מתקדם ( כמוני ), Home זו הבחירה האידיאלית כדי לגרד כמה

שקלים וכדי לקבל מערכת לא מלאה באופציות שלא תשתמש בהם.

אני עובד בבית עם שתי גירסאות שונות, אחד אישי שהוא Home והשני הוא Pro שזה רישיון ששייך לעבודה. אני עובד מהבית יחסית הרבה.

ה Home לא שולט בך, לא שולט בכלום האמת -> אם אתה מגדיר אותו בצורה ידנית, זה מצריך עבודת נמלים קלה ברמה בסיסית ( שירותים

מתקדמים, קצת registry וכדומה ).

בכייה לדורות ? קצת דרמטי מידי. אבל שוב - אני מבין את הכוונה המקורית שלך, רק שהיא לא מדויקת.

עובד נהדר, קליל, ולמי שאין שימוש ב Pro שווה לו לעשות שיעורי בית בסיסיים כיצד לתפעל את מערכת ההפעלה,

ולשלם פחות. זו דעתי בנושא בכל אופן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה אותך שולט בעדכונים בHome, מר משתמש מתקדם. :) נראה אותך מונע הורדה והתקנה אוטומטית שלהם והפעלה מחדש של המחשב שלך ואובדן כל מה שהיה לך פתוח ובמקרה לא שמרת.

לגבי פיצ'רים שבחיים לא תשתמש בהם - תצטער על זה בפעם הראשונה שתצטרך משהו קטן בgroup policy שבמקרה לא פועל בHome גם אם תכניס את הערך לregistry ידנית.

זה שהתקמצנת וקנית Home לא סיבה להמליץ לאחרים לעשות את זה. הכמה מאות שקלים (גג) שחוסכים על זה פעם אחת לא שווים אפילו מקרה אחד של כאב ראש שנגרם עקב הגישה הבזיונית והמגלומנית של שבאה לידי ביטוי בWin10 Home.

וחוץ מהחסכון הזה אין שום יתרון בHome לעומת Pro. אפילו אם יש מיליון פיצ'רים שבחיים לא תשתמש בהם, הם לא מכבידים על המחשב שלך. עדיף שיהיה לי מיליון פיצ'רים שמתוכם פעם בשנה אצטרך אחד מאשר שיהיה פיצ'ר אחד פעם בשנה שיחסר לי.

מצטער על הישירות המוגזמת. אני מדבר מתוך כאב של מי שבטעות השתרבב לביתו מחשב אחד עם Win10 Home (בין כמה וכמה מחשבים עם Pro), וכמות הסבל היחסי שהמחשב הזה גרם לי הוא לפחות בסדר גודל אחד יותר גבוה מכל שאר המחשבים יחד. ;) 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום

אם במשפחתך יש תלמיד בבית ספר גלוש לאתר לתלמיד שם תוכל לקנות בזול

אם במשפחתך עובד מישהו במערכת החינוך גלוש לאתר חותם עובדים ושם תוכל לרכוש בשקלים בודדים.

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של QttP

נראה אותך שולט בעדכונים בHome, מר משתמש מתקדם. :) נראה אותך מונע הורדה והתקנה אוטומטית שלהם והפעלה מחדש של המחשב שלך ואובדן כל מה שהיה לך פתוח ובמקרה לא שמרת.

זה שאתה מדבר ללא בסיס הוכחה מינימלי, זו לא בעיה שלי. למען הסדר הטוב, אני מעדכן אך ורק בצורה ידנית ב Home. כמו שאמרתי קודם

אבל כנראה לא הפנמת - ההתעסקות הבסיסית בשבילי שעלולה להיות מתקדמת לאחד שלא מכיר, היא בערך שעה פלוס מינוס אחרי פירמוט.

אני שולט בעדכונים, כנ"ל בגדולים ( למשל ל 1809 עידכנתי רק לפני יומיים, מבחירה - בגלל כל הבלאגן שהיה עם העדכון ).

שוב - אם אתה לא מאה אחוז סגור שזה אפשרי, אל תדבר באוויר.

ציטוט

לגבי פיצ'רים שבחיים לא תשתמש בהם - תצטער על זה בפעם הראשונה שתצטרך משהו קטן בgroup policy שבמקרה לא פועל בHome גם אם תכניס את הערך לregistry ידנית.

זה שהתקמצנת וקנית Home לא סיבה להמליץ לאחרים לעשות את זה.

