לוח אם מת לאחר עדכון BIOS - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לוח אם מת לאחר עדכון BIOS

crazydiamond

Recommended Posts

שלום לכולם.

במחשב של אחד הילדים שלי עדכנתי את הביוס, הלוח הוא של גיגהבייט, תושבת 1155, לוח פשוט מאוד מבוסס צ'יפסט H61.

רציתי לעדכן לו את הביוס בכדי לוודא שהוא תומך במעבד שרציתי להתקין עליו - רציתי להחליף מעבד  I3 2130 ל I3 3240, לא שדרוג משמעותי אבל אם אפשר אז למה לא.

הורדתי את הביוס מאתר החברה ספציפי לדגם הזה ולגרסה שלו.

ביצעתי את העדכון דרך הכלי המובנה בביוס עצמו ולאחר העדכון הלוח מת, מדליק רק מאווררים וזהו, לא מגיב ולא כלום.

הוצאת הסוללה לא עזרה, וגם הרכבת ג'אמפר על הפינים של איפוס הביוס לא עזר.

מה עוד ניתן לעשות חוץ מלזרוק את הלוח אם לפח?

עכשיו הילד תקוע בלי מחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי אין ללוח DUALBIOS, מה גם שבדקתי את זה פיזית, והפאד על הלוח שאמור להכיל את הרכיב של הביוס גיבוי, ריק.

אחרת אם היה לי דואל ביוס, כבר מזמן הייתי מנסה לשחזר את הלוח למצב עובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש ללוח הרבה רוויזיות- מה הגירסה שלך ואיזה גירסה הורדת?(הביוסים שונים ביניהם!)

(rev. 2.0)  rev. 4.0 rev. 3.0 rev. 2.2 rev. 2.1.

פעם יצא לי לשח עם בעיה דומה שבו הייתי צריך לקצר פינים של הביוס בשביל ליצרוב , לא זוכר בידיוק אבל יש דברים, לפעמים גם הורדת ביוס לדיסק/כונן חיצוני גם עוזרים במיקרה של תקלה והלוח מעדכן בעצמו במידה ומוצא את הקובץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי גירסה 3.0, ועבור הגרסה הזו הורדתי את הביוס הרלוונטי, בגרסה האחרונה שלו - F4.

עדכנתי דרף הכלי המובנה בלוח, העדכון עבר ולאחר האתחול הלוח לא חזר יותר לעבוד.

ניסיתי לעשות שחזור עם דיסק און קי עם יכולות אתחול ובו קובץ הביוס + קובץ autoexec.bat עם הפקודה לעדכון הביוס, אך זה לא עזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן ניראה שאין הרבה מה לעשות חוץ מהיתעסקות מהחלפת ציפ על הלוח עם אחד תקין, אגב המסך מחובר ליציאת המסך מהלוח או הכרטיס מסך? היו שטענו שחיבור לכרטיס המובנה אולי יכול לעזור ביקום לכרטיס מסך בשביל פוסט והחלפת הביוס מחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...