איזה מעבד לבחור למע' החדשה עבור גיימינג ורינדור ווידאו?, זקוק להמלצה - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה מעבד לבחור למע' החדשה עבור גיימינג ורינדור ווידאו?, זקוק להמלצה

JentuS

Recommended Posts

ציטוט של TheHwGeek

רגע מה עם הלוחות שתומכים בזיכרונות קומותיים לקבלת 128GB בZ390?

אולי לפחות ללכת על לוח הנ"ל?

https://www.anandtech.com/show/13694/double-height-ddr4-gskill-zadak-2x32gb-ddr4-3200

כמו ש-napoleon45 אמר, טוב לדעת שיש משהו כזה, וכמו שגם כן אמר שאני לא רואה את עצמי בשנים הקרובות, אפילו עם השימושים שלי, עובר את מגבלת ה-64 גיגה , אז....

דבר אחר בו אני נתקל עכשיו, וזאת בעצם בעיה בשבילי דיי רצינית במימוש בניית המערכת החדשה...

אני יודע שזה קשור אולי יותר לפורום וספקי כוח בפרט, אך בכל זאת ארשום גם פה...

והבעיה היא שאיני יכול למצוא אצלינו בארץ, מארז מתאים לדרישות שלי שבו ארצה לבנות מערכת חדשה, אסטטית יפה ופרקטיט, וזה את האמת מתסכל אותי כבר.

אני לא מבין למה אצלינו בארץ, אם יש מבחר של מארזי מחשב אך הם כולם כאילו אותו הדבר ולא ממש פונקציונליים בכל הפרמטרים, אלא כאילו באחד כן ובשני לא, לא מבין למה היבואנים שלנו לא מביאים ארצה כל כך הרבה יפים, מעניינים ושימושיים מכל הבחינות, פשוט לא מבין....

המארז שמאוד אהבתי וממש כבר קוויתי לבנות בתוכו מערכת חדשה, הוא מארז של Lian Li מדגם ה - Dynamic Black 011, ובשום מקום בארץ אין אותו או דומה לו, לפי מה שחפרתי בכל האתרים.

או שעוד מארז שאהבתי עוד בהתחלה, לפני ה - LIAN LI, היה המארז של Cooler Master מדגם ה - MasterCase H500M, שגם אותו אין בשום מקום בארץ.

העניין הוא שיש במקום אחד או שניים, מהדגמים האלו אך בגרסתיהם הראשונות שהיצרנים הוציאו, ורק לאחר מכן הם שחררו עוד גרסה או שניים של שני הדגמים האלו עם שיפורים ושידרוגים מהותיים, שעל אותם השיפורים והשדרוגים לא בא לי לוותר, ואני מוכן לשלם כמה שזה היה עולה בארץ אם הם אכן היו, אך הבעיה היא שפשוט אף יבואן לא רוצה להביא אותם...

בכייף הייתי מזמין מחו''ל, אך מחירי ההובלה פשוט מטורפים ומגיעים לסכומים הגבוהים ממחירי המארז עצמו, הזוי.

בקיצור, אני לא יודע מה לעשות...., ממש מבאס...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממממ

קראתי את הדיון שלך בקשר לזה.

אכן, באסה !

תצתרך להתפשר כאחד האדם

על מארז המוני או להמשיך לחפש.

היות ובתחום הזה יש כל כך הרבה מבחר

( גם אם לא בהכרח בארץ ) , אם כל הצער

לא רואה איך אוכל לסייע.

מקווה שאחרים  יתנו כתף לפתרון הסוגיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

תשאל לגבי אחריות, רשם בלי, אולי אין במלאי.

https://www.tms.co.il/index.php?route=product/product&product_id=17902

תודה לכם על העזרה, אך ב-TMS זאת הייתה דווקה תקוותי שיהיה להם אותו אך זה לא כך, היום התקשרתי אליהם ושאלתי, הנציג אמר לי שאין במלאי ולא ידוע אם בכלל יהיה, הוא הוסיף ואמר שכבר בדק בדיוק את המארז הזה לעוד לקוח אחר שהתעניין בו.....

וזו הדוגמה לדעתי לכך שיש אנשים שמתעניינים במארזים שכאלו, ואמור להיות ביקוש, אך לא רוצים לייבא אותם.

אני מחפש מארז בדומה לזה של LIAN LI, שאוכל לבנות בתוכו מערכת יפה, אסטטית, עם תאורות למיניהן, שכל זה יהיה נראה לעין דרך פנלי הזכוכית, ולא רק מהצד, אלא גם מקדימה כמו במארז של LIAN LI, אך יחד עם זאת, עם כל הנראות דרך פנלי הזכוכית, שלא יפול בפרמטר דיי חשוב אחר שהוא יכולת האוורור שלו, כלומר מאווררים קידמיים, ועליונים עם אופציות לקירור נוזלי במע' סגורה לפחות.

