מסך 27" לגרפיקאי - עד איזור ה-1800 שח, או שני מסכי 24"? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך 27" לגרפיקאי - עד איזור ה-1800 שח, או שני מסכי 24"?

biodome

Recommended Posts

היי אנשים טובים 😀

אני מורגל לעבוד על שני מסכים כבר שנים רבות, היו לי בעבר שני מסכי U2311 של 23", אחד מת מזמן והחלפתי אותו במסך פשוט של LG שהיה לי וכעת גם המסך השני מראה אותות גסיסה.

הגיע הזמן לשדרוג. אני בכל מקרה ארצה להשאר עם שני מסכים כי ממש קשה לי בלי.
עיקר העבודה היא WEB ופוטושופ ובעריכת סרטונים. לא משחק בכלל. לא התנסתי עדיין ברזולציה מעל FHD במסך מחשב אז לא בטוח מה יתאים לי.

השאלה אם לרכוש כעת 27" איכותי סטייל S2719DGF שהוא 2560x1440 ולשים לידו אחד מהמסכים הישנים שלי.

או ללכת על משהו זול יותר למשל SE2719H שהוא FHD מסידרה פשוטה להבנתי ואז אוכל לרכוש שני מסכים כאלו.

או שבכלל עדיף שני מסכי U2419H שהם קטנים יותר?

אני לא מעודכן מספיק - הצילו! 😝

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית לא אוהב לעבוד עם שני מסכים בגודל שונה / רזולוציה שונה זה לצד זה.

מבחינתי זה או מסך אחד גדול ברזולוציה גבוהה, או 2-3 קטנים יותר. הכל לפי גודל השולחן.

במקרה שלך, 2 מסכים של 1920X1080 נותנים יותר שטח עבודה מאשר מסך אחד של 2560X1440 (לא הרבה יותר, אבל קצת). בנוסף אם אתה אוהב לעבוד עם שני מסכים, בשביל חלוקת המשימות בין המסכים, זה כנראה יהיה לך יותר נוח ממסך בודד.

לקנות זוג מסכי "27 ברזולוציה FHD שזהה לזאת של מסכי "23-24 נראה לי מיותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, נראה לי שזה יהיה עדיף לשימושים שלך. אילו מסכים ספציפית - כבר פחות משנה, כל עוד הם ומכילים את כל החיבורים שאתה חושב שתצטרך, וכל עוד העיצוב לטעמך.

סדרת הU של כמעט תמיד בחירה טובה מאוד. אפשר לחסוך וללכת על סדרת הP, אבל אין לזה הרבה משמעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של QttP

כן, נראה לי שזה יהיה עדיף לשימושים שלך. אילו מסכים ספציפית - כבר פחות משנה, כל עוד הם ומכילים את כל החיבורים שאתה חושב שתצטרך, וכל עוד העיצוב לטעמך.

סדרת הU של Dell כמעט תמיד בחירה טובה מאוד. אפשר לחסוך וללכת על סדרת הP, אבל אין לזה הרבה משמעות.

הממ מה בד"כ ההבדלים בין הסדרות?

כי אם אני מסתכל על הנתונים היבשים המסכים נראים כמעט זהים רק שה-U צורך יותר חשמל.

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/fbeb78445

כמו כן יש לו יותר יציאות (עוד DP ואודיו).

יוצא 340 שח יותר ללכת על שני U לעומת שני P.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיבורים נוספים + לרוב כיול יותר טוב מהמפעל. לפעמים גם אחריות יותר טובה בU (מסכימים להחלפת מסך בקלות רבה יותר או בשל מגוון "תקלות" רחב יותר; לפחות כך נטען בעבר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

" הממ מה בד"כ ההבדלים בין הסדרות?"

כל מסכי U באים מכויילים מבחינת דיוק צבעים מהמפעל .

חלק ממסכי P באים גם כן.

בד"כ, הבחירה מבחינת עיצוב גרפי היא במסכי U.

מפליא שאתה שואל שאלות כאלה ....   :)

יעני COLOR GAMUT לא אומר לך כלום ?

image.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשרות טובה, אם אתה לא חושש מגודל נקודה קטן מידי (לטעמי זה יהיה סביר). רק אל תחכה יותר מידי עם ההחלטה לרכוש עוד אחד, כי שנתיים מהיום, לא בטוח שהמסך יהיה זמין. יש דגמים שנשארים בייצור ובשיווק פעיל במשך כמה שנים, ויש כאלה שמעיפים אותם אחרי שנה. אף פעם אי-אפשר לדעת. :) 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...