איזה מעבד לבחור למע' החדשה עבור גיימינג ורינדור ווידאו?, זקוק להמלצה - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה מעבד לבחור למע' החדשה עבור גיימינג ורינדור ווידאו?, זקוק להמלצה

JentuS

Recommended Posts

שלום לכולם.

אז כמו שכתוב בכותרת, אני צריך את עזרת המומחים לגבי בחירת מעבד חדש למערכת החדשה, כי לפי דעתי כאשר בונים מערכת חדשה, אז מתחילים במעבד, ואז מתקדמים הלאה.

וכמובן שאני עכשיו אפרט את כל הפרטים:

אני כיום עם מערכת על בסיס 2500K עם P8Z68 DELUXE\GEN3 של , וכל שאר הירקות.

כל כך מזמן הרכבתי את המערכת הזו עבורי, שאני כבר לא זוכר לפני כמה שנים זה היה, 5, 6, אולי 7 שנים... 🙂

כמובן שאני יכול להמהיר את המעבד הזה לתדר יותר גבוה, ועשיתי זאת בעבר, אך בזמן האחרון שעשיתי את זה, המערכת לפעמים לא הייתה הכי יציבה, ולדעתי זה פשוט הזמן לוקח את שלו בחלקי המחשב, החלקים עם השנים פשוט כנראה ''מתעייפים'', ופלוס אני באמת כבר חושב שאחרי כל השנים הללו אולי באמת הגיעה הזמן להשתדרג למערכת חדשה.

וכמובן שבלי דרישות לא בונים מערכת, אז הדרישות שלי הן:

1. גיימינג במשחקים החדשים והכבדים כמה שנים קדימה בהגדרות גבוהות-אולטרה, ואם זה משנה אז כרגע על מסך QHD של עם רענון סטנדרטי 60, אך סביר להניח שאחרי בניית המערכת החדשה המסך יוכלף לאחד עם רענון יותר גבוה כבר.

2. דרישה שנייה וחשובה עבורי היא עבודה עם תוכנות רינדור ווידאו, כגון Adobe Premiere Pro, Adobe After Effects CC, Vegas Pro, Camtasia וכו' וכו'.

זהו, אלו כעקרון הדרישות העיקריות עבורי מהמערכת החדשה שאני רוצה, ושעל בסיס מעבד החדש שתמליצו לי, מערכת כזאת תעבוד בלי בעיה כמה שנים טובות קדימה, כמו ששירת אותי נאמנה המעבד הנוכחי שלי ה-2500K.

בשרשור הזה אני רוצה לשמוע ולראות את דעתכם ואת ההמלצות שלכם רק לגבי המעבד, כי כמו שכתבתי קודם - בניית מערכת מתחילים ממעבד, ואז כבר מתקדמים הלאה.

כי אני פשוט דיי הרבה זמן לא הכי עדכני מה הולך כיום בעולם חומרת המחשבים, במיוחד לגבי המעבדים, בגלל זה אני צריך את עזרתכם בראש ובראשונה לגבי בחירת מעבד למערכת החדשה שאני רוצה להרכיב עבורי.

שאלות כלליות שאני רוצה לשאול את המומחים פה, הן:

1. האם יש איזו עדיפות למעבדי כיום על מעבדי , עבור השימושים שלי שרשמתי?, כי אני כעקרון עם כבר שנים ונראה לי שהייתי הולך שוב על , אפילו אם הם יותר יקרים מהמחנה השני, השאלה בכמה?...

2. האם עבורי אפשר להשתדרג עכשיו ממש, שוב - מבחינת מעבד,לדרישות שלי, או שעדיף לחכות קצת כי בזמן הקרוב אמור לצוץ איזה דגם מעבד חדש שיהיה ממש שווה ועדיף על פני אלו שקיימים כיום?

3. והמשך לשאלה השנייה: אם מבחינת המעבד כן אפשרי עבורי להשתדרג עכשיו ואין למה לחכות למשהו חדש, אז על איזה מעבד תמליצו לי לבנות את המערכת החדשה שלי על סמך הדרישות שלי שרשמתי קודם?

אז זהו כעקרון, אלו השאלות שרציתי לשאול את המומחים פה ואת אלו שמבינים ויודעים יותר ממני בתחום המעבדים כיום...

