מחשב לצלם - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב לצלם

Eliav Uzan

Recommended Posts

הייי אני צלם, בפעם אחרונה שקניתי מחשב זה היה ב 2013 

הגיע הזמן לשדרג, ולקנות מחשב חדש, אני מצלם חתונות והייתי רוצה מחשב חזק שיחיזיק לי תוכנות במקבליל 

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?

4500 + חריגה במידת הצורך

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?

צלם + עריכה גרפית , כל התוכנות של ADOBE וכו'..

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)?

לא

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)

מעדיף הכל חדש

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב?

לא קריטי

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)?

לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

לא, כבר יש לי

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

לא קריטי

9. מתי מתוכננת קניית המחשב?

השבוע הקרוב

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים ספציפיים?

לא כזה חשוב לי, אבל שיהיה הרבה 3 להעברת קבצים ותמונות

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב?

לא חייב

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Eliav Uzan

הייי אני צלם, בפעם אחרונה שקניתי מחשב זה היה ב 2013 

הגיע הזמן לשדרג, ולקנות מחשב חדש, אני מצלם חתונות והייתי רוצה מחשב חזק שיחיזיק לי תוכנות במקבליל 

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?

4500 + חריגה במידת הצורך

אני מניח שמדובר בפרנסה, לכן מציע לך להתייחס למחשב ככלי עבודה לא פחות חשוב מאשר המצלמה עצמה.

צלמי חתונות עובדים במחשבי imac או תחנת עבודה .

אלו שבחרו במחשבים של , נדרשים לשלם מחיר התחלתי של 14 אלף ומעלה, ואם מדובר בדגם הפרו, אז לפחות 24 אלף ומעלה.

צלמים שמעדיפים יותר תמורה לכסף, רכשו מחשבי כתחנות עבודה, ממוצע מחיר של 12 עד 15 אלף ש"ח.

למה אני כותב לך את זה... על מנת שתקבל רפרנס למחיר של תחנת עבודה לצלם מקצועי.

ברור שתוכל לבצע את העבודה גם על מחשב של 4 אלף ש"ח, אבל... אתה הולך "לסבול" וגם הלקוח שלך ישלם את המחיר.

רצוי מאוד שתגדיל את התקציב, בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש מסכים. בהנחה שמדובר בצילום סטילס ולא , כל מחשב בסיסי בימינו (כלומר, סדר גודל של i5 עם 16GB ו-SSD) יוכל לבצע את כל המשימות הרלוונטיות (פוטושופ, לייטרום וכו') בלי שום בעיה.

למשל המחשב הזה ממערכת המחשבים המומלצים שלנו:

https://hwzone.co.il/specslist/details/?id_bundle=111449

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

לא ממש מסכים. בהנחה שמדובר בצילום סטילס ולא וידאו, כל מחשב בסיסי בימינו (כלומר, סדר גודל של i5 עם 16GB זיכרון ו-SSD) יוכל לבצע את כל המשימות הרלוונטיות (פוטושופ, לייטרום וכו') בלי שום בעיה.

הבעיה מתחילה שיש לך 3000 קובצי RAW, לפתח, לתת תיקון צבע, לרטש והכל בזמן מאוד מצומצם.

וכמובן, לדאוג לגיבוי בזמן אמת.

ואגב, העדכון האחרון של אדובי כלומר CC2019 יש תאבון גדול לראם, 16GB זה 8GB החדש.

המבין יבין.

ולא לקחתי בחשבון, עיצוב אלבום דיגיטלי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

הבעיה מתחילה שיש לך 3000 קובצי RAW, לפתח, לתת תיקון צבע, לרטש והכל בזמן מאוד מצומצם.

וכמובן, לדאוג לגיבוי בזמן אמת.

ואגב, העדכון האחרון של אדובי כלומר CC2019 יש תאבון גדול לראם, RAM 16GB זה 8GB החדש.

המבין יבין.

ולא לקחתי בחשבון, עיצוב אלבום דיגיטלי...

