חוויותיי מרכישת כרטיסי RX 580 8GB משומשים מכרייה מחו"ל ב370 ש"ח - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוויותיי מרכישת כרטיסי RX 580 8GB משומשים מכרייה מחו"ל ב370 ש"ח

אור כהן

Recommended Posts

שלום רב חברי הפורום היקרים.

זה עתה חזרתי מארה"ב, ויחד איתי הבאתי 2 כרטיסי XFX 580 אשר נועדו להחליף את כרטיסי הGTX 670 שלי ושל אחי.

הכרטיסים, שניהם יחדיו, נרכשו ב199.99 דולר דרך פאיפאל (הגנת קונה) כולל משלוח בארה"ב. כך למעשה התייתר הצורך לשלם מכס בעת החזרה מחו"ל, כיוון שעד 200 דולר (כולל) קיים פטור מלא מהצורך להצהיר על התכולה (200 דולר מצטבר). כל כרטיס עלה 100 דולר בלבד!

בעת רכישתם בחו"ל (איביי), לא ידעתי אם אקבל כרטיסים טובים או לא. במחירים אלו (100 דולר) לפעמים אפילו היו scammers שפרסמו מודעות פיקטיביות שהוסרו על ידי איביי במהרה. לאחר פניות לעשרות מוכרים מצאתי את הבחור שימכור לי את הכרטיסים ב100 דולר ליחידה.

לפני יומיים חיברתי את הכרטיסים למחשב, ולשמחתי הרבה, שניהם עובדים מעולה. יותר ממעולה למען האמת... שניהם בOC ל1425Mhz לליבה ו2025Mhz לזכרונות.

עם זאת, הופתעתי מהחום והרעש של הכרטיסים, שכן עד כה התרגלתי לGTX 670 שהיה חרישי וקריר.

למרות שהכרטיסים לא הגיעו למצב של throttling, גם אחרי שהורדתי את המתח מ1.15V ל1.1V על 1425mhz, הכרטיסים הגיעו ל89 מעלות במאמץ (משחק PUBG)

היום החלפתי את המשחה התרמית של XFX (משחת שיניים) עם משחת הMX4 של Cooling. התוצאות? 85 מעלות במאמץ, ולא עולים מעל זה. בנוסף, הגדרתי כי על המאווררים להגיע למקסימום 55%, כדי שזה לא יהיה רועש מידי.

אמנם 4 מעלות לא נשמע הרבה, אבל זה בדיוק המרווח ביטחון שרציתי עבור ימי הקיץ החמים בישראל (עכשיו חורף כמובן, ולכן יש לקחת זאת בחשבון).

הביצועים מצויינים, המאווררים עובדים מעולה (למרות שהכרטיס מכרייה) וסה"כ אני מאוד מרוצה מהרכישה הזאת. ממליץ בחום למי שיש גירוד לשדרג אבל לא רוצה להוציא הון.

מצ"ב מהמשחה התרמית הישנה וניקויה.

נ.ב מטורף מבחינתי שאני מריץ PUBG על הגדרות ULTRA ב90FPS ב1600X1200. קודם שיחקתי בVERY LOW ב45FPS

מוזמנים לשאול כל שאלה, אשמח לסייע :)

photo5888788909352136407.jpg

photo5888788909352136403.jpg

photo5888788909352136404.jpg

photo5888788909352136405.jpg

photo5888788909352136406.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאפו אור 👍

שמח לראות סגירת מעגל עוד מההתכתבות הפרטית שלנו אז בה היית בארה"ב ושתפת על המציאה.

וטוב ששתפת גם עם החברים בפומבי כשחזרת ארצה, שיתגלחו ביחד איתך על הציד ועל החוויה סה"כ מהמוצר.

למען האמת הטמפ' נשמעות לי קצת גבוהות, תבדוק בבקשה שהביוס שמותקן בכרטיס הוא המקורי מהיצרן,

ולא חלילה איזו גרסא מקוסטמת לכריה או משהו כזה... אשר חלילה משבשת את נושא הטמפ'.

משתף/מזכיר שהיה ברשותי לתקופה קצרה כרטיס דומה/מקביל Gaming X RX480 לפי מס' חודשים,

והטמפ' עבודה שלו לא עברו 73 מעלות צלסיוס as is out of the box. אז נכון הדבר שתדר העבודה שלו היה

באזור חיוג 1330mhz למיטב זכרוני המהיר, אבל עדיין זהו חתיכת פער במיוחד לאור זאת שאצלי היה קיץ,

כאשר הטמפ' בחדר היו לפחות 10 מעלות צלסיוס גבוהות יותר מעכשיו כאשר חורף. שווה בחינה של הנושא.

אלא אם העבודה הזו בתדר 1425mhz היא מה שאשם בנושא ?  🤔

כדי לאשש תבצע downclock ל- 1300mhz נגיד... ובחן עד כמה זה משפיע על הטמפ'.

**אפשרות אחרת היא שגוף הקירור של יעיל יותר משמעותית - אינני שולל זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הביוס המותקן הוא הביוס המקורי, אני אישית ווידאתי זאת :) יש למען האמת סוויטצ' שמאפשר לעבור לביוס מיינינג אם ממש רוצים.

