שדרוג למעבד Xeon ב60-90 ש"ח? - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג למעבד Xeon ב60-90 ש"ח?

No-One

Recommended Posts

תודה לכולם, בסוף הבנתי שלסוקט והלוח שלי המעבד הכי מהיר זה X5470 והזמנתי אחד שעבר מודיינג.

אציין לגבי השאלה השנייה בתחילת השרשור, שהיום ראיתי שהמוכרים כותבים שמעבדים שעובדים על 1600MHZ מחייבים לוח שתואם באותו תדר, אחרת המעבד לא יעבוד בוודאות. הלוח שלי תומך ב1333MHZ, אז X5470 זה המעבד הכי חזק לתדר הזה.

אעדכן איך עובד, תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של No-one

בסדרה Q9 שאם הבנתי נכון תניב ביצועים טובים מעט יותר, עדכון ביוס נעשה לפני שאני מרכיב את המעבד? ומאיפה אני מוריד עדכון, מהאתר של לוח האם?

דבר ראשון, אני מניח שביקרת כאן: https://www.delidded.com/lga-771-to-775-adapter/
דבר שני, לגבי הביוס, לך לכאן: https://www.delidded.com/lga-771-xeon-microcode/

עדכוני המיקרוקוד לתמיכה במעבדים ספציפיים הם מודולריים וניתנים לשילוב בביוס קיים.

ישנו סט כלים שמאפשר לך לקחת ביוס מאתר היצרן של הלוח, לראות באיזה הוא תומך, ולהוסיף לו מיקרוקוד של המעבד שאתה רוצה.

אחרי שאתה בונה IMAGE של ביוס מקוסטם עבורך, אתה יכול לצרוב אותו עם הכלים הרגילים. (צריך לזכור שיש מקום מוגבל בביוס ולכן יתכן שתצטרך להחליט מראש באיזה אתה תומך).

(הכל מופיע בלינק השני למעלה).

עשיתי את זה לפני כמה שנים בהצלחה. המחשב הנ"ל עדיין בשימוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של udif

ישנו סט כלים שמאפשר לך לקחת ביוס מאתר היצרן של הלוח, לראות באיזה מעבדים הוא תומך, ולהוסיף לו מיקרוקוד של המעבד שאתה רוצה.

אחרי שאתה בונה IMAGE של ביוס מקוסטם עבורך, אתה יכול לצרוב אותו עם הכלים הרגילים.

ממש תודה.

האמת הלכתי לאיבוד בלינק השני :facepalm:.

אני אמור להוריד עדכון ביוס, ובתוכו להוסיף עוד קוד?

דהיינו, להוריד גרסת F14 מהאתר של ג'יגבייט ולהוסיף לו מיקרוקוד (לא יודע איך) ואז לצרוב את הביוס?

ומה הכוונה לבחור מעבדים? יש את הישן ויש את החדש זה הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי את זה לפני כמה שנים, אז כל מה שאני עונה זה מהזכרון שלי.

לגבי בחירת - הכוונה שיש המון סוגי , חלקם יש סיכוי קלוש שתרצה לשים על הלוח וחלקם כנראה שאין סיכוי. בהתחשב במקום הפנוי בביוס, תוסיף כל מה שנראה לך אם הוא לא כבר שם. לא ברור לי מה קורה אם תשים מעבד שלא נתמך בלוח - האם הוא יעלה במוד מצומצם (בלי תמיכה בהוראות חדשות או תיקוני באגים), או שלא יעלה בכלל.

יש הרבה שאין טעם לשים כי הם לא תואמים מסיבות של תאימות צ'יפסט ומהירות BUS.

וכן, אתה אמור להוריד ביוס אחרון מאתר היצרן, ואם הוא לא כולל קודים ל XEON (למה שיכלול? רשמית זה בכלל לא אותו סוקט) אתה מוסיף אותם ל שהורדת, יוצר חדש וצורב אותו.

אם אני זוכר נכון, יש כלים שונים לפי סוג יצרן ה שלך, לא לפי יצרן הלוח!  (AMI , PHOENIX וכו')

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחרתי את סוג הביוס שלי.

מסתבר לפי ההוראות שלא צריך להוריד קובץ ביוס מהאתר של הלוח אם, אבל...