יש לי הרבה יותר מ-3,000 קבצי RAW במחשב (נסה סדר גודל של 300,000...), כך שהמבין מבין.

אתה לא צריך שום "מחשב על" בשביל לעשות את מה שכתבת, אני חוזר ואומר שבשביל עריכת סטילס (לא / תלת מימד וכו') אין צורך ביותר מהמפרט בקישור שצירפתי בתגובה הקודמת, שהעלות שלו נכנסת בתקציב של פותח הדיון אפילו אם הוא ישדרג את ה-16GB ל-32GB (אם כי לדעתי גם זה מיותר וסביר להניח ש-16GB יספיקו לו).

אגב, פנוי = מבוזבז. אין שום יתרון באותו רגע למחשב עם 32GB זיכרון כש-40% מהם בשימוש, לעומת מחשב עם 16GB זיכרון ו-90% בשימוש. כל עוד לא מגיעים ל-100% ניצול זיכרון, זה לא משנה אם יש 1GB פנוי או 50GB פנויים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קובץ RAW שונה ממצלמה למצלמה במיוחד במצלמות Full Frame, יש גם צלמים שעובדים על קובצי RAW ב-16 ביט.

ואז זה מכפיל את משקל הקובץ והשפעה על ביצועי המחשב.

ברור 16GB יספיק, אבל... מה יהיה אם פוטושופ עובדת ברקע? דפדפן, , ועוד... מה ישאר בדיוק מ-16GB.

אין מצב בתכנות של אדובי שלא תנצל את כל הזיכרון, אני למשל משאיר רק 15% ראם למערכת, מתוך 32GB.

לתת מפרט ב-4 אלף ש"ח לצלם מקצועי כפרנסה, זה חוסר אחריות לפחות מצידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה עקשן. אני מצלם במצלמת Full Frame. עוד משהו?

ציטוט של urib

לתת מפרט ב-4 אלף ש"ח לצלם מקצועי כפרנסה, זה חוסר אחריות לפחות מצידי.

"חוסר אחריות".... איזה הגזמה 😂😂

אתה קצת חי באשליות...

במקרה הכי גרוע ש-16GB לא יספיקו לו (ואני מאוד בספק שזה יקרה), הוא יוכל פשוט להוסיף עוד, בכמה מאות שקלים. אז התקציב הגיע (אחרי התוספת ל-32GB) לאיזור ה-4,500 ש"ח.

איפה זה ואיפה "12 עד 15 אלף ש"ח" שכתבת קודם??

להגיד לצלם חתונות (הכל בהנחה שמדובר בסטילס ולא בעריכת וידאו) שהוא צריך לבזבז "12 עד 15 אלף ש"ח" (איך הוא בכלל יגיע לזה? יקח מעבד מפלצתי של 16 ליבות, עם 64GB וכרטיס מסך 2070? וכל זה בשביל לשנות WB של תמונה? חחחח...) - זה חוסר אחריות, לפחות מצידי.

אתה יודע מה? בוא.

תן מפרט ב "12 עד 15 אלף ש"ח" שלטענתך הוא צריך לקנות. בוא נראה מה תדחוף לשם בשביל להגיע לסכומים האלה.

מזכיר, ללא ציוד היקפי. מחשב נטו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

אתה עקשן. אני מצלם במצלמת Full Frame. עוד משהו?

וזה הופך אותך לצלם חתונות מקצועי?

ללא ציוד היקפי, אז על מה הוא יגבה את החומר שלו על ב-400 ש"ח.

למה מפרט צריך להיות רק נטו מחשב?

לא הגיע הזמן שניתן בפורום גם מענה לאנשי מקצוע. ולא ניכנס לוויכוח של אגו, כמו שבזמן האחרון הפורום הפך להיות.

אתה יודע טוב מאוד, שמחשב במחיר של-4 אלף ש"ח זאת התפשרות מקצועית כואבת במיוחד בתחום תובעני כמו שלו.

יכול להיות שהוא צלם בתחילת דרכו שרק מעוניין לבדוק את הדופק, ואז אולי אפשר לתפור לו מפרט בסביבות 6 אלף.

