גיבוי בגוגל תמונות - עמוד 2 - תמיכה טכנית מובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גיבוי בגוגל תמונות

Myrath

Recommended Posts

ציטוט של Spaghet

לגבי הוואטסאפ התמונות והסרטונים אכן נשמרים על Google Photos אבל תבדוק שבהגדרות הגיבוי של הוואטסאפ הסרטונים לא מסומנים מאחר והגיבוי של הוואסאפ נשמר בGoogle Drive ולו יש הגבלה של מקום(15GB).

100GB (הטבת חח)

ציטוט של Spaghet

כדי לבדוק תיכנס לוואטסאפ>3 נקודות מצד שמאל למעלה אם המכשיר שלך בשפה העברית>הגדרות>צ'אטים>גיבוי צ'אטים>גלול עד לתחתית ושם תראה אם האפשרות של "כלול סרטונים" מסומנת ואם כן תבטל את הסימון.

לא מסומן. תודה :)

ציטוט של Spaghet

ולכן אם רוצים לדעת יותר אפשר להיכנס לוואטסאפ>3 נקודות מצד שמאל למעלה אם המכשיר שלך בשפה העברית>הגדרות>שימוש בנתונים ובאחסון>שימוש באחסון ואז תוכל לראות הכל באופן מפורט יותר ולמחוק בדיוק מה שתרצה בצורה מסודרת.

זה מראה לי שיש נתונים (ועוד אחרי שמחקתי). אבל זה מוזר, כי אם התמונות והסרטונים מגובים בענן למה הם נשארים גם בוואטסאפ? אז אני מבין שכשזה נוגע לוואטסאפ אני צריך למחוק ידנית. באסה...

ציטוט של Spaghet

כן, ואם יש לך בSimple Gallery את תיקיית סל המחזור(Recycle Bin) תוכל לשחזר מאחר והקבצים עדיין נמצאים...

אתה יכול גם להיכנס לאשפה בGoogle Photos כל עוד לא רוקנת את האשפה הפריטים יוסרו רק אחרי 60 ימים ככה שיש לא מעט זמן.

יש גם אפשרות לשחזר בעזרת DiskDigger photo recovery(חינמית) או בעזרת הגרסה בתשלום DiskDigger Pro file recovery שעולה 11.40ש"ח.

בדקתי באפשרויות ווידאתי שאם יש סל מחזור אז שיהיה מוצג, אבל אין סל מחזור.

בגוגל פוטוס היה קצת אשפה, אבל לא היה שם את מה שמחקתי מהוואטסאפ משום מה. מוזר.

יכול להיות שזה בגלל שמחקתי בצורה "אגרסיבית" (דרך "אחר" שתחת הקטגוריה שבהגדרות הטלפון, ולא מהוואטסאפ עצמו)?

אני אוריד את התוכנה שהצעת, תודה על ההמלצה.

אבל אם למקד - לא איכפת לי מהסרטונים שמחקתי, אני רק רוצה לעשות סדר בראש לגבי המתכונת שבה זה עובד.

אז אם לעשות סכמה:

1. בHTC שלי אין דרך להפריד בין שעל המכשיר לבין אלו שגובו בענן, פרט לאפשרות בה אני מתקין תוכנת גלריה חיצונית.

אם אני לא מתקין את הגלריה - הדרך היחידה שלי לוודא שאין לי מיותרות במכשיר היא לבצע "נקה מקום" כל כמה זמן. אם אני מתקין - אני יכול להיעזר בתוכנת הגלריה כדי לוודא מה בדיוק על המכשיר ומה לא. כאמור, ההעדפה שלי היא ששום דבר לא יישמר על הפלאפון (אם תהיה לי יום אחד תמונה סופר חשובה פשוט אגבה אותה עצמאית בגוגל דרייב...)

2. תמונות וסרטונים שעברו בוואטסאפ יישמרו בענן , אבל במקביל גם יישמרו ביישום של וואטסאפ עד שאמחק אותם ידנית משם, ואין דרך להגדיר את וואטסאפ כך שיישמור נתונים רק על הענן ולא ביישום עצמו.