איך זה קשור להתקמצנות ריבונו של עולם ? אני ממליץ לאחרים משהו אחר ממך, אין בזה שום דבר פסול. זה שאתה מטעה אחרים ( שזו בכייה לדורות לקנות Home ) אז אתה צריך לקבל את זה שמישהו שמבין קצת יותר מהשתמש הממוצע יבוא וינפץ לך את התאוריות ש Home זה הדבר הכי גרוע שאפשר. לגבי הפיצ'רים, עניין של שימוש. לי אין שימוש בזה. אדם שרוכש משהו צריך לדעת במה הוא הולך להשתמש ולא להשתמש.

ציטוט

וחוץ מהחסכון הזה אין שום יתרון בHome לעומת Pro. אפילו אם יש מיליון פיצ'רים שבחיים לא תשתמש בהם, הם לא מכבידים על המחשב שלך. עדיף שיהיה לי מיליון פיצ'רים שמתוכם פעם בשנה אצטרך אחד מאשר שיהיה פיצ'ר אחד פעם בשנה שיחסר לי.

שוב - ראה התייחסות קודמת. מה עדיף ומה לא עדיף וכו'. אם מישהו מעדיף עוד מאתיים פיצ'רים ליום סגריר כי אולי

הוא ישתמש בהם - שיקנה Pro. אין אם זה שום בעיה.

ציטוט

מצטער על הישירות המוגזמת. אני מדבר מתוך כאב של מי שבטעות השתרבב לביתו מחשב אחד עם Win10 Home (בין כמה וכמה מחשבים עם Pro), וכמות הסבל היחסי שהמחשב הזה גרם לי הוא לפחות בסדר גודל אחד יותר גבוה מכל שאר המחשבים יחד. ;) 

הכי טוב להיות ישיר. זה למה גם אני אומר לך, שאתה טועה ומטעה. אם אתה סבלת או מישהו שאתה מכיר סבל מ Home, אז הנה לך אחד שמבין

עניין ומגדיר את המערכת שלו ברמה ידנית ומתקדמת ואין לו שום בעיה של כסף טפו טפו טפו, ויותר מזה - יש לי Pro בחדר ליד ( של העבודה ),

ואני ממליץ למשתמשים ביתיים שאין להם שום בעיה להפוך לקצת מתקדמים יותר לרכוש Home ובהפרש הכספי לפנק את עצמם ב חדש.

זה שאתה לא ממליץ, זוהי דעתך. אני מגבה את דעתי בהסבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי לך, אני מדבר מניסיון של התעסקות בHome לעומת Pro. אבל אולי אין לי ניסיון רב כמו לך.

אז אני מבקש שתסביר לי מה אני צריך לעשות בHome אם אני רוצה לחסום לחלוטין את היכולת של המערכת לעדכן אותי אוטומטית ולעשות restart למחשב שלי אוטומטית. לא רק עדכונים גדולים, לא לעכב בX ימים, אלא לחסום אפשרות של עדכון אוטומטי לצמיתות. איך עושים את זה בPro אני יודע וזה לא כל-כך מסובך. ועדיף שזה יהיה פתרון אחר מלהגדיר את חיבור הwifi כmetered.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של QttP

כמו שאמרתי לך, אני מדבר מניסיון של התעסקות בHome לעומת Pro. אבל אולי אין לי ניסיון רב כמו לך.

אז אני מבקש שתסביר לי מה אני צריך לעשות בHome אם אני רוצה לחסום לחלוטין את היכולת של המערכת לעדכן אותי אוטומטית ולעשות restart למחשב שלי אוטומטית. לא רק עדכונים גדולים, לא לעכב בX ימים, אלא לחסום אפשרות של עדכון אוטומטי לצמיתות. איך עושים את זה בPro אני יודע וזה לא כל-כך מסובך. ועדיף שזה יהיה פתרון אחר מלהגדיר את חיבור הwifi כmetered.

ב Pro עושים את זה בקלות. ידוע, מוכר.

ב Home יש צורך בכמה דברים. אין לי איך לענות לך לגבי X ימים או restart אוטומטי - מעולם לא ניסיתי או היה איכפת לי. מה שכן - העדכונים

שלי ב Home מתבצעים בצורה ידנית אחרי קונפיגורציה. העדכונים האוטומטיים היחידים שאני מקבל ( מעולם לא מצאתי דרך לבטל ) זה העדכונים

של ה Defender. כל עוד הוא פעיל ( ולא תוכנה צד שלישי כמו Avira או Avast ) אז העדכונים שלו יורדים ומותקנים אוטומטית.

1. התעסקות של 10 דקות עד חצי שעה תלוי מי ב reg של מערכת ההפעלה. דרך שם אני משנה ערכים בתיקיות מסוימות.