אבל הוא לא ציין זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

וזה הופך אותך לצלם חתונות מקצועי?

לא, זה הופך אותי למישהו שקבצי ה-RAW שיש אצלו במחשב הם של מצלמת FF - מה שעונה על הטענה הקודמת שלך.

אתה מנסה להציג אותי כמישהו שלא מכיר את התחום, ואני עונה לך טענה-טענה. מה הטענה הבאה שלך בניסיון להציג אותי כמישהו שלא מכיר את התחום?

ציטוט של urib

ללא ציוד היקפי, אז על מה הוא יגבה את החומר שלו על SSD ב-400 ש"ח.

אם היית נכנס לקישור היית רואה שמלבד (בנפח 500GB) הוא כולל גם כונן 2TB לאחסון.

כמו כן, כונני גיבוי חיצוניים בנפחים של 2TB עד 6TB, עולים מאות שקלים בודדים. שוב, לא מתקרב אפילו ל-12 אלף שקל - אפילו אם נכניס בכל זאת את ציוד הגיבוי הזה למפרט של המחשב, למרות שצויין במפורש שלא צריך לכלול ציוד היקפי.

ציטוט של urib

לא הגיע הזמן שניתן בפורום גם מענה לאנשי מקצוע. ולא ניכנס לוויכוח של אגו, כמו שבזמן האחרון הפורום הפך להיות.

דבר בשם עצמך....

ציטוט של urib

אתה יודע טוב מאוד, שמחשב במחיר של-4 אלף ש"ח זאת התפשרות מקצועית כואבת במיוחד בתחום תובעני כמו שלו.

ממש לא נכון.

המפרט בקישור שצירפתי הוא מפרט של מחשב חזק מאוד שלא יגביל אותו בשום דבר, ובמחיר אפילו נמוך ממה שהוא ביקש (4,000 ש"ח). רוצה להתקעש על תוספת של כדי לשדרג ל-32GB? לדעתי המקצועית זה מיותר, מה גם שתמיד אפשר להתחיל ככה ולהוסיף אח"כ אחרי שרואים ממקור ראשון אם זה נחוץ, אבל גם אם כן - זה עדיין עובד במסגרת התקציב של כ-4500 ש"ח. שוב, איפה זה ואיפה 12-15 אלף?????

ציטוט של urib

יכול להיות שהוא צלם בתחילת דרכו שרק מעוניין לבדוק את הדופק, ואז אולי אפשר לתפור לו מפרט בסביבות 6 אלף.

אין קשר בין המיקום בדרך ובין מפרט המחשב שנדרש לצורך ביצוע העבודה. המחשב בקישור המצורף יעשה את העבודה (בלי שום פשרות) גם עבור צלם הסטילס המקצועי בעולם.

אפילו אם תכניס לתקציב עוד 2 כונני גיבוי חיצוניים, 2 מסכים מקצועיים, מקלדת ועכבר וקורא כרטיסים כפול וכל מה שאתה רק יכול לחשוב עליו, לא תגיע ל-"12-15 אלף" שכתבת קודם.

אני עדיין עומד מאחורי ההצעה שלי, בוא נראה אותך - תציע לו מפרט ב-12 עד 15 אלף שקל שלטענתך זה תקציב הכרחי.

בוא נראה מה יש שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יצא לי לעבוד עם לא מעט צלמים במסגרת עבודות שעשיתי כל העשור הזה. אורי, תקשיב לעמרי בנושא הזה.

אנשי צילום לא צריכים מפרט טכני מוגזם, כי אין להם גם מה לעשות עם אחד שכזה. 

מפרט טוב לצלם יכול לכלול גם מעבד 2600X לצורך דוגמה, שזמין היום יותר, יחד עם איזה לוח B450. כל זה עם 16GB זיכרון וכרטיס מסך בסיסי לא צריך לעבור את איזור 4000 או גג 4500 שקלים. יש גם הוצאות אחרות חשובות לא פחות שצריך לחשוב עליהן כמו חיצוני לצורך גיבוי, ציוד הצילום עצמו, המסכים (החלק החשוב באמת) וכו'.

