מחשב לא עולה - אובד עצות - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב לא עולה - אובד עצות

Bittersteel

Recommended Posts

עדכון: הלוח-אם הישן ששמתי לתיקון אכן תקול.

עכשיו שאלת המיליון זה האם הספק דפק את הלוח-אם הישן (ובדיעבד גם דפק לי את החדש), אני אבדוק אותו בעבודה כבר.

או שהלוח-אם היה תקול והוא דפק את הזכרונות.

ממש ברוך חח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדרך הכי קצרה ובטוחה זה לחבר רק לוח אם\מעבד\ספק ו SPEAKER. תתחיל משם ואם שלושת החלקים תקינים אתה אמור לשמוע את ה SPEAKER צועק שחסרים זכרונות. אם הגעת למצב הזה אז אחרי שתוסיף בסלוט אחד אתה אמור לעבור POST במידה והזיכרון והסלוט תקינים. אם המערכת לא עובדת תתחיל להחליף את החלקים ולחזור על הבדיקה עד שתעלה על הבעיה. הטעות הכי גדולה (שעשיתי בעצמי לצערי) זה להניח הנחות ולקנות חומרה מבלי לוודא ב 100% איזה חלק או חלקים נדפקו בדיוק.
לא מזמן הייתה לי בעיה שהלוח אם + המעבד נדפקו. כלומר הבעיה הייתה רב מערכתית ועד שהבנתי את זה עברתי הרבה תלאות. מקווה שאצלך המצב יותר פשוט ונדפק לך רק חלק אחד שלא פגע בפוטנציה בחלקים אחרים.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שקרה לך רק מגביר את החשד שלי לגבי הספק.

איך אתה מתכוון לבדוק את הספק בעבודה? אתה בעצם פוטנציאלית תהרוס עוד משהו שם.

מציע לך פשוט לא להשתמש בו וכל דבר שתנסה מעכשיו - עם ספק אחר. ספקים לא כאלו יקרים וזה לא שווה את הסיכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של House M.D.

מציע לך פשוט לא להשתמש בו וכל דבר שתנסה מעכשיו - עם ספק אחר. ספקים לא כאלו יקרים וזה לא שווה את הסיכון.

לא הייתי ממליץ לקנות ספק לפני שמוודאים שזאת הבעיה. קודם כל לנסות למצוא ספק חלופי מאיפשהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של NRT

לא הייתי ממליץ לקנות ספק לפני שמוודאים שזאת הבעיה. קודם כל לנסות למצוא ספק חלופי מאיפשהו.

כמובן. הבעיה היא שהוא אף פעם לא יוכל לדעת בוודאות שהספק הוא הבעייתי בלי לסכן עוד . הלוח החדש שלו שיחזור מתיקון או החלפה - הוא ינסה אותו עם ספק חלופי ונניח שהוא יעבוד. הוא לא יוכל לחבר את הספק הישן ולבדוק אם זה גם עובד כי יש פה סיכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של House M.D.

יש לנו מעבדת מחשוב בעבודה,

שאלתי אותם אם אפשר לבדוק את הספק, אמרו שאפשר רק לחבר ללוח-אם תקין.

שאלתי גם שזה יכול להרוס, אמרו שיש לוחות-אם פשוטים כמו זבל שאפשר לבדוק עליהם :x

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחובבים כמונו יש שתי בעיות עיקריות במצבים כאלה:

1. אנחנו לא יכולים לבדוק בנפרד רכיב-רכיב עם מערכת חלופית כדי להבין מה תקין ומה לא.
  2. אם חלילה יש רכיב שמוציא עודף מתח, לנו אין את הציוד להבחין בכך, ולכך הסיכוי שלנו לשרוף עוד רכיבים גדול יותר.

הבעיה השנייה, מבלי לזלזל בה - היא הרבה יותר נדירה. ובכל זאת, אם מתעורר בך חשד, ולו קל, שיש לך רכיב ששורף דבר-מה - פשוט אל תשתמש בו עד שבדקת את האחרים. גם אם זה יעלה לך רכישה של רכיב אחר - בד"כ מדובר בספק, ואם לא ספק אז לוח. מקסימום - שדרגת ספק או לוח מוקדם מכפי שתכננת, וזה לפחות אחרי שנה - כי אחרת הם עוד היו באחריות ויכולת לקחת אותם לבדיקה במעבדה.ף

במקרה הזה אני שותף להנחה שהבעיה היא בזיכרון, וגם זוכר בעצמה בעיות "עלומות" דומות כאלה. אך

אף על פי כן - משום שהרגע רכשת לוח ומעבד, גש למעבדה, עם הצירוף לוח-מעבד- שלך, ותאמר להם שאתה חושב שייתכן שיש בעיה באחד משלושת הרכיבים, אך אתה אינך בטוח לחלוטין לכן אתה מבקש שיבדקו עם שלהם - והם כנראה יעשו זאת, אולי גם ממש במקום. זה עשוי לאשש לך את החשד לגבי הזכרון שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moshe2

תתחדש😀

תוצאה סופית

ספק לא תקין ששרף רק לוח אחד (משום מה)

זכרונות תקינים

אם הבנתי נכון

לא בדקתי עדיין את הספק בסופו של דבר,

ביקשתי גם מהחנות את הספיקרים האלה ללוח-אם, נתנו לי בחינם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא פשוט לבדוק ספק כמו שצריך.

נניח שחיברת והמחשב עלה, ניתן לבדוק מתחים עם מולטימטר, נניח ובדקת במאמץ.

אחד הרוצחים השקטים זה ripple גבוהה שבשבילו צריך מכשור יקר יחסית, ניתן לחפש קבלים נפוחים בספק.

**בזהירות, מי שלא פותח ספקים באופן קבוע עדיף להמנע, בעקרון יש רכיב שמרוקן את הקבלים הגדולים, במידה והוא תקול ונוגעים היכן שלא צריך אפשר למות, נכון שזה לא סביר אבל זה קרה.

יש בודקים פשוטים, אבל צריך להתייחס אליהם רק בתור בדיקה אם הספק בטוח לא טוב, שסביר שזאת הבדיקה שיעשו לך במעבדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...