ואני באמת מאוד אשמח אם תעזרו לי ותכוונו אותי בנושא הזה של המעבדים 😊.

מראש תודה לכל מי שישתתף בשרשור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז הנה דבר ( שאינו ) מומחה -

עוד חודשיים / שלושה יוצאים מעבדי רייזן 3  שיכולים להוות 

חלופה עדיפה למעבדי .

היות ולמשחקים לא ממש חשוב איזה יצרן יהיה, והיות ולא 

ציינת מה התקציב למעבד / מערכת, לעכשיו עכשיו המעבד הוא 

INTEL 9900K  כמעין ALL AROUNDER, אבל זה גם תלוי

מה בדיוק אתה עושה בווידיאו, או יותר נכון מה היחס בין

עריכה לרינדור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה napoleon45.

לגבי תקציב שלא ציינתי, אכן כן, כי אני אשקיע כמה שצריך למעבד, אם זה אפילו מחירו של 9900K, את מעבדי האקסטרים אני לא לוקח בחשבון, אך גם לחסוך יותר מידי לא בא לי, כי אני מעדיף מערכת יציבה וחזקה, על בסיס מעבד תואם פרמטרים אלו כמה שנים טובות קדימה בלי בעיות, עבור הדרישות שלי, שוב, בדומה למה שיש לי כיום כבר שנים על בסיס 2500K, למרות שהוא היה יותר לגיימינג בהתחלתו, אך בזמן האחרון רק התחיל לשמש גם עבור רינדור ועריכת ווידאו, שזה במערכת החדשה ילך ויגדל עם הניסיון שלי בתחום הזה.

ומפה לגבי שאלת מעשיי ברינדור ועריכת ווידאו, שאת האמת לא עד הסוף הבנתי את השאלה הזאת...

אך בכל מקרה אוסיף ואומר, כמו שכתבתי קודם, אני יחסית לא מזמן רק התחלתי להתעסק בתחום הזה של הרינדור והעריכה, וכמובן עם הזמן הדרישה שלי לתחום הזה רק תעלה כמו גם הניסיון בזה, כי אני לומד יחסית מהר כל דבר שחדש לי 🙂

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עריכה זה העבודה עצמה שצריך שההצגה המוקדמת תזרום, (חיתוכים, preview, תפריטים וכו') תלוי מאוד גם בכרטיס.

והרנדור זה הקידוד הסופי שפה זה מאוד תלוי גם אם אתה משתמש במנוע שמנצל את הכרטיס מסך או לא.

בשביל העבודה עצמה ניתן להגיד שה9900K הוא המלך.

בשביל הרינדור עצמו יש עדיפים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של none77

בשביל העבודה עצמה ניתן להגיד שה9900K הוא המלך.

בשביל הרינדור עצמו יש מעבדים עדיפים.

נכון, בגלל זה התמהיל חשוב.

למרות שה 99900K  טוב גם בזה אבל לרינדורים ממש 

כבדים, עדיפים ה - , שמן הסתם יקרים בהרבה.

בוא נגיד, האיום האמיתי זה הדור החדש של מעבדי RIZEN 3.

ואחרי כל זה, יש עוד כמה דברים, אבל זה לא לעכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב תודה לכם על התגובות המהירות.

אז זהו, שאני משתמש בתוכנות לעבודה עם ווידאו, הן לעריכה, כמו שנאמר כבר ע''י none77, זה חיתוכים, אפקטים, תפריטים, preview וכו'..., והן לרינדור סופי.

כן, כרטיס מסך גם חשוב פה, אני מבין, אך זה יהיה אחרי זה, קודם כל הדגש הוא על המעבד, על מה ללכת כיום, זה מה שאני מנסה להבין...

כמובן שעל משהו כמו Threadripper אני לא ילך, כי לדעתי עבורי זה מוגזם, אך אני מבין מהמילים שלכם שה-9900K כיום דיי משתלם לשימושים שלי כגון עריכה ורינדור ווידאו וכמובן גם גיימינג, שוב בדגש שישאר כזה כמה שנים קדימה...

אבל אתם אומרים גם ש-RIZEN 3 בדרך, האם זה שווה לחכות לו 3 חודשים פלוס-מינוס, או שלא שווה כי אף אחד לא יודע מה יהיו בדיוק הביצועים שלו ז''א למה הוא יהיה מסוגל וכמובן מה יהיה מחירו....