הבנתי נכון? 

שוב תודה רבה על העזרה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Myrath

יכול להיות שזה בגלל שמחקתי בצורה "אגרסיבית" (דרך "אחר" שתחת הקטגוריה אחסון שבהגדרות הטלפון, ולא מהוואטסאפ עצמו)?

אני לא ממש יודע מה בדיוק מחקת דרך "אחר" כי אצלי למשל באחסון(מכשיר שונה כמובן) אני יכול או למחוק את המטמון של כל היישומונים או לפתוח את המנקה המובנה ולנקות את  ה"זבל" במכשיר.

ציטוט של Myrath

1. בHTC שלי אין דרך להפריד בין תמונות שעל המכשיר לבין אלו שגובו בענן, פרט לאפשרות בה אני מתקין תוכנת גלריה חיצונית.

הגלריה על מכשירי אנדרואיד אחרים שהם לא עם מערכת הפעלה נקייה של גוגל למשל Samsung/Xiaomi... מגיעים עם Photos ויישמון מובנה נוסף של גלריה במקרה שלך HTC השאירו רק את Photos כמו על מערכות הפעלה נקיות של אחרי העדכון לאוראו(אנדרואיד 8.0) אאל"ט.

אבל פינוי מקום עם Photos תמיד ימחק רק מה שגובה.

אתה יכול גם להעזר בClean Master למשל.

לגבי 2 כמה הוואטסאפ שלך שוקל כרגע בפרטי היישום(גודל היישום/נתוני המשתמש/מטמון)?

ציטוט של Spaghet

למשל אצלי הוואטסאפ שוקל סה"כ 285MB אבל גודל היישום עצמו שוקל 84.36MB, נתוני המשתמש 189MB והמטמון 11.56MB ולמרות שהנפח הסופי הוא 284.92MB המכשיר כותב לי 285MB(מעגל אני מניח),

ציטוט של Myrath

להגדיר את וואטסאפ כך שיישמור נתונים רק על הענן ולא ביישום עצמו

כמו שאמרתי לגבי

ציטוט של Myrath

יש דרך לתמרן שכל תמונה/סרט שאצלם וכל דבר שיעבור בוואטסאפ יישב רק בענן אוטומטית?

ציטוט של Spaghet

לא, מאחר וכאשר שולחים לך תמונה/סרטון/אנימציה הם צריכים לרדת למכשיר שלך ורק אז הם מועלים לענן במידה ותמחק בזמן העלאה יכול להיות שתיהיה לך גרסה באיכות ירודה של אותו הקובץ(אם הGoogle Photos הספיק לגבות חלקית) או כלום.

נראה שחלק קטן בכל זאת נשמר במכשיר ולא ממש ברור איך למחוק אותו גם אם נכנסים לשימוש באחסון אבל יש לך עוד אפשרות בוואטסאפ>3 נקודות מצד שמאל למעלה>הגדרות>צ'אטים>היסטוריית הצ'אטים ושם אפשר לנקות או למחוק את כל הצ'אטים(אם אתה רוצה בכלל ואפשר גם לגבות לפני...).

ניקוי שומר על הסדר של איש הקשר/קבוצה ששלחו לך את ההודעה האחרונה ומוחק את הצ'אטים(אלא אם יש הודעה מועדפת אז היא לא תמחק אני מניח), למשל אתה עדיין תראה את X ואז Y ולאחר מכן Z וכן הלאה וע"פ זה תדע שהם האחרונים ששלחו לך הודעות רק לא תדע מה מאחר והם נוקו.

מחיקה תשנה את הסדר גם של מי ששלחו לך אחרונים את ההודעות לפי האלפבית עברי/אנגלי/כל שפה אחרת ששמות אנשי הקשר כתובים אני מניח, ממש כאילו התחלת מחדש כמו עם הניקוי מבלי לדעת את הסדר של כל מי ששלח הודעות למרות שלא יהיו יותר הודעות.