ב4.5K אפשר לדחוף שם אפילו 32GB .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

לא, זה הופך אותי למישהו שקבצי ה-RAW שיש אצלו במחשב הם של מצלמת FF - מה שעונה על הטענה הקודמת שלך.

אתה מנסה להציג אותי כמישהו שלא מכיר את התחום, ואני עונה לך טענה-טענה. מה הטענה הבאה שלך בניסיון להציג אותי כמישהו שלא מכיר את התחום?

אתה מכיר את התחום, אבל השאלה אם יצא לך לעבד מאות קובצי RAW ב-LR ולדאוג שהתוצר יהיה מוכן בבוקר ללקוח.

ומטרה זו לא תשיג עם מחשב של 4 אלף.

אם היית נכנס לקישור היית רואה שמלבד SSD (בנפח 500GB) הוא כולל גם כונן 2TB לאחסון.

כמו כן, כונני גיבוי חיצוניים בנפחים של 2TB עד 6TB, עולים מאות שקלים בודדים. שוב, לא מתקרב אפילו ל-12 אלף שקל - אפילו אם נכניס בכל זאת את ציוד הגיבוי הזה למפרט של המחשב, למרות שצויין במפורש שלא צריך לכלול ציוד היקפי.

זה מאוד תלוי בכמות הלקוחות שלו, אני מכיר צלמים שעובדים בצמוד לשרתי NAS. וטייפ דיגיטל לגיבוי.

אולי לצרכים שלו אפשר להסכים.

דבר בשם עצמך....

אתה יודע כמה מבקשי מפרטים פונים אליי בפרטי... רק בגלל מלחמות אגו בפורום.

ממש לא נכון.

המפרט בקישור שצירפתי הוא מפרט של מחשב חזק מאוד שלא יגביל אותו בשום דבר, ובמחיר אפילו נמוך ממה שהוא ביקש (4,000 ש"ח). רוצה להתקעש על תוספת של זיכרון כדי לשדרג ל-32GB? לדעתי המקצועית זה מיותר, מה גם שתמיד אפשר להתחיל ככה ולהוסיף אח"כ אחרי שרואים ממקור ראשון אם זה נחוץ, אבל גם אם כן - זה עדיין עובד במסגרת התקציב של כ-4500 ש"ח. שוב, איפה זה ואיפה 12-15 אלף?????

המפרט שלך כולל מעבד חלש למטרות של צילום מקצועי ב-LR, לא מתפשר מתחת ל-9700K או אפילו 9900K.

אין קשר בין המיקום בדרך ובין מפרט המחשב שנדרש לצורך ביצוע העבודה. המחשב בקישור המצורף יעשה את העבודה (בלי שום פשרות) גם עבור צלם הסטילס המקצועי בעולם.

לעבודה ב-RAW של 16 ביט, ויצירת קובצי

מסכות, ועבודה ב-smart-object ועוד איך זאת פשרה.

אפילו אם תכניס לתקציב עוד 2 כונני גיבוי חיצוניים, 2 מסכים מקצועיים, מקלדת ועכבר וקורא כרטיסים כפול וכל מה שאתה רק יכול לחשוב עליו, לא תגיע ל-"12-15 אלף" שכתבת קודם.

אל תעשה צחוק, אתה יודע כמה עולה מסך מקצועי של EIZO עם מערכת כיול עצמית...?

אני עדיין עומד מאחורי ההצעה שלי, בוא נראה אותך - תציע לו מפרט ב-12 עד 15 אלף שקל שלטענתך זה תקציב הכרחי.

בוא נראה מה יש שם.

אני לא אציע לו סתם, ללא עוד אינפורמציה. ואם הוא היה בוחר ב- Imac Pro מה אז היה לך להגיד.

המלצת המומחים לא רחוקה מהדעה שלי בעניין.