ועוד שאלה, אם אני מחליט להשתדרג כיום ולא לחכות ל-RIZEN 3, האם יש הבדל גדול בין ה-9900K ל-9700K עבור השימושים שלי?, האם 500 ש''ח בערך הפרש ביניהם מצדיק קנייה של הבחיר 9900K עבור השימושים שלי?, כי את האמת אם מדובר רק במעבד, אין לי בעיה לשלם 500 ש''ח יותר ולדעת שלא סתם עשיתי את זה אלא בכדי לקבל תמורה ששווה את זה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל.

ב - 9700 אין HT.

כך ש - 9900 בהחלט מצדיק את ה - 500 שקלים, הלכה למעשה.

מחירים של הרייזן 3 כבר ידועים, חפש אפילו כאן באתר.

הנעלם הגדול זה הביצועים בפועל בכלל, ובאדובי בפרט.

בקיצור, לעכשיו רצוי 9900K ללא ספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של JentuS

אני מעדיף מערכת יציבה וחזקה, על בסיס מעבד תואם פרמטרים אלו כמה שנים טובות קדימה בלי בעיות

טוב, כאן יש קצת בעיות, יוסטון !

הן כן ולא קשורות למעבד, יותר נכון לפלאטפורמות.

העניין הוא שלוח אם של 9900K  תומך נכון לעכשיו בזיכרון מירבי של 64 גיגה.

כן, זה נשמע המון וכו' אבל .....

אמנם זה סבבה גם לעריכת ווידיאו ב - , אבל זה מתחיל להיות גבולי

אם הפרוייקטים מורכבים / גדולים או שמריצים עוד דבר או שניים ברקע

ועוד לא דיברנו על .

כל זה אני אומר כתשקיף לשנים קדימה ולצפי של ההתפתחות בתחום.

אמנם יש סברות והנחות שגם הפלטפורמה של 9900K  תוכל להכיל 

זיכרון עד 128 גיגה עם עדכוני ביוס וכו', אבל אף אחד לא מוכן לחתום על זה.

ההפרש בין מעבד מקביל מסדרת X ולוח אם וזהו בעצם הוא בסביבות 

2500 ש"ח לרעת ה - X.

לזכותו כאמור, תקרת 128 גיגה , אם כבר דיברנו על שנים קדימה.

סתם, שתדע !   :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי, תודה על ההסבר לגבי ה-HT, תחמנים, הורידו את ה-HT ב-i7 החדשים, והוסיפו אותו רק ב-i9 החדשים...

לגבי הזכרון הנתמך ע''י מעבדי ה-X גם מובן לי, אך בכל מקרה אני לא רואה את עצמי בבניית מערכת חדשה קופץ לפלטפורמת האקסטרים, גם דיי יקר עבורי וגם לא ממש רואה את הצורך בזה.

לדעתי אני אסתדר טוב מאוד עם פלטפורמת 64GB במקסימום, בלי בעיות מיוחדות, אני באמת כמעט בטוח שזה יספיק לי בהחלט לשימושים שלי לאיזה 5 שנים הבאות לפחות.

אז בסופו של דבר, תודות להסברים והמלצות שלכם, כנראה אני אבחר במעבד 9900K לבניית המערכת החדשה שלי, שתשמש אותי כמה שנים טובות קדימה מהיום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אופציה נוספת היא ללכת על Threadripper 1920X ,

12 ליבות ו24 נימים במחיר נמוך מה9900K

אמנם במשחקים הוא חלש ממנו בגלל מהירות שעון נמוכה יותר (סביר שבמשחקים מה שיגביל אותך קודם יהיה כרטיס המסך)

אבל לעריכה ורנדור הוא כבר נותן פייט רציני עקב תוספת הליבות.

לא הייתי שולל את האופציה, אבל שוב, הכל תלוי באופן השימושים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של rotem_o

אופציה נוספת היא ללכת על Threadripper 1920X ,

לא ממש.

הוא ממש גרוע בכל מה שלא רינדור, ולא טוב ברינדור עצמו

לעומת ה - 9900K.  עם כל הליבות והעניינים.

אני מתייחס כמובן לפרמייר ושות בלבד.