בכל מקרה אני לא חושב שתיהיה אפשרות שנתוני המשתמש בוואטסאפ לא ייקחו מקום כלל, כי בכל זאת יש קבוצות/אנשי קשר שמתכתבים איתם כמעט תמיד יש נתוני משתמש מסוימים אחרת זה להיכנס לפרטי היישום ולמחוק נתונים ואז לא להשתמש בוואטסאפ אבל אם לא משתמשים מה הטעם שהיישומון ישאר בכלל במכשיר 😕🤔

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Spaghet

אני לא ממש יודע מה בדיוק מחקת דרך "אחר" כי אצלי למשל באחסון(מכשיר שונה כמובן) אני יכול או למחוק את המטמון של כל היישומונים או לפתוח את המנקה המובנה ולנקות את  ה"זבל" במכשיר.

אה... אצלי אפשר לעשות לו כירורגיה עד העצם. כל התתי תיקיות וכו'.

ציטוט של Spaghet

לגבי 2 כמה הוואטסאפ שלך שוקל כרגע בפרטי היישום(גודל היישום/נתוני המשתמש/מטמון)?

אני יודע ששמור שם חומר גם לפי המשקל שלו (כמה מאות מגה "עודפים") וגם לפי ההכוונה שנתת לי שהראית לי את המדיה השמורה וכמה שוקלת כל מדיה של כל קבוצה/איש קשר.

לגבי זה שוואטסאפ שומר עצמאית, מצטער שהטרחתי אותך זה אכן מה שהבנתי, אבל רציתי לוודא כי נהיה לי סלט ממשהו שצריך להיות כי פשוט בעולם... 

משהו עוד יותר מוזר בהקשר זה - ב"שימוש נתונים" -> "אחסון" - זה מראה לי שיש 12 סרטונים שמורים בנוגע לאיש קשר מסוים.

לחצתי על איש הקשר הזה ולחצתי על "מדיה" (המקום הזה שבו יש את כל המדיה שהעברת/קיבלת בקשר עם אותו אדם) ויש שם רק 3 סרטונים. איך זה אפשרי? היה לי קטע שעברתי לטלפון חלופי והוואטסאפ לא עבר בצורה חלקה - אולי זה איך שהוא שמור שם?

לגבי הסיפא של תשובתך (הניקוי הטוטאלי) - תודה רבה על הפירוט וההחכמה, אבל האמת אין לי איזו מצוקת מקום חריפה או משהו כזה.

אני רק רוצה לדעת להתנהל כדי לשמור מקום כמו שצריך ולפנות לדברים החשובים יותר.

מעכשיו פשוט אדע לנקות את הוואטסאפ לאחר שאוודא שהכל נקלט לגוגל .

אם אפשר שאלת אוף טופיק - יש לך המלצה לאפליקציה שמצלמת ווידאו ותמונות מבלי שניתן יהיה להבחין בכך?

ותודה על האפליקציית ניקוי - אשתמש!

* בשולי הדברים, אך לא בשולי העניין, למה אני לא מקבל התראה במייל על כל תגובה שלך, אלא רק באופן רנדומאלי שכזה?

ושוב.. תודה על הסבלנות והפירוט, זה היה לי לעזר רב (אני מדרג אותך בגביע, מקווה שזה הפידבק שמתאים לקידום שלך)!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Myrath

משהו עוד יותר מוזר בהקשר זה - ב"שימוש נתונים" -> "אחסון" - זה מראה לי שיש 12 סרטונים שמורים בנוגע לאיש קשר מסוים.

לחצתי על איש הקשר הזה ולחצתי על "מדיה" (המקום הזה שבו יש את כל המדיה שהעברת/קיבלת בקשר עם אותו אדם) ויש שם רק 3 סרטונים. איך זה אפשרי? היה לי קטע שעברתי לטלפון חלופי והוואטסאפ לא עבר בצורה חלקה - אולי זה איך שהוא שמור שם? 