הורדת התדר ל1330 (עם הישארות באותו מתח ופרופיל המאווררים - לא יותר מ55%) הורידה את הטמפרטורה ב6 מעלות, סה"כ 79 מעלות במאמץ. (כשהתדר ב1425 הטמפרטורה עומדת על 85 מעלות במאמץ)

חשוב לציין כי המארז שברשותי הוא לא הטוב ביותר מבחינת אוורור - הNanoxia Deep Silence 2. יכול להיות שהוא גם תורם לטמפרטורה הגבוהה.

במידה וכרטיס הMSI שהיה ברשותך היה מסדרת הGAMING X, סביר מאוד להניח שהקירור שלו אכן יעיל יותר משמעותית.

לפחות לא רועש כמו סטוק :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זה כנראה שילוב של כמה פרמטרים, שכל אחד תורם את חלקו הקט לכדי אפקט כולל משולב:

זה גם התדר עבודה הנמוך יותר שכבר תורם 6 מעלות צלסיוס כפי שמצאת.

זה גם המארז, שיתכן ואצלך סובל מתחלופת אויר פחות אפקטיבית,

ואולי גם יעילות הקירור של הכרטיס עצמו.

ככה נולדים להם 15 מעלות צלסיוס במשולב.

וכשחושבים על זה... זה לא מעט.

AMD צריכים לשווק את המאיצים הגראפיים שלהם כדו-שימושיים:

גם כמאיצים גראפיים וגם כתנורי חימום לחדר.

יש פה אולי רעיון שווקי/פרסומי שצריך לחשוב עליו. במיוחד למדינות קרות...

והנה תראה עד כמה:

מאז אצלי במחשב gtx1080 strixx של , והכרטיס לא עובר בשיא של כל השיאים 63 מעלות צלסיוס.

הנה הפעלתי בשבת משחק ביחד עם הבן הקטן, אני שם יד באגזוז של המחשב ולא יוצא משם כלום. 

מחפש משהו, קצת חום לעמוד לידו. נאדה.

אז אנחנו שנינו רועדים מקור ואין ברירה אלא להדליק את המזגן על חימום...

איפה הימים האלו שה- R9 390 חימם לנו את התחת (ואת הלב) תוך כדי גיימינג וחסך את הצורך להדליק

חימום בחדר ...

זה בדיוק הסרטון פרסומת שאני רואה לנגד עייני, אב ובנו רועדים מקור תוך כדי משחק, ועד שלא מחליפים

להם לכרטיס מסך של הם ממשיכים לסבול. ברגע ששמים להם כרטיס מסך והחימום מתחיל לעבוד,

החיוך והאודם חוזר ללחיים תוך שהם מבסוטים ומשחקים בכיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של אור כהן

נ.ב מטורף מבחינתי שאני מריץ PUBG על הגדרות ULTRA ב90FPS ב1600X1200. קודם שיחקתי בVERY LOW ב45FPS

האם אתה כמו nec נטול ה-SSD מחכה שמסך עם רזולוציה עדכנית יעלה פחות מ-75 דולר? 😅 אנא ממך, יד 2 גדוש במסכי בזיל הזול!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה המסך מהמכירה הקבוצית שעשיתי כאן בפורום! חחחח

למען האמת, השנה au optronics צפויים לשחרר פאנל 1080p 144hz בגודל 24.5inch. אני מחכה לו. זו אחת הסיבות ששדרגתי את כרטיס המסך (freesync) 

כבר יצא דגם כזה בגודל 27 אינץ' (asus vg279q, כבר נמכר). רק צריך שיוציאו את הvg259q ואני מסודר.

1440p זה נחמד, אבל לא על כרטיס שלי עם 144hz.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של User_Name

אגב קצבי רענון, סצינה שרצה "רק" על 90fps במסך 144hz, נראית פחות טוב לעין מאשר שהייתה רצה על 144fps?

שאלה מעולה. יש כאלה שאומרים ש stuttering נראה פחות טוב, ויש כאלה שאומרים ש tearing נראה פחות טוב. בכל מקרה, תודות לfreesync, המסך יוכל להתאים את תדר הרענון שלו גם ל90hz, ככה שלא אאלץ להתמודד עם בעיה זו :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...
ציטוט של nec_000

אלא אם העבודה הזו בתדר 1425mhz היא מה שאשם בנושא ?  🤔

כדי לאשש תבצע downclock ל- 1300mhz נגיד... ובחן עד כמה זה משפיע על הטמפ'.

כרגע הורדתי את תדר הכרטיס מ1425mhz ל1405mhz. זה אפשר לי להוריד את המתח בwattman מ1055 ל1000mv (בHwmonitor המתח הוא 1075mv).

מדהים. הבנתי שאפשר להוריד בwattman ל980mv אם אני אוריד את התדר ל1386mhz.

כך, בשרב הסורר עלינו כעת, הכרטיס לא עובר את ה85 מעלות. אם אני מוריד את הדלת של המארז זה מוריד עוד 5-7 מעלות. יש לציין גם שהורדתי את מהירות המאוורר ל53% (1870rpm) - בדיוק מתחת לנקודה שאני מתחיל לשים לב לוויברציות שנובעות מהבדל קטן במהירות המאווררים ובאיזון שלהם (humming). כעת הכרטיס שקט ולא עושה throttling בכלל.

גוף הקירור חם למגע (שורף), ככה שלחלוטין יש מגע טוב. אני פשוט אוהב שהמחשב שקט יחסית בזמן שאני משחק, ועכשיו זה לחלוטין המצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...