לאחר התקנת ממיר חדש בבית + מתאם MOCA, מהירות הגלישה פחתה - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לאחר התקנת ממיר חדש בבית + מתאם MOCA, מהירות הגלישה פחתה

IdanTs

Recommended Posts

עד כה היה לי ממיר של HOT יחסית ישן אבל עשה את העבודה.

הציעו לי להתקין ממיר חדש (Mini Fiber) בחינם.

הגיע המתקין, וחיבר לי מתאם MOCA. עכשיו במקום שהכבל כבלים יתחבר ישירות מהקיר אל המודם (HOTBOX), הוא מתחבר ל-MOCA, ואז מ-MOCA מתחבר ל-HOTBOX.

אני על 200 מגה ולפי הרישומי בדיקת מהירות שביצעתי בימים\שבועות האחרונים, שאז עמדתי על 160-180 מגה הורדה, עכשיו אני על 120-150

אמנם הבדל "יחסית" מזערי, אבל זה הבדל שאני לא מבין בשביל מהו בדיוק. בשביל מה אני צריך את המתאם MOCA בכלל? הוא סתם יושב שם וגורם להאטה בגלישה. מה המטרה שלו?

והאם אני יכול להעיף את המתאם MOCA הזה ופשוט לחבר את החיבור כבלים בדרך הישנה והטובה?

רב תודות.

נ.ב - במידה והמטרה של המתאם MOCA הוא בשביל הקלטות בממיר (מה שלא היה לי בממיר הקודם), ואני לא מתכוון לקהליט שום דבר, אז אפשר לנתק את המתאם בלי חששות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://fiberbox.hot.net.il/tutorials/internet/moca

ציטוט

טכנולוגיית Multimedia over Coax) MoCA) היא דרך מהירה ומאובטחת להקמת ביתית על בסיס תשתית הכבלים (כבלים קואקסיאליים) הקיימים בבית, ללא צורך בכבלים נוספים ובהגדרות מורכבות.

באמצעות המתאמים תוכל להעביר מידע ולחבר לאינטרנט התקנים (מחשבים, טלוויזיות חכמות, סטרימרים ועוד) שלא ניתן לחבר באופן או שבעיות מיקום מונעות את חיבורם.

ציטוט של IdanTs

הציעו לי להתקין ממיר חדש (Mini Fiber) בחינם. 

הMoCA תאפשר לממיר הmini FiberBox לשדר את הרשת האלחוטית שלך דרכו ויש אפשרות גם לחבר כבל אם תרצה, גם יאפשר לך להיכנס לYoutube/Netflix דרכו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Spaghet

http://fiberbox.hot.net.il/tutorials/internet/moca

הMoCA תאפשר לממיר הmini FiberBox לשדר את הרשת האלחוטית שלך דרכו ויש אפשרות גם לחבר כבל רשת אם תרצה, גם יאפשר לך להיכנס לYoutube/Netflix דרכו.

תודה רבה.

אז בעצם אם הממיר עצמו נמצא גם ככה ליד הראוטר הביתי, ככה שאני לא צריך שידור נוסף של הרשת האלחוטית באיזור הזה,

ובנוסף אני גם ככה משתמש בסטרימר חיצוני על מנת לגשת לתכנים, ככה שגם נטפליקס וכו' אני לא באמת צריך.

אז תקן אותי אם אני טועה, אני אוכל להעיף את ה-MOCA הזה בלי בעיות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל שאר הממירים בבית לא ישדרו את הWiFi אאל"ט ולא יהיה ניתן להתחבר דרכם לYoutube/Netflix(עלול להפריע לחלק מדיירי הבית).

בכל מקרה אם אתה רוצה לא בדיוק בעיה לנסות לכבות את הMoCA(מהכפתור בגב המכשיר) או בכלל לנתק(רק תצלם לפני כדי שתוכל לזכור איך לחבר ולמנוע בלבול) ולראות איך זה משפיע ומקסימום מחברים חזרה...

למרות שיכול להיות שפשוט בדקת מהירות בשעה מסוימת(עומס) ויצא שקיבלת מהירות נמוכה ואם תנסה שוב אולי התוצאה תשתנה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Spaghet

אבל שאר הממירים בבית לא ישדרו את הWiFi אאל"ט ולא יהיה ניתן להתחבר דרכם לYoutube/Netflix(עלול להפריע לחלק מדיירי הבית).

בכל מקרה אם אתה רוצה לא בדיוק בעיה לנסות לכבות את הMoCA(מהכפתור בגב המכשיר) או בכלל לנתק(רק תצלם לפני כדי שתוכל לזכור איך לחבר ולמנוע בלבול) ולראות איך זה משפיע ומקסימום מחברים חזרה...

למרות שיכול להיות שפשוט בדקת מהירות בשעה מסוימת(עומס) ויצא שקיבלת מהירות נמוכה ואם תנסה שוב אולי התוצאה תשתנה...

תודה על המענה המהיר.

אעדכן במידת הצורך. 👍

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...