והעניין הוא ש-LIAN LI, במארז הזה ה-011 DYNAMIC, יישמו זאת ממש מצויין, כאשר אפילו מקדימה יש פנל זכוכית דרכו אפשרי לראות ולהראות את המערכת היפה אך עדיין ישנה היכולת להכניס מקדימה זרימת אוויר טובה בדמות 3 מאווררים, רק שהם פשוט הזיזו אותם לקיר הצדדי של הלוח אם, וזה את האמת לדעתי פתרון מוצלח ביותר, בגלל זה דיי קוויתי על המארז הזה..., או לפחות על ה - MasterCase H500M של קולר מאסטר...

טוב, אני אמשיך לחפש, אולי פתאום אני אמצא משהו שדיי עונה לדרישות שלי, אני מקווה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב שלום לכל חברי הפורום.

אז לגבי המארז, אני גם כן כבר רשמתי עדכון בנושה הזה בפורום המארזים, ואני מאוד אשמח אם תעברו לשם ותקראו שם את העדכון שרשמתי עם עוד שאלה בנוגע למארז.., כי אני לא רוצה להמשיך עם הנושה הזה פה ולערבב שני נושאים שונים בפורום הזה שהוא רק ללוחות אם ומעבדים...

ופה, יש לי דווקה עדכון ושאלה לגבי השילוש:

אז החלטתי שאני אלך על לוח אם של GIGABYTE מדגם ה - MASTER עם מעבד 9900K.

עכשיו השאלה לגבי זכרונות:..

בגלל שאני בונה מערכת שתהיה אסטטית יפה ועם תאורות RGB למיניהם, אזי אני מעוניין להתקין זכרונות עם RGB, מיצרן ידוע, לדוגמה כמו ה - , עם תדרי מהירות בינוניים, לדוגמה 3600, או מינימום 3200.

השאלה היא על איזו קונפיגורציית נפח יותר משתלם לי ללכת מבחינת מחיר וביצועים?

אני חשבתי לקנות לשימושים שלי, על ההתחלה 32GB נפח, כי איני יודע מתי אני אצטרך ומתי יהיה זקוק לנפח של 64GB, אם בכלל.

וכמובן בגלל התאורת , אני מעוניים ''לתפוס'' את כל ארבעת הסלוטים, וזה אומר שאני אצטרך לקנות סט של 8GB X 4, אך בעתיד אם בכל זאת ארצה להרחיב את נפח הזכרון ל-64GB, אני אהיה בבעיה עם המודולים האלו של 8GB, אני אצטרך לוותר עליהם בשביל לקנות חדשים של 16GB בכדי להגיעה לנפח כולל ומקסימלי של 64GB...

אז אני לא יודע מה לעשות.., האם לוותר על ''תפיסת'' 4 הסלוטים רק בגלל התאורה (8GB X 4), ובמקום זה לקנות היום שני מודולים של 16GB כל אחד לטובת שדרוג עתידי שאולי אצטרך אותו?

ההיגיון שלי (לא יודע עד כמה הוא בריא😀), אומר לי ללכת כיום על 16GB X 2 ולהסתפק בתאורת 2 ערוצים במקום 4, אך עם אפשרות להרחבת הנפח בעתיד במידה ואצטרך, ועקב כך ''לזרוק'' פחות כסף סתם...

מה אתם הייתם ממליצים לי לעשות בנוגע לזכרונות, על איזו קונפיגורציית נפח ללכת?, כמו כן אשמח לראות גם המלצות לגבי מהירויות תדרי הזכרונות וכו'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

היי שוב לכל חברי הפורום

עבר זמן מה מההודעה האחרונה שלי, ופה אני חוזר בכדי לסכם (בערך?) את השרשור:

רוב חלקי החומרה עבור המערכת החדשה הבאה שלי כבר נקנו, חוץ מכמה חלקים קטנים ופחות חשובים שאני מחכה להם מחו''ל, אם לא החו''ל מה היינו עושים הא...

אז המערכת הבאה שלי (ולדרישות שלי) תורכב מהרכיבים הבאים:

1. מארז - Lian Li -O11 Dynamic Black

2. מעבד - Intel i9 9900K

3. לוח אם - Gigabyte Z390 MASTER

4. קירור למעבד - Kraken X72

5. - SeaSonic Prime Ultra Platinum 80+ Modular 1000W

6. זכרונות - HyperX Predator RGB 3200MHz 2x16GB

7. כרטיס מסך - Ti G1 Gaming 6GB - כן, זה הכרטיס מהמערכת הישנה שלי כיום, אך איני רוצה בינתיים להחליף אותו בחדש ו''לזרוק'' עוד כמה אלפים טובים עבור כרטיס מסך חדש וחזק, ה-980 TI לדעתי עדיין נותן פייט טוב, זה כרטיס לא מהחלשים.

