מחשב plain vanilla מאריך-ימים לבית הוריי - עד 2,000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב plain vanilla מאריך-ימים לבית הוריי - עד 2,000 ש"ח

eyalroz

Recommended Posts

אני מעוניין לרכוש מחשב שולחני (שני) להוריי. מסך וציוד היקפי כבר יש (והמסך בסדר).

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?

2000 ש"ח, מוכן לחריגות אם צריך.

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?

שימושים מזדמנים של הוריי, שלי בביקור, של אורחים. סוג השימושים: גלישה באינטרנט, דוא"ל, עריכת מסמכים, צפיה במדיה (לא וכנראה גם לא 2K).

המטרה כאן היא שהמחשב יחזיק מעמד לפחות 5 שנים, אולי יותר, בלי שיהיה צורך להתעסק עם החומרה שלו.

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)?

לא.

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)

כונן אופטי. נרכש לאחרונה קורא-וצורב פנימי; ואין תוכניות להשתמש ב-BluRay.

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב?

חשוב, אך בואו לא נשתגע. עוד יותר חשוב - שהמחשב ימשיך להיות יחסית שקט גם בעוד 5 שנים אם לא 10.

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)?

בעקרון לא.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

לא, אין צורך.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

חשוב שתהיה זו חנות בחיפה.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב?

בשבועות הקרובים.

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים ספציפיים?

אני לא רוצה לפספס איזה חיבור שהיום הוא רק אפשרות אך עשוי להפוך הכרחי בעוד מספר שנים. (אם בכלל יש דבר כזה.)

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב?

אם נעשית פשרה כלשהיא אשר עלולה להגביל את משך החיים, אז כן. אחרת - לא חושב. אבל אם אתם מציעים רק ובלי HDD (מה שאפשרי מבחינתי), אז צריכה להיות לי אפשרות להוסיף HDD בהמשך. בכל מקרה אין צורך לשמור אפשרות להכניס משהו כמו כרטיס גרפי - זה לא יקרה.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

• כברירת-מחדל, אני חושב על מארז מגדל (Mini/Midi Tower), אבל לא פוסל דברים יותר אקזוטיים.
  • מאוד מעדיף משיקולים "פוליטיים"/צרכניים.
  • לא ברור לי האם זה רעיון טוב לרכוש כונן בתצורת M.2 או לא (עוד אין לי כזה גם בעצמי).
  • שום נורות ו-LED'ים מהבהבים בשום מקום, בפרט לא על הלוח. ואל תאירו לי את הקופסה בכל מיני צבעים מוזרים, גם מ-LED'ים קבועים. מה נראה לכם, שהמארז שלי הוא אוהל קרקס? באאע.

הנה טיוטת מפרט שחשבתי עליה - אבל אני לא נשוי קתולית לשום דבר (ולמעשה אשמח לחשיבה שונה משלי):

AMD Ryzen 3 2200G 3.5Ghz Radeon Vega 8 - Box
MSI B450M PLUS AM4
HyperX FURY 2x4GB 2400MHz CL15 Kit
Crucial MX500 CT250MX500SSD4 250GB M.2 2280
Antec Neo Eco Active PFC 450W 80+
Antec P50  Micro ATX Black Case No PSU

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול נראה בסדר אבל בתקציב הזה כבר הייתי מכניס גדול יותר ויותר כדי להבטיח שבאמת לא יהיה צורך בשדרוגים בעתיד

הצעת מחיר למערכת מחשב - www.plonter.co.il

מעבדים - Socket - AM4
YD2200C5FBBOX - AMD - AMD Ryzen3 2200G Gen2 with Radeon™ Vega 8 Graphics - Wraith Stealth Cooler  - Box...
שלוש שנים אחריות - יבואן רשמי
 כמות:  - 1 - 438/429 ₪ 

לוחות אם - Socket AM4
PRIME-B450M-K - ASUS - AM4 - B450 - 2x DDR4 - PCIe 3.0 x16 - 2x PCIe 2.0 x1 - 4x SATA - M.2 - 6x USB 3.1 Gen 1 - 2x USB 3.1 Gen 2 - 4x USB 2.0 - SysFan - mATX...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 387/379 ₪ 

זכרונות - - לנייח
AD4U266638G19-Rx2 - ADATA - 16GB (2x8GB) DDR4 2666Mhz CL19 - 1.2v - Premiere Series...
אחריות לכל החיים
 כמות:  - 1 - 479/469 ₪ 

דיסקים קשיחים ו - - SATA
CT480BX500SSD1 - Crucial - 480GB - SATA3 6GB - 2.5 inch - 3D NAND - 7mm - Comes with Acronis True Image for Crucial - BX500 Series...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 322/316 ₪ 

מארזי מחשב - ATX מארז
P5-NPS - Antec - P5 Silent - 475x195x395mm - Sound Dampening Panel - 1x 140mm, 1x 120mm - mATX...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 215/211 ₪ 

ספקי כח - ATX 
NE550M-OEM - Antec - 550W Neo Eco Modular - With New PC Only - 80Plus Bronze, 120mm - Brown Box...
עם מחשב חדש בלבד - שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 189/185 ₪ 

2030.00 / 1989 ₪ 

עד 12 תשלומים ללא ריבית.
המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה
הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר
https://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=154538

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@etal:

קודם כל - תודה על ההארה לגבי האפשרות להשיג מפרט מוצלח יותר במחיר שביקשתי. חוץ מזה...

• תוכל להסביר מדוע אתה מעדיף את הלוח של ASUS? (אין לי דעה קדומה לגביו, אני סתם שואל)
  • אני קצת חושש מרכישה בפלונטר בגלל הקושי במימוש האחריות למי שהוא חיפאי. במיוחד משום שמדובר בהוריי ולא בי-עצמי. אנסה לשחזר אותו דרך חנויות מקומיות (אפילו במחיר קצת יותר גבוה).
  • למקרה שיהיה חסר להורים נפח אחסון (נאמר, למדיה) - יוכלו לרכוש HDD 1TB או 2TB בזול, בעתיד או אולי אפילו עכשיו (מעל התקציב שציינתי); אבל נראה שה-MX500 מהיר משמעותית מה-BX500, אז אני לא חושב שארצה להמיר מהירות בנפח רק לצורכי "ביטוח". גם את ה-240GB הם לא ינצלו ככל הנראה, כי זה לא המחשב הראשי בבית.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של eyalroz

תוכל להסביר מדוע אתה מעדיף את הלוח של ASUS?

בחרתי את הלוח הכי זול שהיה עם מקום ל-4 זכרונות וגם חיבורי USB3 Gen2 ואם מוסיפים כמה שקלים אז בעיני עדיף ה-Gigabyte -M שיש לו גם מערכת יצוב מתח משופרת. את הלוח שאתה ציינת לא היה בפלונטר אבל בטח שלא הייתי בוחר לוח עם מקום רק לשני וממלא את שניהם ב-4GB.

ציטוט של eyalroz

אבל נראה שה-MX500 מהיר משמעותית מה-BX500, אז אני לא חושב שארצה להמיר מהירות בנפח רק לצורכי "ביטוח".

אם מהירות יותר חשובה לך אז לך על דגם ולא על דגם SATA כמו ה-MX500

https://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=ASX8200PNP-256GT-C

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בין MX  ל - BX הוא לא רק במהירות,

אלא יותר בביצועים תובעניים , דבר שמטבע הדברים לא כ"כ אקטואלי כאן.

הייתי אכן הולך על מפרט של etal   וה - SSD  שלך ( MX ) עם האופציה של

הקשיח אם וכאשר.

לא רואה טעם ל - .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...