עזרה בלוח אם חדש - עם מעל 6 חיבורי SATA - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בלוח אם חדש - עם מעל 6 חיבורי SATA

shay883

Recommended Posts

היי,

אני מתכנן לשדרג את המחשב שלי ולקנות מעבד i9, וכמובן גם וזכרונות ובעצם הכל ממש מהתחלה.

הבעיה שלי שרוב הלוחות אם שראיתי הם עם שישה חיבורי SATA כמו הנוכחי שלי וזה לא מספיק לי אני חייב יותר מזה (ולא 7... מינימום 8 יהיה מושלם).

השימושים של המחשב לא מפלצתיים - גלישה, הורדת תכנים, צפייה בסרטים , קידודים/עריכות בקטנה (שימוש פרטי לא מסחרי או איזה מישהו שבעל אתר הורדות חחחחח)

הבעיה שאני מתקשה למצוא נורמלי כמו שאני רוצה ואין אפשרות סינון באתרים של KSP ו-IVORY.

יכולים לעזור בבקשה?

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

תקנה מתאם שמתחבר לpcie.

היי תודה רבה על המענה.

מה הכוונה מתאם? אפשר קישור לדוגמא שאבין על מה אתה מדבר.

והאם בכלל שווה להשתמש במתאם כזה? זה דבר נפוץ או דבר שיפגע במהירות של הכונן והעברת דברים מכונן לכונן או כתיבה לתוך הכונן?

כי אני מעדיף לא להשתמש במוצרים כאלה (מתאמים/מפצלים) שיכולים להזיק בדרך כזו או אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך גם לוחות עם 10 חיבורי SATA. למשל הAsrock Fatal1ty X299. לא רבים משווקים אותם בישראל...

עם 8 חיבורים כבר המבחר הרבה יותר גדול:

https://www.newegg.com/Product/ProductList.aspx?Description=i9 motherboard&Submit=ENE&IsNodeId=1&N=100007627 600054097

ויש גם שנמכרים בישראל. למשל הAsus ROG STRIX X299E Gaming .

אם אתה כבר משקיע בi9, תשקיע בלוח רציני במקום להתעסק עם בקרים שמתחברים דרך PCIE. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לחיבור חיצוני, ונראה לי שהוא מחפש פנימי.

אולי משהו כזה, אם כבר:

https://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=PE-120&lang=heb&cart=1549648438149402392

יש להביא בחשבון שPCIE X2 (שזה החיבור) מספק רק 10Gbps תאורטי, כלומר לא מספיק לרוחב פס מלא של 4 כוננים על SATA 6Gbps. אבל אפשר לחבר לשם קשיחים שממילא לא מסוגלים לנצל את כל רוחב הפס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

מיהרתי לאכול😊

מחו"ל

N N.ORANIE PCIe 2.0 x 1 to SATA III 4 Ports Adapter Card Marvell Chipset Non-Raid for IPFS Mining and Adding SATA 3.0 Devices https://www.amazon.com/dp/B07H8CXK9F/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_3IExCbA70J3B5

logo-dark.png
מפרט זה הורכב ב - www.startpc.co.il - סטארט מחשבים
אודים | חיפה | תל-אביב | אשדוד 

לוח אם: 832 ₪ - * חדש * - Z390 PHANTOM 6

מחיר סופי: 832 ₪ למזומן 
 848 ₪ לאשראי עד 12 תשלומים 
 865 ₪ לאשראי עד 36 תשלומים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכרטיס מאמזון הוא PCIEX1, כלומר רוחב הפס המקסימלי שלו עוד יותר נמוך. זה מתאים למישהו שרוצה חיבורי בלבד (מהירות של שני כוננים במקביל לא ממש מעניינת אותו) והוא לא רוצה "לשרוף" סלוט PCIE ארוך.

עם זאת, הלוח שמצאת בפלונטר הוא כנראה האפשרות המועדפת ל8 חיבורים. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי תודה לכולם על המענה.

אחדד עוד קצת מידע כפי שכבר רשמו - אכן אני מתכנן לרכוש את המעבד i9 9900K.

מבחינת מחיר ללוח אם אני לא רוצה להשקיע סכום גבוה וראיתי שחלק ממה ששיתפתם פה חוצה את גבול ה - 1,000 שקלים.

