מקלדת USB לא מגיבה בתפריט ה- BOOT. - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מקלדת USB לא מגיבה בתפריט ה- BOOT.

undav

Recommended Posts

לצערי שפכתי משקה על מקלדת ה- PS2 העתיקה שלי והיא נדפקה ברובה.

אצתי לקנות מקלדת אחרת.

קניתי מקלדת פשוטה של לוגיטק.

מסתבר שהיא לא מגיבה בתפריט שלפני עליית ווינדווז.

בדקתי בביוס בעזרת המקלדת הישנה שחצי עובדת (חלק מהכפתורים עובדים וחלק לא. למזלי החץ למעלה וכפתור DEL, כן מתפקדים בה ולכן יכולתי להכנס לביוס וגם לעבור לתפריטים השונים) וראיתי שמקלדת לא מאופשרת ולכן הפכתי אותה למאופשרת (או enabled) אבל גם לאחר יציאה מהביוס, כשאני מגיע שוב לתפריט של מערכות ההפעלה, המקלדת (של לוגיטק כמובן) אינה מתפקדת.

ראיתי במקום אחר (http://www.tomshardware.com/answers/id-1766597/usb-keyboard-work-boot-solved.html#11347238) שצריך להכניס את תקע המקלדת לחריץ מסויים בלוח האם.

פה הבעיה שלי היא שהחריצים המקוריים של לוח האם נדפקו לי זה מכבר לאחר שהחשמל כאן בבית התחרפן לפתע.

קניתי מאז כרטיס pci עם יציאות כדי לקבל מחדש חיבור USB במחשב (המקלדת כמובן מחוברת לאחד החריצים שם אבל כמו שאמרתי, לא עובדת לפני עליית ווינדווז).

יש עוד משהו שאני יכול לעשות מלבד קניית מקלדת PS2?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של QttP

USB דרך כרטיס PCI לא מובטח שיעבוד בBIOS. אין אף כניסת USB תקינה בלוח שלך? תמצא מקלדת PS/2 או תחליף לוח.

אכן, יש 4 כניסות בלוח וכולן הפסיקו לעבוד.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ag43

כמו שכבר נכתב כאן מקלדת דרך כרטיס USB לא תגיב ב95% מהמקרים לפני מערכת ההפעלה. מה לגבי USB קדמיים? נשרפו גם הם?

נדמה לי שהקדמיים מעולם לא עבדו לי (בכל אופן אני לא זוכר שאי פעם השתמשתי בהם. אני מניח שניסיתי בעבר וזה לא עבד לי וזנחתי את העניין).

המקלדת שקניתי היא k120 של לוגיטק:

https://www.logitech.com/en-roeu/product/keyboard-k120-business#specification-tabular

את המתאם שהופיע בתגובות כבר הזמנתי לפני מספר ימים אבל בגלל סיבה אחרת:

רציתי להשאיר לי חריץ פנוי נוסף.

היום אחרי שגיליתי שהמקלדת לא עובדת לפני עליית ווינדווז, התחלתי לחפש לגבי המתאם הזה, אם זה שווה משהו וראיתי כמו ש-qttp אמר, שזה לא עובד עם כל המקלדות אלא רק עם כאלו שמתאימות מלכתחילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Ivan

בדרך כלל יש הגדרה בביוס של USB legacy support

כמובן שכדי להגיע להגדרה בביוס תזדקק למקלדת PS2

היום (שני) כשנכנסתי לביוס, את הכותרת הזו בתפריט לא ראיתי, אבל כן הייתה התייחסות למקלדת באופן כללי ואת זה כן אפשרתי (זה היה על disabled).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של undav

נדמה לי שהקדמיים מעולם לא עבדו לי (בכל אופן אני לא זוכר שאי פעם השתמשתי בהם. אני מניח שניסיתי בעבר וזה לא עבד לי וזנחתי את העניין).

המקלדת שקניתי היא k120 של לוגיטק:

https://www.logitech.com/en-roeu/product/keyboard-k120-business#specification-tabular

את המתאם שהופיע בתגובות כבר הזמנתי לפני מספר ימים אבל בגלל סיבה אחרת:

רציתי להשאיר לי חריץ USB פנוי נוסף.

היום אחרי שגיליתי שהמקלדת לא עובדת לפני עליית ווינדווז, התחלתי לחפש לגבי המתאם הזה, אם זה שווה משהו וראיתי כמו ש-qttp אמר, שזה לא עובד עם כל המקלדות אלא רק עם כאלו שמתאימות מלכתחילה.

בורב הלוחות יש לך קדמיים "ספייר". כלומר יש שני חיבורים כדי לאפשר 4 קדמיים אבל בפועל שמים 2. כדאי לך לבדוק אם החיבור הפנוי עובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Ivan

וזה עזר ? המקלדת עובדת עכשיו ?

לא, רק הסברתי שזה בדיוק מה שעשיתי לפני כן (זה גם כתוב ברשומת הפתיחה שלי :-)).

אבל היום כלומר לפני מספר שעות הצטרכתי שוב להכנס לתפריט מערכות ההפעלה כדי לעלות למערכת אחרת אז שוב חיברתי את המקלדת החצי עובדת עם חיבור PS2 ועל הדרך נכנסתי קודם לביוס לראות אולי יש לי את התפריט של ה- legacy ומסתבר שהוא כל הזמן היה שם רק שהוא מלכתחילה היה enabled ולכן לא זכרתי שהוא קיים שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של napoleon45

טוב, נראה לי הגיע הזמן לקנות מקלדת  PS2 !  :)

יש לך המלצה?

כי לא ממש רואה שיש יותר מדי דברים סבירים, נניח של לוגיטק או .

וגם אני לא צריך משהו ב400 שקלים.

מספיק לי גם ב-50-100.

(הלוגיטק עלתה 65 אך כוללת גם עכבר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...