AMD חושפת את Radeon VII - כרטיס המסך שינסה להאט את Geforce RTX - עמוד 3 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

AMD חושפת את Radeon VII - כרטיס המסך שינסה להאט את Geforce RTX

djelectric

Recommended Posts

ציטוט של omertgm

שהם מנסים לקנות גם הרגשה ולא רק מוצר.

הרגשה של אחריות, והיא שווה המון, במיוחד במחירים הללו.

סתם אדם מעדיף לשלם כפליים ולקבל 3 שנים שקטות מאשר לשלם פחות ללא אחריות, גם אם תוכיח לו סטטיסטית שאין תקלות, אלא אם כן מדובר במוצרים בעלי מחיר זניח, מה שאין כן כאן. אלא אם כן מדובר במוצר בעל אחריות יצרן\חנות בתוקף, אז אתה צודק לגמרי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ציטוט של No-one

הרגשה של אחריות, והיא שווה המון, במיוחד במחירים הללו.

זה נכון אבל אני מדבר על דברים מעבר לזה. 
זה לא ממש הפורום המתאים אבל אנשים מנסים (במידה זו או אחרת) לקנות דרך המוצר גם ערך עצמי, תחושת ביטחון, שייכות, הוכחה כלשהי או ביטוי לאמת שהם מאמינים בה.
בפשטות אנשים מגלמים במוצר, לרוב בלי לדעת, כלמני רצונות והרגשות שכלל לא רלוונטים לשיקולים שהם מעמידים לסיבת הקנייה.

את הרצונות\רגשות האלו קל מאוד לנצל כדי למכור לאותו אחד דברים שהוא כלל לא צריך או בכלל לא רוצה.

זה הבסיס בפסיכולוגיה של פרסום וזו מהות תרבות הצריכה ההרסנית בימינו. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיבת האחריות למוצר חדש היא כמענה למקרה של "כשל ביצור", שעליו עולים מטבע הדברים רק לאחר

שהמוצר עבר את טבילת האש הראשונה שלו. למשל רכיש אלקט' במעגל שעובד את השעות הראשונות

ולכן נבדק בשערי המפעל, נראה על פניו כתקין - כי הוא לא מת בשעת הבדיקה הבודדה שהמוצר הורץ במפעל,

ולכן נארז בחבילה שיוצאת לשווקים.  אבל הכשל באותו מוצר יתגלה רק אחרי זמן מה... נגיד בשעה ה 20 של עבודתו....

רוב הכשלים בציוד מהסוג שבו אנו דנים, מתגלה בימים/שבועות/החודשים הראשונים להפעלתו.

ואם המוצר צלח את אותה תקופה ללא בעיות - המוצר בעקרון ללא כשל/פגם ביצור, ומנקודה זו ואליך ישרוד זמן רב.

ברגע שרוכשים משומש לאחר פרק הזמן הראשוני כאמור,

למעשה הוא עבר כבר את הוכחת התקינות, משום שעבר את השנה הראשונה על הכביש - זה ה- QC הארוך שבוצע לו

כשעבד בביתו של הרוכש הראשון. מנקודה זו ואליך הסכוי לנפל יורד בסדר גודל, ולכן האחריות קטנה בחשיבותה.

מי שקונה חדש ומשלם איפה פי 2 עד פי 3 סדר גודל רק בגלל "האחריות" והשקט הנפשי שהיא מקנה לו,

עורך שגיאה מחוסר ידע סטטיסטי בתעשיה. הוא למעשה מפספס את המהות שבשמה נולדה האחריות במקור,

ושזו חשובה מאד למוצר בתול שהוכחת אמינותו טרם נערכה. נזכור שבמפעל בדקו אותו רק כמה דקות עד שעה

סדר גודל עקרוני - זהו הליך QC בסיסי בלבד.

במוצר משומש כאמור ההוכחה לתקינותו (בשל ה- QC הארוך שעבר בבית הרוכש הראשון) התקיימה כבר, המוצר

הוכיח עצמו כתיקם וחף מכשלים, ומשכך חשיבותה של האחריות ירדה דרמטית.

מה המשמעות הפרקטית - או איך הדבר בא לידי ביטוי:

אם ניקח ערמה של (הרבה) כרטיסים חדשים, לעומת ערמה שוות גודל של כרטיסים משומשים (נגיד בני שנה שעבדו משך

אותה השנה), האמינות של המשומשים תהיה גבוה יותר סטטיסטית - קרי פחות מהם ימותו בהמשך הדרך.

הדבר נובע משום שהפגומים באותה ערמה בת השנה, כבר נופו נזכורה בשנה הראשונה להרצתם (תהליך QC ארוך).

יתרה על כך, גם אם מישהו מתעקש בכל זאת על אחריות וזו הסיבה היחידה שהוא רוכש חדש (ולא שום סיבה אחרת כהו זה)

צריך לדעת שאחוז הנפל בתחום (כרטיסי מסך למשל) מתכנס לאזור 4% סדר גודל גס עקרוני.

