שלום בקשר לתשתית הוט וחיבור חייגן וספק.כמה שאלות - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שלום בקשר לתשתית הוט וחיבור חייגן וספק.כמה שאלות

חוסין דעאס

Recommended Posts

שלום ביום ראשון בא טכנאי להתקין לי של 200 מגה עם ספק itc 
עכשיו אני שמעתי ביקורות לא טובות על הספק הזה 
אני עשיתי מנוי היום לספק הוטנט דרך אתר האינטרנט שלהם 
היתקשרתי להוט נט בגלל שלא קיבלתי שם משתמש וסיסמה כמו בבזק כי אני חשבתי שזה כמו מקבלים שם משתמש וסיסמה לראוטר 
היתקשרתי להוטנט והנציגה אמרה לי שאין הוטנט שם משתמש וסיסמה כמו בזק 
צריך להתקשר להוט לבקש מהם שיוך לספק הוטנט 
השאלה איך הם משייכים אותי לספק הוטנט האם הם יידעו שיש לי מנויי אצלהם? 
ומה ההבדל בין חייגן .ואינטרנט ללא חייגן? 
מישהו יכול להסביר לי כי אני כל החיים שלי הייתי בבזק 
והוט ממש חדש לי 
מישהו יכול לתת לי הסבר 
עוד משהו קטן האם בשביל להחליף ספק צריך להתקשר להוט 
בהנחה כמובן שכבר יש מנוי אצל הספקית 
לדוגמא בבזק אני יכול להיכנס לתפריט של הראוטר ולהחליף שם משתמש וסיסמה וככה אני עובר ספק אחר 
האם בהוט אותו דבר? 
תודה רבה לעונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

שלום חוסין,

אכן, ITC - מניסיוני הקצר - הוא ספק בעייתי מאוד אשר אני ממליץ להימנע ממנו, אך לא מן הסיבות שאתה מתאר. ראה למשל:

חלק מהאתרים לא נגישים, וחלק כן - כיצד הדבר יתכן?

הזכרת שם משתמש וסיסמה לנתב (ראוטר) שלך - אכן יש כאלו, בין אם זהו נתב המיועד לחיבור מעל תשתית HOT או בזק. אם התחברת מעל תשתית כבלים, כנראה שקיבלת נתב "Hotbox" שכזה. הסתכל על תחתית הנתב ותראה מדבקה לבנה עם כיתוב. הכיתוב אומר לך מהו שם המשתמש והסיסמה לגישת ניהול לנתב. ברירת המחדל ב-Hotbox שיש לי היא admin ו-admin (אותו שם משתמש וסיסמה). הנתב נמצא בכתובת המספרית 192.168.1.1 ואם אתה משתמש בו גם בתור שרת ה-DNS שלך (סביר שזהו המצב) אפשר לגשת אליו גם בכתובת hotbox, ז"א בקישור http://hotbox .

כל זה - לא קשור לחיבור עם ובלי חייגן! גם על גבי תשתית HOT וגם על גבי תשתית DSL של אפשר בעיקרון להתחבר עם חייגן ובלי חייגן - וזו בחירה של חברות התשתית וספקיות הגישה האם לעשות זאת כך או אחרת. על תשתית HOT מקובל כיום שלא להשתמש בחייגן. חברת התשתית "יודעת" מי אתה בלי שהזדהית דרך חייגן - כי היא מכירה את המודם שלך ויודעת מנין פיזית הוא מחובר - ובתיאום עם ספק הגישה היא מעבירה לנתב שלך כתובת IP בה הוא יכול להשתמש לחיבור לאינטרנט ממש (בניגוד לשיטת החייגן, בה אתה מקים וירטואלית על-גבי החיבור הראשוני הזה, וברשת הוירטואלית אתה מקבל כתובת IP אחרת).

כאשר אתה עובר ספק - אתה לא צריך להחליף שום דבר בנתב שלך. אתה צריך לסכם על המעבר עם ספקית הגישה החדשה, ואחרי שהיא מודיעה ל-HOT שאתה קשור אליהם (תהליך שנקרא "שיוך") - הכתובת שלך אמורה להשתנות באופן אוטומטי וקסום. לעתים ייתכן שתתבקש לנתק את הנתב מן החשמל ולהפעילו שוב - על-ידי ספקית הגישה שלך; לעתים תתבקש להמתין זמן מסוים עד השיוך.

שים לב שניתן ליצור קשר עם ITC דרך האתר שלהם: http://israelinternet.co.il או בטלפון ‎*4914.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...