צריך לעשות פקודות בדוס, אשמח אם מישהו יכול לפענח לי איך:

Step 2 - Move all of the files you just downloaded to the same directory (or folder), and open that directory in a DOS command prompt window

How to open a folder in a DOS command prompt window

Step 3 - Extract the microcode zip file, rename the microcode to ncpucode.bin, and make it readonly

You can make it readonly with the following command:

attrib +R ncpucode.bin

This is necessary to stop cbrom from overwriting this file with your old microcode.

Step 4 - Delete the old microcode and replace it with the new code

The following command will delete all of the original microcode and replace it with the new microcode (which is in ncpucode.bin). It will just update YOUR_BIOS.BIN (it won't create a new file).

cbrom195.exe YOUR_BIOS.BIN /nc_cpucode NCPUCODE.BIN
  • YOUR_BIOS.BIN is the name of your file (it doesn't have to end in .BIN)
  • NCPUCODE.BIN is the name of the microcode file downloaded earlier

Having trouble finding the file that you need to MOD?

Read this

What to do if you get an error about not enough space

First, try one of the smaller, alternate microcode files mentioned earlier. If that doesn't help, you probably have a BIOS that doesn't support the ncpucode.bin method of updating the microcodes, and you'll need to use the 2nd method instead.

Step 5 - Verify that the microcode was added correctly

The following command will show you a list of all of the microcodes in your file:

intelmicrocodelist.exe YOUR_BIOS.BIN

You should verify that the microcode for your processor's CPUID is present. If you don't know what your CPUID is, check out the following guide: How to get the CPUID, Stepping, or sSpec for an Intel CPU.

איך אני אמור לפתוח קובץ זיפ בדוס ולשנות שם וכל העניין הזה.

אודה למי שיש לו ידע וכוח לעזור כאן.

זה הדף המקורי:

https://www.delidded.com/how-to-update-cpu-microcode-in-award-or-phoenix-bios/

חשבתי שאם  המעבד מתאים לסוקט זה להרכיב וזהו. לא שצריך להיות חצי מתכנת 😕

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא צריך לעשות לעשות את כל הםעולות במצב DOS. אתה יכול לפתוח את כל הקבצים איך שאתה רוצה. רק מה שמחייב הרצה עם פרמטרים (צעדים 4,5) אתה צייב לפתוח CMD.EXE, להגיע לדיירקטורי המתאים ולהריץ שם את הפקודות. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה על הבורות אבל תקן אותי אם עשיתי משהו לא נכון, הורדתי את קובץ המיקרוקוד  בקישור שבדף, חילצתי אותו לתיקיה בשם , שמתי אותו בתיקיה יחד עם קובץ הביוס מהאתר של הלוח אם שלי,(בהוראה הרביעית כתוב שצריך להחליף עם קובץ הביוס שלי, הכוונה לקובץ עדכון ביוס מהאתר של הלוח אם?) שנקרא P35DS3.F14 

כתבתי את הפקודה שבהוראה הרביעית ובהנחה שהבנתי נכון את המהלך זה מה שיצא:

1.jpg.01d3ba61bae3305f0cea709d39c2b0f5.jpg

כיוון?

נשמע פשוט אבל אני כבר מלא שעות על הדף הפשוט הזה 😕 תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצאתי את הביוס שאתה צריך לצרוב

https://mega.nz/#!l8pDWKZQ!h3wjB0LA6YM7bLKoe1Ahop-lLN0rPOZhFv67SzIs70E

הבאתי אותו מהאתר הבא

http://genius239239.myweb.hinet.net/771/

זו גרסה טיפה יותר חדשה (F15). צריך לצרוב את הביוס עם QFLASH.

יש לי 2 מחשבים בבית שרצים עם X5470 על 3.8GHZ. עשיתי להם OC וזה דורש רציני (MUGEN 2). מעבד טוב מאוד :) לאנשים עם פחות טוב הייתי ממליץ אולי על E5450, אבל זה פחות משנה עכשיו.

אם זה עדיין עושה לך בעיות אשמח לעזור. אשמח גם להכין לך ביוס בעצמי אם זה עדיין לא עובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נשמע בטוח כי ככה זה גם היה עם הלוח שלי :)

לוח הEP45-DDS3 מגיע עד ביוס מסויים באתר, אבל ג'יגה ביייט שלחו לי עדכון יותר עדכני ממה שמופיע באתר. אנשים אוספים את העדכונים הללו ומפיצים אותם. זה בדיוק מה שקרה אצלך. מדובר בביוס רשמי של ג'יגהבייט שהם פשוט לא פרסמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...