דרוש מפרט. עבודה עם מכונות וירוטואליות. המון טאבים פתוחים. עריכת וידאו ברמה חובבנית. תקציב: 3000 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דרוש מפרט. עבודה עם מכונות וירוטואליות. המון טאבים פתוחים. עריכת וידאו ברמה חובבנית. תקציב: 3000

Chapshan

Recommended Posts

הי,

אני מחפש לקנות מחשב חדש. שלי כבר מקרטע, ואני גם ככה מייעד אותו לדברים אחרים עכשיו.

איזו חומרה צריך?

1. מארז.

2. .

3. זיכרונות.

4. מעבד.

5. איוורור (הן למארז והן למעבד).

6. ספק. צריך כזה שיאפשר לי להוסיף חומרה בעתיד.

איזו חומרה לא צריך?

1. מקלדת.

2. עכבר.

3. מסך.

4. דיסק קשיח / .

5. .

6. .

איזו חומרה אופציונאלית?

1. כונן CD - אוכל להסתדר בלי, אך רצוי שיהיה עם במידת האפשר.

[מקווה שלא שכחתי שום דבר ברמת החומרה. אם שכחתי משהו - אשמח אם תעדכנו].

שימושים?

1. עבודה רבה עם מכונות וירטואליות.

2. עבודה עם המון טאבים פתוחים בכרום. אבל המון. סביב ה- 150 בכל רגע נתון.

3. כנראה שגם ישמש לעריכת ברמה חובבנית. עדיין לא סגור על זה.

מה עוד?

1. כיום אני רץ על מחשב עם 32GB . זה אחד הפרמטרים היותר חשובים לי (בעיקר בגלל המכונות הוירטואליות וריבוי הטאבים הפתוחים). ארצה להישאר עם כמות שכזו, אך שישארו לי סלוטים פנויים להרחבה עתידית (מאמין שהמשמעות היא לקחת 2 של 16GB כל אחד).

2. מצד אחד, יש עדיפות למארז קומפקטי עד כמה שאפשר, כי המקום הפיזי לא מאפשר יותר מדי. מצד שני, לא רוצה שזה יבוא על חשבון האוורור, וגם ככה עומדים להיכנס למארז הזה כמה כוננים קשיחים / , אז צריך שיהיה מספיק מקום בפנים. אז מניח שלא תהיה ברירה ואצטרך לוותר על מארז קומפקטי, אך אם יש אפשרות "למזער נזקים" ולעשות אותו כמה שיותר קטן - יהיה מעולה.

3. לא מתכוון לעשות OC.

תקציב?

פה האתגר. ויכול להיות שאני הוזה. התקציב הוא 3000. יש אפשרות למתוח עד 3500, אבל מעדיף להישאר באיזור ה- 3000.

אם אני אכן הוזה - מוזמנים לספר לי על זה ולהגיד לאיפה אני אמור לכוון את התקציב, או לחלופין על מה יהיה לי הכי פחות כואב לוותר בשביל להגיע לתקציב הנ"ל.

חנות מועדפת?

KSP.

זהו. מקווה שלא שכחתי כלום.

תודה מראש על כל עזרה, הערה והארה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה כוננים קשיחים יש לך? זו בהחלט מגבלה במארזים קטנים והאמת שגם תמיכה ב-CD יותר ויותר קשה למצוא. לעריכת עדיף מחשב חזק בהרבה וגם כרטיס מסך חיצוני אבל זה לא בתקציב בהתחשב בדרישות האחרות.

הצעת מחיר למערכת מחשב - www.plonter.co.il - המקום לאנשים שאוהבים מחשבים

מעבדים - Socket LGA1151v2
CM8068403362607 - Intel - Intel Core i5-8500 Coffee Lake Six cores CPU - 3.0 GHz - Max Turbo Frequency 4.1 GHz - Intel UHD Graphics 630 - Socket LGA1151v2 - 14nm - 9MB cache - 65W TDP - Tray - (Coffee Lake)...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 1000/980 ₪ 

לוחות אם - LGA1151v2
H370M-Pro4 - ASRock - H370M Pro4 - 1151 v2 - 4x DDR4 2666MHz - HDMI - DVI - VGA - PCIe 3.0 x16 - PCIe 3.0 x4 - 2x PCIe 3.0 x1 - CrossFire - M.2 - 6x SATA3 - mATX...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 413/405 ₪ 

