הספק כח המוביל לרכישה כיום ? (מעודכן) - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הספק כח המוביל לרכישה כיום ? (מעודכן)

nec_000

Recommended Posts

ערב טוב חברים,

חלקכם שעוקב אחרי כתיבתי ובעיקר בשרשור אודות חומרה משומשת, בה נתקלנו בפרקים אודות רכש ספקי כח....

לבטח זוכר את המלצתי אשתקד על סדרת ספקי הכח של העונה לשם VS, שזו סדרת ה- value שלהם. 

ובטח זוכר את ה- vs550 עליו המלצתי בחום רב מכל הטעמים שהוסברו שם ומדוע רכשתי שניים כמותו

(אחד חדש ואחד ביד 2). עלותו עומדת כיום על 228 ש"ח (ב- TMS).

אז עברה שנה והייתי זקוק לספק כח נוסף. בהתאם ערכתי סקר שוק ומחקר במטרה לוודא שהספק הזה הוא עדיין

המלך שלי במשוואת האיכות והתמורה לכסף, או שיש אולי ספקים חדשים בשוק שתפסו את מקומו ומוטב להתעדכן.

תוצאתו של אותו מחקר תבוא לידי ביטוי במוצר הבא שמחליף את המלצתי הקודמת, משום שהספק הבא

מהווה רכש מוצלח ומומלץ יותר. התוצאה היא גם ספק יותר איכותי, בד בבד עם מחיר יותר זול - שילוב מנצח.

תוך כדי שיטוט בדגמים העדכניים הנני נתקל באיש קשר המספר לי על ספק מאד מומלץ בגזרת המציאות שניתן

לכנותן value for money, הנותנת ספק כח העונה לכל ה- check box הקלאסיים שאנשי מקצוע מבקשים

לקבל מספקים, ויחד עם זאת לא לשלם מחירים גבוהים כמקובל לשלם בתחום עבור אותן תכונות.

מסתבר שחברת השיקה סדרת ספקים העונה לשם neo eco, ספקים יעודיים ל- enthusiasts בתחום

הרכבת מחשבים. הדגם שמעניין אותי עונה לשם  Antec neo eco 550 modular. או בקיצור  NE550M.

לבטח תשאלו מה מיוחד בספק הזה דווקא העושה אותו למבוקש מחד, ומדוע הוא מהווה value יוצא דופן.

על כך נשתדל לענות בפוסט הנוכחי.

נתחיל בפירוט התכונות - מדובר בספק כח שעונה ל- check boxes הבאים:

1. הספק בריא של 550 וואט, העונה בתחומנו לכ- 99% מסוגי הרכבת המחשבים הנורמטיביים שנוכל לחשוב עליהם.

למעשה יהיה לנו קשה למצוא מחשבי משרדיים או ביתיים שיצריכו להרכבתם ספק חזק ממנו.

הספק הזה מסוגל לתת מענה לכל מעבד 4 עד 6 ליבות, אפילו מומהר, בשילוב כרטיס מסך שתיין אנרגטי שצורך אף 300 וואט,

כדוגמתם של כמה בכללם ה- R9 390 המוכר. נקודת ה- 550 וואט מהווה סף שימושי בתחום אשר עונה

לרוב רובן המכריע של מערכות ובכך גדולתה.

2. בעל מסילת 12 וולט בודדה - אלמנט חשוב מבחינה פרקטית-שימושית המאפשר לחלק את הרכבת הצרכנים במחשב מבלי

לערוך שום חישובים ושום התיחסות מה מחברים לאיזו צמת זרם, שכן הספק מסוגל לספק ממילא את מלוא הספקו לכל ההרכבים

שרק נעלה על דעתנו . זוהי תכונה מבוקשת על ידי חובבים מתקדמים בעלי נסיון בהרכבת מחשבים.

לשם השוואה בספקים שלהם ישנה יותר ממסילה בודדה (ספקים זולים יותר) מלאכת החישוב של איזה צרכן יש לחבר לאיזו צמת

חשמל תוך כדי סכימת סך הצרכנים ובירור מול אותה מסילה שלא חורגים מהספקה הפרטני, הינה מטלה שמקשה ומוסיפה עוד

היבט של סרבול (וסיכון באם עושים טעות). זהו אספקט שמסילה בודדה כאמור חוסך מאיתנו ויפה שכך.

3. בעל הספק של 42 אמפר למסילת ה- 12 וולט.