זה מזכיר לי ששחזרתי לבן משפחה את הוואטסאפ שוחזרו גם מסוימות למרות שלא היה מסומן בהגדרות וגם הם לא היו קיימות בכלל במכשיר למרות שהם היו מגובות ולפני לא מעט שנים וזה היה מוזר אבל לא התעמקתי...

ציטוט של Myrath

אם אפשר שאלת אוף טופיק - יש לך המלצה לאפליקציה שמצלמת ווידאו ותמונות מבלי שניתן יהיה להבחין בכך?

Spy Camera [High Quality]

בהגדרות ניתן לבחור איזה תצלם(קדמית או אחורית), אפשר לצפות בסרטון גם דרך הגלריה במכשיר(למרות שאצלי לקח לזה מעט זמן להופיע ולא באותו רגע משום מה) ודרך ההגדרות של היישומון מיידית😏, בזמן שהיא מצלמת אתה יכול להמשיך להשתמש בטלפון כרגיל...

ציטוט של Myrath

* בשולי הדברים, אך לא בשולי העניין, למה אני לא מקבל התראה במייל על כל תגובה שלך, אלא רק באופן רנדומאלי שכזה?

נסה לבדוק בהגדרות החשבון שלך בפורום או לשאול בפורום הכללי.

ציטוט של Myrath

ושוב.. תודה על הסבלנות והפירוט, זה היה לי לעזר רב (אני מדרג אותך בגביע, מקווה שזה הפידבק שמתאים לקידום שלך)!

תודה ובכיף שמחתי לעזור :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Spaghet

זה מזכיר לי ששחזרתי לבן משפחה את הוואטסאפ שוחזרו גם תמונות מסוימות למרות שלא היה מסומן בהגדרות וגם הם לא היו קיימות בכלל במכשיר למרות שהם היו מגובות ולפני לא מעט שנים וזה היה מוזר אבל לא התעמקתי...

לפי מה שאני רואה באחסון זה לא תופס מקום. אז נתעלם כמו שאמרת...

גם התקנתי בתשלום את הclean master, נראה ממש טוב ויעיל!

כרגע נראה לי שפתרת לי הכל. תודה רבה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Myrath

גם התקנתי בתשלום את הclean master, נראה ממש טוב ויעיל!

Clean Master היא חינמית ותשלום(5.9ש"ח לחודש,2.93ש"ח ל3 חודשים, 1.82ש"ח לשנה ונסיון חינם ל3 ימים) מאפשר לך להיפטר מהפרסומות שחלקן לפעמים למשך ל5 שניות בלי אפשרות להעביר😕 בנוסף לאפשרויות של תזמון סריקה וניקוי, אבל אם כבר משלמים אז כנראה עדיף לכמה שיותר זמן מאחר וזה הכי משתלם.

ציטוט של Myrath

כרגע נראה לי שפתרת לי הכל. תודה רבה :)

👍🙃

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Spaghet

Clean Master היא חינמית ותשלום(5.9ש"ח לחודש,2.93ש"ח ל3 חודשים, 1.82ש"ח לשנה ונסיון חינם ל3 ימים) מאפשר לך להיפטר מהפרסומות שחלקן לפעמים למשך ל5 שניות בלי אפשרות להעביר😕 בנוסף לאפשרויות של תזמון סריקה וניקוי, אבל אם כבר משלמים אז כנראה עדיף לכמה שיותר זמן מאחר וזה הכי משתלם.

👍🙃

21 שקלים לשנה. מאפשר גם אנטיוירוס מתוזמן, אבל האמת שזה גם משיקולי תמיכה באפליקציות שהן באמת מושקעות.

הבעיה שלי איתה זה הבלאגן בנוטיפיקיישן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Spaghet

Clean Master>Tools>Notification Cleaner

היי, בדיוק פתחתי על זה פוסט חדש.