אני לא מחפש מחשב ממש ממש מפלצתי כי כמו שאמרתי אני בעיקר גולש באינטרט, מוריד וצופה בסדרות/סרטים לפעמים, שומע מוזיקה ומדיי פעם עורך (קידוד נגיד מסוג קובץ MKV ל- MP4) - אני לא בקטע של עריכת מקצועית וכל זה... די שימושים אישיים כאלה לא מסחריים/מקצועיים.

אז בעצם שאני משדרג את המחשב שלי אני סוג של קונה מחשב חדש כי אני אצטרך:

1. מעבד.

2. .

3. 16GB זיכרון .

4. כנראה כרטיס מסך (כיום יש לי ATI HD 5770) ואין לי מושג אם הוא יתאים או לא (מבחינתי הוא מספק את העבודה - כי אני לא משחק משחקים במחשב).

5. מאוורר חדשים למארז ולמעבד.

6. ואם אמצא משהו גדול ומאוורר - אז מארז גדול שיכיל את כל השישה כוננים הקיימים כיום ועוד שני כוננים אופציונלי שאני מתכנן לחבר כשיהיה לי מקום לחבר אותם).

השאיפה זה לרכוש את הכל בסביבות ה - 3,500 ש"ח (ולפני שאתם מרימים גבה, הקנייה תיעשה באילת...).

רציתי לרכוש דרך ולחסוך כמה מאות שקלים אבל לצערי פעם הרכבתי מחשב למשפחה ונטען ע"י KSP שאני הרסתי את הפינים בלוח אם כשחיברתי את המעבד ואז הייתי צריך לרכוש חדש.. אז לא בא לי לשחק שוב במזל (באם באמת אני גרמתי לזה כי לעולם לא אדע איך חיבור כזה פשוט נהרס על ידי).

נגיד וכרטיס מסך אם אצטרך אין לי בעיה מחו"ל כי זה בקטנה.. אבל מעבד ולוח אם אני מעדיף פה שהחנות תחבר בעצמה ולא תעליל עליי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעדיף להשקיע ולקנות מעבד i9 ולהיות שקט לכמה שנים טובות ובטוחות.

היום אני עם מעבד i5 3570K שאני חושב איתי כבר שבע שנים (אני חושב שבע או שש).

אז בא לי להמשיך להיות עם רכיבים יחסית מובילים גם אם הם מעל לרמה של השימושים שלי.

שאלה נוספת לגבי המפצל/מתאם הזה שמחברים ב-PCIE, אני ארגיש האטה כלשהי או שזה יהיה עבורי משהו זניח ללא כל הרגשה?

כי מקסימום אני אחבר לשם כוננים שבהם אני מאחסן סדרות/סרטים שלא בשימוש יומיומי אלא כונן שבסך הכל שומר למקרה וארצה פתאום לגשת לקבצים האלה.

נוסף בעריכה -

במידה ואני משתמש במפצל/מתאם הזה, אני אראה את הכוננים המחוברים אליו באופן רגיל בתיקיית המחשב שלי כמו כל הכוננים המחוברים ב - SATA המובנים בלוח האם או שזה יהיה יותר מסורבל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מודע לזה שהמעבד שאתה רוצה עולה בערך 2200 שקל באילת ומיועד לאוברקלוק וגיימינג.
לשימושים שלך גם I3 מהדור או 2 האחרונים יספיק, לעשות המרת פורמט מMKV ל MP4 לא נקרא עיבוד וידיאו כי זה רק המרת פורמט,אז מקסימום יקח עוד 10 דק' של קידוד.

תשקיע בI3/I5 או RYZEN מקביל, וSSD
וקנה איזה כונן מכאני חדש של 2-4 טרה ותוציא 2 כוננים קיימים לחיבור חיצוני ואז לא תצטרך 800 חיבורי SATA בלוח

מה שאתה מתאר מקביל ללקנות מייבאך במקום טויוטה קורלה כדי שתחזיק כמה שנים כשאתה נוסע מהבית לסופר ולעבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני תוהה איך משתמש ביתי מגיע למצב שהוא צריך מינימום 8 חיבורי SATA.
יש איזשהי קונפיגורצית RAID סופר-מורכבת שאתה חייב להעמיד?
אם אלה כוננים קטנים שאגרת במשך השנים, אני ממליץ לבלוע את הגלולה המרה ולהשקיע בכונן או שניים שיהיו גדולים מספיק לצרכים שלך, לחסוך קצת חשמל והרבה כאב ראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...