4. קבלים יפנים של chemicon, המקובלים בתעשיה מבחינה עקרונית כבעלי אורך חיים טוב יותר לעומת הקבלים הסיניים.

לא סתם ספק זה מתהדר בתכונה זו אשר רשומה על הברוז'ור שלו כאחד מיתרונותיו היחסיים בתחרות אל מול ספקים אחרים

במחיר מקביל לו.

5. מאוורר בעל מיסב מסוג double ball bearing שמקנה לו בהתאם עמידות גבוהה ואורך חיים רב.

בתעשיה הזו של מיסבים, מיסבים כדוריים נחשבים ל- Heavy duty. לרוב ספקים זולים מתהדרים במאווררים בעלי מיסב

sleeve (שרוול) שאורך חייו קצר יותר. 

הדגם של המאוורר בספק זה (למי שמתעניין) הוא Yate Loon D12BH-12 כאמור בטבלה הבאה של סדרת מאווררים אלו:

http://www.yateloon.com/en/product-38837/DC-FAN-SERIES-120x120x25.html

והנה תמונתו: https://www.pgrepublic.com/wp-content/uploads/2018/04/DSCF4551.jpg

6. כל הכבילה בעלת סליבה נוחה לעבודה ונעימה לעין, המקלה על סדר וארגון בתוך המחשב שמרכיבים. היא גם מייצרת מצג מכובד ויוקרתי יותר.

7. ספק מודולארי - קרי שניתן לחבר רק את הכבלים שצריכים - עוד אלמנט שמקל על הארגון הנקיון והסדר שבתוך המחשב.

8. עמידה בתקן  plus 80 bronze שמשמעותה היא נצילות אנרגטית טובה, החוסכת לנו לאורך שנות תפעולו של המחשב חלק מעלות החשמל

שהולכת לאבוד בספקים פחות נצילים (שאינם עומדים בתקן).

image.png.6fe66da92bc839c8b0beac0b7bf362d4.png

מחירים:

ספק זה הוא מקליבר MSRP של 65$ - כלומר ספק מקטגוריית mid level קלאסי.

אמליץ להכנס ללינק על מנת לקרוא את מלוא תכונותיו ומפרטיו של המוצר אשר עיקרם פורט מעלה:

http://store.antec.com/neoecoseries/neo-eco-550m.html

image.png.77a6005c3dcd131c925fdc0fc4b36c14.png

באמזון הספק האמור נמכר ב- 51$ מצד אחד, שזו הנחה מכובדת ממחיר MSRP, אלא שבשל משקלו הרב (מעל 1.5 ק"ג) המשלוח

לישראל מוסיף עוד 21.5$,  מה שמביא את האפשרות לרכוש מאמזון לסך כולל של כ- 72.83$ - או בהמרה לשקלים סביבות 273 ש"ח:   

https://www.amazon.com/Antec-NE550M-Heavy-Duty-Capacitors-CircuitShield/dp/B071DS7659/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1547586771&sr=8-1&keywords=antec+ne550m

image.png.481f43e3d8ce7720abdf3be320c1f3e1.png

בירור מהיר בארץ מעלה כי מחירו של הספק ב- tms (אחת החנויות הכי זולות) עומד על סך של כ- 257 ש"ח.

מחיר שביחס לאפשרות היבוא מאמזון מציעה אופציה ראויה. לא תמיד נוצר מצב שבישראל המוצרים זולים מבארה"ב, אך זהו אחד מהם.

בואו נזכור שהמחיר בארץ גם כולל מע"מ - מה שמקשה להתחרות אל מול מחיר , אזי שעל אחת כמה וכמה.

אלא וכאן השוס הגדול, סבלנות מגיעים ל- Money time אז השארו עד הסוף:

המקור שדיבר איתי ובעזרתו נולדה מלכתחילה כל ההתמקדות דווקא בספק הזה, מעלה בפני את העובדה שהולכת לשנות את התמונה

מקצה לקצה ולעשותה כבלתי ניתנת להתעלמות עוד:

הספק הזה ספציפית נמכר גם בשוק ה- OEM כספק לחברות שמרכיבות מחשבים. ענף עולמי מוכר, חברות שמיצרות/מרכיבות

אלפי מחשבים מהמותג שלהם ומוכרות אותם הלאה. יש גם וחובבים כמותנו שמרכיבים מערכות ומוכרים

custom פר הזמנת לקוח. 

