5 צפצופים בעת עליית המחשב - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

5 צפצופים בעת עליית המחשב

Mike_Shinoda
 Share

Recommended Posts

שלום,

קודם כל הבהרות:

1) פרסמתי פוסט בנושא לפני כמה חודשים והבעיה הסתדרה אך היא חזרה ואנחנו לא מצליחים לפתור אותה אז אני מנסה את מזלי שוב.

2) מקווה שזה הפורום הנכון, לא הייתי בטוח אם לפרסם כאן או לפרסם בפורום של , לוחות אם וזכרונות כי אני מעריך שהבעיה קשורה לאחד מהם (אולי אני טועה, אבל זה הכיוון)

3) אני בעברי אבל אני לא מתגורר בארץ כרגע והמחשב הוא של אחיין שלי ואני לא ליד המחשב. אז זה חלק מהקושי בסיטואציה. אבל אתם מוזומנים להציע הצעות ואראה מה אני יכול לעשות.

ועכשיו לבעיה:

כאמור כפי שכתוב בכותרת בעת עליית המחשב עושה 5 צפצופים (די בטוח שהם נחשבים ארוכים, או לא מאד קצרים) ואז עושה ריסטרט (או אם תרצו מכבה את עצמו ומדליק את עצמו באופן אוטומטי) וחוזר חלילה. אין שום תצוגה בזמן הזה.

אתם יכולים לראות צילום כולל תיעוד של הצפצופים (כאמור, לא אני צילמתי, אז סליחה על האיכות הגרועה) כאן.

הדגם של לוח האם הוא B360N Wifi. הבעיה שלא מצאתי בחוברת הדרכה של הלוח שום תיעוד לפענוח הצפצופים.

בעיה נוספת היא שפעם לפני כמה שנים היה אפשר פשוט לחפש את שם החברה + BEEP CODES או משהו בסגנון והיה פתרון.
כמובן שגם עכשיו אפשר לעשות את זה, אבל ממה שראיתי לא כל הלוחות של Gigabyte הם עם אותו הביוס וכשמחפשים בגוגל מגיעים לדף הזה.

בדף הזה הם מתייחסים ל-Award שזה מה שאני יודע שהיה פעם ברוב הלוחות של Gigabyte אבל אני די בטוח שהיום הם עובדים עם UEFI ואם אני זוכר נכון (כאמור אני לא שם כרגע והמחשב לא עולה) הוא של AMI אבל אני לא בטוח (אולי מישהו יכול לאשר לי את זה כאן?)

אני כן יכול להגיד שהבעיה הייתה מלכתחילה. המחשב נקנה מ- TMS וכשבאתי אליהם אצלם זה לא קרה. זה מסוג התקלות שבאות והולכות. (עכשיו כבר לא, אבל ככה זה היה בהתחלה כשקנינו)

הטכנאי שאמנם היה נראה רציני ומבין אמר שאין טעם להשאיר אצלם כי מבחינתו זה עובד ולחזור רק אם זה חוזר.

חשוב לציין שעוד לפני שפניתי אליהם עדכנתי ביוס (כי זה לא קרה בבוט הראשון, רק לאחר כמה זמן) ועשיתי את כל מה שצריך לפי הספר כמו לבחון את המעבד\סוקט לשים מחדש ולהוציא את הסוללה של הביוס וכל הדברים הרגילים), גם הטכנאי של TMS בדק הכל למרות שכאמור אצלו זה עבד בכל הניסיונות שהוא עשה מולי במשך כמה דקות.

מאז אותה נקודה המחשב עבד יפה מאד במשך כחודשיים-שלושה עד שחזרה התקלה ועכשיו אנחנו (הם) לא מצליחים לסדר אותה יותר.

הטענה של הטכנאי מחיפוש קצר בגוגל והגעה לדף שפרסמתי למעלה שזו בטח בעיה בסוללה. לצערי בלוח הזה הסוללה היא אמנם סטנדרטית אבל לא עם תושבת סטנדרטית אלא עם קונקטור שדומה למה שמשתמשים במחשבים למיטב ידיעתי.

לא חשבתי שזה זה, ואם אכזב אותי לדעת שהסוללה לא באחריות מבחינתם למרות שהמחשב היה בן פחות משבוע אבל אמרתי אוקיי, בסדר.

מאז שהתקלה חזרה כבר הוזמנה ונוסתה חדשה והתקלה לא מסתדרת.

פניתי בזמנו כשהמחשב נקנה ל- ולצערי הם לא חזרו אליי עד עכשיו.

אני מתכוון לפנות מחר ל- TMS בפייסבוק לפני שאני שולח את המשפחה שלי לסניף אבל אם יש לכם רעיונות לפני שאני זורק להם את המחשב ומקווה שהם יעלו על זה? כי זו תקלה מאד מרגיזה.

כמובן שקראתי אונליין המון בפורומים בחו"ל\יוטיוב וכו' אבל לא מצאתי תשובות חד משמעיות והרי כמובן שזה תלוי לוח\ביוס ורוב התוצאות היו על לוחות קצת יותר ישנים או על חברות אחרות.