What CPU is best for Lightroom Classic?

Currently, the best CPU for most Lightroom Classic tasks is the i9 9900K 8 , followed closely by the i7 9700K 8 . These CPUs are excellent when working in the Develop module or for photomerge tasks.

While they are also excellent for tasks like exporting, be aware that if that is your #1 priority, you can get a bit faster performance from the more expensive X-series CPUs which we can configure by request.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

אתה מכיר את התחום, אבל השאלה אם יצא לך לעבד מאות קובצי RAW ב-LR ולדאוג שהתוצר יהיה מוכן בבוקר ללקוח.

ומטרה זו לא תשיג עם מחשב של 4 אלף.

התשובה היא כן.

וחד משמעית - השגתי את זה גם עם מחשב שהחומרה שלו שווה היום הרבה פחות מ-4 אלף שקל (כלומר, היום ב-4 אלף אפשר לקנות מחשב חזק אפילו יותר).

ציטוט של urib

זה מאוד תלוי בכמות הלקוחות שלו, אני מכיר צלמים שעובדים בצמוד לשרתי NAS. וטייפ דיגיטל HP לגיבוי.

מה הקשר שרתי NAS? רק שאני אבין, התירוץ הנוכחי שלך הוא שהגעת ל-12 אלף שקל תקציב בשביל עשרות על גבי עשרות של TB לגיבוי? כי זה תירוץ חדש שלא קשור לעוצמה של המחשב, התירוץ הקודם שלך..

ציטוט של urib

המפרט שלך כולל מעבד חלש למטרות של צילום מקצועי ב-LR, לא מתפשר מתחת ל-9700K או אפילו 9900K.

😂😂

גדול.

אם זה לא היה עצוב (שאתה אשכרה ממליץ למישהו לבזבז על זה את כספו) זה היה יכול להיות ממש מצחיק.

ציטוט של urib

לעבודה ב-RAW של 16 ביט, ויצירת קובצי HDR

מסכות, ועבודה ב-smart-object ועוד איך זאת פשרה.

קודם כל, זאת לא. אפשר לעשות את כל הנ"ל עם המפרט המדובר.

שנית, אתה קצת חי בסרט.. אף צלם חתונות לא עושה את זה (לכל היותר על כמה בודדות..).

למעשה, בשוק צלמי החתונות בישראל נדיר אפילו למצוא צלמים שבכלל מצלמים ב-RAW. אתה קצת עף בפנטזיות...

ציטוט של urib

אל תעשה צחוק, אתה יודע כמה עולה מסך מקצועי של EIZO עם מערכת כיול עצמית...?

חחחחחחחחחחחחחחחחח

טוב, הבנתי. אתה טרול.

הכל טוב, אפשר להפסיק להגיב לך :)

ציטוט של urib

המלצת המומחים לא רחוקה מהדעה שלי בעניין.

זה מצחיק.. אתה בטוח שקראת את הטקסט שיש בלינק?

ברור שהמעבד "הטוב ביותר" הוא החזק ביותר שיש היום בשוק.. אבל תקרא שורה מתחת כפרה :)

"However, having beyond ~8 cores is typically not going to give you higher performance except for a few tasks like exporting and generating previews."

פעולת export לאלפי לוקחת לא-הרבה-זמן, ובמילא לא פוגעת ב-workflow. בטח שלא שווה להוסיף 10 אלף שקל בשביל לקצר אותה תיאורתית ב-2 דקות... זה מגוחך.

לגבי כרטיס מסך, , ואיחסון - הם ממליצים בדיוק את מה שאני אמרתי :)

בקיצור, אופס...? הם ממליצים בדיוק כמוני :) תודה על העזרה!

כמו שהוכחת בתגובה הקודמת שלך (מסך EIZO עם מערכת כיול עצמית... חחחחחחחחח), אתה סתם טרול. אבל אם תתעקש, אני עדיין מחכה לראות את המפרט ב-"12 עד 15 אלף" שלך. לראות מה תדחוף לשם בשביל להצליח להגיע למחירים האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...