בקשה למפרט חלקי - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בקשה למפרט חלקי

maorwtf

Recommended Posts

אהלן,

יש לי מחשב יחסית ישן שאני רוצה לשדרג.

כרטיס מסך החלפתי לא מזמן וגם אז אין לי צורך בהם. אני רק מחפש להחליף לוח אם, ומעבד. לא רוצה חלקים high-end אבל גם לא בינוניים. אני חושב שהתקציב שלי מספיק לחלוטין בשביל זה.

לגבי - יש לי FSP AUROM שעובד כבר 6 שנים. הוא אמור להיות איכותי מאוד, האם כדאי להחליפו כהקדמת תרופה מכה על מנת שלא ימות ויקח איתו חלקים נוספים יקרים?

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?

2000-2500

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?

עבודה משרדית, קצת משחקים

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)?

לא

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)

כן, כאמור. לוח אם ומעבד (וקירור אם לא מגיע עם המעבד) בלבד.

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב?

לא חשוב

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)?

לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

לא

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

מחפש חנות שאוכל להביא להם את המארז שלי ויחליפו בו רק את החלקים שאני קונה.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב?

החודש

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים ספציפיים?

לא

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב?

לא

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RYZEN 5 1600 or 2600 (תלוי במחיר איפה שאתה קונה, וכמה איכפת לך מההפרש בינהם)

Gigabyte B450M M

16GB , 2666 - 3000 של פירמה נורמלית (תלוי במחיר איפה שאתה קונה, וכמה איכפת לך מההפרש בינהם)

לגבי הספק, לדעתי התשובה היא לא (לא צריך להחליף). עכשיו יבואו מלא אנשים ויגידו שכן, ויגידו שכל הרכיבים האלק' שם כבר על סף מותם, ושכל המחשב שלך יושמד כשהספק ימות. אז כנראה שאין טעם יותר מדי בתשובה שלי. לשיקולך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Ido.G

RYZEN 5 1600 or 2600 (תלוי במחיר איפה שאתה קונה, וכמה איכפת לך מההפרש בינהם)

Gigabyte B450M AORUS M

16GB RAM, 2666 - 3000 של פירמה נורמלית (תלוי במחיר איפה שאתה קונה, וכמה איכפת לך מההפרש בינהם)

לגבי הספק, לדעתי התשובה היא לא (לא צריך להחליף). עכשיו יבואו מלא אנשים ויגידו שכן, ויגידו שכל הרכיבים האלק' שם כבר על סף מותם, ושכל המחשב שלך יושמד כשהספק ימות. אז כנראה שאין טעם יותר מדי בתשובה שלי. לשיקולך.

תודה על התשובה!

לגבי הזכרון - היום יש לי 8GB וזה מחשב מ 2013...לא כדאי קצת יותר? (אני לא כ"כ יודע מה מקובל היום ומה מהחירים, אבל בתקופה שהבנתי טיפה בחומרה הנפח המקובל למחשב חדש היה מוכפל כל שנתיים אז אולי זה פשוט השתנה מאז)

ואם זה לא טרחה (מתנצל שלא ביקשתי מראש) - אפשר הצעה אקויולנטית של אינטל? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

16GB זה מספיק. למשחקים, זה מספיק חד משמעית. לשימושים אחרים, תלוי בדפוס השימוש. אם אתה פותח מליון טאבים בבת אחת, ולא סוגר שום תוכנה שרצה אצלך... אז אולי יספיק פחות. אני מעריך שזה לא המצב אצלך, ושזה מיותר. מה גם שתמיד אפשר להוסיף עוד, ודי בקלות. לשיקולך.

הייתי שמח להציע, אבל אני לא מתיימר להבין מה כדאי לקנות מבית היוצר של , ואני לא אוהב לדבר על דברים בהם לא מבין. מקווה שמישהו אחר יוכל לספק זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...