כרטיס מסך Gigabyte Geforce RTX 2060 OC בביקורת: הכירו את האמצע החדש - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כרטיס מסך Gigabyte Geforce RTX 2060 OC בביקורת: הכירו את האמצע החדש

djelectric

Recommended Posts

ביקורת טובה ולעניין. מקווה שיגיעו אל ידכם גם כרטיסי לצרף לביקורות.

כפי שכתבתי בדיון אחר בפורום, וכפי שציון בביקורת בצורה ברורה - אין כאן את השדרוג אליו אנחנו רגלים בין דור לדור, ונעשית מעין "הטעיה" בכך שקוראים לכרטיס הזה XX60 (ובכך כן יש את השדרוג שאנו רגילים אליו) אבל עם העלאת מחיר משמעותית. אכן מנסה להעלות את הרף שאנשים מוכנים לשלם עבור כרטיסי מסך, ואני מאחל למהלך הזה כישלון חרוץ (בין אם יצליח ובין אם לא, בסופו של דבר האנשים שמשלמים יקבעו). אני חושב שזה גם קשור לניסיון של להיפטר מהמלאי הישן שנוצר אחרי שיגעון הכרייה

היה חשוב לי לציין גם כי ה1070TI נמכר עד לאחרונה ב350 דולר במבצעי חיסול למיניהם, ככה שהRTX 2060 שעולה בביצועים במעט על ה1070TI לא ממש מרשים אותי. 

הערה אחרונה - אני משתמש היום בVR עם כרטיס RX580 ולמעט המשחקים הכי כבדים (FO4VR, שגם הוא דרך אגב רץ לא רע בכלל) הכרטיס עושה עבודה מצויינת בVR. לומר שRTX2060, כרטיס שכמעט חזק פי 2 מהRX580, לא מספיק לVR, מגוחך לטעמי, וזה לא תירוץ להסרת חיבור הUSB-C. הסיבה השניה יותר הגיונית - חיסכון בעלויות/הסרה במכוון כדי ליצור מדרג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהלך שיווקי נטו שלא באמת מביא שום חידוש או בשורה חיובית, אלא דווקא ההפך. פשוט לקחו 1070TI, שינו לו את השם, הוסיפו וממשיכים למכור אותו באותו מחיר (ההבדל בביצועים זניח ולא מורגש ע"פ מה שרואים כאן במבחנים).

קפיצת דור אמיתית קורת כאשר מקבלים ביצועים גבוהים יותר במחיר נמוך יותר, כמו למשל 1060GTX שהחליף את 970GTX במחיר של 960GTX של פעם, וזה ממש לא המקרה פה.

ההרגשה שמתקבלת פה היא ש- החליטו לעשות מהלך שמעלה את המחירים לכל הסדרות כך שהסטנדרט שאנחנו רגילים אליו יהיה גבוה יותר מבעבר. הרי אם הם שולטים בשוק, אז למה לא למכור סדרת 50 במחיר של 60, סדרת 60 במחיר של 70 וכך הלאה...

כמו שאיחלו מעלי, מקווה שהמהלך הזה יהיה כישלון טוטאלי.

אילו היום הייתי צריך לקנות כרטיס מסך חדש ברמת ביצועים הזו, הייתי מחפש לקנות 1070/TI או אפילו 1080 ביד שניה במחיר נמוך יותר,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה כתבה.

משהו שלא הבנתי במיתוג\תמחור סדרות הכרטיסים, מאחר והקצה היקר בטווח המחירים של סדרת 2060 נושק לדגמים בקצה התחתון בסדרת 2070(מצוי בעוד סדרות) מלבד שיקולים דציבליים, למה שאדם יקנה כרטיס 2060 קצה עליון(שהוא יקר יותר עד 500 שקל+- מקצה תחתון של אותה סדרה) ולא יוסיף עוד100-200 שקלים וילך לקצה התחתון של הסדרה הבאה, שלהבנתי לכל הפחות אמור להיות ברוב המקרים חזק יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של No-one

אחלה כתבה.

משהו שלא הבנתי במיתוג\תמחור סדרות הכרטיסים, מאחר והקצה היקר בטווח המחירים של סדרת 2060 נושק לדגמים בקצה התחתון בסדרת 2070(מצוי בעוד סדרות) מלבד שיקולים דציבליים, למה שאדם יקנה כרטיס 2060 קצה עליון(שהוא יקר יותר עד 500 שקל+- מקצה תחתון של אותה סדרה) ולא יוסיף עוד100-200 שקלים וילך לקצה התחתון של הסדרה הבאה, שלהבנתי לכל הפחות אמור להיות ברוב המקרים חזק יותר?

ההפרש הכספי בין הדגם שבביקורת לבין ברירת המחדל עומד על משהו כמו 200 שקלים. זה לא מעט, וציינתי זאת גם. אמנם, יש כאלו שפשוט רוצים דגם מתקדם יותר.

אני מקווה שהמחיר ירד טיפה

משם ההפרש ל2070 הפשוט ביותר הוא 500 שקלים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

ההפרש הכספי בין הדגם שבביקורת לבין ברירת המחדל עומד על משהו כמו 200 שקלים

את זה הבנתי, השאלה לא מוסבת על הדגם שבכתבה.

אלא כללית יותר על כלל דגמי היצרניות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של No-one

את זה הבנתי, השאלה לא מוסבת על הדגם שבכתבה.

אלא כללית יותר על כלל דגמי היצרניות

אני יכול לחשוב על כמה סיבות:

1. מגבלות של שמכריחות אותך להישאר עם הRTX 2060 ולא ה2070

2. העדפת כרטיס שקט וקריר יותר על כרטיס עוצמתי, רועש וחם

3. שיקולים אסתטיים

אבל בכללי, זה נכון שבד"כ בפורום ממליצים על הכרטיס הכי זול עם הביצועים הכי טובים, כפי שההיגיון שלך מורה. (אלא אם מדובר בקירור מזוויע/רועש כמובן, ואז נוטים לא להמליץ לעשות זאת)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...