זאת אומרת, שעל מנת לגלם נכונה את שווי האחריות בצורה סטטיסטית (ולפיה לקבוע את פרמיית הביטוח עבור מוצר עם אחריות),

זו היתה צריכה  לעמוד על כ- 4% מערכו של המוצר, ובטח שלא בערכים שהם פי 2 או פי 3 (200-300%).

זו כבר פרמיית ביטוח מופרזת ומוגזמת בעליל.

מוטב היה לרכוש במקום מוצר אחד חדש במחיר משולש,  3 כרטיסים משומשים על מנת שיהיו לנו על המדף חלופיים למקרה שהראשון יתקלקל.

זו כבר אמינות יותר גבוהה מאשר כרטיס בודד (גם אם הוא חדש).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון שאחריות מתחילה בכיסוי על "כשל ביצור", אבל היא לא בהכרח מסתיימת שם. 4% נפל נשמע סביר אך לא אופתע מחריגות.

מימשתי אחריות על מאוורר מרעיש או ששבק חיים, על כרטיס שהלך בשנתו השלישית יחד עם התושבת בלוח אם, על נזק פיזי מזערי-קריטי שעבר תחת הרדאר. אם תרמתי לנזקים או שסתם לא מנעתי - זה לא הפריע לאחריות לכסות.

קצרים וספקים יכולים לקחת איתם את הכרטיס ? אשמח להסתפק בהנחה כי מנגנוני ההגנה השתכללו, אני משלם על זה פרימיום.

אגב אני לגמרי בעד עסקאות משתלמות ביד 2, שני הצדדים מרוויחים, כל אחד מנקודת המבט שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של omertgm

אנסה לקצר כי זה כבר ענייני טעם וריח ודיון פילוסופי כמעט: אמרת יפה- אתה לא צריך לשדרג, אתה רוצה בכך.
ברור לך שאין פה צורך של ממש- לא חוסר בזיכרון גרפי הוא הסיבה לשדרוג, הוא במקסימום התירוץ. פשוט ככה בא לך ואתה יכול.

זה לא מדויק. אמרתי כבר, יש הזדמנויות שלפעמים כדאי לשקול. אפשרי שבהפרש מסוים שבשבילי הוא זניח אני פותר את עצמי

מכרטיס מסך קיים ומביא אחר. אם נסתכל על כל התקופה שהיא בערך 6 שנים ( הזמן שהיה לי את ה 1070 עד המכירה, + הזמן שאחזיק

1080Ti עד החלפה ) אנחנו מדברים על זה שהפסדתי על ה 1070 נניח 500-700 שקל, תלוי מה בחרתי ואיזה קונה מצאתי ביד שנייה.

העסקה היא לא רק כי אני יכול, אלא מחושבת ביותר כדי להתאים לצרכים העתידיים ולהפסיד הפרש שהוא זניח עבורי.

זה לא תירוץ, ההיפך לגמרי. הכול מחושב לחלוטין לפי מה שקורה עכשיו בשוק.

ציטוט

אני אישית קונה כרטיס פעם ב-5 שנים בערך (עכשיו עם 970GTX, לפני כן עם 560TI ולפניו עם 8800GT). עם הנוכחי אשאר עוד כמה שנים טובות עד שיתחלף המסך כנראה.

אחד ימשוך 5 שנים, אחר 7 שנים, אני 3-4 שנים וכן הלאה. האם מישהו מפסיד יותר מהאחר ? ממש לא, זה יחסי לגמרי ! כמובן בהנחה* שמדברים

על אנשים עם ידע בסיסי ומעלה, כמונו. אפשרי שאם לא היה את כל מה שהיה עם כרטיסי 1000 ולא היה אפשרות בכלל לקנות כרטיסים כמו ה Ti

במחירים כאלה ביד שנייה, הייתי מושך עוד שנתיים שלוש עם הכרטיס הנוכחי, שזו אופציה ריאלית גם לעכשיו. אני לא מוכר אותו בינתיים, אלא אם

כן אראה הזדמנות.

ציטוט

מה שמפריע\משעשע זה שאנשים מוצאים תירוצים לא רלוונטים ללמה לקנות כשהסיבה האמיתית היא שהם לא מודעים (או פשוט מסתירים) שהם מנסים לקנות גם הרגשה ולא רק מוצר. זה כמובן לא מעשי וגורר שלל אי הבנות.

לקנות "הרגשה" זה חלק בלתי נפרד מלהיות בן אדם, בעיקר ברכישות של מוצרים שמשמשים אותך לפנאי\מותרות\תחביב. אתה יכול להיות אדם

יותר מחושב\קר ( לטובה ) שמערב פחות רגש ברכישה, אבל אין פה משהו רע שאדם רוכש משהו עם רגש במידה וזה לא מאה אחוז רגש.

חלק מהחבילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זוכרים שאמרתי שהנציג של DEVISION2 שטס כל הדרך משבדיה בשביל להופיעה דקה בהכרזה של - טען שהוא שמח לבשר שהמישחק יתמוך בכל הטכנולוגיות החדשות של 7 ומיד ליסה סו הפריעה לו?

