חלק מהאתרים לא נגישים, וחלק כן - כיצד הדבר יתכן? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חלק מהאתרים לא נגישים, וחלק כן - כיצד הדבר יתכן?

benyben

Recommended Posts

שלום. 

היו לי הבוקר בעיות (HOT). 

נאמר לי בתמיכה שמדובר בעבודות תשתית באזור. 

אוקיי. 

האינטרנט חזר בשלב מסוים, ובעיה מוזרה מאוד הופיעה. 

חלק מהאתרים לא נגישים. 

למשל - reddit לא עולה. אך Twitter כן. 

למשל - הארץ לא עולה, אך Ynet כן. 

למשל - SpeedTest לא עולה, אבל fast כן. 

הבעיה קיימת בכל הדפדפנים! 

(בדקתי בכרום, בכרום incognito, ב וב edge)

בבדיקת טרמינל

ping www.google.co.il -t

אני לא מוצא נפילות. 

לעומת זאת, כאשר הפקודה

ping www.reddit.com -t

מעלה 

request timed out כל הזמן. 

החלפתי את ה DNS ל DNS של . הבעיה נשארה. החלפתי ל DNS של Cloudflare. הבעיה נותרה. 

ביקשתי מחבר לבדוק אצלו אם האתרים שלעיל עולים אצלו. התשובה היא כן. 

הלכתי לעמדה אחרת במשרד שלנו, ובדיוק אותם אתרים לא עולים!!!

לכן עלי להניח שמדובר בבעיה כללית יותר מהמחשב שלי - ברמת הראוטר?

יש לנו 5 עמדות מחשב. 

מעולם לא נתקלתי בבעיה כזאת. 

האם מישהו יכול לשפוך אור על הבעיה? 

תודה רבה!!!

Pinging google and reddit.PNG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתה לי את אותה בעיה החל משלשום בערב. גם אני הצלחתי לגלוש לאתרים מסוימים ולאחרים לא (בפרט - הארץ לא, כן; StackOverflow לא, זאפ כן). אני מחובר מעל תשתית הכבלים, דרך ITC כספק הגישה, ומתגורר בחיפה.

התקשרתי לתמיכה הטכנית של HOT - הם אמרו שזו לא בעיה שלהם ושאתקשר ל-ITC. בסדר, עשיתי זאת.

ב-ITC אמרו שזה משום שיש לי "כתובת IP דינאמית" וחלק מן האתרים אינם אוהבים לעבוד מול מצב כזה. הם אמרו שיעבירו אותי ל"כתובת IP סטאטית". אתמול בערב הגישה לכל האתרים השתחזרה.

אני לא בטוח למה בדיוק היא התכוונה בכתובת "סטאטית". לכאורה הייתי מצפה שמדובר במתן אותה כתובת IP תמיד לפי מזהה כלשהוא של הנתב שלי. אבל - זה לא אמור לשנות לאף אחד. זאת אומרת, גם אם הכתובת משתנה מדי כמה ימים או שעות כאשר מחדשים DHCP Lease, זה בכלל לא מפריע לאף אתר חוץ מאשר לכל היותר ברגע המעבר. אז - אולי ITC מנתבים את התעבורה של מחשבים בודדים דרך מכונות קצה עם כתובות IP שונות, בתחלופה בלתי-פוסקת? אני מניח שזה אפשרי מבחינה טכנית, אבל זה אומר שבעצם אף פעם אין לך כתובת IP ציבורית "באמת". אולי זה המצב?

ראיה שמחזקת את החשד הזה היא, שגם שלשום וגם אתמול וגם היום אני רואה תופעה מוזרה שאולי קשורה: כאשר אני בודק מהי כתובת ה-IP שלי מבחוץ, אני כל פעם מקבל כתובת אחרת - גם בבדיקה בהפרש של עשרות שניות. ואם זה לא מספיק גרוע - תוכנת העדכון שלי ל-DNS הדינאמי חושבת שכתובת ה-IP שונה מן הכתובות אשר אתרים שונים טוענים שיש לי ( whatismyipaddress.com, whatismyip.com ).

אז - @benyben - מקווה שעזרתי לך. אם למישהו אחר יש עוד מחשבות/אבחנות לגבי המצב, אנא הוסיפו וכתבו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@eyalroz

יווווווווו!

איזה תשובה נהדרת!!! ברור שעזרת לי. לפחות עכשיו יש לי תפיסה מסוימת של מה שקורה פה. 

אני כמעט בטוח שגם אני עם ITC. 

למעשה, עכשיו שאתה מציין זאת, אני נזכר שאני בחודש האחרון נתקל במלא אתרים שמבקשים שאמלא CAPTCHA. 

ראה דוגמא אחת בתמונה המצורפת. 

השאלה שלי כעת היא - מדוע הם עושים את זה?

הבעיה הפכה אצלי לכה מעצבנת (להקליד CAPTCHA יכול להיות סיוט, במיוחד אם מבקשים לזהות תמונות), עד שחשבתי שאחד המחשבים במשרד נגוע בנוזקה. לא אגזים אם הקדשתי לניקוי המערכות אצלנו 5 שעות של עבודה. 