הספקים לסגמנט האמור נמכרים בשיטת bulk, שמה שמבדל אותה ממכירה ב- retail זה שלרוב המוצרים מגיעים רק בשקית,

או בקרטון חום זול ללא הדפסת איכותית שמקובלת במוצרי retail. לרוב חסרה גם ניירת מודפסת הנלווית למוצר retail,

אך את זו ניתן ממילא להוריד ב- pdf מאתר היצרן (אם רוצים).

זוהי אריזה פחות מושקעת או נוצצת לעין, שהרי מטבע הדברים המוצר ימסר ללקוח כשהוא כבר חלק ממחשב מורכב, והלקוח לא קונה ספק

בנפרד ומצפה לקבלו בקופסא יוקרתית שתגיע עימו. השיטה הזו מוזילה את עלות המוצר הן בשל הורדת מחיר האריזה (שמנוקה מסך המחיר),

והן משום שנמכר באריזות קרטון גדולות של 24 או 48 יחידות לרוב - אלמנט של כמות מוזיל כידוע מחירים. אספקה מוסדית מה שנקרא.

אז את הספק הזה בשיטת bulk מביאים גם לישראל, והוא מיובא על ידי היבואן five exits שמקום מושבו באזור התעשיה של פתח תקווה.

היבואן בדר"כ אינו מוכר לבודדים אלא רק בסיטונאות לחנויות, אך היה מוכן למכור (לי) אם אגיע אליו.

לצערי מיקומו של היבואן לא נוח לי ואינו מצוי בדרכי השגרתית לשום מקום. אז מפה לשם אני משוחח עם קיריל מ- tms ומידע אותו אודות

המוצר, איכויותיו שקורצות לי, והמחיר המיוחד שהוא מקנה באמצעות שווקו בערוץ bulk.

כמו כן שאני רואה כי המוצר אינו מצוי אצלם באתר זולת בגרסת ה- retail שלו (בעלות 257 שקלים), אך אשמח אם יכניס גם את גרסת ה- bulk

להיצע שלהם, ובכך יאפשר לי לרכוש ישירות מהם (להמנע מהטרחה עד היבואן) משום ש- tms מאד נוחים עבורי לוגיסטית וסמוכים למקום מגוריי.

כמו גם השירות הטוב שהם תמיד נתנו לי ואשמח לרכב עליו בעסקה הזו.

קיריל הידוע כבעל שירות איכותי ובטח עבור חבר פורום מ- hwzone שפונה אליו עם בקשה אישית, אמר מיד ובשמחה, "שאין בעיה והוא מייד

מברר וחוזר אלי". וכך היה.

קיריל מעדכנני בחוזר שהוא שמח על שהבאתי לידיעתו אודות המוצר הזה ויתרונו היחסי במחירו באריזת bulk, מה שהופך אותו לקורץ לחובבים

בתחום ולכן הוא ביצע הזמנה מהיבואן של המוצר למלאי שלו, כמו גם עדכן את האתר במקביל באפשרות לרוכשו. מחירו נקבע על 186 שח בלבד:

https://www.tms.co.il/NE550MSI?search=NE550MSI

זוהי הנחה של כמעט 30% ממחיר אותו מוצר ממש המגיע באריזת retail. (לי) ממש לא אכפת מהאריזה שממילא הולכת לפח 5 דקות אחרי

שפותחים את הספק ומרכיבים אותו. ובשביל אריזת retail מהודרת אינני מוכן לשלם 30% פרמיה עם כל הכבוד.

במחיר של 186 ש"ח בלבד מחיר הכולל מע"מ אחריות ושירות מקומיים הקרובים לבית, לקבל ספק העונה על כל ה- check boxes שפורטו לעיל,

זהו ספק שלמעשה (בעת כתיבת שורות אלו ינואר 2019) אינו רואה אף ספק אחר במחיר מקביל לו. הוא למעשה מתחרה אל מול ספקים בקטגוריית

250-300 ש"ח (מבחינת מפרט וטיב איכות) אך לאור מחירו הייחודי באריזת bulk, זה מקבל יתרון יחסי שמקפיץ אותו לקטגוריית מחיר זולה

ונגישה יותר אך מבלי פשרה באיכות המוצר עצמו.