זכרונות - - לנייח
GPB416GB2666C16ASC - GeIL - 16GB (1x16GB) DDR4 2666Mhz - CL16 - 1.2V - Black - EVO POTENZA Series ...
אחריות לכל החיים
 כמות:  - 2 - 510/500 ₪ 

מארזי מחשב - מארז עם ספק
P5-NE550M - Antec - P5 Silent with 550W Antec NE550M 80Plus Bronze Modular PSU - 475x195x395mm - Sound Dampening Panel - 1x 140mm, 1x 120mm - mATX...
שלוש שנים אחריות למארז וחמש שנים לספק
 כמות:  - 1 - 484/474 ₪ 

פתרונות קרור - מאווררים למעבדים
DCACO-FP701-CSA01 - Arctic - Freezer 7 Pro Rev.2 - 775/1150/1151/1155/1156/1366/AM3/AM2 /AM2/939 - 115W - 127mm (H) - Ultra quiet - 92mm - PWM fan...
שלוש שנים אחריות
 כמות:  - 1 - 115/113 ₪ 

DVD צורבים תקליטורים ו  - פנימי SATA צורב
GH24NSB0 - LG - DVD-RW x24 Drive with M-DISC Support - SATA interface - Black - Model GH24NSC0...
שנתיים אחריות
 כמות:  - 1 - 82/80 ₪ 

3114.00 / 3052 ₪ 

עד 12 תשלומים ללא ריבית.
המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה
הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר
https://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=153729

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי etal,

תודה רבה על התגובה המהירה.

במחשב ישבו לפחות 3 כוננים (SSD אחד + 2 מכאניים). אבל מאמין שתוך פחות משנה אצטרך להוסיף עוד כונן מכאני.

עריכת הוידאו היא לא בעדיפות. וגם אם כן - רק ברמה חובבנית. אם צריך לוותר על זה, אז בסעיף השימושים זה הדבר הראשון (והיחיד) שאני מוותר עליו.

לא ראיתי אוורור למעבד. אני מפספס משהו?

עוד שאלה - אם אני מוותר על מגבלת הגודל הפיזי של המחשב (כלומר, פתוח לכך שגודל המחשב יהיה קטן ככל האפשר), האם באותו התקציב (פחות או יותר) אני יכול לקבל מחשב חזק יותר, אותו הדבר פחות או יותר או חלש יותר?

אגב, סתם לשם הסקרנות - אילו שדרוגים היית ממליץ עד לתקציב של 3500?

בנוסף - אשמח גם לקבל מפרט מחנות KSP. הפריסה הארצית ושעות הפתיחה הרבה יותר נוחות לי למקרה של תקלה במחשב, ומבחינתי יש לזה משקל מאוד גבוה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- מה שמגביל פה זה התקציב לא הגודל, מעבר למחשב גדול יותר יתן לך יותר מקום לדיסקים אבל לא תקבל מחשב חזק יותר

- המארז הזה מוגבל לשני דיסקים מכאניים תחפש מארז אחר אם זו בעיה

- המפרט כולל קרור למעבד Freezer 7 Pro

- בתוספת תקציב הייתי מחליף למעבד i7 או אולי AMD עם כרטיס מסך

- מפרט דומה ב-KSP יוצא לפחות 500 שקל יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי etal,

מארז גדול יותר אומר מארז ATX? אם כן, אז אם אני משנה אותו, אני לא אמור לשנות גם את לוח האם לפי אותו הגודל?

ניסיתי לחפש באתר של פלונטר אופציות, אבל הרשימה שם היתה ארוכה מדי, ולא הצלחתי למצוא סינון לפי פרמטרים מסויימים (ספציפית, ניסיתי לפי ה- W של הספק, כדי שיהיה לפחות 550 כמו בהצעה המקורית שהעלת פה).

לגבי האוורור - נכון. התבלבלתי. משום מה חשבתי שזה היה אוורור המארז. זה אומר שהמארז עצמו מגיע כבר עם אוורור?