2. ב Services אני מבטל כמה דברים.

זה הכול. פתרון קסם.

הצורך בהתעסקות ב reg נובעת לא רק מעדכונים אוטומטיים, אלא גם מהתקנה ועדכון אוטומטי של על ידי מערכת ההפעלה. האופציה

של לבטל התקנת בנמצאת מתחת ל Device Manager לא מספקת. לכן גם פה אני משנה כמה ערכים בתיקיות כדי להגיע לתוצאה שאני

רוצה ( ידני בלבד, בצורה מלאה ).

לגבי מה אני משנה ואיך אני משנה - זו אותה רוטינה אחרי כל פרמוט, רק שבעדכונים הגדולים ( 1803 \ 1809 וכו' ) תמיד מתווספים עוד services

שמבחינתי מיותרים אז זה יוצר לי עוד כמה דקות של עבודה ב reg מעבר לביטול בשירותים המתקדמים.

את שיעורי הבית שלי למדתי לבד, מהרשת, מפורומים של חומרה ומשגיאות\טעויות שעליתי עליהם ולמדתי מהם.

בין אם אתה ציני או לא ומגדיר את הניסיון שלי "כרב" אז תעשה לי טובה להבא.. מיותר התגובות האלה. באתי לתת תגובה בפורום כדי להראות

לך שיש עוד דרכים להתמודד עם ההחלטות שמייקרוסופט מקבלת ( עדכונים אוטומטיים מבלי לשאול אותך ) וללכת לקנות Pro אוטומטי

זה לא הפתרון היחיד.

*דבר נוסף ( וזה קלי לקלות ). ייקח לך חצי דקה לבטל שני שירותים מתקדמים במערכת ההפעלה כדי "לבטל עדכונים לצמיתות".

במידה וזה משהו שמדבר אלייך ב Home, אתה יכול לבצע את זה בקלות מבלי כל ההתעסקות שאני ב reg. מה

שזה יתן - ביטול להכול. לא תוכל לעדכן כלום. מה שכן, שתרצה לעדכן - אתה מפעיל אותם בחזרה, מעדכן - ושוב מכבה.

פתרון פחות נחמד - אבל גם זה קיים בקלות למי שרוצה לעדכן את מערכת ההפעלה שלו פעם בחודש. חודשיים. וכו'.

*עריכה שנייה - למען הסר ספק, metered בין היתר פועל בחלק מפתרון הקסם. זה לא יכול להיות פתרון אחר במידה

ואתה רוצה ללכת בצורה ידנית באופן קבוע וללחוץ על check for updates בדיוק כמו ב Pro. חלק מהחבילה. מה שאני עושה

ב reg בין היתר מעגל פינות כדי שלעולם לא יהיה לי issues עם זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, לא הייתי ציני כלל. באמת חשבתי שאולי אתה, בתור אחד עם ניסיון רב יותר בעבודה עם Home מכיר כמה דברים שאני לא.

עם זאת, מה שענית הוא בדיוק מה שחשבתי. אני מכיר את השטיקים האלה של משחקים ברג'יסטרי, כיבוי שירותים, מחיקת משימות מתוזמנות וכו'. אולי אני לא מכיר ספציפית את הטריקים שאתה משתמש בהם כרגע, כי לא קראתי את הפרטים, כי לא הייתי צריך, כי אני משתמש בWin10 Pro ששם לא צריך את כל השטויות האלה.

שכחת לציין פרט אחד חשוב - שאחרי כל ההתעסקות ברגיסטרי ובביטול ידני של שירותים - הוא קרב מאסף נצחי מול מיקרוסופט - משתמשים מגלים איך אפשר לבטל שירותים מסוימים, ואז מיקרוסופט מוסיפה עוד אחד ועוד שניים שמבצעים מעקב ומפעילים אותם מחדש. משתמשים מגלים איזה מפתח סודי ברגיסטרי, ובגרסה הבאה הוא מפסיק לעבוד, וחוזר חלילה. זה משהו שקרה לפחות 3 פעמים מאז הגרסה הראשונית של Win10 (שבה היה מספיק פשוט לכבות את הWindows Update כמו בכל גרסה אחרת של עד אז).

וכמובן בפעם הראשונה שאתה תגלה שאחד מהשטיקים שלך הפסיק לעבוד יהיה כמובן כשהמחשב יתעדכן בלי רצונך (ואם איתרע מזלך, אז אולי גם התקין דרייבר דפוק או עשה restart שדפק לך את העבודה)

אתה גם (כנראה) לא מתייחס לעובדה שלרוץ עם Update מבוטל זה משהו שפוגע בנוחות כי אז אם פתאום אתה כן רוצה לעדכן, אתה צריך להפעיל אותו מחדש, ואז לזכור לכבות שוב, וכו'.