הספק מגיע בקופסת קרטון bulk חומה (ולא סתם בשקית ניילון עלובה) שזה כבר מכובד, על גבול ה- retail מבחינה זו (לפחות תחושתית)

ולהלן התמונות הכוללות את פתיחת האריזה וצילום המוצר עצמו איך שקיבלתיהו as is - מהם ניתן להתרשם בהחלט ממה שמקבלים בכזה סכום

כסף צנוע וזוטר לכל הדעות, ומכאן להפנים את גודל התמורה למחיר, שעלתה לרמה חדשה בתחום זה (מבחינתי ולמיטב נסיוני הצנועים):

20190115_192447.thumb.JPG.a174964a5f50e865b40c92a84a512a78.JPG

20190115_192629.thumb.JPG.07c301e2ee10462f7eeef0f677ed78e6.JPG

20190115_192746.thumb.JPG.bc51c8d488c1096ae2ae4e29bd25b5a1.JPG

20190115_192759.thumb.JPG.33bcb6f0129c95581018996e84ce51f5.JPG

20190115_192835.thumb.JPG.05b72968055cbda0bee510a7994044f1.JPG

בסכומו של יום:

מוצר איכותי, המשווק במחיר סופר תקציבי (בשל יתרון יחסי של ערוץ bulk), העונה לכ- 99% מסוגי הדרישות ממחשבים ביתיים.

במחירו העומד על רק 186 ש"ח וככל שידוע לי - אין לו תחרות מקבילה במחיר זה (בעת כתיבת שורות אלו),

ועל כן הוא בחירתי המועדפת והמלצתי החמה (המעודכנת) לחברים.

סקירה כתובה עם הרבה מאד מפורטות ותקריב יש כאן:

https://www.pgrepublic.com/antec-neo-eco-550m-80-bronze-psu-review/

סקירה קצרה אודות המוצר שמצאתי ביוטיוב, ואפילו בעברית :

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית תודה על הסקירה,

שנית רציתי לדעת מה דעתך על:

https://www.tms.co.il/ea550gpro?search=Antec 550W Pro

https://www.tms.co.il/ea650gpro?search=Antec 650W Pro

אני רואה שההפרש במחיר הוא כפי 2 (אך עדין מחיר נמוך ביחד לשאר חלקי במחשב כמו מעבד, כרטיס מסך או זיכרון),

אבל מדובר בספק gold שלאורך זמן אמור להיות חסכוני יותר. למחשב שדולק 24/7 עדיף לדעתך את הגולד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספק הזה הושק מזמן והומלץ ע"י ליאור.

https://hwzone.co.il/main-computers/נבחרי-השנה-של-hwzone-לשנת-2017/3/

ספק בסיסי, מבוסס על פלטפורמת gpk של היצרן cwt.

הספק הזה group regulatrd שמיושם בעיקר בספקי כניסה אצל החברות.

ז"א שהביצועים שלו (מתחים), נחותים מספקי dc-dc.

מסילות +5v ו+12v מאותו מקור, לכן אם אחת מהם מעומסת הרבה והשנייה קצת הביצועים יורדים בצורה משמעותית.

כל הספקים הטובים של כל החברות הם dc-dc.

אין עליו ביקורות בשביל לדעת איך ההגנות שלו עובדות, איך transient response שלו הripple שלו וכו', שיכול להיות שהם מצויינים, יצרן הקבל זה חשוב אבל לא רק, נדרש לדעת את הקיבולת שלו לדרישות ואת סוג הסדרה, יש הבדלים גדולים בין סדרות, לפעמים דוחפים קבל מסדרה נמוכה, לא שבהכרח זה המקרה פה.

לא שהספק הזה רע, עבור מערכת חדשה מעבר למשרדי הייתי משקיע בספק איכותי עם dc-dc.

מבחינת איכות בנייה, ז"א הלחמות, מאוורר, איך הוא מקורר, האם מתחמם וכו', אין קשר האם הספק group regulated או לא.

היום רוב החברות בספקים היקרים עברו למאוורר FDB שבתאוריה גם שקט וגם צפוי להחזיק הרבה זמן, אישית יש לי פטיש למאוורר מיסב כדורי, הרעש תלוי הרבה גם בפרופיל מאוורר. יש ספקים סבירים עם dc-dc למשל cx550m שבא עם מיסב שרוול שצפוי להחזיק פחות.

corsair cx550 לא מודלרי, עם rifle bearing שעדיף, הוא גם זול יחסית ופחות נפוץ בארץ.