שוב תודה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- המארז ששמתי כבר מגיע עם שני מאווררים

- מארז ATX יכול להכיל לוחות קטנים יותר בלי בעיה, אם אתה רוצה אפשר להחליף גם לוח

- בחירת הספק לא צריכה להגביל אותך בבחירת המארז, אפשר לבחור אותם בנפרד רק שים לב שמקום להרבה דיסקים 3.5 וגם אפשרות לחבר זה לא דבר שהוא מובן מאליו במארזים היום.  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש יתרון ללוח mATX מול ATX כשמדובר במארז ATX או להיפך?
ההגיון שלי אומר שלוח mATX יאפשר מקום פיזי לרכיבים נוספי (כמו למשל כרטיס מסך עתידי), אך מצד שני, לוח ATX יתן אוורור 'טבעי' טוב יותר ויאפשר זרימת אוויר טובה יותר לכל רכיבי החומרה. אולי גם יתן יותר חיברורים חיצוניים (USB?).

האם אני בכיוון או שאין שום הבדל בין השתיים על מארז ATX?

אם יש עדיפות ללוח ATX - יש המלצה ספציפית? ולגבי מארז - יש המלצה כלשהי?

לגבי שילוב של מארז עם ספק - אני יודע שאין חובה לשניהם יחד, אך הנחתי שאם המלצת על זה, אז אולי זה עדיף (אולי מבחינת מחיר זה יוצא דיל טוב יותר). יכול להיות שההנחה שלי היתה שגויה.

כדי למקד את החיפוש - אלך על פלונטר כפי שהמלצת, עקב פערי המחיר הגדולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Jabberwock,

תודה על התשובה.
לפי מה שהבנתי מ- etal, המארז אכן מגביל אותי לפחות בכמות הכוננים שאוכל להתקין עליו. לכן התחלתי לשאול על גדולים יותר. מתוך כך - התחלתי לשאול גם על לוחות גדולים יותר בשביל לנסות להבין מה היתרונות והחסרונות שעלולים להיות לכל אחד, היות ובמארז גדול אני יכול לבחור איזה גודל לוח שאני רוצה.
לגבי הוספת כרטיס מסך בעתיד - המחשבה היתה שלוח אם קטן יותר, ישאיר גדול יותר לרכיבים נוספים, אבל אחרי מחשבה ארוכה, נראה לי שעדיף לוח גדול יותר (גם מהסיבות שציינתי קודם וגם) כי המרחק הפיזי בין חריצי ההרחבה השונים יהיה גדול יותר, ולכן הוספת כרטיס מסך בעתיד תהיה פחות מאתגרת ופחות מוגבלת.

היות והלוח שהוצע לי היה מסדרת H370, עברתי על רשימת לוחות-האם באתר ומצאתי את הבאים שבגודל ATX:

https://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=H370-GAMING-PRO-CARBON

https://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=ROG-STRIX-H370-F-GAMING

https://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=H370-AORUS-GAMING-3-WIFI

https://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=H370-GAMING-PLUS

https://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=GA-H370-HD3

https://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=PRIME-H370-PLUS

יש המלצה ספציפית או פשוט לקחת את הזול מביניהם?

לגבי מארז - יש מצב להמלצה קצת יותר ממוקדת למארז ATX? חשוב לי שתהיה תמיכה ביותר כוננים קשיחים (וכן תמיכה בכונן CD, היות והוא חלק מהמפרט). במידה והמארז המוצע מגיע ללא ספק - אשמח להמלצה גם על ספק שיאפשר לי הוספת רכיבי חומרה בעתיד ללא בעיה (כוננים, , כרטיס מסך).

שוב תודה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום מגבלות או אתגר בחיבור כרטיס מסך על לוח mATX המרחק הפיזי בין כרטיסי ההרחבה הוא זהה בכל סוגי הלוחות ובכל מקרה שאר החריצים יהיו ריקים. אני לא רואה שום הגיון בתוספת 200-300 שקל למחיר הלוח רק כי הוא קצת יותר גדול אתה לא חייב שזה יהיה H370 דווקא ואם אתה כבר מחליט להגדיל את התקציב אז לא על זה הייתי מוציא את הכסף. 

לגבי מארז לך על זה:

https://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=Antec-One-NE550M

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...