אני מסכים איתך שבסופו של דבר - אפשר לעשות הכל ולהשתלט על הכל. אני רק לא מסכים לגבי המשקל והחשיבות שאתה נותן לכל דבר, וגם לרמת ה"קלילות" שהדברים האלה מושגים בWin10 Home.

בשורה התחתונה - הקושי לשלוט על עדכוני מערכת בWin10 Home זו, לטעמי, הסיבה המרכזית, החשובה ביותר והמספקת כדי לדלג על מערכת ההפעלה הזו. יש גם דברים אחרים מציקים (למשל הזבל שמותקן כברירת מחדל), אך עליהם קל יותר להשתלט ובסופו של דבר הם גם לא גורמים לכמות עצבים כמו שמתעדכנת בלי לשאול אותך ובלי להתייחס לעבודה שלך.

אני אסכים איתך - ללכת לקנות Pro אוטומטית הוא לא הפתרון היחיד, אך איך שאני רואה את זה יש לך בערך 3 אפשרויות:

1. לקנות Win10 Home ולתת למערכת ההפעלה לשלוט בך

2. לקנות Win10 Home, לנהל קרב מאסף נצחי (אם אתה חולק עליי שהוא "נצחי", פשוט חכה לפעם הבאה שמיקרוסופט תדפוק אותך) שצריך להיות משתמש די מתקדם בשביל הסיכוי לנצח בו

3. לקנות Win10 Pro ובצורה פשוטה יחסית להשתלט על מערכת ההפעלה שלך

אז נכון שPro זה לא הפתרון היחיד, אך לאור מה שלמדתי עד כה (מההסבר שלך, מניסיונם של אחרים וגם על בשרי), אני ממשיך להחזיק בדעה שהוא הפתרון המועדף.

וכן, תמיד יש סיכוי שמיקרוסופט תחליט לדפוק גם את משתמשי הPro, אבל מעשית זה משהו שיהיה קשה להם יותר, כי יש פה הרבה לקוחות עסקיים שמתעקשים על יותר שליטה במערכת שלהם ולא מוכנים לסבול כל התעללות (וכשמביאים בחשבון שהמשתמשים האלה מכניסים גם הרבה יותר כסף למיקרוסופט, סיכוי רב יותר שהיא תיאלץ להמשיך ולהתייחס לדעותיהם). ואם לא בPro אז לפחות בEnterprise (ואז כולנו נתחיל לגנוב רשיונות עסקיים). ;) 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקובל.

לרגע לא חשבתי, שאתה חושב - שיש לי פתרון קסם של לחיצה על כפתור. זה התעסקות אחרי פירמוט של.. אני מניח גג שעה ( כולל התקנת ,

ביטולי privacy וכו' ). אני מהמשתמשים של פעם בכל הנוגע למה שקורה במערכת ההפעלה. שום דבר אוטומטי.

לא הגיוני לדעתי שמייקרוסופט תבצע שינויים דרסטיים וזה כולל מתן עדכונים אוטומטיים בגירסאת ה Pro. זה לא מסתדר לי, כי ארגונים גדולים\בינוניים וכו'

בדרך כלל עדכונים באופן גורף ולא פר מחשב. 

בכל אופן מיצינו נראה לי ואני מסכים ש Pro אידיאלי למי שמחפש את כל מה שציינת. שבוע טוב שיהיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...
ציטוט של napoleon45

למה לעבוד קשה ?

החלונות   7   שלך חוקי ?

כלומר יש לך את מפתח החלונות 7 ?

כן לי יש 7 חוקי ואני רוצה לשדרג לווינדוס 10 ,אמרת שאפשר לאקטב ? איך עושים את זה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתחילת ההתקנה, וגם לאחר ההתקנה,

פשוט תכניס את הסריאלי של ה - 7 .

כמובן תקפיד על גירסה תואמת של החלונות.

כלומר  -  Home מול הום ופרו  מול פרו.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התחלתי בשידרוג ובמהלך ההתקנה קפצה לי הודעה הבאה
"התקן זה אינו תואם לוינדוס 10
intel (r) HD Graphics Family 
אתה צפוי להתקל בבעיות תצוגה"
מה צריך לעשות כדי שההתקנה כן תצליח ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא סביר שיש חוסר תאימות עם intel HD Graphics, מקסימום התקנה מחדש של הדרייבר.

אבל אמרת שאתה מתקין מחדש על דיסק חדש, למה השידרוג?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...