שדרוג למעבד Xeon ב60-90 ש"ח? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג למעבד Xeon ב60-90 ש"ח?

No-One

Recommended Posts

היי חברים.

שמתי לב שיש צוואר בקבוק די רציני מצד המעבד שלי, כמעט בכל שימוש.

באחד שוטטויות הקניות שלי נתקלתי בכמה שמתאימים לסוקט שלי, היום המעבד והלוח הם:

1.jpg.80341f4a63ba5266692f1cf860155326.jpg2.jpg.da5ca67b9e5c20cac652f2e203ca9c57.jpg

המעבדים הם:

X5482

E5472

X5472

X5450

על כולם כתוב שהם עובדים ישירות בסוקט 775 בלי מתאם.

השאלות:

1.מצריך לוח מיוחד לקסאון? אם לא אז-

2.על חלקם כתוב 1600MHZ, על שלי כתוב 1333, משנה משהו מצד חוסר תאימות?

3.הבנתי שמעבדי צורכים יותר חשמל  וזקוקים לקירור יותר טוב. כרגע יש קירור סטוק של , בעיה? אם כן כמה עולה פשוט שיעשה עבודה?

בסך הכל מחפש שדרוג בכמה עשרות שקלים, לא השקעות מיותרות על מערכת ישנה. תודה לכולם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבדים האלה שקולים לCore 2 Quad רק עם מיקרוקוד קצת שונה שגורם להם להזדהות אחרת ושינויים קטנים בפינים (LGA771 במקו םLGA775).

יכול להיות שמוכרים כאלה עם pinmod שבוצע מראש ואז לא צריך מתאם.

מבחינת קירור כל קירור שמתאים למרובע יתאים להם.

יכול להיות שצריך עדכון כדי לזהות את המיקרוקוד.

בכל מקרה ממה שאני רואה, פערי המחירים בין הXeonים לCore 2 Quad כבר הצטמצמו ואפשר למצוא גם Q9XXX כלשהו בפחות מ100 שקלים, אז אם אתה חושש מבעיות תאימות, אולי פשוט לך על הC2Q.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ae bd

ואגב, מעבדי קסיאון צורכים דווקא פחות חשמל, יותר קרירים, ומצריכים קירור פשוט יותר, ובד"כ עמידים יותר לחום ועשויים בצורה איכותית יותר, בדומה למעבדי ניידים.

זה לא נכון. במקרה הזה מדובר ממש באותו המעבד רק עם שינוי מיתוג. אין הבדל, לא בביצועים, לא בעמידות ולא בפליטת החום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של No-one

תודה רבה.

לCore 2 Quad צריך עדכון ביוס? 

צריך להחליף קירור?

עדכון - כנראה כן, כי מופיע שאצלך זה גרסה F6 שהיא די ישנה, ולפחות סדרות Q8\Q9 צריכות F14. אם תיקח Q6600, אז לא צריך עדכון.

http://www.cpu-upgrade.com/mb-Gigabyte/GA-P35-DS3(rev._1.0).html

לגבי - לדעתי Q8XXX/Q9XXX יסתפקו בקירור פשוט, הQ6XXX אולי יהיו קצת חמים בקירור הסטנדרטי.

ציטוט של ModChiP

כיף לראות שאנשים ממשיכים להשתמש במעבד שהוא בן 10.

רק מראה שלא תמיד לשדרג זה הפתרון היחידי.

הC2Q להבדיל מהC2D עדיין יכולים להיות שימושיים היום, אך זה כבר מתחיל להיות גבולי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסדרה Q9 שאם הבנתי נכון תניב ביצועים טובים מעט יותר, עדכון ביוס נעשה לפני שאני מרכיב את המעבד? ומאיפה אני מוריד עדכון, מהאתר של לוח האם?

מאוורר פשוט הכוונה שאני מחזיר את המאוורר של הסטוק שאצלי? או שצריך לקנות מאוורר פשוט, רק חדש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, צריך לעדכן לפני שמתקינים מעבד חדש. אני מאמין שהעדכונים עדיין זמינים באתר היצרן.

הייתי מנסה עם המאוורר שיש לך. כמובן לנקות שאריות משחה על גוף הקירור ולמרוח חדשה על המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה שאני מקווה שתהיה תיאורטית בלבד, במידה ועדכנתי ביוס והמעבד תקול, אם הבנתי נכון זו סוג של פעולת אל-חזור והמעבד הנוכחי לא יעבוד על הלוח לאחר העדכון?

יש משחה ממולצת, או שכל מה שמוכרים ב20-30 שקל בארצנו הם באותה הרמה?

באיזה טמפ' אני אמור להבין שהעסק עובד חם מידי ולהחליף ונטה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, זה לא נכון. הBIOSים החדשים תומכים בכל המעבדים - החדשים והישנים.

אני לא יכול להמליץ על משחה ספציפית. לי היה נסיון טוב עם Shin Etsu. גם Silver טובה.

המעבדים האלה לא אמורים להיות יותר מ40C במנוחה, 80C במאמץ. אם אתה רואה טמפרטורות גבוהות יותר, כדאי לשפר את יכולת הקירור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לפני כשנתיים שידרגתי מחשב ישן אצל ההורים שלי, עם המעבד הנ"ל:

https://www.aliexpress.com/store/product/LGA775-slot-Xeon-E5450-3-0GHz-12M-1333-CPU-close-to-Core-2-Quad-Q9650-CPU/1190557_2041514744.html?spm=2114.12010612.8148356.24.64e81f2dbhLZ0H

המעבד כבר עבד מוד ולא מצריך מתאם. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...