ועכשיו מסתבר שזה בכלל לא קשור אלינו!!!

ממש ממש תודה על התשובה המפורטת. 

עדכון: בבדיקה באתר שקישרת, אני גם עם ITC. 

Our System have detected unusual traffic from your computer.PNG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון: מסתבר שמדובר במחדל רציני ובלתי-נסבל מצד ITC, אשר פוסל לחלוטין כספק גישה לאינטרנט; ואסביר.

מסתבר, ש-ITC מחזיקה את כל הלקוחות שלה מאחורי NAT, ובאופן עקרוני מסרבת לתמוך בהתחברות למחשב שלך מבחוץ.

למעשה, מדובר במניעה של מחצית השירות אשר ספק גישה אמור לתת לך - מכונה אשר יכולה ליצור חיבורים על-גבי האינטרנט ואשר ניתן להתחבר אליה. באכסניא המכובדת שלנו אין צורך להכביר במילים על חומרת הדבר.

חמור גם, שHOT ו-ITC אינן מגלות ללקוחותיהן שכך הן פועלות, ומשאירות לך לגלות זאת בעצמך. זו כנראה הסיבה לריבוי בקשות ה-Captcha בו אתה נתקל.

אך מה קרה בימים האחרונים ומה תוקן? ובכן, ה-NAT של ITC משתמש ביותר מאשר כתובת חיצונית אחת החשופה לאינטרנט ממש; וישנה לוגיקה כלשהיא דרך איזו כתובת חוץ "אמיתית" לנתב את התקשורת שלך. ככל הנראה, הם שינו את הלוגיקה הזו בצורה כלשהיא אשר גרמה לשרתים שונים שלא להצליח להקים חיבורי TCP עם לקוחות ITC. לאחר תלונות בתמיכה הטכנית הם מחליפים את הלוגיקה חזרה (למי שמתלונן? לכולם?) - אך עדיין כולם תקועים מאחורי ה-NAT.

ומה אני עשיתי בעניין? על כך בהודעה נפרדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אקספון 018 גם מעמידים אותך מאחורי NAT. ביגלל זה עזבתי אותם.

בעיות איבוד נתונים ו-PING היו הגורמים שזיהיתי את הבעיה.

לפי פקודה של TRACERT אפשר לראות יותר HOPS.

כרגע אני בהוט נט והם לא רעים. הניתוב שלהם ללונדון יותר טוב מגרמניה אז קח את זה בחשבון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי @Jabberwock

תודה. סליחה אבל רק עכשיו ראיתי את ההודעה. 

מהי פקודת TRACERT? ז"א - לכתוב בטרמינל

tracert ואז שם אתר כלשהו?

לגבי ה NAT - זאת פעם ראשונה שאני מתוודע למושג הזה. מעניין מאוד. אבדוק בגוגל את המשמעות. 

תודה על ההמלצה לגבי HOT NET. פשוט להתקשר ל HOT ולבקש להחליף תשתית ל Hot Net? 

כי HOT מעולם לא הציגו בפני אופציה לבחור תשתית. 

שוב תודה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי @eyalroz

ממתין לעדכון לגבי מה שעשית לגבי העניין שעליו כתבת!!!

תודה!!!!!!!!!

מעניין מאוד. 

אפילו בלקבל אי אפשר לנוח, וצריך לעמוד על המשמר. מתיש. 

עדכון: 

בקריאה בגוגל מצאתי ציטוט שאני חושב ששווה להדביק כאן בשרשור לטובת הכלל: 

When NAT is used in this way, all users inside the private network access the have the same public IP address when they use the .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הטווחים של כתובות IP לרשתות פרטיות:

192.168.0.0 - 192.168.255.255 (65,536 IP addresses)

172.16.0.0 - 172.31.255.255 (1,048,576 IP addresses)

10.0.0.0 - 10.255.255.255 (16,777,216 IP addresses)

עכשיו קח לדוגמא את הTRACERT שלי לאותו אתר:

Tracing route to www.coinbase.com [104.16.8.251]
over a maximum of 30 hops:

1     1 ms    <1 ms     1 ms  Broadcom.Home [10.0.0.254]
  2     6 ms     6 ms     6 ms  bzq-179-37-1.cust.bezeqint.net [212.179.37.1]
  3     7 ms     6 ms     6 ms  10.250.0.162
  4     7 ms     6 ms     7 ms  bzq-25-77-2.cust.bezeqint.net [212.25.77.2]
  5     6 ms     6 ms     6 ms  bzq-219-189-186.dsl.bezeqint.net [62.219.189.186]
  6     7 ms     7 ms     7 ms  bzq-219-33-146.isdn.bezeqint.net [62.219.33.146]
  7     7 ms     7 ms     7 ms  104.16.8.251

הכתובת הראשונה היא כתובת של פרטית ( זה הראוטר שלי) ומייד הוא "יוצא" לאינטרנט.

אצלך הוא עובר בין רשתות (ה-192 זה הראוטר שלך, וה-172 זה ה-NAT של הספק שלך) עד שהוא יוצא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...