8. נתונים:

א. "2.5 MX500 500GB - עבור מערכת ההפעלה

ב. "2.5 Crucial MX500 1TB - עבור תוכנות ומשחקים כבדים

ג. Barracuda 3TB - עבור קבצים והורדות מהאינטרנט

*9. ובשביל מערכת יפה אסטטית עם תאורות למיניהן בתוך המארז הזה ומאווררת היטב (כי המארז הזה מאפשר את שני הפרמטרים החשובים הללו ביחד, להבדיל מהרבה אחרים שקיימים בשוק), אני קניתי מאווררים, בקרים, מפצלים וכו':

א. LL120 3PACK - קניתי 3 חבילות כאלו שזה אומר סה''כ 9 מאווררים, וכל חבילה באה עם מפצל של עד 6 מאווררים ובקר של עד 2 ערוצי שליטה - ז''א 2X6=12, 12 מאווררים\רצועות לד שאפשר לשלוט עליהם (אך רק שליטה בתאורה בלד, ולא בסיבובי המאווררים).

ב. PRO Expansion KIT - זאת חבילת הרחבה של קורסאייר שכוללת 4 רצועות לד עבור המארזים.

ג. Commander PRO - זה הוא בקר מורחב של קורסאייר, אשר יכול לשלוט הן בערוצי מפצלי לדים , הן בניטור טמפרוטורות בתוך המארז ע''י 4 חיישני טמפ', והן שהכי חשוב בסל''ד המאווררים אבל רק עד 6 מאווררים, כאשר אצלי יהיו 9, אזי אני פשוט את ה-3 הנוטרים אחבר ללוח אם, לא בעיה.

ד. NXZT Internal USB HUB - זה הוא מפצל פנימי לראשי ה-USB 2.0 שעל הלוח אם, כי על הלוח אם יש רק שניים כאלו, ובגלל כל הבקרים וגם הקירור הנוזלי של המעבד אני אצטרך יותר, והמפצל הזה של יעזור לי בזה.

10. NT-H1 - זאת המשחה הטרמית עבור המעבד, כן על הבלוק של KRAKEN X72 ישנה כבר משחה מרוחה מראש, אך אני לא כל כך בוטח במשחות הללו שמרוחות מראש, בגלל זה קניתי את ה-NT-H1, וגם ראיתי סקירות ומבחני השוואה של כל מיני משחות, וזאת דווקה אחת הטובות כמעט למחיר שלה, ישנן כמובן יותר טובות, אך הן הרבה יותר יקרות ואין אותן בארץ, ולמשחה מחו''ל להבדיל לחלקי חומרה אחרים, לא כל כך רציתי לחכות, פשוט קניתי אצלינו ממה שקיים מהטובות יותר וזהו.

אז זהו נראה לי, אלו הם כל חלקי החומרה שאני צריך לבניית המערכת החדשה שלי.

יש רק עוד חלקים קטנים שאני מחכה מחו''ל, כגון הרחבה לכבל 24PIN שהוא ד''א גם של יצרנית LIAN LI, זה כבל כוח של הלוח אם 24PIN, גמיש ועם תאורת RGB, כן כן, מי שלא ידע, יש כבר כבלי ספק גם עם תאורות.

כמו כן ביחד איתו אני ממתין (זה בעצם באנדל) לשני כבלי 8PIN עבור הכרטיס מסך, שהם גם גמישים וגם עם תאורת RGB.

בהתחלה התחלתי לחפש כבלי הרחבה, או כבל מוד, לשני הכבלים שלפי דעתי הכי נראים בתוך המארז שהם כבלי כוח (אצלי זה 8PIN + 8PIN) של הכרטיס מסך, וכבל כוח של הלוח אם 24PIN, כי המקוריים של הספק שרכשתי (כמו גם כנראה ברוב הספקים) הם דיי קשיחים, לא ניתנים ליותר מידי כיפוף יפה, ודיי מכוערים...

אז התחלתי לחפש תחליף לכבלים הללו, ונתקלתי בכבלי הרחבה האלו של LIAN LI, ומה גם הם אפילו עם תאורת RGB, אז אמרתי למה לא לנסות, הם נראים טובים ואיכותיים ומיצרנית דיי ידוע כבר שהיא LIAN LI, והזמנתי אותם מאלי אקספרס, כן הם לא זולים אך היי, כל הכבלים האלו מקטגוריית כבל מוד הם ממש לא זולים, אז...

טוב, פה אני רוצה להודות לכולם, לכל מי שהשתתף בשרשור הזה, לכל מי שהגיב, לכל מי שגם לא הגיב אלא רק קרא, לכל מי שהמליץ וכיוון אותי לפה או לשם, אני שוב בעזרתכם למדתי על עולם חומרת המחשבים, לפני בניית המערכת החדשה שלי שתשמש אותי לכמה שנים טובות קדימה, ואני שמח שיש אתרים כמו זה, בו אנשים עוזרים אחד לשני בכל השאלות וההמלצות.

אז שוב תודה רבה לכולם.., ואם מישהו רוצה עוד להוסיף ולרשום משהו בשרשור הזה, או לשאול אותי אילו שאלות, אני רק אשמח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...