גם במאווררים הסוג זה לא הכל ויש תלות ביצרן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של TATA BOX

ראשית תודה על הסקירה,

אני רואה שההפרש במחיר הוא כפי 2 (אך עדין מחיר נמוך ביחד לשאר חלקי במחשב כמו מעבד, כרטיס מסך או זיכרון),

אבל מדובר בספק gold שלאורך זמן אמור להיות חסכוני יותר. למחשב שדולק 24/7 עדיף לדעתך את הגולד?

בוקר אור tata,

ראשית תודה על תודתך 👍

שנית ולשאלתך,

מעיון זריז עולה שהספק 550 האיכותי יותר בלינק שמסרת, עולה בארה"ב (באמזון) סביבות 74$ ,

או בערך פי אחד וחצי ממחירו של הספק הנדון.

לעומת זאת הפער במחירי (בגלל היחודיות שהספק הזול מגיע ב- bulk ונותן לו יתרון יחסי בהיבט התמחורי)

נוטה יותר לכוון פי 2.   הפער המחירי הזה (מקומית אצלנו) מצדיק יותר את הספק הזול מבין השניים.

יחד עם זאת הספק היקר יותר איכותי יותר, עונה לתקן gold, והוא קצת חזק יותר - 45 אמפר (למסילת 12 וולט) לעומת 42.

לשאלתך מעלה, היתרון החסכוני בנצילות של תקן gold לעומת bronze עומד על כ- 4% סדר גודל גס.

הספק יצטרך לעבוד הרבה שנים על מנת להחזיר את הפער הכספי בעלותו, באמצעות החסכון בחשבון החשמל.

ניתן לחשב במדויק אבל גם בלי לעשות כן מיד ניתן להבין (למי שערך חישובים שכאלו בעבר ויש ברשותו כבר תפיסה מרחבית מנחה)

שזה לא משמעותי. לכן ה gold לעומת bronze לא מי יודע מה מדבר אלי כסיבה לקנות את היקר יותר.

ברמת העקרון הכללי שמנחה את תפיסתי הייתי מכוון כך:

היה ומדובר במערכת מחשב איכותית ויקרה יחסית, נגיד מעל 4000 ש"ח, מחשב רציני כמו שאומרים, משקלו של הספק במחיר

הכולל של המחשב נמוך.  במקרה שכזה לא היה מפריע לי להוציא יותר על ספק איכותי יותר, משום שהמשמעות הכספית זניחה.

אם מצד שני מדובר במחשב on the budget, כזה שמחירו באזור חיוג 1000-2500 ש"ח, ו/או מחשב שבכלל מרכיבים (גם) באמצעות

רכיבים משומשים על מנת לקבל עוד יותר value for money, שם למשקלו של מחיר הספק כבר ישנה משמעות מהותית ומשמעותית יותר,

ואז החסכון בגובה של כמעט 200 שח הפרש במחיר, מתחיל להיות רלוונטי. וכאן הייתי נוטה לבחור בספק הזול מבין השניים.

מקווה שהועלתי בהצגת האסטרטגיה שמנחה אותי, ושהיא עושה שכל.

כמו כן יהיה מועיל, אילו עוד חברים יחוו את דעתם לפי נסיונם בתחום, ויענו על שאלתך.

לבטח נוכל (כולנו) ללמוד עוד משהו בנושא, או לקבל זוית נוספת שלא ראינו לבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של TATA BOX

ראשית תודה על הסקירה,

כמו שאמרו.

ההבדל בצריכת חשמל כ4-5%, בהנחה והמחשב יעבוד 24/7 בלי מצב שינה נניח צריכה ממצועת של 70W, תשלום שנתי כ365 ש"ח, ז"א חסכון שנתי של 15-20 ש"ח, בשביל יותר דיוק צריך יותר נתונים.

הספק שבחרת עדיף מבחינת ביצועים, מבוסס על פלטפורת focus gold של seasonic.

יש לו גם יותר הגנות ואחריות (יצרן של 7 לעומת 3 שנים), בעקרון החברה מאמינה בו יותר אבל לא בהכרח, זה קשור גם למחיר ופרסום, בקיצור זה לא בהכרח שהוא ישרוד יותר.

כנראה יש לו מאוורר מיסב שרוול (ליקר), שצפוי להחזיק פחות משאר המיסבים (גם מהמיסב כדורי של הזול), בעיקר במצב אופקי כמו בספק.

**יש ביקורות שרשום rifle bearing, אבל לפי rep ז"ל הוא מיסב שרוולי.

בדר"כ שהיצרן לא רושם את סוג המיסב זה מיסב שרוול, אפילו אם הוא רושם long lasting fan וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...