ציטוט של JentuS

לדעתי אני אסתדר טוב מאוד עם פלטפורמת 64GB זכרון במקסימום, בלי בעיות מיוחדות, אני באמת כמעט בטוח שזה יספיק לי בהחלט לשימושים שלי לאיזה 5 שנים הבאות לפחות.

אז בסופו של דבר, תודות להסברים והמלצות שלכם, כנראה אני אבחר במעבד 9900K לבניית המערכת החדשה שלי, שתשמש אותי כמה שנים טובות קדימה מהיום.

סבבה.

מחובתי להאיר את האספקטים השונים של כל פלטפורמה.

אם כך, אין מה להתלבט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן כך.

אך יש לי עוד שאלה:

אחרי שאני מתכוון לבנות מע' חדשה על בסיס המעבד 9900K, כמובן אני אקח בשבילו לוח , והשאלה שלי היא, האם ישנה כבר תאימות טובה מספיק מבחינת לוחות מבוססי מיצרנים שונים למעבדי ה-9900K בפרט?

כי פה ושם קראתי וראיתי קצת שמועות שאולי יש איזשהן בעיות עם זה..., רק שלא ממש הבנתי אילו בעיות והאם ישנן בכלל..., מבחינת ייצוב מתחים של הלוחות בכללי, קטע של למעבדי 9900K על הלוחות האלו וכו'..., האם קיים משהו שאני צריך לדעת או שזה פשוט לא נכון?

ובכללי, על איזה הייתם ממליצים לי ללכת עם מעבד כזה, כמובן מסדרת ה-Z390?

1. יהיה

2. מע' ייצוב מתחים טובה

3. רצוי יותר מסלוט אחד של כ. מסך

4. רצוי סלוט אחד של PCI Express x1 לכרטיס קול שיש לי ורצוי שהסלוט הזה יהיה ממוקם בלוח כמה שיותר רחוק מהסלוט הראשון-העליון של הכ. מסך

5. ורצוי שיהיה עם אלמנטים תאורת , מה לעשות, גם לי יש את המחלת , וחוץ מזה המערכת תיהיה במארז תואם שיעמוד דיי גבוה על השולחן, וכל האלמנטים תאורות ה- יהיו נראות לעין

אני את האמת חשבתי על לוח Gigabyte Z390 Master, כי מבחינת כל הפרמטרים הוא מתאים לי, אך איני מבין ואיני יודע מה מבחינת מע' החשמל שלו, האם היא טובה, והאם ישנן אולי אילו בעיות אחרות עם הלוח הזה?

בכל מקרה, על איזה לוח הייתם ממליצים לי ללכת עם מעבד כזה ועם דרישות כמו שרשמתי מעלה, אשמח מאוד להמלצות שלכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה

העניין עם המעבד הזה, ה - 9900K  הוא שב - O.C  נניח ל חמש גיגה

הוא מגיע לצריכה של כ - 250 וואט ולמעלות לא מבוטלות.

ברור שכל זה מצריך מערכת אספקת מתח רצינית ולא איזה לוח שנועד 

לעבוד עם 8500.

עד כמה שאני זוכר, הלוח שבחרת אכן עונה על הקריטריונים, אבל כמובן יש גם אחרים.

הנה לנוחותך דיון שהרכבתי בו שני מפרטים, בשתי הפלטפורמות ( כן ידוע שאתה מתעניין רק באחת :)),

עם כל הצילצולים והטפטפות, טוב אולי חוץ מעניין ה - .

https://hwzone.co.il/community/topic/590722-מחשב-לעריכת-וידאו-תקציב-כ-15k/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, תודה על ההמלצה.

כעקרון ה-Designare גם מתאים לי מבחינת הדרישות שלי כמו גם ה-Master, ולפי מה שאתה אומר בשניהם מערכת הספקת מתח טובה.

וההפרש ביניהם זניח, פחות מ-50 ש''ח, אז זה טוב, יהיה יותר פשוט לבחור בלי לטעות יותר מידי))

אני גם אראה עוד כמה סקירות וביקורות לגבי שני הלוחות הללו.

כעקרון זה מה שהיה בשבילי חשוב להבין, איזה מעבד, והכוונה קלה ללוח אם, כל השאר - , SSDים, ספק, מארז, ושאר הירקות, נראה לי אני כבר אסתדר בכל אלו))

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...