מבחינת הפיצ'ר של ההתראות - כל מה שהייתי רוצה זה לקבל התראות מכולם - מסנג'ר, מייל וכו', אבל לא לראות את זה במסך הגלילה.

את וואטסאפ כבר פתרתי ע"י כך ששמתי widget על מסך הצד ואז שם אני יכול לראות את ההודעות ואני לא מקבל התראות כלל.

מסנג' לעומת זאת, עדיין מפמפם לי את הפרצופים של מי ששולח לי הודעות + כותב לי את הטקסט שלהן בגוגלל ההתראות...

מה שקלין מאסטר עושה זה לייצר שורת מחץ נוקשה שאי אפשר להסיר (בדיוק מה שצילמת) שצריך להיכנס אליה כדי לראות התראות מכל סוג שהוא. משהו מוזר ולא נדרש (חבל, כי יש באפליקציה הזאת המון דברים טובים)...

מה שרציתי זה כמו שהיה לי באייפון - "קיבלת הודעת וואטסאפ מX".

"קיבלת הודעת מסנג'ר מY"

ציטוט של Spaghet

Clean Master>Me>Settings

הלוואי וזה היה עובד... כיביתי את כל ההתראות חוץ מ"התראות לגבי שפועלות באופן משובש" ועדיין אני מקבל התראות מכל סוג, והגרוע מכל שמדובר בהתראות שאם לא תלחץ עליהן ותיכנס לקלין מאסטר - לא ייעלמו (אי אפשר לעשות להן "sweep" ולהעיף אותן ממסך ההתראות).

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Myrath

מה שקלין מאסטר עושה זה לייצר שורת מחץ נוקשה שאי אפשר להסיר (בדיוק מה שצילמת) שצריך להיכנס אליה כדי לראות התראות מכל סוג שהוא. משהו מוזר ולא נדרש (חבל, כי יש באפליקציה הזאת המון דברים טובים)...

כן, אני יודע פשוט לא השארת ממש פירוט למה שבדיוק רצית בהודעה הקודמת...

נסה לבדוק בהגדרות המכשיר להגבי ההתראות Settings > Sound & notification ושם בAdvanced ואז Notification.

בנוסף להיכנס לכל יישומון בנפרד ולבדוק את ההגדרות שלו לגבי התראות.

אתה יכול להוסיף עוד Widgets לשאר היישומונים בעוד מסכים...

ציטוט של Myrath

תודה :)

בכיף, שיהיה בוקר טוב:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Spaghet

כן, אני יודע פשוט לא השארת ממש פירוט למה שבדיוק רצית בהודעה הקודמת...

נסה לבדוק בהגדרות המכשיר להגבי ההתראות Settings > Sound & notification ושם בAdvanced ואז Notification.

בנוסף להיכנס לכל יישומון בנפרד ולבדוק את ההגדרות שלו לגבי התראות.

אתה יכול להוסיף עוד Widgets לשאר היישומונים בעוד מסכים...

כן, אבל אין WIDGET לפייסבוק מסנג'ר אצלי לדוגמא. ולא יודע אם אפשר להוריד ומעדיף לא להתקין דברים ש"נטמעים" באפליקציה או מערכת ההפעלה בצורה הזו.

הסתדרתי עם המסנג'ר שמתי אותו בתיקייה אחת עם ההודעות ועם אפליקציית UNSEEN - כך שהאייקון של המסנג'ר משמש רק כאינדיקציה לעצם קבלת ההודעה והקריאה תיעשה בUNSEEN.

גם פה נראה שהסתדרתי פחות או יותר :)

שבוע מוצלח ידידי 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למתעניינים - מלא בסרטוני הדרכה שמראים כיצד להעלים את הבועות של המסנג'ר (לא מספיק לחסום אותו להתראות, צריך לחסום את היכולת שלו להציג מעל התראות אחרות) - תראו את זה בשיטוט קל בהגדרות.

מעבר לזה - אפשר לנעול וקיבלתי כאן הרבה עזרה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...