כמו כן, חשוב להבהיר: אמנם החלקים באחריות אבל לא כל המחשב נקנה מהם אלא רק המעבד, לוח, זכרונות, , מארז. אז אין אחריות על המערכת כולה ואני לא שם לפרק אותה בעצמי כאמור כי אני לא גר בארץ.

בלית ברירה אנסה להדריך את המשפחה שלי לפרק את המחשב או שישלמו ל- TMS על תיקון\בדיקה. אבל עדיין הייתי שמח לנסות להבין מה הבעיה.

אז אם יש לכם כיוון\רעיונות (כי אני יודע שבד"כ הצפצופים אמורים מאז לעזור לפענח את הבעיה) אשמח לשמוע.

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט

The main issue is that the board will not POST without a display connected, and will instead issue a beep code of 5 short beeps which indicates a CPU error. The same is true if you enable the Fast Boot option and use a display which enters a low power state when there is no signal present

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן ראיתי גם את זה אבל אני יודע שזה די נדיר תקלה במעבד וגם הטכנאי בדק ולא היה נראה שיש סימן לפגיעה במעבד או בפינים בצד של הלוח. זה גם היה החשד שלי המעבד למרות שזה נדיר. (לכן החשד היה אולי הלוח בצד של הסוקט)
בעצם רוב הטענות הן: תקלת מעבד, בעיה עם הסוללה של הביוס, בעיה בלוח, בעיה בזכרונות, בעיה בכרטיס מסך.
הלוואי ש- TMS יגידו שזה המעבד ויחליפו ובזה יגמר הסיפור. זה יהיה ממש נחמד. המעבד הוא i3 8100. לא שזה בהכרח רלוונטי אבל בכל מקרה שתדעו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של HelpSupport

נסה לבטל בביוס את ה- Fast Boot.

חשבתי על זה כמובן, בשביל זה צריך שהמחשב\ביוס יעלה.

אבל, אני כן יכול לעדכן שעכשיו בקשתי מאחותי להוציא ולהפתעתי זה לא עשה צפצוף אחר (שזה מה שאני זוכר שקרה כשאני ניסיתי לעשות את זה כשהייתי בארץ) ואז אמרתי לה לשים אותם בסלוט השני וזה עלה.

עכשיו שוב, מניסיון עם התקלה הזו. זה לא בהכרח אומר שהיא נפתרה ושזה עקבי. אבל אני כן אגיד לה אולי לבטל את Fastboot אם המחשב יעלה לה שוב בבית (היא ניסתה את זה בבית של ההורים שלנו) ונראה אם זה יעזור לעקביות.

נערך על-ידי Mike_Shinoda
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התאור החדש שלך מחזק שהבעיה במעבד.

הפוסט עובד בשלבים פחות או יותר ככה:

בודק פקודות בסיסיות של המעבד. אם הפקודות עובדות הוא מחפש קטן שעובד, וממשיך הלאה.

זה שהוא לא מגיע לתלונה על חוסר בזכרון אומר שכבר שלב בדיקת המעבד לא הצליח.

הייתי מפרק את המעבד, מנקה הפינים והסוקט עם אלכוהול ומנסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Ivan

התאור החדש שלך מחזק שהבעיה במעבד.

הפוסט עובד בשלבים פחות או יותר ככה:

בודק פקודות בסיסיות של המעבד. אם הפקודות עובדות הוא מחפש זיכרון קטן שעובד, וממשיך הלאה.

זה שהוא לא מגיע לתלונה על חוסר בזכרון אומר שכבר שלב בדיקת המעבד לא הצליח.

הייתי מפרק את המעבד, מנקה הפינים והסוקט עם אלכוהול ומנסה.

זה מה שחשבתי. אבל אני מניח שאת המכיר את הטענה של חנויות (אולי בצדק) שבד"כ הבעיה היא לא במעבד.

מה שמצחיק זה שזו הייתה התחושה שלי והאבחון הראשוני שלי. אבל זה לכאורה תמיד נחשב "לא סביר"

אני חושב שאם זה המעבד אז כבר אביא להם אותו שיבדקו. בינתיים נכון לרגע זה המחשב עובד אחרי הושבת הזכרונות מחדש. אבל אני תוהה אם זה לא סתם מקרי ואכן הבעיה היא במעבד. (למרות ששוב, גם טכנאי של TMS הסתכל בזמנו לפני כמה חודשים על המעבד ולא מצא שום בעיה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שנים מאוחר יותר...

גם אצלי היתה בעיה כזאת -- לפעמים המחשב עולה ובסדר ולפעמים נדלק עם 5 ציפצופים ואז המסך לא נדלק -- אחרי כמה פעמים כאלו שכבר חשבתי להחליף את הלוח אם -- בדקתי בביוס -- ושם מסומן שהמסך עולה עם הלוגו של חברת לוח האם -- וביטלתי את זה (הורדתי את הסימון) -- ועכשיו הסתדר -- המחשב בפתיחה עולה בלי לוגו של לוח האם והכל תקין

נערך על-ידי arikPaz
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...