אז יש עוד חדשות מהנציג של שטוען שהכרטיס החדש תומך בDirectML-Machine Learning (ML) extension to DirectX!:

https://www.overclock3d.net/news/gpu_displays/amd_s_radeon_vii_supports_directml_-_an_alternative_to_dlss/1 

עריכה: שימו לב לכתבה שפורסמה בANANDTECH, שם ניטען שWINML ישתמש בFP16 לשיפור הביצועים כמו שכולם יודעים הסיליקונים החדשים של NV אכן מצויינים בתום הזה, אבל לעומתם דור הפסקל מציע רק 1/64 מהביצועים של FP32!

בעוד שVEGA מציע פי2 , שזה מעל 25,166 GFLOPS ודור הפולאריס מציע יחס 1:1 שזה קצת מעל ה6000 GFLOPS!

https://www.anandtech.com/show/12549/microsoft-windows-machine-learning-for-gaming

נו- אז ניראה שסוף סוף כמות כוח העיבוד של כרטיסי הולכים להייות מנוצלים בעוד שדור הפסקל ילך וישקע לעומת דור הטורינג!.

1*ONsYuTB9bQJEgjesmGvMdw.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של TheHwGeek

זוכרים שאמרתי שהנציג של DEVISION2 שטס כל הדרך משבדיה בשביל להופיעה דקה בהכרזה של AMD- טען שהוא שמח לבשר שהמישחק יתמוך בכל הטכנולוגיות החדשות של Radeon 7 ומיד ליסה סו הפריעה לו?

אז יש עוד חדשות מהנציג של AMD שטוען שהכרטיס החדש תומך בDirectML-Machine Learning (ML) extension to DirectX!:

https://www.overclock3d.net/news/gpu_displays/amd_s_radeon_vii_supports_directml_-_an_alternative_to_dlss/1 

עריכה: שימו לב לכתבה שפורסמה בANANDTECH, שם ניטען שWINML ישתמש בFP16 לשיפור הביצועים כמו שכולם יודעים הסיליקונים החדשים של NV אכן מצויינים בתום הזה, אבל לעומתם דור הפסקל מציע רק 1/64 מהביצועים של FP32!

בעוד שVEGA מציע פי2 , שזה מעל 25,166 GFLOPS ודור הפולאריס מציע יחס 1:1 שזה קצת מעל ה6000 GFLOPS!

https://www.anandtech.com/show/12549/microsoft-windows-machine-learning-for-gaming

נו- אז ניראה שסוף סוף כמות כוח העיבוד של כרטיסי AMD הולכים להייות מנוצלים בעוד שדור הפסקל ילך וישקע לעומת דור הטורינג!.

1*ONsYuTB9bQJEgjesmGvMdw.png

לא יעזור לי...הבנתי שיהיו 5 אלף לכל העולם ככה שגם עם הטכנולוגיה כרגע זה לא עוזר :) בטח לא לצרכנים פה בארץ

נערך: טוב אז המספר 5 אלף כבר פאסה ויהיו יותר אז גם בארץ כנראה ונראה את הכרטיס הזה 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של coch

תאמת בדיעבד לא יודע למה האמנתי לשטות הזו של 5000 כרטיסים...איזה חברה בסדר גודל של תייצר כמו כזו של כרטיסים שבקושי תדגדג להם מבחינת ריווחיות (סביבות 3 מיל דולר ברוטו ) מתבייש במה שאמרתי שם למעלה מודה :( 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני תוהה לעצמי - אם זה אכן MI50 שכבר היה בייצור וAMD פשוט החליטה לשווק בהזדמנות ככרטיס גימינג, האם זה MI50 באמת עם איכות PCB ורכיבים של הכרטיס המקורי?  כלומר בהתבסס על העובדה שזה הכרטיס רפרנס מAMD עצמה ואולי רק החליפו את הביוס/הוסיפו נגד או שתיים לנעילת הפיצרים המיוחדים+ ביוס של עם אקטיבי? כי אם ככה זה גם נישמע מעניין לצרכן המקצועי.

(מצד שני זה פחות טוב לOCים כי הVRM אולי יהיה מוגבל לדרישות היצרן בשביל מוצר שלא מיועד לTDP +50%.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של TheHwGeek

אני תוהה לעצמי - אם זה אכן MI50 שכבר היה בייצור וAMD פשוט החליטה לשווק בהזדמנות ככרטיס גימינג, האם זה MI50 באמת עם איכות PCB ורכיבים של הכרטיס המקורי?  כלומר בהתבסס על העובדה שזה הכרטיס רפרנס מAMD עצמה ואולי רק החליפו את הביוס/הוסיפו נגד או שתיים לנעילת הפיצרים המיוחדים+ ביוס של Radeon עם קירור אקטיבי? כי אם ככה זה גם נישמע מעניין לצרכן המקצועי.

(מצד שני זה פחות טוב לOCים כי הVRM אולי יהיה מוגבל לדרישות היצרן בשביל מוצר שלא מיועד לTDP +50%.)

רדאון 7 משתמש בPCB חדש לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...